סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

להתחתן או לא?

שרף אורנים​(אחר)
לפני 4 שנים • 31 באוק׳ 2019
שרף אורנים​(אחר) • 31 באוק׳ 2019
מילת המפתח היא תקשורת... הכל קשור לאיך הזוג מתנהל ומתקשר... חייבת להיות תקשורת רגשית, תקשורת מינית, תקשורת כלכלית, תקשורת ביצועית למטלות הבית וכו'.. בהצלחה
Audhild{Agnar}
Audhild{Agnar} • 31 באוק׳ 2019
לפי התגובות פה נישואין זה הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות לאדם. זה כמו גזר דין מוות כלכלי.
מתעלמים מנושא חשוב למדי, והוא- עם מי לעזאזל אתה מתחתן?

הסכמי ממון, הסכמי גירושין, משמרות על ילדים- זה חשוב, קריטי אפילו, אבל לפני זה יש את השאלה האם האדם שמולך אדם שאתה מבין? אדם שמבין אותך? האם יש לכם ערכים משותפים (ולא, לא רק חיבה מינית דומה)?
האם דיברתם על חינוך הילדים? על התנהלות כלכלית? על מקרי קיצון?

לי למשל היה חשוב שכשאני מתחתנת לבעלי יהיו ערכים דומים בתחומים האלו. שנאמין בצורת חינוך דומה לילדים שלנו, תפיסות דתיות דומות, ורעיונות דומים לגבי התנהלות הכספים בבית. וכמובן, גם מיניות. זה לא פחות חשוב.

*נשואה 8.5 שנים לאיש הטוב ביותר בעולם עבורי. אין שום דבר שמבטיח שנהיה נשואים לנצח, אבל אני מקווה לזה.
שועל אורבני
שועל אורבני • 31 באוק׳ 2019
israelislave כתב/ה:
שועל אורבני כתב/ה:
בגדול כתשובה גורפת, עצתי היא לא.
להתחתן בעיקר פוגע בגבר, לא לחינם כשבחורה אומרת לחברות שלה שהיא מתחתנת הן שמחות בשמחתה, לעומת זאת
התגובה הגברית הנפוצה היא "משתתף בצערך" icon_smile.gif
אולם, ישנם שיקולים אחרים, לעיתים זה מאוד חשוב לבת הזוג ומתוך אהבה אליה מתחתנים.
בכל מקרה העצה החשובה ביותר שאוכל לתת היא - הסכם ממון.
אין ביכולתי להדגיש מספיק את הנקודה הזו, כבר ראיתי רבים וטובים שנפלו בצורה מזעזעת, ותגלה באיחור עד כמה החוק בארץ
נוקשה כנגד גברים.
בכל מקרה שיהיה בהצלחה.

הסכם ממון.

אבל שופטי משפחה מסוגלים לפסול גם את זה.

בעקרון זוגיות ארוכה ופומבית הופכת אתכם ל"ידועים בציבור" על כל המשתמע מכך.

בתכלס, אם תיפול על חולרע לא יעזור לך כלום.

לא מדוייק ידידי, האמן לי יש לי מומחיות בנושא. כן יעזור ועוד איך, רק צריך לבצע הסכם ממון גם אם לא נשואים, ואז אתה מוגן לחלוטין.
(ברור שבאופן כללי כל הסכם ניתן לפסול, אבל זה לא תרחיש סביר)
שרף אורנים​(אחר)
שרף אורנים​(אחר) • 31 באוק׳ 2019
Audhild כתב/ה:
לפי התגובות פה נישואין זה הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות לאדם. זה כמו גזר דין מוות כלכלי.
מתעלמים מנושא חשוב למדי, והוא- עם מי לעזאזל אתה מתחתן?

הסכמי ממון, הסכמי גירושין, משמרות על ילדים- זה חשוב, קריטי אפילו, אבל לפני זה יש את השאלה האם האדם שמולך אדם שאתה מבין? אדם שמבין אותך? האם יש לכם ערכים משותפים (ולא, לא רק חיבה מינית דומה)?
האם דיברתם על חינוך הילדים? על התנהלות כלכלית? על מקרי קיצון?

לי למשל היה חשוב שכשאני מתחתנת לבעלי יהיו ערכים דומים בתחומים האלו. שנאמין בצורת חינוך דומה לילדים שלנו, תפיסות דתיות דומות, ורעיונות דומים לגבי התנהלות הכספים בבית. וכמובן, גם מיניות. זה לא פחות חשוב.

*נשואה 8.5 שנים לאיש הטוב ביותר בעולם עבורי. אין שום דבר שמבטיח שנהיה נשואים לנצח, אבל אני מקווה לזה.

מסכים איתך. נישואין זה לא עונש וממש לא גזר דין מוות. כל עוד יש תקשורת בין הזוג... כמו שכבר כתבתי. אני נשוי כמעט עשור וככל שעובר הזמן, הקשר שלנו מעמיק, מתחזק ומעצים אותנו.. אי אפשר להשוות לתקופה שהיימו שני רווקים, במיוחד שיש ילדים והעונג במשפחתיות הוא כלכך גדול.. לא הייתי מוותר על זה עבור שום דבר בעולם
Dream Strapon

Re: להתחתן או לא?

Dream Strapon • 31 באוק׳ 2019
דרקן ראהל כתב/ה:
Dream Strapon כתב/ה:
סמרטוט שפל כתב/ה:
אשמח לדעת כדאי להתחתן?
וגם מי שאומר/ת שלא אשמח לשמוע סיבה
תודה לכל המגיבים.

1 לפתוח את כל הקלפים על השולחן לפני שמחליטים להתחתן בהדרגה במהלך כמה פגישות מינימום

2 חשוב שיהיה מטרות משותפות

3 לדעתי חשוב לבדוק שבן / בת הזוג שלך לא היה להם בעבר חוויה של חברות ברמת יחסים אינטימיים ואחרי זה נפרד/ה כי זה כמו להתגרש ואז יש לאותו או אותה בן או בת זוג מטענים
כבדים על הלב

4 לדעתי חשוב לבחור את בן או בת הזוג עם השכל ורגשות נקיות כלפיו כלומר ללא רגשות ואז לאט לאט לפתח ולא לבוא בפול פנטזיות

5 כל זה כדי להפחית את האפשרות לגירושים ועדיף שכל צד ידע על השני הכל מהתחלה ויפרקו את החבילה מאשר יתגרשו ובתי משפט ועניינים ואולי גם וויכוחים על משמורת על ילדים

6 כל הדברים שכתבתי מפחיתים את האחוזים לגירושים שהיום הם בפונטציאל כמעט כל זוג שלישי אם לא יותר

8 לחיות חיים צנועים ולא חיצוניים וחפציים ופרוצים

9 כל זה הוראות ידועות וברורות לא ממני מגדולים ממני

10 הערה האחרונה מה שאני כתבתי פה לא אומר בהכרח שאני מצליח או יצליח ליישם בהווה או בעתיד את הדברים שכתבתי כך מה שכתבתי לא מעיד על עצמי ועל הדרך המעשית
שבה אני בוחר דברים מהלב או מהשכל .

בהצלחה

סליחה, אבל קודם כל - לא ענית על השאלה.
ולגבי העצות שלך, אני מצטער, אבל רובן.. לא משהו.
1. אחרי כמה פגישות? לרוב זו החלטה של זוג שבמערכת יחסים כבר תקופה, לפעמים כמה שנים, ואולי גם גרים יחד.
3. הרגע קבעת שאחוז עצום מהאוכלוסייה פסול לחיתון. יש אנשים שהיתה להם מערכת יחסים רצינית בתיכון, אז הם שרופים? ולכל בנאדם יש מטענים, גם במערכת היחסים הראשונה. ומה לגבי ניסיון? האם אין יתרונות דווקא באדם שמבין מה כרוך במערכות יחסים?
4. כולם באים עם פנטזיות. למעשה, מאיפה לנו איך זה נישואין אם לא התחתנו? פנטזיה. מה זה לבוא בלי רגשות? רובוט? מה שאני מסכים איתך, צריך לתקשר עם הבנאדם שמולך באמת, ולעדכן את הפנטזיה לפי המציאות, לא לנסות להפוך את האדם והיחסים לפנטזיה.
5+6. להבטיח שהעצות שלך מונעות גירושין זו חתיכת הבטחה, אני מניח שיש לך הוכחות לא פחות מדהימות לגבות אותה. אולי מטרות משותפות ועניין הפנטזיות יכולים לעזור לבנות חיים משותפים, אבל יש עוד המון גורמים, ומי יודע מה ילד יום? אם משהו יכול להוריד סיכוי לגירושין, זה טיפול זוגי (אישית, רק אצל מטפל מוסמך)
8. באמת? באמת באמת? מה זה חיים "חפציים"? ומה זה חיי פריצות? פה אתר בדסמ. האם כולנו פרוצים או חפציים?
9. כל זה לא ידוע, ולדעתי גם לא נכון. ומי הם הגדולים? גדולים לפי מי ומה? גדולים בטיפול זוגי או פסיכולוגיה?
10. אצליח

1 רשמתי במינימום כמה פגישות זה לא חייב שזה יהיה כמה פגישות

לגבי סעיף 3 לא פסלתי אף אחד לחתונה זה אתה מפרש את הדברים שלי ומוציא אותם מהקשרם - יכול להיות שאני גרמתי לך לפרש אותם בצורה שגויה

מה שאמרתי שמי שהיה לו מערכת יחסים בעבר זה משפיע על מערכות יחסים בעתיד או בהווה וזה בדוק וחתום .

4 שכן יהיה אחוז קטן של רגש אבל לבחור מהשכל כלומר - אם יש לך לבחור בין שתי אופציות וב 1 אתה חושב שאולי יכול להיות לא טוב אבל זה מושך אותך וב 2 אתה חושב שיכול להיות
טוב אבל פחות מושך אותך אז לבחור באופציה 2 ( במצב טוב ששתיהם מושכים אותך ושתיהם יפות אבל רק אחת קצת יותר )

5+6 העצות שלי לא מונעות גירושין הם מפחיתות את האחוזים להתגרש שוב אתה מפרש את הדברים שלי אחרת - לא התכוונתי להבטיח שום דבר במפורש
אלא להקטין את האחוזים שיקרו דברים לא טובים .

9 גדולים בפילוסופיה יהודית לא בפסיכולוגיה בגלל זה אתה לא מתחבר לדברים שאני כותב כנראה שהייתי צריך לחשוב פעמיים עם העצות שלי מתאימות לאדם שאליו שלחתי

את ההודעה זה הטעות שלי

10 בהצלחה
lorsis
lorsis • 31 באוק׳ 2019
אז מה מרווחים בזה שמתחתנים?
אתה עובד יותר קשה,
פחות איכות חיים יש לך עם עצמך,
הכסף הולך לפחות הנאות שלך,
פשוט נהייה חמור של החיים,
תקנו אותי אם אני טועה.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 31 באוק׳ 2019
סמרטוט שפל כתב/ה:
מה הגבר מרוויח מזה שהוא מתחתן

אם אתה מחזיק במחשבה כזו של "ומה אני מרוויח מזה?" אז אין לך טעם להתחתן.
כשתמצא את המיועדת, את האישה שאתה באמת סומך עליה ועל הרעיון של להעביר את החיים שלך לצידה, אתה תדע לבד את התשובה מה אתה מרוויח מלהתחתן איתה, הרצון לכך כבר יבוא מעצמו, בלי אמירות ציניות וחישובים קרים כאילו אתה סוגר עסקה ולא מנהל קשר שמעורבים בו רגשות אנושיים.
ברור שצריך לחשוב גם על ההיבטים הטכניים והמשפטיים של ההחלטה הזו, אבל כשזו החלטה שמגיעה מתוך מחשבה של "אני עומד להפסיד משהו בנישואין איתה, איך לצמצם נזקים" עדיף לא להתחתן בכלל.
Dream Strapon
Dream Strapon • 31 באוק׳ 2019
1 ילדים אם אדם לא מתחתן ואין לו ילדים הוא מוחק חלק בעם שלו כי לא יהיה המשך לזרע שלו
2 ילדים זה שמחה - משפחה
3 בפילוסופיה יהודית אדם לא יכול לקבל תארים ( כינויים ) שמעידים על החכמה של האדם עד שהוא מתחתן
4 כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם ומלואו - אז תאר לעצמיך מה זה לגדל ילד זה גן עדן ( עניין של אמונה ודרך הסתכלות )
5 אחרי שמתים הכסף נשאר במגרה והוא צוחק עליך הנאות ותאוות זה דבר של רגע שאם אתה עושה אותם הרבה פעמים בסוף נמאס לך מהם כשלבן אדם
יש מאה הוא רוצה מאתיים שיש לו 300 הוא רוצה 400 אין לזה סוף כל החיים אנחנו במרוצה לבנות בית בזמן שהעולם הזה זמני .
6 והלוואי שתהיה לי הסתכלות כזאת עד לפרטים הקטנים כי אם כן הייתה לי כזאת הייתי הרבה יותר רגוע מבחינה רגשית
7 בהצלחה
lorsis

להתחתן או לא?

lorsis • 31 באוק׳ 2019
פרלין כתב/ה:
למה אתה רוצה להתחתן?

לא אמרתי שאני רוצה,
פשוט רואה את זה קצת מסובך מדי