סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

בדסמ והדת האם אפשרי יחד??

spankindan​(שולט)
לפני 4 שנים • 19 בנוב׳ 2019
spankindan​(שולט) • 19 בנוב׳ 2019
איך לעזאזל הפך דיון חביב ולגיטימי, שמבוסס על מקרה פרטי, לשאלה הפילוסופית העמוקה של אלוהים ויהודים...
אשתדל לקצר כי על הנושאים האלו אשפר לכתוב ספרים עבי כרס.
אתחיל עם הדתי. יש סיבה למה החרדים נוקשים כל כך במנהגיהם, הם יודעים שהדת נחלשת ככל שהיא נחשפת לחילוניות,
עם זאת מי שבאמת מאמין, יכול לחיות עם שניהם. ישעיהו ליבוביץ נשאל פעם איך הוא חי עם אמונתו בעולם שנברא בשבעת ימים, ועם ידיעתו העמוקה במדעי הטבע. תשובתו הייתה שאין בעיה - את האחד הוא יודע ובשני הוא מאמין.
ולנציג האלוהים כאן, אומר שאין אלוהים. ולו היה הוא היה נחנק בגזים ונשרף במשרפות של אושוויץ. האלוהים הוא המצאה של בני האדם ותו לא.
והיהודים? היהודים הם עם שהאדיר את הלימוד וההשכלה, שחכמיו השיתו עליו דת קשה ומענישה (לא סתם דתי הוא ירא שמיים, ויותר דתי הוא חרדי למה לפחד מ"אבינו שבשמיים" הילדים שלי אף פעם לא פחדו ממני)...
רבניו של העם הזה השיתו עליו דת קשה לביצוע, בדלנית ומענישה (למה למשל ליהודי אסור לשתות יין שמזג גוי - זה נעשה כדי שלא יוכל לבלות בבתי מרזח של גויים). השיטה הזו החזיקה את העם יחד. עם שהתבולל קשות בין העמים בהם הוא חי ובכל זאת נשאר עם. ראו למשל למי דומים יהודי אתיופיה, יהודי תימן או יהודי פולניה ורוסיה, האם הם לא דומים לעמים בהם חיו??
זו, הוספתי די לקשקושים כאן.
אסכם בזה שאני יהודי, שלא מאמין שיש אלוהים, שחושב שעשרת הדברות הם עבודה מדהימה של אנשים חכמים שיצרו חברה טובה יותר, ואוהב בדסם.
זהו
Sm Art{☆Sm}
לפני 4 שנים • 19 בנוב׳ 2019
Sm Art{☆Sm} • 19 בנוב׳ 2019
משעשע...
אם אין אלוהים ,אז איך זה שלכול תושבי כדור הארץ ,יש פרצופים שונים האחד מהשני ?..

יש אלוהים .
יש שמיתקרבים אליו .ואז מרגישים את נוכחותו יותר .
ויש שמיתרחקים ממנו ,אז דרך הצרות ,הם יאלצו להתקרב אליו...
סמית​(שולט)
לפני 4 שנים • 20 בנוב׳ 2019
סמית​(שולט) • 20 בנוב׳ 2019
דת ובדס"מ...
אני חושב שבדת יש אלמנטים בדסמיים.
יהודי מאמין שואף ומייחל לקיים את תרי"ג המצוות.
אחת מתרי"ג המצוות היא לסקול למוות מי שמחלל שבת בנסיבות מסויימות, הציווי התנכי הוא "ורגמוהו כל אנשי עירו באבנים ומת".
מצווה נוספת מתרי"ג המצוות היא להרוג אנשים, נשים, טף וחיות מחמד, של שבעה עמים שגרו בארץ כנען, חיתי, אמורי, חיוי, יבוסי, גרגשי ועוד, הציווי התנכי הוא "לא תחיה כל נשמה".
על פי הדת, אם אנסת מישהי, אתה משלם לאביה 50 שקל כסף ואתה צריך להתחתן איתה ואתה לא יכול לגרש אותה (כמובן שאתה יכול להתחתן אם עשר נשים נוספות).
על פי הדת, אם אשה חשודה בבגידה, הכהן פורע את ראשה של החשודה, הוא נותן לה לשתות מים מרים מאררים, אלו מים שהוא מבשל בהם כתבי קודש ואם היא זנתה, בטנה צבה... (חומש במדבר, פרק ה' פסוקים יג' עד כ').
ומה על הציווי לצום?
להקריב קורבנות?
לחלוק את כל האוכל שלך עם הכוהנים?

Sm Art אין לי מושג מדוע לדידך העובדה שלכל תושבי כדור הארץ יש פרצופים שונים אחד מהשני מהווה ראיה לקיומו של אלוהים.
אפשר לטעון שהעובדה הזאת מלמדת שאין אלוהים.
באשר לריחוק לקרבה ממנו, אני חושב שסוציולוגית, האנשים שמאמינים בו, שמבצעים את מה שהוא לכאורה ציווה אליהם, מנענעים לולבים, תוקעים בשופרות, מנשקים חוטים, מגלגלים רצועות מעור פרה על הידיים, צועדים ברגל ומזיעים ביום המנוחה השבועי, מצויים סטטיסטית בקטגוריות הנמוכות ביותר מבחינה סוציו אקונומית, למה הוא עושה להם צרות?
אתה מאמין באלוהים, זה נפלא, אתה מאמין ומייחל שיבוא המשיח ותזכה להקריב לו קורבנות, זה גם נפלא, אניח שאבא שלך, סבא שלך, סבא שלו וסבא של סבא שלו, גם הם המתינו לדבר הזה, כך גם ילדיך, נכדיך, נינך עד סוף כל הדורות.

הניסיון להוכיח את נוכחותו, היא בגדר אבסורד, אם זה היה ניתן להוכחה, זה היה חלק מהמדעים המדוייקים, האנושות כולה הייתה כפופה לזה, אמונה זו קטגוריה שמה שיש בה אלו נתונים שלא נתונים להוכחה.
Sm Art{☆Sm}
Sm Art{☆Sm} • 20 בנוב׳ 2019
הציווי הראשון ,ב"עשרת הדברות ".
הוא .
"אנוכי השם אלוהיך ".

כולם מחוייבים להאמין בקיומו של האלוהים .
בין אם רואים אותו ,בין אם לאו .
בין אם מאמינים בכך ,בין אם מפקפקים בכך .

זה ציווי ,זה חובה .
-חן-
-חן- • 20 בנוב׳ 2019
לא חושבת שבדסמ מתנגש עם הדת
סביר להניח שמי שהולך איתה מליון אחוז לא יהיה פה
אבל הדת זו דרך חיים יפה
וצריך לקחת ממנה מה שמתאים ותורם לך
זה הייעוד שלה
לעזור לך לעבור את העולם הזה טוב יותר
Sm Art{☆Sm}
לפי קריאת תגובות של חלק מהמגיבים .
התמונה היא ברורה לחלוטין
הם לא מבינים דבר וחצי דבר ,בענייני דת .

אז בואו נעשה סדר בדברים ,וננסה לעזור להם .

מי שרוצה ללמוד את הדת ,באופן עצמאי ,שיתחיל להאזין ביו טיוב .
בלינק הזה ,יש את האדם ,שעל כל שאלה ,שעוד לא שאלתם ,תחטפו 1000 תשובות ,
ואתם תזנקו מ 0 קמ'ש ל 1000 קמ'ש ,תוך עשר דקות מהרגע שתשמעו אותו מדבר .
תוך שנה ,אתם מבינים את היהדות ,יותר טוב מאנשים שהם 20 שנה ,לומדים יהדות .
והוא מדבר ,אליכם ,באופן אישי ,ואתם תתחילו להקשיב לו-ואתם קבלו תחושה מוזרה כאילו הוא מדבר אליכם ועל כל מה שעבר עליכם בחיים ,עד לאותו יום ,בו התחלתם לשמוע אותו .
הוא יפתור לכם את כל הבעיות בחיים .

https://www.youtube.com/results?search_query=%D7%9E%D7%AA%D7%95%D7%A7+%D7%9E%D7%93%D7%91%D7%A9

והעצה השנייה ,שלי ,היא תיקנו סידור תפילה ,זה עולה 20 שקלים ,ותגלו עולם ומלואו ,בתוך הסידור .

ואתם מסודרים ,ועליתם על , "דרך המלך ".

באשר למסלול החיים העכשווי שלכם ,להגיד שיש אלוהים ,או ,אין ,אלוהים .
ומה היה באושוויץ ,ועל כל נושא הקרבנות ,הכול מונע מבורות ,ואפס ידיעה והבנה ,
מיהו אלוהים ,ומה כוחו ,ומהם דרכי הפעולה שלו ,באיך הוא מנהל את העולם .

בשביל אנשים מסוגכם ,בדיוק,יש הלינק ,בלינק הספציפי שצרפתי כאן ,יש דובר מדרג בכיר ,של האלוהים ,שהוא האלוהים מדבר אתכם ,מתוך גרונו ,הוא .

במסלול הנוכחי ,של החיים שלכם ,כפי שהם נראים ,אתם צועדים בבטחה ,אל "האבדון" .
הכול יגמר ,והכול יגמר בצורה מאוד לא נחמדה ונעימה ,וכאשר הכול יגמר ,תגלו שבעצם עוד לא התחלתם ...

הכי חשוב הוא ,שתדעו ,שאתם טעיתם עד היום ,ויש לכם יכולת לתקן את הכול ,להבין הכול ,ולדעת הכול ,ולשנו הכול לטובה .
ויש זמן ,ואין לחץ ,והכול בנעימות מרבית .

כל מה שאתם עושים ,אתם לוחצים על הלינק .
יש לכם שם 900 נושאים .
תבחרו אחד מהם ,תתרווחו על הכורסה .
ותתחילו לשמוע את אלוהים מדבר אליכם ישירות ,מתוך פיו של השליח שלו .

יש כבוד גדול מזה ?שאלוהים בעצמו מדבר אתכם ,בצורה ישירה ,עד אליכם ,בתוך הבית שלכם ,
אתם רק יושבים ומאזינים, והכול מותאם באופן אישי ,לכל אדם ואדם .

מהרגע שלחצת על נושא מסוים ,יד אלוהים בדבר .
וזה מותאם אליך באופן אישי ,וממוקד .

תנסו ,ותראו ...כמה אלוהים יכול להיות קרוב ומוחשי ,וממשי ,בכוח לחיצת 3 כפתורים במקלדת .
1 יו טיוב
2 .האתר "מתוק מדבש"
3. בחירת נושא -ולחיצה .

ואתם מסודרים מאותה השנייה -לנצח נצחים .

תהנו ....icon_smile.gif
robotz
robotz • 20 בנוב׳ 2019
.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך חמישי נוב' 21, 2019 1:34 am, סך-הכל נערך פעם אחת
מוש החמוד
מוש החמוד • 20 בנוב׳ 2019
-חן- כתב/ה:
לא חושבת שבדסמ מתנגש עם הדת
סביר להניח שמי שהולך איתה מליון אחוז לא יהיה פה
אבל הדת זו דרך חיים יפה
וצריך לקחת ממנה מה שמתאים ותורם לך
זה הייעוד שלה
לעזור לך לעבור את העולם הזה טוב יותר

אני אוהב את המילים האלה..
בייחוד שכותבת אותן מישהי שיודעת יותר מדבר או שניים.

מוש,
ענני בראשית​(אחרת){בבריאה}
אצלי דת מתקשרת כהתנזרות מהנאה. כניתוק מהגוף ומהתאוות.אז לא. זה לא מסתדר לי יחד בראש.
יחד עם זאת, העולם הוא לא אני, וכן יש דתיים נשלטים ושולטים, וזה עובד להם נפלא

הפואנטה? זה אינדיבידואלי, והכללות לא עוזרות...
Sm Art{☆Sm}
אתם פה מכנים את היהדות -משום מה " דת " .

ישראלי אחד ששמו יהודה לוי ,בסדרה איש חשוב 2 יש שם סצנה ,שהוא נוסע לLA
להיות שחקן קולנוע בינלאומי ,והוא מגיע לאודישן .
אז באודישן ,הוא רואה שם מאתיים בחורים אמריקאים ,כולם החל מ 1.87 ,כולם חתיכים בלונדינים ,וכולם שריריים עם קוביות בבטן ,וכולם שנים הולכים מאודישן לאודישן ...

ואז הוא שואל אחד מהם ,איך זה עובד ?איך ממלאים משהו מסוים בטופס של האודישן ?
והוא בא בלבוש פרחוני מוזר ,יהודה לוי ,והם כל האמריקאים ,מגולחים ,מחויטים ,טיפ טופ ,וכולם כמו רובוטים ,שקטים ,מנומסים ,סבלנים ...
והוא כזה קצת עצבני וחסר סבלנות ..

שואל אותו האמריקאי ,יש לך קצת מבטא ,מהיכן אתה ?
אומר לו ,יהודה ,מה ? מה ? אההה ,אני מתל אביב .
אומר לו האמריקאי ,אתה מתל אביב ?
עונה לו יהודה לוי ,כן אני מתל אביב .מישראל .
אומר לו האמריקאי ,אהה אז אתה יהודי .
עונה לו ,יהוד'ה לוי ,אני מתל אביב ,מישראל ,אני ישראלי .
אז אומר לו האמריקאי ,כן אתה יהודה ,אז אתה יהודי נכון ?

יהודה לוי מבולבל ,אומר כן אני מתל אביב ,כן אני מישראל ,כן אני ,כן אני ,,,אהה חח חחח נכון בטח אם אני מישראל אני יהודי .
בעצם כן אני יהודי .

האמריקאי ,מהנהן בראשו ,אה אז אתה יהודי ,וישר אומר ליתר השחקנים ,שיהודי לוי הוא יהודי מישראל ..
אז יתר האמריקאים מביטים בו ,ומהנהנים בראשם ,אההה יהודי מישראל ...

בהמשך הסידרה ,הכול מתבהר .
איך אלוהים נמצא בתוך הסדרה ,והכול בכדי להסביר לכול יהודי ,שהוא נמצא גם בזירת האודישנים ב LA.
להראות ליהודי שלאן שלא ילך ,ומה שלא יעשה ,ואיך שלא יתחפש ,
הוא לעולם לא יהיה -הם .
כמו שהם לעולם לא יזכו להיות -הוא .

דוד המלך אמר .

אִם אֶסַּק שָׁמַיִם שָׁם אָתָּה וְאַצִּיעָה שְּׁאוֹל הִנֶּךָּ.

אָנָה אֵלֵךְ מֵרוּחֶךָ וְאָנָה מִפָּנֶיךָ אֶבְרָח.

מי שרוצה להבין את האשקול הזה ברמה ההכי גבוהה ,שיצפה בסדרה " איש חשוב 2 " ..
ומי שרוצה להבין את האשקול הזה ,בעוד רמה של הבנה .
שיראה את הסדרה הישראלית " מקימי " .

שורה ראשונה ,אמצעית ותחתונה ,
יהודי גם המיר את הדת שלו לפני 4000 שנים .
יוציאו אותו מהקבר ,וישברו לו את כל העצמות ,עד שהוא יהודי טוב ,בדיוק כפי שהוחלט שהוא יהיה .
אי אפשר לברוח מהחוזה שנעשה במעמד הר סיני כאשר הצהרנו והקדמנו - " נעשה לנשמע " ..

הסבר כאן .

שאלת: "כיצד אומרים חז"ל שכפה עליהם הר כגיגית אם בני ישראל אמרו נעשה ונשמע" - המשך חכמה מתרץ קושיה זו: "פירוש: שהראה להם כבוד ה' בהקיץ ובהתגלות נפלאה, עד כי ממש בטלה בחירתם הטבעי, ויצאה נשמתם מהשגת כבוד ה' והיו מוכרחים כמלאכים בלא הבדל, וראו כי כל הנבראים תלוי רק בקבלת התורה." כלומר: משמעותה של כפיה הינה שלילת בחירתו החופשית של האדם. ענינה של הבחירה החופשית היא שויון הסיכויים והאפשרויות באיזו דרך לבחור. הקב"ה אמנם לא כפה אף על אחד את קיום התורה במובן המקובל של כפיה. בני ישראל אכן אמרו "נעשה ונשמע" וקבלו את התורה מרצונם. אך היתכן שבני ישראל היו נוהגים באופן שונה? הניתן לומר: "לא" לקב"ה הניצב עליך, המתגלה אליך פנים אל פנים? זוהי משמעותה של הכפיה במעמד הר סיני - אי היכולת לבחור בחלופה אחרת, בשל גודל המעמד.

שאלת – מדוע אנו מחוייבים לקיים את התורה, אם לא קיבלנו אותה ברצון? חז"ל שואלים את אותה השאלה בהמשך המדרש: "ויתיצבו בתחתית ההר, א"ר אבדימי בר חמא בר חסא: מלמד שכפה עליהם הר כגיגית ואמר להם: אם אתם מקבלים התורה - מוטב, ואם לאו - שם תהא קבורתכם. א"ר אחא בר יעקב: מכאן מודעא רבה לאורייתא ( רש"י - שאם יזמינם לדין למה לא קיימתם מה שקבלתם עליכם - יש להם תשובה, שקבלוה באונס) . אמר רבא: אף על פי כן, הדור קבלוה בימי אחשורוש, דכתיב: קיימו וקיבלו היהודים…"

חז"ל הבינו שמעמד הר סיני לא מחייב, בשל אלמנט "הכפיה" שהיה בו. קבלת תורה באופן זה לא היתה מושלמת ולכן גם לא החזיקה מעמד ועובדה היא שחטאנו בחטא העגל 40 יום לאחר מתן תורה. לעומת זאת, מודל לקבלת תורה מחייבת, הבאה מכוחנו ובבחירתנו - הוא "קיימו וקבלו היהודים". סיפור המגילה, הינו סיפור הרצוף בהשתלשלויות מקריות; בו ברגע כשהמלך נכנס - נופל המן על המטה, בדיוק כאשר המן מגיע לתלות את מרדכי - נדדה שנת המלך. הדוגמאות למקריות במגילה הן רבות וידועות, אך דבר אחד, כאמור, לא נמצא בה והוא - שם ה'. לבני ישראל באותה תקופה, היתה אפשרות לפרש את כל האירועים כאילו התרחשו באורח מקרי לחלוטין וללא יד מכוונת. לא היתה שום "כפיה" בבחירת הדרך. עם זאת, בחר העם, ודוקא מתוך ההסתר, בקב"ה ובתורה.

זוהי בדיוק קבלת תורה אמיתית - קבלה הבאה מתוך גילוי הקב"ה על אף ההסתר, קבלה הבאה מרצון והכרה, ולא מכפיה והכרח.