סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אישה קיימה עם בעלה יחסי סאדו-מאזו והתלוננה במשטרה שהוא היכה

israelislave
לפני 4 שנים • 2 בינו׳ 2020
israelislave • 2 בינו׳ 2020
"לחוקים יש השפעה אבל היא לא בלתי מוגבלת"

חוקים שאינם הגיוניים, חוקים שהם מבחינת "תקנה שהציבור לא יכול לעמוד בה" הן מבחינה טכנית והן מבחינה חברתית, מוטב להם שישתנו או ימחקו.

למעט אותם סעיפים שהעלית בתגובתך הקודמת שלא בהכרח נוגעים לשוויון חקיקתי, עובדתית המצב דהיום שהחקיקה מעדיפה נשים. זה פשוט לא צריך להיות כך ומי שתולה תיקון עוולה אחת בתיקון עוולה אחרת לא באמת רוצה לתקן את מה שאפשר ונכון כאן ועכשו אלא מחפש דרכים לא לתקן כלום.

אני תוהה אם ראית את הריקודים והצהלות של חברות הכנסת מיד אחרי שהצליחו להפיל את שינוי חזקת הגיל הרך, אני ראיתי שם "אכלתם אותה, הראנו לכם עם מי אתם מתעסקים", אשכרה ריקוד על דמי ודם מאות אלפי אבות שהמדינה, עם חוקים ששדולת הנשים מסרבות לשנות, וברור לי למה, וממשיכים להרוס לי את החיים, החיים של הבן שלי, שולחים אבות הכי נורמטיביים למותם. ועל אלו את מגינה. אמה זו אם לא גזענות? הכללה כוללת על כל הגברים? אפרטהייד = אפליה בחוק

אם זו לא שמחה לאיד להצעה האנושית והנכונה כל כך... זה נראה לך כמו "התניית שינוי בשינוי"?

https://news.walla.co.il/item/2903833

באשר ל"הצמדה" הלכאורית שהשדולה דורשת "שינוי מערכתי כוללני ורחב יותר שחלקו עוסק בפירוק התא המשפחתי וחלקו צריך להתחיל לפני זה- בנקודת הקמת/ הרחבת המשפחה"

אפשר הסבר בעברית בבקשה?
לתפיסתי, הורות שוויונית לא יכולה להתחיל מהגט. היא צריכה להתחיל מהלידה. אחרת היא לא באמת מתקיימת ונוצרים פערים שיכולים להיות משמעותיים בין בני הזוג.

קודם כל אני מבקש להבין - הורות שוויונית - מהי? שגם האב וגם האם יחלקו ביניהם את כל המטלות והחובות וההנאות - את סך 24 השעות ביממה כך ששניהם יהיו בדיוק אותו הזמן על הילדים ויעשו בדיוק את אותו הדבר עם הילדים? או בקיצור - שוויון תוצאתי?

סתם שאלה... נגיד שמנכל"ית הבנק הבנילאומי הראשון, את חושבת שהיא מתנהלת כאם בדיוק באותם זמנים ומטלות כמו אבי ילדייה שעובדתית מחזיק בתפקיד פחות בכיר ופחות מכניס? או נגידת בנק ישראל? או אסתר חיות, או כל אשה אחרת שעושה קריירה?

אני רואה שוויון בחלוקה מוסכמת על שני בני הזוג ופשרה בין מה שרצוי, מה שמצוי ומה שכדאי גם אם לא רצוי... ואני רואה במי שנמצא פחות עם הילדים בגלל שהכנסתו גדולה יותר מזו של ההורה האחר קרבן שחייב לוותר על זמן איכות עם הילדים בגלל צורך קיומי.

זוגיות טובה היא זוגיות בה כל אחד מההורים נותן את המקסימום שלו בתנאים הקיימים.
"חוק שיחייב משמורת משותפת כדיפולט לא יצמצם פערים אלא יגדיל אותם ולא יגרום לגברים להיות אבות יותר מעורבים"

כן? באמת? והיכן ההוכחה שלך לטענה הזו?

משמורת משותפת כדיפולט יאפשר לנשים דווקא כן להתקדם, כן יותר זמן ללמוד, כן יותר זמן לעשות קריירה.

קודם כל סדר במספרים, נשים הן רוב מוחלט, 70%, לפתיחת תיקי גרושין.

"חוק שיחייב גבר לצאת לחופשת לידה"

את רצינית? למה? ומה אם היולדת רוצה להיות בבית? אז נכריח אותה לחזור לעבודה בכל זא? למה לא "חופשת לידה לאחד או שני ההורים לפי החלטה שלהם"? שוויון.

"אין כמעט מדינות שאומרות שהפירוד מוחק את מה שהיה ונתעלם מהעבר המשפחתי"

מי שמתעקש להתעלם מהעבר המשפחתי הן שדולת הנשים.

היחס הוא כאילו אב שעד אתמול היה אב טוב הופך באחת לאבא לא ראוי שצריך להוכיך את יכולתו ורצונו להיות אבא לילדיו. עצם התפיסה היא ש"הילדים של האמא" ושהבא מיותר עד שישכנע אחרת.
יש התעלמות מוחלטת מצרכים נפשיים של הילדים ושל האב, התעלמות מוחלטת מהחלק של האב במהפכה שכולם עוברים, יש התעלמות מוחלטת מהזעזוע הכלכלי שעוברת המשפחה כולה וכל השיטה כולה מכוונת לאין את תפקידו של האב ולהפכו לכספומט.

לא אני אומר אז זה, שופט משפחה שמוקלט בעת דיון אומר את זה.

מדובר בגבר שנפל קרבן לגניבת זרע. אחרי גניבת הזרע , ההריון והלידה הגיעה תביעת המזונות. בשלב הזה הגבר, האבא, רוצה משמורת משותפת על ילדו. האם מתנגדת. היא רוצה שישלם מזונות וזהו. האב מתעקש, "יש לי ילד בעל כרחי, אבל אם כבר אז להיות אב פעיל וקיים בחייו ולא רק כספומט"

אם דברי השופט, ואין אחד שלא עבר בבימ"ש משפחה ולא שמע דברים כאלה או דומים להם, לא מבהירים לך באופן מיידי מדוע רק "משמורת משותפת בחובות וזכויות" היא הדרך הנכונה אין לי עוד מה להוסיף ואני מרים ידיים.

https://www.youtube.com/watch?v=tkPBlw_VKHk&t=7s

בוא נגיד לרגע שיש 1000 חיילים בשריון שצריכים לעשות 20 משימות (ברמות קושי שונות)
למה מפריע לך שיכניסו עוד 150 חיילות שיבצעו 3 משימות שהן מתאימות ומסוגלות להן?

כי האינטרס של המדינה הוא שיהיו עוד 150 חיילים שיכולים להתחלף עם כל אחד ואחד מהאלף האחרים.

כי קראתי מספיק מאמרים וחוות דעת מטעם הצבא הישראלי והאמריקני כדי לדעת שהדרישות מנשים נמוכות מאלו של גברים.
שנשים יותר נפצעות באימונים, נשים מחסירות יותר ימי אימון ופעילות מבצעית בגלל עצם היותן נשים (פיזיולוגיה)
מפני שמדינת ישראל לא מסוגלת להתמודד עם מות חיילת או חטיפת חיילת באותה צורה שהיא מתמודדת עם גברים מתים או נחטפים.
מפני שהביטחון הלאומי שלנו חשוב מכל נסיון חברתי.
מפני שנשים יותר פחדניות מגברים.

מחדל בצה"ל: חמש לוחמות ברחו מפלשתינים

https://www.israelhayom.co.il/article/608871

ובאופן לא מפתיע הסיפור הזה לא מופיע באתרי החדשות העיקריים.

אחת הדוגמאות הבולטת להשפעה שיש להבדלים הפיזיולוגיים בין לוחמים ללוחמות נמצאה במחקר שנערך בארצות-הברית, ובחן כיצד רף גופני אחיד בטירונות מעורבת המחקר, שנמשך חמש שנים 8השפיע על תפקוד היחידה.והובא כחלק מן הסקירה בנושאי מגדר ואימונים צבאיים לקונגרס האמריקני, הופסק בעקבות ממצאיו החריגים. בעקבות הרף הגופני האחיד שנקבע, שיעורי הפציעות בקרב הנשים ביחידה היו גבוהים למדי, ואילו הגברים הרגישו שהם אינם מאותגרים מספיק מבחינה גופנית ובלתי מוכנים לקרב. במחקר אחר, שנערך גם הוא בארצות-הברית, נמצא כי הסיכון לסבול מפציעות של גפיים תחתונות בקרב נשים היה פי שניים ויותר מאשר בקרב גברים, ובעקבות הפציעה הוגבלו הלוחמות ימים אצל הלוחמים.100 ימי שירות לפחות, לעומת 450ב-
http://www.jipts.com/_Uploads/dbsAttachedFiles/Phys19-1_Scop_Lital.pdf

הודעהתאריך: חמישי ינו' 02, 2020 12:08 am נושא:
סלייב,

שנה אזרחית חדשה ומוצלחת

" כל חוסר שוויון בחוק חייב להיות מתוקן לאלתר. "

לחוקים יש השפעה אבל היא לא בלתי מוגבלת.
חוק לא יכול לפתור את הכל ולא יכול לרדת ולנתח את כל המצבים.
ולכן הוא חלק מהפיתרון אבל לא הפיתרון כולו.

למשל החוק יכול לתת לך בתור אבא את האפשרות החוקית לצאת לחופשת לידה אבל לא את הלגיטימציה החברתית לעשות את זה.

"באשר לצבא. סורי, דעתי לא תשתנה. איך שאת או הכתבה בעיתון הופכים את זה אני רואה גדוד שקיים בגלל ירידה ברף הנדרש. "

הרי עדיין יש לנו 1000 חיילי שריון רק שהפעם הם מבצעים 17 משימות ולא 20. זה אומר שיש לך יותר כוח אדם לכל משימה או כוח אדם לתגבור במידת הצורך.

ולמה אתה משוכנע שיש כאן ירידה ברף הנדרש?
חבלי לידה או קשיים ראשוניים זה לא בהכרח עניין של הורדת הדרישות.

* אחריות הורית והורות שוויונית, נוסחת שיפמן למזונות.
ארגוני הנשים לא באמת מתנגדים לנוסחת שיפמן. הם כן אומרים שלא יכול להיות שזה השינוי היחיד שיהיה בתחום ושהשינוי הזה צריך להיות חלק מפיתרון ושינוי מערכתי כוללני ורחב יותר שחלקו עוסק בפירוק התא המשפחתי וחלקו צריך להתחיל לפני זה- בנקודת הקמת/ הרחבת המשפחה.
לתפיסתי, הורות שוויונית לא יכולה להתחיל מהגט. היא צריכה להתחיל מהלידה. אחרת היא לא באמת מתקיימת ונוצרים פערים שיכולים להיות משמעותיים בין בני הזוג.
חוק שיחייב משמורת משותפת כדיפולט לא יצמצם פערים אלא יגדיל אותם ולא יגרום לגברים להיות אבות יותר מעורבים.
לעומת זאת חוק שיחייב גבר לצאת לחופשת לידה- כן. ואפשר לראות ממדינות אחרות שזה מה שעובד.
למעשה את המדינות שהתחייבו לקיים את עיקרון 'אחריות הורית משותפת' ניתן לחלק בהכללה לשתי קבוצות: האחת היא מדינות שמחייבות גברים לצאת לחופשת לידה ומעודדות, מאפשרות ואף מתגמלות הורות שוויונית ואבות פעילים ושותפים אקטיביים מההתחלה; השנייה היא מדינות ששילבו את עיקרון ההורה המטפל לתוך אחריות הורית משותפת ולמעשה חזרו למודל שכולל משמורן ראשי ומשמורן משני.
אין כמעט מדינות שאומרות שהפירוד מוחק את מה שהיה ונתעלם מהעבר המשפחתי.

התחום השני שזה מתקשר אליו הוא התחום הדתי- כאשר יש חשש מאוד גדול שביטול חזקת הגיל הרך או כל שינוי בתחום הזה לבדו
ייצור פתח יותר גדול ויאפשר אפשרויות סחיטה גבוהות נגד נשים בתמורה למתן הגט.

יש היום יותר גברים מסורבי גט מנשים.

מספר הגברים סרבני הגט הוא 382, בעוד מספר הנשים המסרבות לתת לבעליהן גט עומד על 427.

https://www.israelhayom.co.il/article/452435

"למשל אישה נאלצה לוותר על עובר מוקפא שלה ושל בן זוגה בתמורה לגט (אותו היא עדיין לא קיבלה והדיינים לא מוכנים בכלל לחייב אותו במתן הגט אז היא גם לא מסורבת גט)

וטוב שכך. העובר הוקפא בהסכמה כאשר הזוג היה נשוי. משתמו הנישואין ולא נעשה שימוש בעובר לא ניתן ואסור לכפות על הגבר אבהות עם אשה שעמה אינו חפץ לחלוק ילד.

"איזה מידע אמיתי? הרי על הנייר בפניות לארגוני הסיוע או לרשויות יש רוב מוחלט לתלונות נגד גברים (פי 3 או פי 4)"

אכן תלוי בנייר. אבל ע"פ הניירות של שנים מהמומחים הגדולים בעולם, פרופ' מורי שטראוס וד"ר מרטין פיברט הסיבה היחידה להבדל הוא תת דיווח של גברים מחד ועודף דיווח (תלונות שווא) של נשים.

סרטון מצורף. הרצאה של ד"ר פיברט כוללת הפניות והסברים שכוללים מאות מחקרים מרחבי העולם כולו במשך עשרות שנים.

66% מסך האלימות בקרב חסרי ישע - נשים

רוב מוחלט בקרב הורים שרוצחים את ילדיהם - נשים.

באשר ל"נתוני הכנסת". צריך רק לבדוק ממי הכנסת מקבלת את הנתונים. זה בערך כמו להגיד שמכון רקמן מעביר לשופטים הדרכות אובייקטיביות ושויצ"ו לא עוסק בהסטה נגד גברים.
Sm Art{☆Sm}
Sm Art{☆Sm} • 2 בינו׳ 2020
לעניות דעתי ,צריך להפריד את המקרה לשני חלקים .

היא בקשה מבעלה מכות ,אז הוא קיים את מבוקשה .
היא דרשה הימנו ,קללות ,הוא קיים את רצונה .
היא רצתה להיפרד ,תוך שיתוף ,רשויות החוק ,הוא הסכים.

עכשיו במציאות הנוכחית.
היא נותרה בלי מכות ,בלי קללות ,ובלי גבר.
לילית חדשה
לילית חדשה • 2 בינו׳ 2020
* כי האינטרס של המדינה הוא שיהיו עוד 150 חיילים שיכולים להתחלף עם כל אחד ואחד מהאלף האחרים.

אין לך אותם.
לא רק בדוגמא ההיפוטתית אלא גם במציאות.
- עד כמה שזכור לי השיריון לא נחשב למשהו בקרב מלשבים ולא הרבה רוצים או מוכנים ללכת לשם.
- חד וחלק כתוב שאין מספיק כוח אדם בסדיר. האופציות הן או נשים, או מילואים (או תוספת שלי- להאריך שירות *רק* לשיריון).

* מפני שמדינת ישראל לא מסוגלת להתמודד עם מות חיילת או חטיפת חיילת באותה צורה שהיא מתמודדת עם גברים מתים או נחטפים.

רק שיהיה ברור- אתה כרגע אומר שדם חיילות סמוק יותר וחיי חיילות חשובים יותר.
לא מישהו אחר.

* http://www.jipts.com/_Uploads/dbsAttachedFiles/Phys19-1_Scop_Lital.pdf

3 מתוך 6 המחקרים שמופיעים בסקירה שהבאת ממליצים לבנות תוכנית אימונים וסרגל מאמצים מותאמי מגדר. 3 האחרים אומרים איך לאתר מועמדות ומועמדים מתאימים ואיזה עוד גורמים משפיעים.
בסיכום הסקירה כתוב ש:
" לא נבחנו תכניות התערבות ולא נבדקה מידת ההשפעה של השינויים בתכניות האימונים והתאמתם ללוחמות - על-פי ההמלצות הקיימות בספרות - על שכיחות פציעות הגו והגפיים"
"יישום ההמלצות שצוינו כאן עשוי לאפשר שילוב של יותר נשים בתפקידי לחימה בצבא עם פגיעה מינימלית בבריאותן ובכשירות הכוח הלוחם"

כלומר גם הסקירה שאתה הבאת אומרת מה שאני טענתי: תהליך ההכשרה נבנה כך שיתאים לגברים.
התאמה של התהליך לנשים (שים לב, התאמת תהליך ההכשרה- לא אומרת ירידה בתוצאה) תפחית משמעותית את הפציעות.

* חוקים שאינם הגיוניים, חוקים שהם מבחינת "תקנה שהציבור לא יכול לעמוד בה" הן מבחינה טכנית והן מבחינה חברתית, מוטב להם שישתנו או ימחקו.

לדעתי, החוקים האלה מגינים על כלל הצדדים שיכולים להיות מושפעים בכל תחום.
לא רק בתחום של מערכות יחסים, אלא גם בתחום של הורות ואבהות, בתחום הרפואה וכן הלאה.

* מי שתולה תיקון עוולה אחת בתיקון עוולה אחרת לא באמת רוצה לתקן את מה שאפשר ונכון כאן ועכשו אלא מחפש דרכים לא לתקן כלום.

לא.
אם התיקון של הפאזל השלם מועיל ומיטיב עם כולנו בעוד שתיקון חלק אחד ויחיד מהפאזל מועיל לחלק מהאוכלוסיה אבל פוגע בחלק אחר - אני בהחלט מוצאת טעם לתלות את התיקון של החלק הזה בתיקון של שאר חלקי הפאזל.

אתה רואה את זה בתוך
" ריקוד על דמי ודם מאות אלפי אבות שהמדינה"
אני רואה את זה בתור הגנה על נשים ואימהות, מפני שינוי שלא מגיע בסדר הנכון ושפוטנציאל הנזק שלו כשהוא מגיע לבדו גבוה.

* באשר ל"הצמדה" הלכאורית שהשדולה דורשת "שינוי מערכתי כוללני ורחב יותר שחלקו עוסק בפירוק התא המשפחתי וחלקו צריך להתחיל לפני זה- בנקודת הקמת/ הרחבת המשפחה"
אפשר הסבר בעברית בבקשה?

בטח-
פירוק התא המשפחתי אומר ברוב המוחלט של המקרים- רבנות.
ברבנות מעמד האישה לא זהה למעמדו של הגבר ביכולת להציב דרישות עבור הגט או במשמעות של סרבנות הגט.
שינוי שיטת המשמורת ללא שינוי פה בהכרח מחליש את מעמד האישה כי הוא מספק לגבר עוד נקודות ללחוץ עליהן.

בנקודת הרחבת המשפחה- הוספת ילד/ה
היא השאלה איך תתנהל ההורות- האם היא תהיה שוויונית? האם תהיה בה חלוקת תפקידים אחרת?

* קודם כל אני מבקש להבין - הורות שוויונית - מהי?

לשאלתך, הורות שוויונית לתפיסתי היא מאוד דומה למה שאתה כתבת- "שגם האב וגם האם יחלקו ביניהם את כל המטלות והחובות וההנאות"
שגם האב וגם האם יקריבו זמן פנוי והנאות, יקריבו שעות עבודה ואף קידומים כדי להיות עם זמינות דומה לילדים/ות.
שגם האב וגם האם יתפסו כאחראים באותה המידה לטיפול וגידול הילדים.
שאין צד אחד שנמצא כל הזמן עם הילד/ה, מקבל את כל החלטות היומיומיות, מחנך ומציב גבולות
וצד שני שנמצא לקצת זמן, בעיקר לדברים שכיף לעשות.

שים לב,
אני לא אומרת שזו גישה מחייבת או המודל הכי נכון לכולם.
אני כן אומרת שגישות אחרות בהכרח יוצרות פערים שיש לתת עליהם את הדעת ושהן אינן באמת שוויוניות.
גישות אחרות לטענתי הן הורות משותפת. לא הורות שוויונית.

* אני רואה שוויון בחלוקה מוסכמת על שני בני הזוג ופשרה בין מה שרצוי, מה שמצוי ומה שכדאי גם אם לא רצוי... ואני רואה במי שנמצא פחות עם הילדים בגלל שהכנסתו גדולה יותר מזו של ההורה האחר קרבן שחייב לוותר על זמן איכות עם הילדים בגלל צורך קיומי.

אני רואה בזה יצירת פערים ותלות. לא שוויון.
יש סיבה לזה שכשנשים התחילו לצאת לעבוד הן גם התחילו לבקש להתגרש. איך שלא תסובב את זה ובכל העולם המערבי- התלות של נשים בגברים קטנה > נשים מתגרשות.

* מי שמתעקש להתעלם מהעבר המשפחתי הן שדולת הנשים.
אתה בטוח?

ארגוני הנשים טוענים שאם היתה חלוקת תפקידים מסויימת לפני הגירושים- היא כנראה צריכה להימשך גם אחרי הגירושים
או לחלופין שצריך לבדוק האם הצדדים באמת רוצים ומסוגלים לשנות את החלוקה ומה יהיו ההשפעות של השינוי.
אתה הוא זה שרוצה שנקבע אוטומטית משמורת משותפת וזמני שהות שווים ונתעלם מהשאלה האם לפני כן היו זמני שהות שווים או חלוקת תפקידים אחרת.

* "חוק שיחייב משמורת משותפת כדיפולט לא יצמצם פערים אלא יגדיל אותם ולא יגרום לגברים להיות אבות יותר מעורבים"

מספר נרחב של מדינות חוזר לעיקרון ההורה המטפל ומשלבות אותו לתוך אחריות הורית משותפת במקום משמורת משותפת אוטומטית. בצרפת למשל האחריות ההורית היא זהה אבל עדיין לילד/ה יהיה בית עיקרי אחד.
מחקרים שבוצעו והראו אם נוצרו פערים בתוך הזוגיות- משמורת משותפת לא מצמצמת אותם.
בארה"ב למשל נערך מחקר שבדק במספר מדינות איך השתנתה נוכחות של אבות לאחר הגירושים לאורך השנים (תחת מודלים שונים לחלוקת המשמורת)
ולא מצא שינוי של ממש.

* "את רצינית? למה? ומה אם היולדת רוצה להיות בבית? אז נכריח אותה לחזור לעבודה בכל זא? למה לא "חופשת לידה לאחד או שני ההורים לפי החלטה שלהם"? שוויון. "
אולי אני אשאל אותך הפוך- מה אם האבא רוצה להישאר בבית כדי לטפל ברך הנולד? למה אתה הולך כדיפולט על האמא?

ולא אמרתי שחופשת הלידה של הגבר צריכה לבוא על חשבון חופשת הלידה של האישה.
ולשאלתך- אני רצינית. חופשת הורות לאבא שלא תלויה בחופשת הלידה של האמא.
באירופה זה כבר הוכח כדרך יעילה מאוד לצמצום פערים והגברת המעורבות של האבא- מה שכמובן מאפשר הרבה יותר בקלות קביעה של משמורת משותפת וזמני שהות שווים במידה והזוגיות תתפרק.

צפיתי בסרטון שהבאת.
הוא לא אומר דבר ממה שאתה אומר. בתור התחלה הוא בכלל לא עוסק בהורות לאחר גירושים. על נסיבות ההריון וגילוי האבהות גם כן לא מוזכרות; ולבסוף הציטוט שלך של דברי האב "יש לי ילד בעל כרחי, אבל אם כבר אז להיות אב פעיל וקיים בחייו ולא רק כספומט" בכלל לא מופיע שם. אולי בסרטון אחר- אבל לא שם.
מה שכן מופיע ומיוחס לאב זה שהוא לא יספיק לדבר ב-60 שניות ושהוא מקווה לקבל את זכות הדיבור.
עכשיו, ייתכן ובאמת המקרה הוא כפי שאתה מתאר. אבל זה לא מה שמופיע בסרטון.
אה וגבר שרוצה להיות אב פעיל מרגע הלידה (או הגילוי) דיי תומך בטענה שלי שאבהות מתחילה בלידה.

* וטוב שכך. העובר הוקפא בהסכמה כאשר הזוג היה נשוי. משתמו הנישואין ולא נעשה שימוש בעובר לא ניתן ואסור לכפות על הגבר אבהות עם אשה שעמה אינו חפץ לחלוק ילד.

אני משערת שאתה לא מכיר את המקרה אבל הנסיבות הפוכות- היא לא רוצה להשתמש בעובר והוא כן.
כך שלמעשה הוא רוצה לכפות על האישה אימהות עם גבר שהיא לא רוצה לחלוק ילד נוסף.

ורק שאני אבין- לטענתך המצב שבוא גבר יכול להציב דרישות בצורה חד צדדית כדי שהוא יסכים לתת את הגט הוא מצב טוב?

* באשר ל"נתוני הכנסת". צריך רק לבדוק ממי הכנסת מקבלת את הנתונים.

הנתונים שמגיעים לוועדות הן ממגוון רחב של גורמים, כן גם מארגונים (כל אחד בתחומו) אבל במקביל לזה גם ממרכז המחקר והמידע של הכנסת, הלמס, השבס, המשטרה, משרדי הממשלה השונים והפרקליטות. כמובן בהתאם לתחומי העיססוק והבקשות.

* אכן תלוי בנייר.

הניירות של ארגוני הסיוע, משטרת ישראל והפרקליטות.

אני אחזיר אותך לרגע לסיפור שלי עם המסמר. אתה חושב שבמערכת היחסים שלי עם אתו התלמיד היתה אלימות הדדית?
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
israelislave כתב/ה:
"לחוקים יש השפעה אבל היא לא בלתי מוגבלת"

חוקים שאינם הגיוניים, חוקים שהם מבחינת "תקנה שהציבור לא יכול לעמוד בה" הן מבחינה טכנית והן מבחינה חברתית, מוטב להם שישתנו או ימחקו.

למעט אותם סעיפים שהעלית בתגובתך הקודמת שלא בהכרח נוגעים לשוויון חקיקתי, עובדתית המצב דהיום שהחקיקה מעדיפה נשים. זה פשוט לא צריך להיות כך ומי שתולה תיקון עוולה אחת בתיקון עוולה אחרת לא באמת רוצה לתקן את מה שאפשר ונכון כאן ועכשו אלא מחפש דרכים לא לתקן כלום.

אני תוהה אם ראית את הריקודים והצהלות של חברות הכנסת מיד אחרי שהצליחו להפיל את שינוי חזקת הגיל הרך, אני ראיתי שם "אכלתם אותה, הראנו לכם עם מי אתם מתעסקים", אשכרה ריקוד על דמי ודם מאות אלפי אבות שהמדינה, עם חוקים ששדולת הנשים מסרבות לשנות, וברור לי למה, וממשיכים להרוס לי את החיים, החיים של הבן שלי, שולחים אבות הכי נורמטיביים למותם. ועל אלו את מגינה. אמה זו אם לא גזענות? הכללה כוללת על כל הגברים? אפרטהייד = אפליה בחוק

אם זו לא שמחה לאיד להצעה האנושית והנכונה כל כך... זה נראה לך כמו "התניית שינוי בשינוי"?

https://news.walla.co.il/item/2903833

באשר ל"הצמדה" הלכאורית שהשדולה דורשת "שינוי מערכתי כוללני ורחב יותר שחלקו עוסק בפירוק התא המשפחתי וחלקו צריך להתחיל לפני זה- בנקודת הקמת/ הרחבת המשפחה"

אפשר הסבר בעברית בבקשה?

קודם כל אני מבקש להבין - הורות שוויונית - מהי? שגם האב וגם האם יחלקו ביניהם את כל המטלות והחובות וההנאות - את סך 24 השעות ביממה כך ששניהם יהיו בדיוק אותו הזמן על הילדים ויעשו בדיוק את אותו הדבר עם הילדים? או בקיצור - שוויון תוצאתי?

סתם שאלה... נגיד שמנכל"ית הבנק הבנילאומי הראשון, את חושבת שהיא מתנהלת כאם בדיוק באותם זמנים ומטלות כמו אבי ילדייה שעובדתית מחזיק בתפקיד פחות בכיר ופחות מכניס? או נגידת בנק ישראל? או אסתר חיות, או כל אשה אחרת שעושה קריירה?

אני רואה שוויון בחלוקה מוסכמת על שני בני הזוג ופשרה בין מה שרצוי, מה שמצוי ומה שכדאי גם אם לא רצוי... ואני רואה במי שנמצא פחות עם הילדים בגלל שהכנסתו גדולה יותר מזו של ההורה האחר קרבן שחייב לוותר על זמן איכות עם הילדים בגלל צורך קיומי.

זוגיות טובה היא זוגיות בה כל אחד מההורים נותן את המקסימום שלו בתנאים הקיימים.
"חוק שיחייב משמורת משותפת כדיפולט לא יצמצם פערים אלא יגדיל אותם ולא יגרום לגברים להיות אבות יותר מעורבים"

משמורת משותפת כדיפולט יאפשר לנשים דווקא כן להתקדם, כן יותר זמן ללמוד, כן יותר זמן לעשות קריירה.

קודם כל סדר במספרים, נשים הן רוב מוחלט, 70%, לפתיחת תיקי גרושין.

"חוק שיחייב גבר לצאת לחופשת לידה"

את רצינית? למה? ומה אם היולדת רוצה להיות בבית? אז נכריח אותה לחזור לעבודה בכל זא? למה לא "חופשת לידה לאחד או שני ההורים לפי החלטה שלהם"? שוויון.

"אין כמעט מדינות שאומרות שהפירוד מוחק את מה שהיה ונתעלם מהעבר המשפחתי"

מי שמתעקש להתעלם מהעבר המשפחתי הן שדולת הנשים.

היחס הוא כאילו אב שעד אתמול היה אב טוב הופך באחת לאבא לא ראוי שצריך להוכיך את יכולתו ורצונו להיות אבא לילדיו. עצם התפיסה היא ש"הילדים של האמא" ושהבא מיותר עד שישכנע אחרת.
יש התעלמות מוחלטת מצרכים נפשיים של הילדים ושל האב, התעלמות מוחלטת מהחלק של האב במהפכה שכולם עוברים, יש התעלמות מוחלטת מהזעזוע הכלכלי שעוברת המשפחה כולה וכל השיטה כולה מכוונת לאין את תפקידו של האב ולהפכו לכספומט.

לא אני אומר אז זה, שופט משפחה שמוקלט בעת דיון אומר את זה.

מדובר בגבר שנפל קרבן לגניבת זרע. אחרי גניבת הזרע , ההריון והלידה הגיעה תביעת המזונות. בשלב הזה הגבר, האבא, רוצה משמורת משותפת על ילדו. האם מתנגדת. היא רוצה שישלם מזונות וזהו. האב מתעקש, "יש לי ילד בעל כרחי, אבל אם כבר אז להיות אב פעיל וקיים בחייו ולא רק כספומט"

אם דברי השופט, ואין אחד שלא עבר בבימ"ש משפחה ולא שמע דברים כאלה או דומים להם, לא מבהירים לך באופן מיידי מדוע רק "משמורת משותפת בחובות וזכויות" היא הדרך הנכונה אין לי עוד מה להוסיף ואני מרים ידיים.

https://www.youtube.com/watch?v=tkPBlw_VKHk&t=7s

כי האינטרס של המדינה הוא שיהיו עוד 150 חיילים שיכולים להתחלף עם כל אחד ואחד מהאלף האחרים.

כי קראתי מספיק מאמרים וחוות דעת מטעם הצבא הישראלי והאמריקני כדי לדעת שהדרישות מנשים נמוכות מאלו של גברים.
שנשים יותר נפצעות באימונים, נשים מחסירות יותר ימי אימון ופעילות מבצעית בגלל עצם היותן נשים (פיזיולוגיה)
מפני שמדינת ישראל לא מסוגלת להתמודד עם מות חיילת או חטיפת חיילת באותה צורה שהיא מתמודדת עם גברים מתים או נחטפים.
מפני שהביטחון הלאומי שלנו חשוב מכל נסיון חברתי.
מפני שנשים יותר פחדניות מגברים.

מחדל בצה"ל: חמש לוחמות ברחו מפלשתינים

https://www.israelhayom.co.il/article/608871

ובאופן לא מפתיע הסיפור הזה לא מופיע באתרי החדשות העיקריים.

אחת הדוגמאות הבולטת להשפעה שיש להבדלים הפיזיולוגיים בין לוחמים ללוחמות נמצאה במחקר שנערך בארצות-הברית, ובחן כיצד רף גופני אחיד בטירונות מעורבת המחקר, שנמשך חמש שנים 8השפיע על תפקוד היחידה.והובא כחלק מן הסקירה בנושאי מגדר ואימונים צבאיים לקונגרס האמריקני, הופסק בעקבות ממצאיו החריגים. בעקבות הרף הגופני האחיד שנקבע, שיעורי הפציעות בקרב הנשים ביחידה היו גבוהים למדי, ואילו הגברים הרגישו שהם אינם מאותגרים מספיק מבחינה גופנית ובלתי מוכנים לקרב. במחקר אחר, שנערך גם הוא בארצות-הברית, נמצא כי הסיכון לסבול מפציעות של גפיים תחתונות בקרב נשים היה פי שניים ויותר מאשר בקרב גברים, ובעקבות הפציעה הוגבלו הלוחמות ימים אצל הלוחמים.100 ימי שירות לפחות, לעומת 450ב-
http://www.jipts.com/_Uploads/dbsAttachedFiles/Phys19-1_Scop_Lital.pdf

הודעהתאריך: חמישי ינו' 02, 2020 12:08 am נושא:
סלייב,

שנה אזרחית חדשה ומוצלחת

" כל חוסר שוויון בחוק חייב להיות מתוקן לאלתר. "

לחוקים יש השפעה אבל היא לא בלתי מוגבלת.
חוק לא יכול לפתור את הכל ולא יכול לרדת ולנתח את כל המצבים.
ולכן הוא חלק מהפיתרון אבל לא הפיתרון כולו.

למשל החוק יכול לתת לך בתור אבא את האפשרות החוקית לצאת לחופשת לידה אבל לא את הלגיטימציה החברתית לעשות את זה.

"באשר לצבא. סורי, דעתי לא תשתנה. איך שאת או הכתבה בעיתון הופכים את זה אני רואה גדוד שקיים בגלל ירידה ברף הנדרש. "

הרי עדיין יש לנו 1000 חיילי שריון רק שהפעם הם מבצעים 17 משימות ולא 20. זה אומר שיש לך יותר כוח אדם לכל משימה או כוח אדם לתגבור במידת הצורך.

ולמה אתה משוכנע שיש כאן ירידה ברף הנדרש?
חבלי לידה או קשיים ראשוניים זה לא בהכרח עניין של הורדת הדרישות.

* אחריות הורית והורות שוויונית, נוסחת שיפמן למזונות.
ארגוני הנשים לא באמת מתנגדים לנוסחת שיפמן. הם כן אומרים שלא יכול להיות שזה השינוי היחיד שיהיה בתחום ושהשינוי הזה צריך להיות חלק מפיתרון ושינוי מערכתי כוללני ורחב יותר שחלקו עוסק בפירוק התא המשפחתי וחלקו צריך להתחיל לפני זה- בנקודת הקמת/ הרחבת המשפחה.
חוק שיחייב משמורת משותפת כדיפולט לא יצמצם פערים אלא יגדיל אותם ולא יגרום לגברים להיות אבות יותר מעורבים.
לעומת זאת חוק שיחייב גבר לצאת לחופשת לידה- כן. ואפשר לראות ממדינות אחרות שזה מה שעובד.
למעשה את המדינות שהתחייבו לקיים את עיקרון 'אחריות הורית משותפת' ניתן לחלק בהכללה לשתי קבוצות: האחת היא מדינות שמחייבות גברים לצאת לחופשת לידה ומעודדות, מאפשרות ואף מתגמלות הורות שוויונית ואבות פעילים ושותפים אקטיביים מההתחלה; השנייה היא מדינות ששילבו את עיקרון ההורה המטפל לתוך אחריות הורית משותפת ולמעשה חזרו למודל שכולל משמורן ראשי ומשמורן משני.
אין כמעט מדינות שאומרות שהפירוד מוחק את מה שהיה ונתעלם מהעבר המשפחתי.

התחום השני שזה מתקשר אליו הוא התחום הדתי- כאשר יש חשש מאוד גדול שביטול חזקת הגיל הרך או כל שינוי בתחום הזה לבדו
ייצור פתח יותר גדול ויאפשר אפשרויות סחיטה גבוהות נגד נשים בתמורה למתן הגט.

יש היום יותר גברים מסורבי גט מנשים.

מספר הגברים סרבני הגט הוא 382, בעוד מספר הנשים המסרבות לתת לבעליהן גט עומד על 427.

https://www.israelhayom.co.il/article/452435

"למשל אישה נאלצה לוותר על עובר מוקפא שלה ושל בן זוגה בתמורה לגט (אותו היא עדיין לא קיבלה והדיינים לא מוכנים בכלל לחייב אותו במתן הגט אז היא גם לא מסורבת גט)

וטוב שכך. העובר הוקפא בהסכמה כאשר הזוג היה נשוי. משתמו הנישואין ולא נעשה שימוש בעובר לא ניתן ואסור לכפות על הגבר אבהות עם אשה שעמה אינו חפץ לחלוק ילד.

"איזה מידע אמיתי? הרי על הנייר בפניות לארגוני הסיוע או לרשויות יש רוב מוחלט לתלונות נגד גברים (פי 3 או פי 4)"

אכן תלוי בנייר. אבל ע"פ הניירות של שנים מהמומחים הגדולים בעולם, פרופ' מורי שטראוס וד"ר מרטין פיברט הסיבה היחידה להבדל הוא תת דיווח של גברים מחד ועודף דיווח (תלונות שווא) של נשים.

סרטון מצורף. הרצאה של ד"ר פיברט כוללת הפניות והסברים שכוללים מאות מחקרים מרחבי העולם כולו במשך עשרות שנים.

66% מסך האלימות בקרב חסרי ישע - נשים

רוב מוחלט בקרב הורים שרוצחים את ילדיהם - נשים.

באשר ל"נתוני הכנסת". צריך רק לבדוק ממי הכנסת מקבלת את הנתונים. זה בערך כמו להגיד שמכון רקמן מעביר לשופטים הדרכות אובייקטיביות ושויצ"ו לא עוסק בהסטה נגד גברים.

סלייב, אני אשמח לעזרה להבין:
כתבת על תיקון עוולה עם עוולה. אמרת שזה עדות לחוסר רצון לתקן. ואולי לא? אולי זו טעות? אולי זו עדות לטפשות? ואולי הצד השני פשוט לא קולט שיש עוולה חדשה? רוע דורש המון מחשבה ותכנון. שאר האפשרויות יותר קלות, כדאי לשקול אותן, אולי אפילו לפני רוע.

אתה כותב שהן רקדו ועלזו בדם והרס מכוון. וזה אתה ראית במו עיניך. אבל, העיניים רואות ואז המוח נותן פירוש. אם אני אגיד שראיתי אותן חוגגות כי הן חושבות שעשו מעשה טוב? שהן רקדו ועלזו כי דמיינו את החיים הנהדרים שיהיו לילדים? איך קובעים מי הבין נכון? אני לא יודע איך, אלא אם הן ממש אמרו מה החגיגה.
המושג אמא לוליינית נטבע כדי לתאר אמהות שחוזרות מעבודה קשה ועדיין נאלצות לתת 100% בבית, בזמן שלגבר לגיטימציה לנוח אחרי העבודה. זו הטענה שבי"ס יתקשר קודם לאמא כשיש בעיות, גם אם היא מנכ"לית ואבא מזכיר במשרד. עכשיו, אולי המונח הזה לא נכון. אולי אין אמא לוליינית. האם אתה מכיר את המושג? האם בדקת אותו?
לגבי חוקי חופשה הורית - אני לא מבין הרבה, אבל אתה נשמע הגיוני. בהחלט שווה דיון. אשמח לקבל ממך חומר על הנושא הזה, אם יש לך. איזה מדינות מיישמות את זה?

על גט נשמע שאתם פשוט צריכים לדבר, אתה ולילית. היא תנסה להבין מה מביא נשים לסרב לתת גט ואיזה מצוקה זה יוצר לגבר. אתה תנסה להבין מה מפחיד נשים מול הרבנות, אולי יש דרך להרגיע אותם. ואולי תתאחדו במאבק אחד - פשוט להפטר מהרבנות? זה יוריד עול מכולם, לא? מישהו מתנגד?
אצפה בסרטון. נשמע מעניין.
ואחרון - נו, מאיפה הכנסת מקבלת נתונים? היא מקבלת אותם מארגון מסוים, שאולי יש לו אינטרס? או דרך מוסד שאמור להיות אובייקטיבי, לפחות במובן של מוסכם על כל הצדדים. אשמח אם תוכל להביא משהו על זה. ידוע שהיו מקרים בהם ארגונים עם עמדות מסוימות השפיעו על החלטות בדרכים לא כשרות. זה מציאותי. אז ברמת הייתי רוצה לדעת יותר.
תודה, ושנה טובה
israelislave
israelislave • 2 בינו׳ 2020
לילית חדשה כתב/ה:
* כי האינטרס של המדינה הוא שיהיו עוד 150 חיילים שיכולים להתחלף עם כל אחד ואחד מהאלף האחרים.

אין לך אותם.
לא רק בדוגמא ההיפוטתית אלא גם במציאות.
- עד כמה שזכור לי השיריון לא נחשב למשהו בקרב מלשבים ולא הרבה רוצים או מוכנים ללכת לשם.
- חד וחלק כתוב שאין מספיק כוח אדם בסדיר. האופציות הן או נשים, או מילואים (או תוספת שלי- להאריך שירות *רק* לשיריון).

-------------בוודאי שיש אותם. קוראים לזה "צרכים של צה"ל" וכאשר מלש"ב מגיע לגיוס או שיתמזל מזלו ויקבל הצבה ע"פ רצונו או שישלח ע"פ צרכי הצבא.

* מפני שמדינת ישראל לא מסוגלת להתמודד עם מות חיילת או חטיפת חיילת באותה צורה שהיא מתמודדת עם גברים מתים או נחטפים.

רק שיהיה ברור- אתה כרגע אומר שדם חיילות סמוק יותר וחיי חיילות חשובים יותר.
לא מישהו אחר.

---------- לא אני אומר את זה - החברה המערבית כולה חושבת שלחימה - עם רצון לנצח - חייבת להיות מחוברת למציאות, ובמציאות שלנו בצד השני גברים עם "תרבות?" מוסלמית רצחנית.

* http://www.jipts.com/_Uploads/dbsAttachedFiles/Phys19-1_Scop_Lital.pdf

3 מתוך 6 המחקרים שמופיעים בסקירה שהבאת ממליצים לבנות תוכנית אימונים וסרגל מאמצים מותאמי מגדר. 3 האחרים אומרים איך לאתר מועמדות ומועמדים מתאימים ואיזה עוד גורמים משפיעים.

------ "מותאמי מגדר" זה בהתאמה לסרגל המאמץ הנשי קרי פחות מזה של גברים ופחות מזה של האויב.

דומה שהויכוח ה"אקדמי" מתעלם כליל מהעובדה שמוטב לו לחייל להיות לפחות ברמה הפיזית של האויב. כאילו שהצבא מתכונן לעימות במשחק מחשב.

בסיכום הסקירה כתוב ש:
" לא נבחנו תכניות התערבות ולא נבדקה מידת ההשפעה של השינויים בתכניות האימונים והתאמתם ללוחמות - על-פי ההמלצות הקיימות בספרות - על שכיחות פציעות הגו והגפיים"
"יישום ההמלצות שצוינו כאן עשוי לאפשר שילוב של יותר נשים בתפקידי לחימה בצבא עם פגיעה מינימלית בבריאותן ובכשירות הכוח הלוחם"

------------- "עשוי לשלב עם פגיעה מנימאלית בבריאותן ובכשירות הכח הלוחם"

כמה זה מינימאלית? וכמה פגיעה בכשרות הכח הלוחם?

אני לא מוכן לשים את בטחון המדינה וגם לא את בריאותן של נערות מפומפמות אדרנלין ואידאולוגיה פמיניסטית על קרן הצבי רק כדי שכמה פמיניסטיות פריבילגיות תוכלנה לשים עוד איקס על האג'נדה שלהן.

כלומר גם הסקירה שאתה הבאת אומרת מה שאני טענתי: תהליך ההכשרה נבנה כך שיתאים לגברים.

--------- נכון, כי גברים נלחמים בגברים.

התאמה של התהליך לנשים (שים לב, התאמת תהליך ההכשרה- לא אומרת ירידה בתוצאה) תפחית משמעותית את הפציעות.

* חוקים שאינם הגיוניים, חוקים שהם מבחינת "תקנה שהציבור לא יכול לעמוד בה" הן מבחינה טכנית והן מבחינה חברתית, מוטב להם שישתנו או ימחקו.

לדעתי, החוקים האלה מגינים על כלל הצדדים שיכולים להיות מושפעים בכל תחום.
לא רק בתחום של מערכות יחסים, אלא גם בתחום של הורות ואבהות, בתחום הרפואה וכן הלאה.

----- כלומר, חוקי הדת מגנים גם על נשים - הרבנות מגינה גם על נשים?

* מי שתולה תיקון עוולה אחת בתיקון עוולה אחרת לא באמת רוצה לתקן את מה שאפשר ונכון כאן ועכשו אלא מחפש דרכים לא לתקן כלום.

לא.
אם התיקון של הפאזל השלם מועיל ומיטיב עם כולנו בעוד שתיקון חלק אחד ויחיד מהפאזל מועיל לחלק מהאוכלוסיה אבל פוגע בחלק אחר - אני בהחלט מוצאת טעם לתלות את התיקון של החלק הזה בתיקון של שאר חלקי הפאזל.

------------------אם יש עוול והזדמנות לתקנו אז מתקנים. למיטב הבנתי עדיף תמיד עוול אחד פחות משניים על תנאי "עד אשר יבשילו התנאים. ועדין לא הבנתי איך קביעת הסדרי המשמורת כשווים יכולה לפגוע במי מהצדדים?

בתכלס אני יודע בדיוק במה מדובר וחבל שאת מנסה להתחמק מהאמת. ארגוני הנשים רוצות לשמר את הכח והכסף. ולראיה, אין אשה בישראל שמשלמת מזונות גם כאשר המשמורת משותפת, ואפילו כאשר האבא משמורן יחיד. למה?

ומה לגבי המסר הברור לילדים - "אבא לא שווה פחות מאמא"? ולמה רוב מוחלט של הורים מנכרים הן נשים? כי הכוח בידיים שלהן.

בלי שום מחקר אני בטוח שאילו זוגות מתגרשים היו יודעים בתחילת הליך הגרושים איך זה יגמר ע"פ נוסחה קבועה וידועה מראש הרבה הרבה מהגרושים היו נמנעים או נגמרים ברוח הרבה יותר טובה.

המצב הנוכחי רק מאפשר ואפילו מהווה כר פורה ליותר מחלוקות, יותר שנאה, יותר הוצאות כספיות ויותר טראומה לכולם.

אתה רואה את זה בתוך
" ריקוד על דמי ודם מאות אלפי אבות שהמדינה"
אני רואה את זה בתור הגנה על נשים ואימהות, מפני שינוי שלא מגיע בסדר הנכון ושפוטנציאל הנזק שלו כשהוא מגיע לבדו גבוה.

* באשר ל"הצמדה" הלכאורית שהשדולה דורשת "שינוי מערכתי כוללני ורחב יותר שחלקו עוסק בפירוק התא המשפחתי וחלקו צריך להתחיל לפני זה- בנקודת הקמת/ הרחבת המשפחה"
אפשר הסבר בעברית בבקשה?

בטח-
פירוק התא המשפחתי אומר ברוב המוחלט של המקרים- רבנות.
ברבנות מעמד האישה לא זהה למעמדו של הגבר ביכולת להציב דרישות עבור הגט או במשמעות של סרבנות הגט.
שינוי שיטת המשמורת ללא שינוי פה בהכרח מחליש את מעמד האישה כי הוא מספק לגבר עוד נקודות ללחוץ עליהן.

------ כלומר את בעצמך מודה שנשים - ושדולת הנשים מאחוריהן - משתמשות בשיטת המשמורת הקיימת כדי "לשפר עמדה" מול האבות אם וכאשר יראה להן שנעשה להן עוול ברבנות?

האם את יכולה לתת דוגמה מהעשור האחרון על פיה יש אפליה שיטתית ברבנות נגד נשים? האם הרבנות אינה נלחמת מספיק נגד סרבנות הגט הגברית בעוד שאינה עושה דבר נגד סרבנות הגט הנשית?

האם בעיה שלך אינה בעצם עם הדת היהודית וכפי שהיא מתורגמת ע"פ הרבנות? האם כל גבר שמתגרש וצריך לעבור ברבנות "נהנה" מהרבנות?

אני מתקשה לא לשים לב לכך שבעוד העולם שלך מחולק לקבוצות, הגברים נגד הנשים, בעולם שלי אינדיבידואל מול אינדיבידואל, השוויון כבר הגיעה וקבוצה קטנה אך חזקה מאד של נשים מפיחה חמצן לתוך מדורה שכמעט כבתה... כמו רכבת שכבר נכנסת לתחנה ומטרים ספורים לפני העצירה הסופית מישהו לוחץ על הדוושה ומאיץ את הרכבת אל תוך הקהל שבתחנה...

בנקודת הרחבת המשפחה- הוספת ילד/ה
היא השאלה איך תתנהל ההורות- האם היא תהיה שוויונית? האם תהיה בה חלוקת תפקידים אחרת?

* קודם כל אני מבקש להבין - הורות שוויונית - מהי?

לשאלתך, הורות שוויונית לתפיסתי היא מאוד דומה למה שאתה כתבת- "שגם האב וגם האם יחלקו ביניהם את כל המטלות והחובות וההנאות"
שגם האב וגם האם יקריבו זמן פנוי והנאות, יקריבו שעות עבודה ואף קידומים כדי להיות עם זמינות דומה לילדים/ות.
שגם האב וגם האם יתפסו כאחראים באותה המידה לטיפול וגידול הילדים.
שאין צד אחד שנמצא כל הזמן עם הילד/ה, מקבל את כל החלטות היומיומיות, מחנך ומציב גבולות
וצד שני שנמצא לקצת זמן, בעיקר לדברים שכיף לעשות.

שים לב,
אני לא אומרת שזו גישה מחייבת או המודל הכי נכון לכולם.
אני כן אומרת שגישות אחרות בהכרח יוצרות פערים שיש לתת עליהם את הדעת ושהן אינן באמת שוויוניות.
גישות אחרות לטענתי הן הורות משותפת. לא הורות שוויונית.

* אני רואה שוויון בחלוקה מוסכמת על שני בני הזוג ופשרה בין מה שרצוי, מה שמצוי ומה שכדאי גם אם לא רצוי... ואני רואה במי שנמצא פחות עם הילדים בגלל שהכנסתו גדולה יותר מזו של ההורה האחר קרבן שחייב לוותר על זמן איכות עם הילדים בגלל צורך קיומי.

אני רואה בזה יצירת פערים ותלות. לא שוויון.
יש סיבה לזה שכשנשים התחילו לצאת לעבוד הן גם התחילו לבקש להתגרש. איך שלא תסובב את זה ובכל העולם המערבי- התלות של נשים בגברים קטנה > נשים מתגרשות.

------------------- כלומר את מתיימרת לדעת יותר טוב מזוגות מה טוב בשבילם? זוג בגירים נשואים לא מסוגלים להסכים על כלום אם את לא תסבירי להם מה נכון? אשה שלא רוצה להכנס לעולם התאגידי ולמרוץ העכברים צריכה אותך שתסבירי לה למה היא לא עושה\פועלת\חושבת נכון?

* מי שמתעקש להתעלם מהעבר המשפחתי הן שדולת הנשים.
אתה בטוח?

ארגוני הנשים טוענים שאם היתה חלוקת תפקידים מסויימת לפני הגירושים- היא כנראה צריכה להימשך גם אחרי הגירושים
או לחלופין שצריך לבדוק האם הצדדים באמת רוצים ומסוגלים לשנות את החלוקה ומה יהיו ההשפעות של השינוי.
אתה הוא זה שרוצה שנקבע אוטומטית משמורת משותפת וזמני שהות שווים ונתעלם מהשאלה האם לפני כן היו זמני שהות שווים או חלוקת תפקידים אחרת.

--------- איך בדיוק אפשר להמשיך אחרי גרושים את מה שהיה מקודם? כלום לא השתנה? הרי הקלפים נטרפו והכל מתחיל מחדש, אז איך אפשר להגיד שנשארים איפה שהינו קודם?

קודם, אבא היה חוזר מהעבודה - לא מהמועדון, הקלפים והזונות - ויושב שעה בערב עם הילדים או אפילו רק נכנס לתת נשיקת לילה טוב - וזה ממלא מצברים... עכשו זה מנוע ממנו, הוא צריך, ורוצה, להתאים את עצמו למציאות החדשה. למה זה לא מגיע לו? ------------- לפני כן לא היו "זמני שהות" אלא נישואין.

* "חוק שיחייב משמורת משותפת כדיפולט לא יצמצם פערים אלא יגדיל אותם ולא יגרום לגברים להיות אבות יותר מעורבים"

----------- איפה ההוכחה שלך שלא? אם אני רואה אין סוף מאבקי אבות בבימ"ש משפחה לממש את זכותם הטבעית להורות על הילדים שלהם - אם לפחות 150 גברים נתאבדים בשנה על רקע מלחמות גרושין - האבות הללו לא התאבדו כי הכריחו אותם לראות את הילדים שלהם אלא כי מנעו זאת מהם בכל מני תרוצים.

מספר נרחב של מדינות חוזר לעיקרון ההורה המטפל ומשלבות אותו לתוך אחריות הורית משותפת במקום משמורת משותפת אוטומטית. בצרפת למשל האחריות ההורית היא זהה אבל עדיין לילד/ה יהיה בית עיקרי אחד.
בארה"ב למשל נערך מחקר שבדק במספר מדינות איך השתנתה נוכחות של אבות לאחר הגירושים לאורך השנים (תחת מודלים שונים לחלוקת המשמורת)
ולא מצא שינוי של ממש.

------ ארה"ב אינה ישראל. ארה"ב ענקית והמרחקים עצומים, יש הרבה יותר מעבר למקומות מרוחקים אחרי הגרושים כדי להיות ליד משפחה או מקום עבודה חדש, מה גם שארה"ב היא היא הדוגמה איך התערבות שלטונית הרסה את התא המשפחתי והעליה האדירה בבתים חד הוריים שבוודאות גרמו ליותר אלימות, פחות השכלה ויותר עוני. ארה"ב היא בדיוק הדוגמה למה שקורה בהעדר דמות אב.

* "את רצינית? למה? ומה אם היולדת רוצה להיות בבית? אז נכריח אותה לחזור לעבודה בכל זא? למה לא "חופשת לידה לאחד או שני ההורים לפי החלטה שלהם"? שוויון. "
אולי אני אשאל אותך הפוך- מה אם האבא רוצה להישאר בבית כדי לטפל ברך הנולד? למה אתה הולך כדיפולט על האמא?

ולא אמרתי שחופשת הלידה של הגבר צריכה לבוא על חשבון חופשת הלידה של האישה.
ולשאלתך- אני רצינית. חופשת הורות לאבא שלא תלויה בחופשת הלידה של האמא.

---- כלומר חופשת לידה גם לאבא וגם לאמא בנפרד? ומי בדיוק ישלם על זה?

באירופה זה כבר הוכח כדרך יעילה מאוד לצמצום פערים והגברת המעורבות של האבא- מה שכמובן מאפשר הרבה יותר בקלות קביעה של משמורת משותפת וזמני שהות שווים במידה והזוגיות תתפרק.

שום סיבה בעולם ש"מה שהיה קודם יהיה תנאי למה שיהיה אחר כך" ההורות שלי, הזכות שלי להיות הורה נוכח בחיי ילדי לא אמור לקבל ניקוד.

צפיתי בסרטון שהבאת.
הוא לא אומר דבר ממה שאתה אומר. בתור התחלה הוא בכלל לא עוסק בהורות לאחר גירושים. על נסיבות ההריון וגילוי האבהות גם כן לא מוזכרות; ולבסוף הציטוט שלך של דברי האב "יש לי ילד בעל כרחי, אבל אם כבר אז להיות אב פעיל וקיים בחייו ולא רק כספומט" בכלל לא מופיע שם. אולי בסרטון אחר- אבל לא שם.
מה שכן מופיע ומיוחס לאב זה שהוא לא יספיק לדבר ב-60 שניות ושהוא מקווה לקבל את זכות הדיבור.
עכשיו, ייתכן ובאמת המקרה הוא כפי שאתה מתאר. אבל זה לא מה שמופיע בסרטון.
אה וגבר שרוצה להיות אב פעיל מרגע הלידה (או הגילוי) דיי תומך בטענה שלי שאבהות מתחילה בלידה.

----- אבהות מתחילה ברגע שבו בני זוג מסכימים ש"הגיע הזמן" ותמשך עד נשימתו האחרונה של ההורה.

* וטוב שכך. העובר הוקפא בהסכמה כאשר הזוג היה נשוי. משתמו הנישואין ולא נעשה שימוש בעובר לא ניתן ואסור לכפות על הגבר אבהות עם אשה שעמה אינו חפץ לחלוק ילד.

אני משערת שאתה לא מכיר את המקרה אבל הנסיבות הפוכות- היא לא רוצה להשתמש בעובר והוא כן.
כך שלמעשה הוא רוצה לכפות על האישה אימהות עם גבר שהיא לא רוצה לחלוק ילד נוסף.

--------- אם אלו נסיבות המקרה אני לחלוטין מסכים עם האשה. מה שהיה היה. אחרי הגרושין דף חדש.

ורק שאני אבין- לטענתך המצב שבוא גבר יכול להציב דרישות בצורה חד צדדית כדי שהוא יסכים לתת את הגט הוא מצב טוב?

------------------------------ממה שאני יודע ומכיר עד היום, מלבד מיעוט של סרבני גט "אידאולוגים" רוב סרבני הגט משתמשים בסרבנות הזו ככלי אחרון נגד החלטות כלכליות או הוריות בלתי אפשריות מבחינתם.

* באשר ל"נתוני הכנסת". צריך רק לבדוק ממי הכנסת מקבלת את הנתונים.

הנתונים שמגיעים לוועדות הן ממגוון רחב של גורמים, כן גם מארגונים (כל אחד בתחומו) אבל במקביל לזה גם ממרכז המחקר והמידע של הכנסת, הלמס, השבס, המשטרה, משרדי הממשלה השונים והפרקליטות. כמובן בהתאם לתחומי העיססוק והבקשות.

------------ שום ניירות מארגוני גברים. גם כאשר דנים בנושאים שקשורים למשפחה וישירות לגורלות של גברים דעה של גברים לא מעניינת את חברות הכנסת.

* אכן תלוי בנייר.

הניירות של ארגוני הסיוע, משטרת ישראל והפרקליטות.

----------- ארגוני הסיוע? ויצו עם קמפינים של שנאה? שדולת הנשים? מכון רקמן? ממש ניירות ועמדות אוביקטיביים. את צוחקת עלי?

אני אחזיר אותך לרגע לסיפור שלי עם המסמר. אתה חושב שבמערכת היחסים שלי עם אתו התלמיד היתה אלימות הדדית?
---- כן. בדיוק כמו שלא תצדיקי גבר שסטר לאשתו אחרי שזו שנים קודם מתעללת בו נפשית ופיזית. או שוויון או להודות שלא בשוויון את חפצה אלא יתרון.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
כל מה שאני מבין זה שמזל שלוחמות המחתרת הכורדית שנלחמו בדעאש פנים אל פנים, לא היו צריכות להילחם באיסלאם רצחני.
בכלל, בטח הורידו את רף הקבלה למחתרת עבורן. הן לא מבינות שאם הן רק יניחו את הנשק וישאירו את הלחימה לגברים, הכל יהיה יותר טוב.
לילית חדשה
לילית חדשה • 2 בינו׳ 2020
קשה מאוד להגיב לך כשאתה כותב את התגובה שלך בתוך התגובה שלי.

* בוודאי שיש אותם. קוראים לזה "צרכים של צה"ל" וכאשר מלש"ב מגיע לגיוס או שיתמזל מזלו ויקבל הצבה ע"פ רצונו או שישלח ע"פ צרכי הצבא.

לא סלייב. אין לך אותם.
לא רק שכבר קרה שמלשבים בודדים שגויסו לשיריון סרבו להתפנות מהבקום- כבר קרה שמחזורי גיוס שלמים סרבו להתפנות מהבקום;
אין לך מספר אינסופי של מתגייסים. אם צהל צריך 1500 חיילים בשיריון אבל משיקולי כוח אדם יש לו רק 1000 אז יש לו רק 1000;
ושוב- בכתבה שאתה הבאת כתוב חד וחלק שאין לך מספיק כוח אדם סדיר בשיריון.

* "מותאמי מגדר" זה בהתאמה לסרגל המאמץ הנשי קרי פחות מזה של גברים ופחות מזה של האויב.

זה להבין למשל שלנשים יש אולי נקודות חולשה שונות מאשר לגברים וצריך לגשת אליהן בצורה אחרת, שקצב ההכשרה אולי צריך להיות אחר,
שהאימונים צריכים להתחיל מנקודה שונה. ושחלוקת שלבי ההכשרה אולי צריכה להיות אחרת.
אם גבר נכנס לכושר על ידי צביעת פסים על הפנים, ואישה נכנסת לכושר על ידי ציור כוכבים על הפנים
למה שהשיטה תדרוש מהנשים להיכנס לכושר על ידי צביעת פסים על הפנים?

* דומה שהויכוח ה"אקדמי" מתעלם כליל מהעובדה שמוטב לו לחייל להיות לפחות ברמה הפיזית של האויב. כאילו שהצבא מתכונן לעימות במשחק מחשב.

לא. הויכוח האקדמי, הסקירה שאתה הבאת ועמדת חר"פ (שלמיטב זכרוני הוצגה בלינק שאתה הבאת בדיון אחר) עוסקות בתהליך ההכשרה. לא בתוצאה שלו.
והטענה היא שאם נתאים את תהליך ההכשרה לנשים- נקבל תוצאה טובה ומספקת, לוחמות כשירות ומוכנות.

*כמה זה מינימאלית? וכמה פגיעה בכשרות הכח הלוחם?
אני לא מוכן לשים את בטחון המדינה וגם לא את בריאותן של נערות מפומפמות אדרנלין ואידאולוגיה פמיניסטית על קרן הצבי רק כדי שכמה פמיניסטיות פריבילגיות תוכלנה לשים עוד איקס על האג'נדה שלהן.

הקרבות הראשונים של טנק מרכבה סימן 4 היו אסונות שגרמו להצהל להבין שהוא צריך להכניס שינויים והתאמות.
המבצע הראשון של יחידת עוקץ היה קטסטרופה עצומה שלא רק הכניסה שינויים בשיטה ובהכשרות אלא למעשה גרמה לשינוי מטרות היחידה.
צה"ל עורך ניסויים ושינויים כל הזמן כדי להתפתח, להתקדם ולהיות מוכן לעוד אתגרים ולעולם הלחימה מתפתח, משתנה ומתחדש.
שילוב נשים בתפקידי לחימה זה גם עוד כיוון שצריך להיבדק- וכן תוך כדי התאמות לנשים איפה שצריך.

* כלומר, חוקי הדת מגנים גם על נשים - הרבנות מגינה גם על נשים?

חוקים שמגדירים יחסי מרות מגינים על כל מי שיכול ויכולה להיות מושפעת מהם:
על מטופלת שהרופא שלה צביקה נשאר בהכשרה בזכות מערכת היחסים שלו עם מנהלת התוכנית,
על רופא אחר שאולי היה מאבד בגלל אותו צביקה את המקום שלו בתוכניות ההתמחות.
על חיילת שהמפקד שלה דורש ממנה לעשות יותר תורנויות ויותר שמירות כי הוא מנהל רומן עם חיילת אחרת מהמשרד
על המפקד שמנהל רומן עם החיילת שלו וגילו שהוא מתייחס אליה בצורה אחרת.
וכן גם על מי שהמפקד/ת מנהל/ת ממונה שלו דורשים ממנו לבחור בין יחסים לבין התנכלות ופגיעה.

חוקי הדת לא מגנים על נשים אלא להפך הופכים אותן לפגיעות ותלויות לחלוטין ברצונו של הגבר.

* אם יש עוול והזדמנות לתקנו אז מתקנים.

לא אם התיקון יוצר פגיעה אחרת או מחמיר עוול קיים.

*עדין לא הבנתי איך קביעת הסדרי המשמורת כשווים יכולה לפגוע במי מהצדדים?

כיום הדיפולט נותן לאמא את המשמורת *כאשר אין הסכמה אחרת*. אם שני הצדדים מסכימים על משמורת משותפת (והיא אפשרית מבחינה טכנית) תהיה משמורת משותפת.
שינוי הדיפולט הזה ביחד עם יכולתו של הגבר ברבנות להציב דרישות בצורה חד צדדית ולקבל גיבוי עליהן מהדיינים (כמו אותה דוגמא עם העובר המוקפא)
יפגע עוד יותר בנשים ברבנות כי הוא מוסיף עוד נקודה בה הגבר יכול ללחוץ כדי לגרום לאישה לוותר על מה שיש לה או מה שמגיע לה.

* בתכלס אני יודע בדיוק במה מדובר וחבל שאת מנסה להתחמק מהאמת. ארגוני הנשים רוצות לשמר את הכח והכסף. ולראיה, אין אשה בישראל שמשלמת מזונות גם כאשר המשמורת משותפת, ואפילו כאשר האבא משמורן יחיד. למה?

הסיבה העיקרית היא כי דת. חד וחלק.
בחוק הרלוונטי כתוב בצורה מפורשת שהאחריות לכלכלת הילד/ה היא של שני הצדדים אלא עם הדין האישי אומר אחרת.
דין אישי הוא או הסכם בין בני הזוג או הדין הדתי. הדין הדתי קובע שהאב הוא זה שאחראי לזון את ילדיו.
עוד סיבה נוספת לזה שכיום יש בתי משפט שמתייחסים לאפשרות שהגבר מבריח הכנסות ומשקר
כי נחשפו לא מעט מקרים בהם הגבר הצהיר על תלושים לא נכונים שלא תאמו את רמת החיים הקודמת שהמשכורת שלו מימנה.

ואיזה כסף וכוח בדיוק?
על פי משרד האוצר וביטוח לאומי אמא גרושה משלמת כשני שליש מההוצאות של הילדים לאחר הגירושים
וכמחצית מהאבות הגרושים החייבים במזונות לא משלמים אותם.

*כלומר את בעצמך מודה שנשים - ושדולת הנשים מאחוריהן - משתמשות בשיטת המשמורת הקיימת כדי "לשפר עמדה" מול האבות אם וכאשר יראה להן שנעשה להן עוול ברבנות?

לא. אני אומרת שבשיטה שנותנת יותר מקום, משקל וכוח לגברים,
לנסות לשנות רק את אחת הנקודות הבודדות שפועלות לטובת האישה- לא מייצר שוויון אלא עוול ופגיעה בנשים.

* ומה לגבי המסר הברור לילדים - "אבא לא שווה פחות מאמא"?

איפה היה המסר הזה כשאבא היה נשוי לאמא?

*האם את יכולה לתת דוגמה מהעשור האחרון על פיה יש אפליה שיטתית ברבנות נגד נשים?

בנושא נישואים וגירושים? האפליה של הרבנות נשארה פחות או יותר אותו הדבר-
עדיין העילות לגירושים של גברים ונשים שונות, עדיין הגבר הוא זה שנותן את הגט,
עדיין הרבנות מאפשרת לגבר לכרוך את תביעות המשמורת והרכוש בתביעת הגט,
הרבנות נמנעת מלהכריז על גברים כסרבני גט טו כחייבים במתן הגט.

* האם הרבנות אינה נלחמת מספיק נגד סרבנות הגט הגברית בעוד שאינה עושה דבר נגד סרבנות הגט הנשית?

הרבנות מסרבת לאמץ הלכות קיימות, פיתרונות תואמי הלכה או להכניס שינויים הלכתיים לפתירת מצבן של מסורבות הגט;
וההשלכות על מסורבת גט חמורות יותר ממסורבי גט.
לעומת זאת הדין היהודי מציע מגוון פתרונות לפתירת המצב של מסורבי הגט- החל מהתעלמות מקשרים חדשים של הגבר
ועד מתן אישור לשאת אישה שנייה.

* האם בעיה שלך אינה בעצם עם הדת היהודית וכפי שהיא מתורגמת ע"פ הרבנות?

הבעיה שלי היא עם מערכת שמותאמת או מוטה לטובת גברים ומקנה להם יתרונות על פני נשים
ולא משנה לי אם אותה מערכת כפופה לדת כלשהי או לא.

* בלי שום מחקר אני בטוח שאילו זוגות מתגרשים היו יודעים בתחילת הליך הגרושים איך זה יגמר ע"פ נוסחה קבועה וידועה מראש הרבה הרבה מהגרושים היו נמנעים או נגמרים ברוח הרבה יותר טובה.

בלי שום מחקר אני בטוחה שאם נתחיל את השינוי מנקודת פירוק המשפחה נקבל הרבה יותר נשים שנשארות בקשר לא טוב כי הן תלויות כלכלית בבן הזוג והרבה יותר נשים עניות.
אה ותקן אותי אם אני טועה, אבל כיום יש נוסחה קבועה מסויימת. אתה לא אוהב אותה אבל היא קיימת.

* כלומר את מתיימרת לדעת יותר טוב מזוגות מה טוב בשבילם? זוג בגירים נשואים לא מסוגלים להסכים על כלום אם את לא תסבירי להם מה נכון? אשה שלא רוצה להכנס לעולם התאגידי ולמרוץ העכברים צריכה אותך שתסבירי לה למה היא לא עושה\פועלת\חושבת נכון?

דווקא זכור לי שכתבתי את זה "אני לא אומרת שזו גישה מחייבת או המודל הכי נכון לכולם.
גישות אחרות לטענתי הן הורות משותפת. לא הורות שוויונית. "

- איפה ההוכחה שלך שלא?

שוב, כאן-
"מספר נרחב של מדינות חוזר לעיקרון ההורה המטפל ומשלבות אותו לתוך אחריות הורית משותפת במקום משמורת משותפת אוטומטית. בצרפת למשל האחריות ההורית היא זהה אבל עדיין לילד/ה יהיה בית עיקרי אחד.
ולא מצא שינוי של ממש. "
וכאן
"באירופה זה (חופשת הורות חובה לאבא) כבר הוכח כדרך יעילה מאוד לצמצום פערים והגברת המעורבות של האבא"

* אם לפחות 150 גברים נתאבדים בשנה על רקע מלחמות גרושין - האבות הללו לא התאבדו כי הכריחו אותם לראות את הילדים שלהם אלא כי מנעו זאת מהם בכל מני תרוצים.

רק שיש כ-29 אבות גרושים שמתאבדים כל שנה, סיבת ההתאבדות יכולה להיות כל דבר וגם גבר גרוש שהתאבד אחרי 15 שנים עדיין נספר בתור גבר גרוש.

* שום ניירות מארגוני גברים. גם כאשר דנים בנושאים שקשורים למשפחה וישירות לגורלות של גברים דעה של גברים לא מעניינת את חברות הכנסת.

אמנם בפרוטוקולים שקראתי לא היו נתונים מארגוני הגברים, אבל זה לא היה כי לא ביקשו מהם. זה היה כי אין להם או שהם לא רצו לתת:
בועידה לקידום מעמד האישה, נציגות מטעם אותם ארגונים אמרו שאין להם מספרים, הן יכולות לספר על מקרים אבל לא לתת נתונים.
בישיבה שמיקי זוהר יזם הנציגים אמרו שהם לא תכננו להציג נתונים אלא מקרים וכאשר מיקי זוהר ביקש מהפרקליטות לאסוף עבורו את הנתונים נציגי ארגוני הגברים אמרו שאין בזה טעם.

* אני מתקשה לא לשים לב לכך שבעוד העולם שלך מחולק לקבוצות, הגברים נגד הנשים, בעולם שלי אינדיבידואל מול אינדיבידואל, השוויון כבר הגיע

בעולם שלך אתה לא רואה או מתעלם מהרבה דברים. חלק מבחירה וחלק כי אתה פשוט לא חושב על זה. טבעי שהעולם יתאים לך כי הוא תמיד הותאם עבורך.
למשל לא ידעת שבזמן שאישה אחת תהיה בשירותים יהיו 4 גברים.
באותה המידה אני בטוחה שלא ידעת או לא התייחסת לזה שלימוד ומבחן בלשון התואמת את המגדר שלך יכול להעלות את הביצוע והתוצאות; שטמפרטורת הסביבה המיטבית לנשים שונה מזו של גברים ויכולה להשפיע על ביצוע משימות ומבחנים.
בעולם שלך הגיוני לגמריי לחייב נשים לעמוד בתהליך שנבנה עבור גברים ואם הן לא מצליחות הן פשוט לא טובות ולא מתאימות.
בעולם שלך הגיוני לחלוטין שהגבר יעביר את שמו לילדיו ושאישה תעביר את שמה רק בהסכמת בן הזוג.

* כן. בדיוק כמו שלא תצדיקי גבר שסטר לאשתו אחרי שזו שנים קודם מתעללת בו נפשית ופיזית. או שוויון או להודות שלא בשוויון את חפצה אלא יתרון.

אתה באמת אומר שאם פניתי כמעט לכל הגורמים שאמורים לסייע לי ואף אחד מהם לא עשה את זה
ואם אני מגינה על עצמי כשהצד השני מנסה לעשות לי משהו
אני אלימה בדיוק כמוהו?

אגב, מי אמר שאני לא אצדיק גבר שמגיב בזמן שהוא מותקף ומגן על עצמו?
כי אתה מגנה נשים כאלה?

אותם שמות שהזכרת קודם- פרופ' מורי שטראוס וד"ר מרטין פיברט - אמנם נחשבים לסמכות בתחום אבל יש עליהם ועל הממצאים שלהם לא מעט ביקורת.
israelislave
לפני 4 שנים • 3 בינו׳ 2020
israelislave • 3 בינו׳ 2020
לילית חדשה

הנה להערתך חלון תגובה חדש.

1) לאור אותה "דרישה" שהועברה לבג"צ באשר לגיוס נשים לגדוד\מחלקה יעודית לנשים.

כמה נשים באמת רוצות, עובדתית, להתגייס ולשרת באותה יחידה? האם יש בידי העותרות מספר ברור וידוע? מה בעניין הוכחה לכך שבקרב אוכלוסיית הצעירות בעתיד יקום ויהיה מספר קבוע של צעירות מלש"ביות שתרצנה למלא את נעליהן של אלא שסיימו?

האם לאותן מלש"ביות הובהרו מראש הסכנות הפיזיולוגיות אליהן הן תחשפנה? האם הן מודעות לבעיות הפיזיות שהן עלולות לגרור במהלך כל חייהן?

האם הן כולן בלי יוצאות מהכלל מבינות שמדובר לא רק בשרות חובה רגיל, שנתים כמו לנשים אחרות אלא בשלוש שנות שרות כמו גברים וגם בשרות מילואים במשך עשרות שנים ושהריון ולידה לא יפטרו אותן משירות מילואים?

האם המדינה צריכה להיכנס להרפתקה הזו אם סטטיסטית המספרים מוכיחה שבאופן חד משמעי אחוז הנכות - קרי הוצאות לצבא - לאוצר המדינה גדול יותר מאשר בקרב גברים באותו התפקיד?

האם מובהר למלש"ביות שבמקרה של חטיפה ע"י האויב תגובת המדינה תהיה בדיוק כמו התגובה לחטיפת חייל?

והשורה התחתונה ברמה הלאומית. האם הקמת יחידה על טהרת הנשים, על כל ההשקעה הנוספת הנדרשת לצורך כך, על כל המגבלות הספציפיות לנשים בלבד - האם צה"ל יקבל מענה שווה לזה של יחידה מקבילה על טהרת הגברים? יותר או אולי פחות?

"אם גבר נכנס לכושר על ידי צביעת פסים על הפנים, ואישה נכנסת לכושר על ידי ציור כוכבים על הפנים
למה שהשיטה תדרוש מהנשים להיכנס לכושר על ידי צביעת פסים על הפנים"

פה באמת הצחקת אותי. מה הקשר של דוגמת הצבע על הפנים לעמידה בסטנדרט מסוים? את באמת לא מבינה את כל ההבדלים הפיזיולוגיים בין גברים ונשים? הרי העיתונות דשה בלי סוף בסרינה ויליאמס ומה היה מיקומה בטבלת הטניסאים הטובים באולם אילו התחרתה נגד גברים.

טניסאית מס' אחת בעולם הייתה ממוקמת באזור מס' 200 אילו התחרתה נגד גברים.
לחלופין, טרנסג'נדרים שמתימרים להפוך להיות נשים הורסים כל ענף ספורט אליו הם נכנסים כ"נשים", אתלטיקה, האבקות, ג'ודו, מרוץ אופניים, שחיה. מספורטאים גברים בינוניים הם הופכים "לנשים" אלופים.

כל זה לא אומר לך משהו?

בעניין יחסי המרות והחוקים בנושא.

אין ספק ואין לי ויכוח עם זה שיש בעיה בנושאי מרות.

אם זאת אני טוען שהרבה פעמים "מבחן הבעיה" נמדד עפ "מבחן התוצאה" בעיקר התוצאה ע"פ פרשנות ורצון האשה.

אין ספק שצה"ל הוא מקום בעייתי. יש שם הרבה מאד חומר אנושי ירוד, בעיקר במפקדות, שמנצל את מעמדו כדי לרדות, ואגב לא רק בנשים באופן שכנראה לא היה מעז במערכת אזרחית.

אולי לא הייתה שום בעיית יחסי מרות אילו נשים היו נשארות בבית ומגדלות את הילדים?

ואולי בכלל שוק העבודה היה נראה אחרת אילו נשים לא הצטרפו אליו? אולי עדין היה ניתן, כמו פעם, להחזיק משפחה שלמה+משכנתה+בית הבראה ממשכורת אחת icon_smile.gif

ושוב. כאשר חבר ילדות שלי היה רב"ט, וניהל רומן גלוי עם סרן, אשה שהיתה בעקיפין גם המפקדת שלו, וזה בסוף נגמר בגרושים,(שלה), וחתונה עם החבר שלי.... לא ראיתי אף אחד זועק ומזדעק.

כאשר אקסית שלי התקבלה לעבודה במוסד ציבורי גדול כמזכירת המנכ"ל, שניהם היו נשואים, ניהלו רומן במשך כמה שנים, כל הארגון ידע - עשרות אלפי עובדים, עד שיום אחד מינה אותה לתפקיד מנכ"ל גוף חינוכי עצום, בלי שום הכשרה רלוונטית, התגרשו ונישאו. לאף אחד משועי הארץ שהגיעו לחתונה זה לא הפריע, גם לא לשרים, חברי כנסת, אף אחד לא מטח ביקורת על הזוג הבוגדני, על הנפטיזם, על הצביעות ועל העברה על החוק.

התשובה שלי? סה לה וי, זה החיים, זו המציאות, ולאנשים שונים יש בפועל חוקים שונים. לי אין שום סיכוי בבימ"ש משפחה לקבל את היחס שאת תקבלי ולך אין בבימ"ש אזרחי סיכוי לקבל את היחס ששרי אראיסון תקבל.

החיים אינם דיכוטומיים ואת בכלל לא מדברת איתי על שוויון בעיניי החוק אלא על אופן הישום.

אני טוען, והוכחתי זאת, שבחוק עצמו אני, הגבר, הגבר "הלבן" מופלה לרעה.
***********************************************************************************************

חקיקה בנושאי משפחה

"* אם יש עוול והזדמנות לתקנו אז מתקנים.

לא אם התיקון יוצר פגיעה אחרת או מחמיר עוול קיים."

בהתחלה אמרת שלא מתקנים עוול אחד כל עוד לא מתקנים עוול אחר.

עכשו את אומרת שתיקון העוול הזה (הורות שוויונית) יוצר פגיעה אחרת או מחמיר עוול קיים.

ואני עדין מתקשה להבין איך תיקון עוול אינו דבר טוב ונכון באופן מוחלט, מה גם שאותו עוול קיים מונה שוויון בין המינים.

את כתבת "יום הדיפולט נותן לאמא את המשמורת *כאשר אין הסכמה אחרת*. אם שני הצדדים מסכימים על משמורת משותפת (והיא אפשרית מבחינה טכנית) תהיה משמורת משותפת."

1) למה דווקא לאמא אם אין הסכמה משותפת?
2) האם הכח שניתן לאמא לקבוע אם תהיה או לא תהיה משמורת משותפת אינו ה!! מקור למלחמות הגרושין? הרי שבהנתן לאשה הכח הזה היא זו שיכולה לכפות על האב הסכם שמאד לרעתו בעודה מחזיקה את הקשר עם הילדים כבן ערובה.

ואז, כמפלט אחרון, בהגיעם לרבנות עם הסכם דורסני שכזה, הגבר כמוצא אחרון משתמש ביכולתו להיות סרבן גט כקונטרה לשחיטה שעבר בבימ"ש משפחה.

אני מקווה שכבר הבנת מי ומה אני. מנסיוני האישי אני אומר לך באחריות..... אילו הבנתי במעמד חתימת הסכם הגרושין, אחרי התערבות בוטה של השופטת בדרישה לשנות הסכם שגרושתי ואני חתמנו עליו קודם לכן בהסכמה וברוח טובה, יוצגנו ע"י עו"ד אחד שהיא !!! בחרה.... העו"ד ביקש מהשופטת את הדרישה שלה בכתב, היא סרבה... ואז העו"ד, שלימים העיד בבית המשפט שהשופטת לא הותירה לו שום ברירה - ציטוט- "כי אני צריך להמשיך לעבוד אתה גם בעתיד" אלא להגיד לי ש"השינוי סמנטי בלבד ואתה תשלם אותו הדבר"מה שלימים התברר ששקר מוחלט ובפועל השופטת יצרה לי יש מן אין חוב בגובה של מחיר דירת שלושה חדרים בראשל"צ, אולם בהסכם שיורד לרמת חלוקה של טוסטר אובן אין שום אזכור לסיבת החוב, מתי הוא נוצר, מתי יגמר, וכמובן שאין, בניגוד לחוק, דו"ח אקטואר שמפרט את כל נכסי הזוג, אופן החלוקה ועוד.

אילו הבנתי אז מה קרה בבית המשפט למשפחה גם אני הייתי הופך לסרבן גט עד שהעוול הזה יתוקן. כי זה עוול, זה רצח, זה אפליה מגדרית, זה חיסול.

דת

את כתבת" הסיבה העיקרית היא כי דת. חד וחלק.
בחוק הרלוונטי כתוב בצורה מפורשת שהאחריות לכלכלת הילד/ה היא של שני הצדדים אלא עם הדין האישי אומר אחרת.
דין אישי הוא או הסכם בין בני הזוג או הדין הדתי. הדין הדתי קובע שהאב הוא זה שאחראי לזון את ילדיו.
עוד סיבה נוספת לזה שכיום יש בתי משפט שמתייחסים לאפשרות שהגבר מבריח הכנסות ומשקר
כי נחשפו לא מעט מקרים בהם הגבר הצהיר על תלושים לא נכונים שלא תאמו את רמת החיים הקודמת שהמשכורת שלו מימנה.

בפועל, אם זוג מגיע לרבנות עם הסכם משמורת משותפת וומזונות ע"פ נוסחת פישמן שאושר בבית המשפט למשפחה בין הדין הרבני לא מתערב ולא מבטל את ההסכם.

דווקא בדברים שכתבת ברור למה לגבר יהודי לא כדאי לעמוד מול בית הדין הרבני. שם יהיה מחוייב לזון את ילדיו לבד בעוד שבאזרחי זכותו לשוויון חובות וזכויות רב יותר.

מי שהורס את הזכות הזו זה האקטיביזם השיפוטי, זה שגם כאשר בכירים במשרד המשפטים מוציאים חוזרים לשפטים לא להתערב בהסכמים חוקיים השופטים לא שמים זין על אף אחד ומייצרים מלחמות שחלקם גם נגמר במוות. למה? "אג'נדות פמיניסטיות"

למה שוטים עוברים הכשרות במכון רקמן אבל לא בעמותה לטובת גברים? למה שופטים עוברים אינדוקרינציה אצל "אקדמאים" שקריים? למה בישראל תמיד צריך להמציא את הגלגל בעוד כל המידע הנחוץ כבר קיים?

למה שנאת גברים כל כך מוטבעת ב DNA של האשה היהודיה? למה יש מספר עצום של יהודיות בקרב הגרעין הקשה של הפמיניזם הקיצוני?

אבות מתאבדים

את כתבת "רק שיש כ-29 אבות גרושים שמתאבדים כל שנה, סיבת ההתאבדות יכולה להיות כל דבר וגם גבר גרוש שהתאבד אחרי 15 שנים עדיין נספר בתור גבר גרוש"

מדינת ישראל, משרד הבריאות, מודה במסמך שהוגש לוועדת זכויות האדם של האו"מ שבמדינת ישראל מתאבדים כ150 אבות גרושים, אבות שלא נשואים,אבות שמוגדרים כנשואים אבל נמצאים בהליכים, כל ההתאבדויות קשורות גרושים וקשר עם הילדים"

אלמלא אשתי המדהימה אני הייתי ה151. והמספר האמתי הרבה יותר גדול אבל הפילוח של הלמ"ס לא טורח לצלול לסיבות ההתאבדות של כל גבר. מה שבטוח הוא שגבר בהליכי גרושים נמצא בסיכון להתאבד פי 7 מרווק ללא ילדים.

למ"ס מספר לנו שמדי שנה 50 גברים (אבל יש יותר) נפטרים מ"הרעלה שסיבתה אינה ידועה" ולכאורה מנסים לנכס זאת לשימוש בסמים, אבל אין אפילו מקרה מוות אחד דומה בקרב נשים.

בהינתן העובדה שנשים נוטות הרבה יותר להשתמש ברעל כדי לרצוח גברים נוכח היתרון הגופני של הגבר, מה הסיכוי ש50 גברים לפחות נרצחים מדי שנה בישראל?

נתונים וחקיקה.

את כתבת "אמנם בפרוטוקולים שקראתי לא היו נתונים מארגוני הגברים, אבל זה לא היה כי לא ביקשו מהם. זה היה כי אין להם או שהם לא רצו לתת:
בועידה לקידום מעמד האישה, נציגות מטעם אותם ארגונים אמרו שאין להם מספרים, הן יכולות לספר על מקרים אבל לא לתת נתונים.
בישיבה שמיקי זוהר יזם הנציגים אמרו שהם לא תכננו להציג נתונים אלא מקרים וכאשר מיקי זוהר ביקש מהפרקליטות לאסוף עבורו את הנתונים נציגי ארגוני הגברים אמרו שאין בזה טעם.

1) אף אחד לא ביקש מהם, יתרה מכך, למרבית הדיונים אף אחד כלל לא הזמין אותם
2) נציגות ארגוני הנשים לא מסוגלות לספק נתוני אמת שיגבו את טענותיהם ולכן את השקרים הן מותירות לקמפיינים ציבוריים מלאי ארס אנטי גברי ושקרים.
3) כוונת ארגוני הנשים להציג "מקרים" מכוונת לצבוע את דיון באמוציות במקום בעובדות.
4)מה הטעם להביא מספרים מהפרקליטות בעוד שזו פועלת הבוראת עדנה ארבל שלא להגיש כתבי אישום נגד נשים שהתברר שהגישו תלונת שווא.

כמה ימי "קרנבל" מקבל רצח חסרי ישע (ילדים, זקנים וטף) בישראל ובעולם מול אלימות נגד נשים? ולמה? כי רוב מוחלט של רציחות חסרי ישע מבוצעים ע"י נשים. אז השדולה שומרת על שקט.... וויצו נכנסת לתרדמת חורף............ הס מלהפריע לסיפור מתוק עם מציאות מרה.

ומה עם זה שעובדתית הזוגיות הכי אלימה זו הזוגיות הלסבית? כנ"ל. דום שתיקה.

אז נגד מה אתן באמת נלחמות? נגד אלימות או נגד גברים, בכללה גסה, כוללנית, משמיצה ומסיתה. "הגבריות הרעילה" ואם גברים כל כך רעילים וכל כך גרועים למה אתן רוצות להיות בדיוק כמו הגברים?

העולמות שלנו

את כתבת " בעולם שלך אתה לא רואה או מתעלם מהרבה דברים. חלק מבחירה וחלק כי אתה פשוט לא חושב על זה. טבעי שהעולם יתאים לך כי הוא תמיד הותאם עבורך.
למשל לא ידעת שבזמן שאישה אחת תהיה בשירותים יהיו 4 גברים.
באותה המידה אני בטוחה שלא ידעת או לא התייחסת לזה שלימוד ומבחן בלשון התואמת את המגדר שלך יכול להעלות את הביצוע והתוצאות; שטמפרטורת הסביבה המיטבית לנשים שונה מזו של גברים ויכולה להשפיע על ביצוע משימות ומבחנים.
בעולם שלך הגיוני לגמרי לחייב נשים לעמוד בתהליך שנבנה עבור גברים ואם הן לא מצליחות הן פשוט לא טובות ולא מתאימות.
בעולם שלך הגיוני לחלוטין שהגבר יעביר את שמו לילדיו ושאישה תעביר את שמה רק בהסכמת בן הזוג

1) כלומר הטענה שלך היא שיש צורך בפי ארבעה שירותים ציבוריים לנשים מאשר לגברים?
2) לימוד ומבחן בלשון, טמפרטורת הסביבה, אלו דברים שמחייבים לסמן את כל הגברים כרוצחים, אנסים, לא מסוגלים לגדל את ילדיהם ובגדול הסיבה לכל רע שקורה בעולם? וזה כולל כמובן את אביך הפטריארך, אחיך הרוצח החבר שלך האנס ?(ע"פ ויצ"ו) עד כמה נמוך אפשר לרדת? כמה שנאה מניעה אותך?
3) באיזה תהליך ש"נבנה לגברים" אני מחייב נשים לעמוד וקובע שהן לא טובות ולא מתאימות? מתמטיקה? כימיה? פיזיקה? בוחן כושר? על מה לעזאזל את מדברת?
4) בעולם שלי גרושתי הוסיפה מרצונה את שם המשפחה שלי לשלה, בני מלידה נשא שתי שמות משפחה, אשתי לקחה לעצמה את שם משפחתי מרצונה החופשי...

לגישתך... אני צריך לשנא את העולם כי ה NBA קבע גובה סל שלא נוח לי, כי בישראל הטמפרטורות גבוהות מאלו שבהולנד, שבשרותי הגברים יש יותר פחות תאים פרטיים מאשר אצל נשים ואת הקוריאנים כי הם מייצרים מכוניות צפופות גם לקהל יעד אירופי\אמריקאי................ להגיד שסיירת מטכ"ל חייבת להוריד את רף הכניסה כי גם לי בא?

ואם הגברים הישראלים כל כך רעים הכיצד דמויות בולטות מארגוני הנשים ניצבות גם בחזית העזרה למסתננים שמגיעים ומביאים עמם תרבות לעומתה מצב הנשים בישראל הוא גן עדן, מסתננים שרוצים שלטון שריעה, לקצוץ את הדגדן שלך, למנוע ממך קרוא וכתוב, לכסות אותך מכף רגל ועד ראש ולהחזיק בך ועוד שלוש כמותך?
israelislave
israelislave • 3 בינו׳ 2020
דרקן ראהל כתב/ה:
כל מה שאני מבין זה שמזל שלוחמות המחתרת הכורדית שנלחמו בדעאש פנים אל פנים, לא היו צריכות להילחם באיסלאם רצחני.
בכלל, בטח הורידו את רף הקבלה למחתרת עבורן. הן לא מבינות שאם הן רק יניחו את הנשק וישאירו את הלחימה לגברים, הכל יהיה יותר טוב.

באמת שרציתי להמשיך ולהתעלם ממך אחרי שהכנסת עם הפה המסריח שלך את הבן שלי לאחת התגובות שלך, אבל אתה כך כך מגוכח עד שהצלחת להצחיק אותי.

נשות הכורדים חיות חיים קשים מאד, הם לא מפונקות וחלשות פיזית מנטלית כמו נשים ישראליות. האשה הישראלית היא מהמפונקות, הפריבילגיות והדרשניות\דורסניות במערב, יש בהחלט מצב שאילו בנשים כורדיות היה מדובר הייתי בעצמי מגיש להם גדוד טנקים על מגש.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
ישראסלייב סליחה שאני מתערבת לך כאן, אבל לדעתי אתה טועה. לפחות אם נתבסס על היסטוריה.
דווקא הגישה הפמיניסטית היא זאת שיצרה את דמותה של לוחמת. נשים שהחזיקו בגישה שמדברת על העצמאות של האישה, על יכולתה להגן על עצמה ועל יקיריה לא פחות טוב מגברים, התגייסו. ונשים שגדלו באווירה בה גדלו הנשים הכורדיות, שם הגבר הוא השליט הבלעדי ותפקידה של אשה לשמש אותו, את הבית ואת הצאצאים המשותפים שלהם, נשארו בבית, נאנסו, נרצחו ונשרפו עם פלישת האויב. ואם אתה מכוון לכך שהאישה המערבית נולדה וגדלה בקן מפנק ללא מחסור כלכלי, תזונתי ובנוחות מודרנית, הרי שהטענה הזאת תקפה גם לגבי הגבר המערבי. משמע אין ביניהם הבדל ולכן אם אלה יכולים גם אלה יכולות באותה המידה.