סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

על חתונה וקשרים רציניים

מקשיב​(שולט)
לפני 4 שנים • 6 בינו׳ 2020

על חתונה וקשרים רציניים

מקשיב​(שולט) • 6 בינו׳ 2020
איזה פרק זמן של היכרות נדרש לכם על מנת להחליט שאתם רוצים להתחתן עם הבן זוג?

האם כשמישהו מספר שהיו לו 3 קשרים משמעותיים זה נשמע רציני יותר ממי שלא היה לו אפילו קשר אחד כזה?

מה זה אומר שהיו למישהו 3 קשרים משמעותיים שארכו מספר שנים? שהוא תיאורטית גרוש 3 פעמים?

למה סביר להניח שנרים גבה על מישהו שיספר שהוא גרוש 3 פעמים ונראה בכך סוג של כשלן (אם אין, הרגע המצאתי) סדרתי. אבל סביר להניח שנראה באחד שהיו לו 3 קשרים מתמשכים משמעותיים, אדם רציני שלא מפחד ממחוייבות?

נכתב בלשון זכר וכו'.
סמית​(שולט)
סמית​(שולט) • 6 בינו׳ 2020
העלית סוגיה מעניינת.
הסיבה הראשונה, היא מן הסתם דעות קדומות, תובנות מקובעות וארכאיות באשר למשמעות של נישואים ובהתאמה גירושים.
אין ספק שבעולם בו אנו חיים, אנשים חיים בזוגיות שהיא אקוויוולנטית לחלוטין לנישואים ללא הטקס.
את הסטטוס "גרוש שלוש פעמים", אנשים נדרשים לומר בסיטואציות מסוימות, מאידך, הייתי בזוגיות פרק זמן כזה ו/או אחר, הם אינם נדרשים לומר.
מהו בכלל קשר משמעותי? יש קטגוריה ברורה לדבר הזה? זה אובייקטיבי?
בסופו של דבר, גרוש הוא סטטוס אובייקטיבי וברור.
אלו נקודות שעלו בי תוך כדי כתיבה ואני בטוח שאנשים יוסיפו כהנה וכהנה.
הנושא בהחלט מעניין!
נימבוס
נימבוס • 6 בינו׳ 2020
פרק הזמן שיקח לי להכיר אותה לעומק " ולשלוט בצבא כמו בובה על מריונטה "

עכשיו ברצינות, אם במקרה היינו חיים בסרט הטיטאניק וארגיש מוכנות למות בשבילה מהיפוטרמיה רק כדי שתצליח לצוף על משטח עץ, הייתי מתחתן איתה.

ובלי שום קשר, 152 שאלות שצריך לשאול את בן / בת הזוג לפני שמתחתנים

https://www.google.com/amp/s/www.haaretz.co.il/amp/wellbeing/health-blogs/psychology/amaliarosenblum/BLOG-1.4551322
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
תאמין לי שהכרנו שבועיים כשהחלטנו שנחיה יחד? לקח חודשיים לעבור לגור באותו בית, שמה אחרי התחתנו. נשואים כבר 16 שנה, טפו טפו
    התגובה האהובה בשרשור
זאבון פטיש
זאבון פטיש • 6 בינו׳ 2020
הכרנו כאן בכלוב בדיוק לפני 9 שנים, הייתה התכתבות ארוכה והיא הציגה את עצמה כנשלטת והייתה משוכנעת באמת.

אחרי חצי שנה כבר נשואים, עוד שנה וכבר ילד ראשון ואז כבר התחילו הרבה בעיות לצוף.

היא פתאום "החליטה" שהיא לא אוהבת כל כך את הסיגנון שלי ובעצם החיים זה לא בדס'מ ותגיד תודה על מה שמקבל מידי פעם.

התחלנו ייעוץ זוגי עלק ואז פתאום נקלטה וילד שני הגיע, משם כבר המסלול היה התרסקות.

רגע לפני הסוף השלישית הגיעה ומתוך 9 שנים אנחנו חיים בחדרים נפרדים לגמרי לפחות 5 שנים.

כרגע כבר אחרי הסכם גרושין, אני בשלבי שיפוץ הדירה שלי אחרי שנאלצתי לפנות את השוכרת בחיפזון ובשבוע הבא רבנות.

היום היא עדין לא מודה שבעצם היא סוג של שולטת מלמטה והמחיר פירוק משפחה.

אם הייתי יכול העביר ניסיון מהחוויה שלי, אם הצורך הוא אמיתי מעבר לתבלין ושניכם באמת מתאימים - החיים תותים

אם אחד מצדדים לא סגור על עצמו, הצד השני יהיה רעב מאוד וחגיגת הבגידות תתחיל...
טורפת על​(אחרת)
טורפת על​(אחרת) • 6 בינו׳ 2020
הייתי שואלת, למה אנשים עדיין מתחתנים בכלל? הרוב עדיין חי באיזו פנטזיה מעולם ישן, מסיפורים שגדלנו עליהם. שכבר לא מתאימה לחיים של רובנו, אבל עדיין מושרשת בחברה כי ככה חונכנו. תוסיף על זה לחץ מההורים והסביבה. אני לא מבינה למה המוסד הזה קיים עדיין (ויסלחו לי כל הנשואים באושר, יודעת שיש כאלו, אבל זו דעתי ולפיה הייתם מאושרים לא פחות גם בלי הטקס המיושן). מקווה שלאט לאט זה יעלם מהעולם יחד עם דתות, אמונות חסרות בסיס ועוד. הרי ברור שאין כל טעם בזה. המסמך הזה לא משנה דבר. חוץ מהקושי הבירוקרטי והחברתי שנוסף לקשיים הקיימים ממילא בעת פרידה.
חייתי 12 שנים בזוגיות ללא חתונה. אף פעם לא האמנתי בזה. מבחינתי, הפרידה הייתה גירושין לכל דבר. יש זוגות שמתגרשים אחרי כמה חודשים, זה הופך את הקשר למשמעותי יותר מהקשר שהיה לי? ברור שלא. אז לא, לי אישית ממש לא משנה המסמך והטייטל. ממש לא משנה אם היו לאדם 3 מערכות יחסים רציניות או שגרוש 3 פעמים. יותר מזה, כל זה לא מעניין כלל, בסופו של דבר, כל מה שמעניין זה האדם העומד מולך, ולנסות לאמוד אותו בפרמטרים יבשים של כמה קשרים היו לו, כמה חתונות, זה ממש כמו הדיון שהיה פה לגבי מה הפרמטרים המושכים בגבר. הפרטים היבשים האלו, כמו קורות חיים, נותנים איזה מושג על האדם אבל זו אשליה. קח 2 אנשים עם קורות חיים זהים, ותראה שבפועל הם אנשים שונים לחלוטין.
ivy​(נשלטת)
ivy​(נשלטת) • 6 בינו׳ 2020
השאלות לא ממש קשורות אחת לשניה.
בדיעבד, לא הייתי מתחתנת בגיל יחסית צעיר, למרות שאנחנו עשור ביחד והכל בסדר.
אולי לא הייתי מתחתנת בכלל, לא יודעת, זה פשוט לא אישיו.
לגבי השאלה השניה, בנאדם שהיו לו קשורים מרובים זה אחלה, אפילו יותר מזה בעיני, יש לו ניסיון וזה חשוב כי כן, גבר/אישה שלא חוו אפילו לא קשר משמעותי אחד (ו״משמעותי״ יכול להיות המון דברים לאו דווקא פרק הזמן) זה מוזר בעיני.
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 6 בינו׳ 2020
* כל קשר הוא תחנה בחיים ולא משנה אם זה בנישואים או לא. ולא משנה משך הקשר.

* לדעתי אדם צריך רק פעם אחת להתחתן ואז יוצא שרק פעם אחת להתגרש

* צריך לדעת עם מי להתגרש ואיך להפרד מאשר אם מי להתחתן

* לגבי "כמה ולמה" זה באמת ככ משתנה בין אדם לאדם זוג לזוג שאין בכלל נוסחאות לזה

* מה שכן יש והיתה כאן תופעה של פרטנריות נואשות שמצאו בבדסמ
אופציה אשלייתית בין אם במודע ובין אם לא למציאת חתן :
בבחינת אעשה הכל רק תתחתן איתי. יתכן ואני מניח שזה חוצה מגדר
הוא​(שולט)
לפני 4 שנים • 7 בינו׳ 2020
הוא​(שולט) • 7 בינו׳ 2020
עם מי להתחתן
דנייאלה{Z}
לפני 4 שנים • 7 בינו׳ 2020
דנייאלה{Z} • 7 בינו׳ 2020
אני עדיין מאמינה באהבה ממבט ראשון.
כך זה היה עם אבי ילדיי, שהציע לי נישואים לאחר שבועיים של הכרות והחזיקו 14שנה (הסתיימו עקב עיניינים טכניים).
חוויתי זאת שוב בחיי הבוגרים: אומנם קשר שנגדע באכזריות, אך את אותו ניצוץ שחוויתי עם אבי ילדיי, הרגשתי שוב, בענק.

ולמרות מושג האהבה שאני מאמינה בו:
אנשים ונסיבות משתנים.
אין תעודת אחריות לנצח!
תהנה מזה כל עוד זה קיים ונמשך.
(מקסימום מתגרשים ומפרנסים עורכי דין....)