צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

נרקיסים/קיסות

הוא​(שולט)
לפני 3 שנים • 14 במאי 2020

נרקיסים/קיסות

הוא​(שולט) • 14 במאי 2020
ובעיקר הפרטנרים/ריות של כאלה
תנו עין זה חשוב מענין ושוה צפיה

https://youtu.be/sQe0IBI-yL0
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
צפיתי, ותודה שהבאת.
רק אציין שהיא מגדירה עצמה dating coach, שזה לא שום מקצוע טיפולי שאני שמעתי עליו. כלומר, לא הייתי קופץ למסקנות חיים, או טוען להבנה גדולה בנושא, בלי לדבר עם מומחה רלוונטי (פסיכולוג, בגדול)
ושווה לזכור שנרקסיזם זה יותר קטע של בנים, כמו שאישיות גבולית זה יותר קטע של בנות.

למרות הסייגים, אחלה שירות לציבור
    התגובה האהובה בשרשור
Alas
Alas • 14 במאי 2020
צפיתי בהכל, שזה לכשעצמו מדהים בעיניי.

תחילה חשוב להתייחס שהיא מבססת את עמדתה על מעט מאד מחקר וקריאת חומרים. היא אכן מציינת שיש מקום להיוועץ במומחים בנושא.

ובכן, אחרי כל זה, לא באמת הבנתי מהו/י נרקיסיסט/ית. אני קבלתי רושם שהיא תיארה 100% מאוכלוסיית העולם שכולם כאלה במידה כזו או אחרת ומתאימים לשבלונות של ארבעת הסוגים שהיא מנתה.

הדבר היחיד שלכאורה אמור להבדיל בין נרקיסיסט/ית לאדם שהוא/יא לא היא היכולת להבעת אמפתיה אמיתית כלפי הסביבה. וגם כאן היא מסייגת ואומרת שניתן לזייף את זה בהנחה ומדובר בנרקיסיסט/ית.

אז זה רק בלבל אותי יותר.
היד
היד • 14 במאי 2020
חיפוש קצר הניב שיש לה תעודה של סוכן נדל"ן icon_smile.gif
הוא​(שולט)

קצת הבהרות

הוא​(שולט) • 14 במאי 2020
דרקן ראהל כתב/ה:
צפיתי, ותודה שהבאת.
רק אציין שהיא מגדירה עצמה dating coach, שזה לא שום מקצוע טיפולי שאני שמעתי עליו. כלומר, לא הייתי קופץ למסקנות חיים, או טוען להבנה גדולה בנושא, בלי לדבר עם מומחה רלוונטי (פסיכולוג, בגדול)
ושווה לזכור שנרקסיזם זה יותר קטע של בנים, כמו שאישיות גבולית זה יותר קטע של בנות.

למרות הסייגים, אחלה שירות לציבור

ראשית היא מקסימה. שנית היא מדגישה שהיא לא מתימרת כמומחית. ולמרות זאת די הקיפה את הסוגים השונים.
והכי חשוב בתור אחד שזה מעסיקותי ואני הכרתי כאלה, להיות מודע ולהכיר את התופעה.
השבוע בעובדה היה סרט על הרצח של מיכל סלע וזה התישב לי בול. אני מניח שאפשר
לאפיין גם מקרים אחרים של אביוז ברמה הזו.
נשים גברים לא ככ משנה כמה יותר כמה פחות. אלו אנשים מאד מניפולטיבים עם מסך עשן של קסם אישי
סימלי סטטוס וניים דרופינג. שהתאהבות בהם/ן קלה והתמודדות ללא הכרה יכולה להיות שיעור רע של החיים.

מאחר שהתחום שואב אליו לא מעט אנשים עם תסמונות כאלה ואחרות שוה לדעת שגם זה קיים ואיך להתמודד.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
צר לי שהתמודדת עם כאלה. זה קשה. מאוד.
הסייגים שנתתי לא נועדו להוריד ממה שהיא עשתה.

בגדול, נרקסיסזם זה הפרעת אישיות. יענו, זה לא מחלה שיום אחד פורצת. זה ממש האישיות, מהיסוד, שהיא הבעיה. היא בעיקר מה שנקרא "לא מסתגלת"
נסי לחשוב על ילד קטן בלי טיפת ביטחון עצמי, בלי אפילו תחושת יציבות פנימית, ואז תהפכי אותו למבוגר, רק בלי לגעת בהתנהגות.
ואז את מוצאת בנאדם שכל הערך העצמי שלו עקום. הוא תלוי בסביבה לחלוטין, רק שהוא מהילדים של התשומת לב השלילית.
אז הוא מעליב ומשפיל, במיוחד את הקרובים לו, בצורה קשה. חונק אותם, מכבה כל ניצוץ של יכולת בהם. רק הוא שווה.
הוא בונה פנטזיות כמה הוא הכי גדול, הכי חזק, הכי חכם - כמו ילד. רק שהמציאות לא מסתדרת עם המחשבות האלה. אז הוא מסיק שהוא גאון לא מוערך, שכולם מתנכלים לו, שהבוס פוחד ממנו. בדמיון הוא בראד פיט, זה רק כי כל האחרים דפוקים שהוא יוצא דובי גל.
אם אתם חיים עם אדם כזה, זה יעלה לכם. מלבד ההשפלה והמחסומים הקיצוניים מלקדם את עצמכם, אתם תהיו אשמים בהכל. אתם גם הסיבה שהוא כושל - אתם לא מאמינים בו, לא תומכים, אולי מחבלים. אתם תמצאו את עצמכם במלכודות שבהן אתם או אשמים או אשמים.
כמובן שמה שכתבתי מאוד גס, ואני ממש לא פסיכולוג.
https://www.youtube.com/playlist?list=PLi5ZAGZR9Wq-vhVSCBz2YET5L7oHk49aO

קישור רלוונטי, ממליץ לצפות. שאר הערוץ עוסק בכתות ודת בעיקר, אם מעניין אתכם, והוא אחלה.
-X-
-X-
-X- • 14 במאי 2020
נרקיס\ות זה לא כינוי לנרקומן\ית?
through the glasses
through the glasses • 14 במאי 2020
רק ממליץ לאלו שמעוניינים לשמוע ממקור מבוסס מה זה נרקיסיסט כדי לקרוא את
https://www.medscape.com/answers/1519417-101764/what-are-the-dsm-5-diagnostic-criteria-for-narcissistic-personality-disorder-npd
DSM5 הוא התנ״ך של פסיכולוגיה מודרנית