ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מהו הספר ששינה את חייכם?

JunkyRuby{MyLexicon}
לפני 3 שנים • 21 במאי 2020
JunkyRuby{MyLexicon} • 21 במאי 2020
לא שינה, אבל זכור לי כאחד הטובים-
רביעי בערב של יעל הדיה

וגם מה שנשאר של אלי עמיר
SubMesi​(אחרת)
SubMesi​(אחרת) • 21 במאי 2020
1. ז'בו/ביוגרפיה של זאב ז'בוטינסקי/שמואל כץ
2. פרקים נבחרים מהפסיכיאטריה/אליצור,טיאנו,מוניץ,נוימן
3. אומץ/סיפורו של משה דיין/אהוד בן עזר

יש משהו בכתיבה על מנהיגים שמתבטאת על הדף בצורה שמעוררת הערצה בדיוק כמו לסגוד לשולט, נניח אצלי יש קטעים שמרקרתי בספר בעקבות התלהבות שלי על שליטה של מנהיג מעניין לקרוא ז'בו לפני סשן אמיתי icon_smile.gif

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך חמישי מאי 21, 2020 4:44 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
o a
o a
o a • 21 במאי 2020
הספר של יובל של רועי מייקל שפי - ספר דבילי ומצחיק בטירוף שנגע בי ממש
מצרפי המקרים של יואב בלום- מומלץ לכל מי שרוצה לחוות מיינדפאק ספרותי, נכון גם לשאר הספרים שלו
הוכחה לגן עדן של אבן אלכסנדר - ספר ששכנע אותי סופית בקיומו של אלוהים/העולם שמעבר (אולי לא כמו שנתפס על פי היהדות אבל עדיין)
haim1990
haim1990 • 21 במאי 2020
טלי35 כתב/ה:
כמעיין המתגבר ו- מרד הנפילים

פעם ראשונה בכיתה ח'.
הבנתי מה שהבנתי.
מאז חוזרת אליהם כל כמה שנים ומתפעמת מחדש.

אני חושב שקראתי את הספרים האלו עשרות פעמים. כל פעם שאני קורא אותם, אני מבין מהם משהו חדש על עצמי ועל העולם.
Lulish lola love
Lulish lola love • 21 במאי 2020
ספר שהשפיעו וליווי את חיי אבל לא שינו את חיי .
ברידה-פאולו קואלו
המכשפה מפורטובלו-פאולו קואלו
הניאוף-פאולו קואלו.
פגישה אחרונה עם מרילין -מישל שניידר
רשימת המשאלות-לורי נלסון ספילמן
הנסיך הקטן-אנטואן דה סנט אכזיפרי
כמובן שגם 50 גוונים של...- א.ל ג'יימס
וסיפורהמשל o -פולין ריאז'

ספרי שירה של יונה וולך
ואין כמו ספרי בישול שכל עמוד הוא עולם במלואו.
בכל ספר יש משהו שמלווה אותנו בחיים האלה.
robotz
robotz • 21 במאי 2020
התקדשות : של אליזבת הייך
כיצד קונים דעת העולמות העליונים : של רודולף שטיינר
איך להיות הפסיכולוגים של עצמנו : של מירב הראל (קורא עכשיו ומתלהב)
רון שלושים ושמונה​(לא בעסק)
לפני 3 שנים • 22 במאי 2020
ספרים שעזרו לי להבין דברים טוב יותר וריגשו אותי :

מר מאני / א.ב יהושוע – יצירת מופת שלדעתי צריכה לזכות בפרס נובל לספרות. היכולת המופלאה של א.ב יהושוע לתאר את ירושלים של פעם (השכונות הישנות רחביה, טלביה והעיר העתיקה) היא מדהימה. כירושלמי לשעבר שגדל  בשכונות האלו, לאחרי קריאת הספר, הסתכלתי על נוף ילדותי עם הרבה יותר כבוד והערכה. יש משהו מדהים בעיר הכל כך מורכבת הזאת ש א.ב יהושע הצליח באומנות לתאר.

תמונתו של דוריאן גריי / אוסקר ווילד – ספר שנכתב בשנת 1890 ונדמה שנהיה רלוונטי יותר ויותר ככל שחולף הזמן. הקלות בה אנחנו סוגדים ליופי האנושי ומנגד מעדיפים להתכחש לתכונות שליליות באופי האנושי.

התפסן בשדה השיפון /  ג'י די סלינג'ר – יתכן שמדובר על רומן ההתבגרות הטוב ביותר שנכתב. בעיקר התחברתי לקשר המיוחד שהיה לגיבור (הולדן קולפילד) עם אחותו הקטנה. קשר נדיר אמיתי ומרגש. קראתי את הספר בערך לפני 20 שנה ומכל הספרים שקראתי הקטע שהולדן בורח מהפנימייה ומתגנב לביתו בלילה לחדר של אחותו ומספר לה על הפנטזיה שלו לתפוס ילדים שלא יפלו בתהום של שדה השיפון (התהום מסמל את עולם המבוגרים), מרגש אותי תמיד מחדש. יתכן שהתחברתי כל כך לקטע הזה מכוון שגם לי יש אחות קטנה ומדהימה (שכבר לא כל כך קטנה, אבל עדין מדהימה : )).

אני בסדר אתה בסדר / ד"ר תומס א. הריס  -  השם של הספר אולי מטעה. מדובר על ספר עם רעיונות עמוקים שמוסברים בפשטות, ונותנים כלים מצוינים לקבלה עצמית, להבנת האחר, ולתקשורת טובה עם בני אדם אחרים.

רקוויאם גרמני / עמוס איילון – מספר את סיפורה של יהדות גרמניה המופלאה מאמצע המאה ה 17 עד ל 1933 (עליית הנאציזם). לא נתפס כיצד ברגע אחד העם הגרמני היפנה עורף ליהדות גרמניה אשר הייתה פטריוטית ולאומנית כלפי גרמניה והצמיחה מתוכה אין ספור גאונים שפיארו את גרמניה. הספר מסופר דרך קורות חיי האישיים הבולטים ביהדות גרמניה.

העץ הנדיב / של סילברסטיין – ספר ילדים מקסים עם המון מוסר השכל (לדעתי).
נשלטת שולטת בנפשה
לפני 3 שנים • 22 במאי 2020
נשלטת שולטת בנפשה • 22 במאי 2020
לא שינו את חיי, אבל השאירו רושם חזק:
עלובי החיים/ ויקטור הוגו
בין שתי ערים/ צ'ארלס דיקנס
אנה קארנינה/ לב טולסטוי
בן המלך והעני/ מארק טווין
נשים קטנות/ לואיזה מיי אלקוט
חלף עם הרוח/ מרגרט מיטשל
הזמן הצהוב/ דויד גרוסמן
פו הדב/ א.א. מילן