בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שולט מבוגר נשלטת צעירה

לייזי
לפני 3 שנים • 21 ביוני 2020

שולט מבוגר נשלטת צעירה

לייזי • 21 ביוני 2020
עד כמה עובר לכם בגרון כשהנשלטת בתחילת שנות ה 20 ואילו השולט מעל 40? הכוונה לפער גילאים משמעותי ונשלטת חסרת נסיון
spankindan​(שולט)
spankindan​(שולט) • 21 ביוני 2020
תלוי במערכת היחסים. אם למשל מדובר ב-DDLG, הרי שפער הגילים של עשרים שנה הוא מינימלי.
לעומת זאת, אם הבחורה מחפשת שותף לחיים - עשרים שנה זה פער משמעותי.
פראנסס
פראנסס • 21 ביוני 2020
כל מערכת יחסים בכל הרכב, הפרש, סטטוס, מין וצבע לא אמורה בכלל להתקרב לגרון שלנו ובטח לא לעבור שם.
זה לא עסק שלנו.
    התגובה האהובה בשרשור
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 21 ביוני 2020
פער גילים כשל עצמו לא "מרגש" אותי כשמדובר בבגירים. לא אכפת לי מה הנורמה החליטה אם לשני אנשים טוב ובריא בקשר זה עם זה.
מה שמרים לי גבה זה כשיש פערים ניכרים ברמה המנטאלית, בניסיון, בהבנה... כי אלו מאפשרים קרקע פורייה לניצול להתרחש.
כמובן שלא בהכרח, במיוחד לא במקרים שבהם שני אנשים התאהבו/התחברו והגיל היה משהו ברקע (למשל, שולט מבוגר שלא אקטיבית חיפש לפנות לבת 20, פשוט יצא להם להכיר ולהתחבר באיזו מסגרת חברתית והם החליטו ללכת על זה *למרות* הגיל, כי הוא לא היה ניכר בהיכרות).
אבל לרוב, במקרים שבהם הצד "החזק" מכוון מראש להיכרות דווקא עם מישהו "לא בגודל שלו" שאין לו איתו שפה משותפת, שלא יכול לאתגר אותו מנטאלית,
כשכל הידע, הניסיון, והתפיסה נמצאים רק בידיו, זה כמעט תמיד בשביל למצוא מישהו חלש ממנו שלא ידע מתי ואיך להציב את הגבול. שהרי, איזה עניין יש לך במישהו שמשעמם אותך, ואין לו ממש מה להציע ולחדש לך, מלבד הנתון הזה שהופך אותו לפגיע מולך?
ולרוב, מצבים כאלו יקרו בפערי גילים ניכרים, כי לרוב עם הגיל בא הניסיון.
הייתי נזהרת מאוד ממבוגרים שנדבקים לצעירות, במיוחד אחרי שהן מפרסמות פוסטים שמעידים על חוסר ניסיון, בלבול בזהות או משבר אישי. לא הייתי ממליצה להן להאמין להם בקלות כשהם מדקלמים להן "את שונה ובוגרת לגילך", שזו המניפולציה הכי עתיקה בספר.
(זה בדיוק כמו שאם את חכמה, אין צורך לדקלם לך שאת כזו. אם את באמת נתפסת ככזו את כבר תרגישי מתוך האינטרקציה שאת באמת מסקרנת ומאתגרת אינטלקטואלית וכו')
הייתי ממליצה לנשלטת צעירה וחסרת ניסיון ללכת על מישהו בגודל שלה, עם רמת הבנה כשלה, ולרכוש ניסיון ביחד איתו.
כשתהיה מנוסה מספיק, כשתדע היטב מה עושה לה טוב ומה מזיק לה ולא תהסס להציב גבולות סביב זה, רק אז שתרחיב את החיפושים שלה למנוסים ממנה.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך ראשון יונ' 21, 2020 8:13 am, סך-הכל נערך פעם אחת
פראנסס
פראנסס • 21 ביוני 2020
וזה בדיוק העניין ארכאנג'ל, כששאלות כאלו נשאלות כאן לא מצורפות אליהן קורות חיים, פרטי השכלה, מצב נפשי וכלכלי וכו'.
רק הפרש גיל. כאילו שזו הוכחה להנחה שכולם חכמים וחזקים ובריאים נפשית כשהם מבוגרים וכולם טיפשים ועניים עם בעיות נפשיות כשהם צעירים.
הרי גם כשמתגלה מצב שהוא לא חוקי בעליל נדרש בית משפט לעניין ושם דנים במכלול המצב.
כאן? כאן זה סתם שאלה שבאמת אין לי מושג מה הקטע שלה.
חטטנות? ניסיון להרגיש טוב עם עצמינו? ניסיון לקבל אישור? מה? (לא התשובה שלך, השאלה עצמה)
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 21 ביוני 2020
מצד אחד, כן, לפעמים גיל הוא נתון ותו לא. יש מספיק ילדותיים, מתוסבכים ולא מפותחים אינלקטואלית בני 40+, וגם לא חסרים בני 20 שנפלו עליהם הזדמנויות להתבגר בטרם עת ולהיות סגורים על עצמם כבר משלב מאוד מוקדם בחייהם.
אבל לרוב? ככל שאתה חי יותר ככה אתה נתקל ביותר הזדמנויות שגורמות לך להתבגר, לרכוש ניסיון, השכלה ותובנות. ולכן בן 40 ממוצע יהיה סגור ושלם עם עצמו יותר מבן 20 ממוצע.
יותר מזה- בן 20 שלא סגור על עצמו יהיה בשלב התפתחותי תקין לגילו, בעוד בן 40 כזה יעיד שקיימת בו פתולוגיה מסוימת כי זה אומר שהוא "תקוע" ולא התקדם.
בגלל שזה מה שנפוץ, ברור שזו המסקנה האינטואיטיבית שיגיעו אליה כשיראו מהצד זוג עם פער גילים.
בדיוק כמו כשנשמע קולות דהירה בשדה נחשוב ישר על סוסים שעוברים ולא על זברות, למרות שברור שגם הן קיימות, אבל גם ידוע שיש סיכוי נמוך יותר להיתקל בהן מאשר בסוסים.
אני לא חושבת שמי שמביט על זוג עם פער גילים ומגיע אינטואיטיבית למסקנה שמשהו אצלם לא שיוויני הוא בהכרח שיפוטי או חטטן, הוא יהיה כזה אם יתעקש להמשיך להחזיק בדעה הזו גם כשהוא רואה שאין שום דבר ממשי בהתנהלות של הזוג שמאמת מסקנה כזו, ובטח שאם ירגיש תחושת זכאות להתערב להם ביחסים עוד בטרם טרח לברר את כל הפרטים.
ראש השבט​(שולט)
ראש השבט​(שולט) • 21 ביוני 2020
אנשים בוגרים יחליטו לעצמם מה נכון להם.
גיל זה לא ערובה לחוכמה..
התמקדתם במה שמציק לכם בעיקר.
אבל מה עם שולטת שיש לה כמה נשלטים מאד צעירים?
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 21 ביוני 2020
לא תמיד מבוגרים בוחרים צעירים כי קל לשלוט ולהשתמש בהם. הרבה פעמים האנרגיה הצעירה היא מוקד משיכה כשלעצמו, כמו שאנרגיה בוגרת יכולה להיות. הרבה פעמים מדובר באנרגיות שיכולות להשלים אחת את השניה: לתת ולקבל. הצעיר נותן גוף מושלם ועור מתוח, חיוך נטול דאגות, אנרגיה תמימה ותשוקה (רק לשם ההמחשה, כל אחד מביא חבילה יחודית לו). מהצד השני יש בגרות, הבנה והכלה, נסיון בהמון תחומים, וכו.
כל מה שאני אומרת זה, שאם נתבונן מתוך פריזמה של ניצול, אז נראה ניצול. אם נתבונן מתוך פריזמה של מערכת שמשלימה צרכים באופן הדדי, נוכל להבחין מתי זה ניצול ומתי לא.
לייזי
לייזי • 21 ביוני 2020
These Foolish Things כתב/ה:
כל מערכת יחסים בכל הרכב, הפרש, סטטוס, מין וצבע לא אמורה בכלל להתקרב לגרון שלנו ובטח לא לעבור שם.
זה לא עסק שלנו.

את מדברת שטויות, ומתלהמת על כלום. השאלה נשאלת כי אני אמא, ובא לי להעלות אותה. קיבלת תשובה מאיפה היא באה או שיש לך עוד תגובות תוקפניות?
לייזי

הלכת רחוק... חחחחח

לייזי • 21 ביוני 2020
These Foolish Things כתב/ה:
וזה בדיוק העניין ארכאנג'ל, כששאלות כאלו נשאלות כאן לא מצורפות אליהן קורות חיים, פרטי השכלה, מצב נפשי וכלכלי וכו'.
רק הפרש גיל. כאילו שזו הוכחה להנחה שכולם חכמים וחזקים ובריאים נפשית כשהם מבוגרים וכולם טיפשים ועניים עם בעיות נפשיות כשהם צעירים.
הרי גם כשמתגלה מצב שהוא לא חוקי בעליל נדרש בית משפט לעניין ושם דנים במכלול המצב.
כאן? כאן זה סתם שאלה שבאמת אין לי מושג מה הקטע שלה.
חטטנות? ניסיון להרגיש טוב עם עצמינו? ניסיון לקבל אישור? מה? (לא התשובה שלך, השאלה עצמה)