סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכופט

dark enlightment​(שולט)
לפני 3 שנים • 19 באוג׳ 2020
dark enlightment​(שולט) • 19 באוג׳ 2020
כיוון שלא בוצע שום אונס או נסיון לאונס - אין סיבה להביא סטטיסטיקות שקשורות לזה.
כיוון שלא בוצע פה שום רצח או נסיון לרצח - אין סיבה להביא סטטיסטיקות שקשורות לזה.
כיוון שהם לא בני זוג ולא היו גם בעבר אז אין סיבה להביא להביא סטטיסטיקות שקשורות לאלימות בבני זוג.
כיוון שאין פה מקרה של אלימות פלילית - אין סיבה להביא סטטיסטיקות פגיעה של אלימות גברים על נשים

בוא לא נמציא דברים שלא קרו(על פי הסיפור) ואז נצרף לדברים שלא קרו סטטיסטיקות.
AlphaPower​(שולט)
AlphaPower​(שולט) • 19 באוג׳ 2020
יולי Yuli כתב/ה:
אלפא, שורה תחתונה - בעיניך ההתנהגות שמתוארת בהודעה הראשונה, מצד השולט - לגיטימית או לא? יש או אין פגם מוסרי?

אדגיש שוב איננו יודעים אם הסיפור אכן קרה ואם כן מה קרה מאחורי הקלעים המון פרטים לא צויינו(ואולי אפילו נשמטו בכוונה) אבל לפי מה שמסופר בעיני קיים פגם מוסרי בין אדם לאדם אחר.
בהיבט הבדסמי של העיינין מילת הביטחון היא מה שאמור לגרום לאיזון הסשן ולשמירה על הצדדים, אני רואה ביזוי בהתניית מילת הביטחון(אלה אם כן זה צויין לפני הפגישה או במעמד הפגישה לפני שהתחילו).

לא שמענו את הצד שלו בסיפור ואיננו יודעים כיצד היא התנהגה אליו שם ועצם זה שהיא תכננה להישאר אצלנו גם לאחר שהיה לה "לא נעים"- על פניו לא נשמע שהיה שם כלכך רע.
AlphaPower​(שולט)
AlphaPower​(שולט) • 19 באוג׳ 2020
עשרים וחמישה ס''מ כתב/ה:

כי לגנות גבר אלים מעיד על חולשה וחוסר ביטחון.
שוב, רק מעיד על תפיסת העולם העקומה שלך. אדון עחזר.

לא שאני חייב לך משהו אדוני "הנאור והמוסרי"

רק שתדע לך שבאכזריותי הרבה(מבלי לציין שירות צבאי כי נשמע שאתה נגד אנשים שמגנים על ארצם ולהיות לוחם ולהגן על המדינה זה פשע מוסרי בעיניך).
שנתיים וחצי התנדבתי במד"א
שנתיים התנדבתי במקום עם ילדים בעלי קשיים כלכליים
אני עוזר למישהי שחוותה אונס מתמשך וניסתה להתאבד להתמודד עם הקשיים שלה ואני יכול להגיד לך שפעם ראשונה בחיים שלי שויתרתי על עצמי ועל האגו והכבוד שלי ברמה כל כך גבוהה רק כי אני יודע שהיא צריכה אותי ואני האור שלה כרגע בחיים.

אז המוסר שלי כל כך "פגום" ואני כל כך אכזר?
שרימחמש​(אחר)
שרימחמש​(אחר) • 19 באוג׳ 2020
על ציניות שמעת?
לא הבנתי מה הקטע שלכם כל הזמן להגיד "אני ואני ואני", ומאיפה הסקת שאני נגד אנשים שמגנים על ארצם ושלהיות לוחם זה פשע מוסרי?
להיות גבר אלים לא מצריך ממך אלימות פיזית.
מישלי
מישלי • 19 באוג׳ 2020
עשרים וחמישה ס''מ כתב/ה:
מישלי כתב/ה:
עשרים וחמישה ס''מ כתב/ה:
ובעיניי אפשר לסיים את הדיון הזה, אף אחד לא ישנה את הדעה שלו.
אפשר לסכם את זה של"צד שלכם" יש אמת מוסר נמוכה (מרשה לעצמי לומר בהרבה) מאמת המוסר של ה"צד שלנו", ואנחנו לא רואים את הדברים באותה החומרה. מה שלכם נראה משהו שאולי לא לגיטימי, אבל סביר שיקרה - לנו נראה מזעזע.
חבל שזה המצב.

אם זה לא היה עצוב, הייתי צוחקת.

יש לך את זה ביותר מתנשא? (:

על החתום:
(לא) נציגת "הצד בעל אמת המוסר הנמוכה (בהרבה)" של האנושות [או לפחות של ה(לא)קהילה].

* משהו בהבנת הנקרא לא עבר... אבל אולי באמת אין טעם.

מדברת זו שבמקום לגנות את הגבר בסיפור בחרה לשים דגש על האשמה של הבחורה בסיפור ולהאדיר ולפאר את עצמה בזה שלעומתה היא כן הצליחה ללכת מהמקום הלא טוב שהיא הייתה בו?
בהשוואה לאיך שאתם מתייחסים למקרים כאלה? בוודאי שיש לי את זה ביותר מתנשא, זה היה מאוד עדין שלי (:

למר אלפא, קראתי את כל מה שכתבת בתחילת הדיון, הבעיה המרכזית בטענה שלך, היא שהיא לא קשורה בשום צורה לדוגמה שלי, וש"מבחינה משפטית", בדוגמה שלי הצד הפוגע היה נמצא האשם הבלעדי. זה שקיימת אשמה שהיא לא האשמה המרכזית זה ידוע, אבל היא לא קשורה בתכלית לדוגמה שנתתי.

אתה כל הזמן טועה ומטעה עם נתונים מופרכים שלא קשורים למציאות, תעשה שיעורי בית.
אם תבדוק לדוגמה את מספר הרציחות בין השנים 2013-2016 תגלה שחצי מהנרצחות ע''י בני זוגן היו יהודיות. גם אם נעשה ממוצע וניקח את כל האחוזים ונכפיל את 6% - תקבל 12% מול 50%.

אני לא אמרתי שמה שקרה שם זו עבירה פלילית, אל תכניס לי מילים לפה. הפעם היחידה שבה כמעט אמרתי משהו כזה הוספתי "אולי אפילו".

איזה קשקוש!
הבנת הנקרא? ציינתי?

אז אבהיר שוב: במילים ברורות:
לפי המתואר, הבחור נשמע אידיוט, מניאק, תינוק, רע-לב, אגואיסט, סדיסט.
התנהג בצורה מגעילה, שאותה ואותו - אני מגנה ואליה מתנגדת!
(שלרגע לא ישתמע שכתבתי "מגנה" מלשון הגנה, מעניין שמגן ומגנה הם הפוכים במשמעותם)

בשום מקום לא האשמתי את הבחורה בסיפור!
חס וחלילה!
כתבתי שאין בכתוב להעיד שעשה משהו פלילי.
בלתי מוסרי כן! - אבל כנגד זה החוק לא לצידה.
עשה רושם שהיא בחרה להשאר. בחרה! לא נאלצה!
ב ח ר ה !

ובחיאת, "להאדיר ולפאר את עצמה בזה שלעומתה היא כן הצליחה ללכת מהמקום"?
אתה בסדר?
מה אני בת שמונה?
אני מחפשת לצאת גיבורה?
תתבגר אתה.
נתתי דוגמא אישית, שמראה שאני לא באה ממקום של חוסר ניסיון.
אני לא כותבת או מדברת באוויר (כמו חלק מהמגיבים פה, שלא חווה תקיפה כזו או אחרת).
הכי לא מתנשא!

יותר מזה, גם הצעתי את תמיכתי בפרטי, כי הפלא ופלא, אליי גיבורת הסיפור פנתה בפרטי.
מעניין למה?

אם אני כל כך לא מחוברת, למה לה ליצור איתי קשר בפרטי?
כדי לקבל עוד יחס רע? (האמממ - אם כן, זה אומר משהו)
או דווקא כי זיהתה שאני מתייחסת לעניין? או נוגעת בנקודות נכונות.

אגב, פנו אליי עוד בנות בעקבות התגובות.
כי זיהו את ההגיון ואת מה שיש לי לתת.

ומה אצלך?
מוזמן לספר איפה זה נוגע בך.
שרימחמש​(אחר)
והנה שוב פעם "אני ואני" ו"אליי פנו ואיתי יצרו". כנראה שכן, משחקי כוחות של "גיבורה בת שמונה".
אני הבנתי יפה מאוד מה כתבת ולמה התכוונת, נראה לי שאת זו שלא הבינה אותי. לבוא ולהגיד "אז קמתי והלכתי! הלכתי!!" ו"אז סליחה, היא לא במקום הנכון!" זה לתת לגיטימציה לסיפורים ודברים כאלה לקרות. זה להגיד "טוב נו, בסדר, זה העולם, יכלה ללכת בעיה שלה".

גם אני, ואני חושב שרוב האנשים שהגיבו כאן לא חושבים, לפחות לא מהפרטים היבשים של הסיפור, שהיה שם משהו פלילי.
מישלי
מישלי • 19 באוג׳ 2020
25 ס"מ שלום,

שכנעת אותי, אני פה לקדם את האגו שלי.
ואני ממש גיבורה (כבר לא בת שמונה).

לכתוב שהיא לדעתי לא במקום הנכון, או מה יכלה לעשות אחרת,
זה ממש לא לתת לגיטימציה לזה לקרות שוב.
תתעקש להוציא אותי רעה? יאללה לך על זה.
בהצלחה!
שרימחמש​(אחר)
לא ניסיתי להוציא אותך רעה, אני גם חלילה לא חושב שמה שאמרת מגיע מרוע, אלא מראייה וניתוח שונה של הדברים.
אני בסך הכל ניסיתי להסביר לך למה *בעיניי* חלק מהתגובה שלך לא היה במקום ונתן לגיטימציה למקרה.