סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מדרון חלקלק

Lanya Colson
לפני 3 שנים • 13 בספט׳ 2020
Lanya Colson • 13 בספט׳ 2020
מה זאת אומרת "עוד ניסיון חינוך"?
ברור שיש פה ניסיון חינוך.
ויהיה עוד אחד
ואז עוד אחד
ואז אחד אלים יותר
ואז אחד יותר נחרץ,
עד שהכל ישתנה
אתה לא קולט מה קורה סביבך?
פאקינג נמאס לנו. ואנחנו לא מתכוונות לשתוק, או להיזהר, או לשחק את המשחק, או להיות חכמות, או לשמור על עצמנו.
אנחנו מתכוונות להקיא מתוך החברה את כל הגברים המנצלים, מחפיצים, ואלימים (וואו, ויש כל כך הרבה)
וזה כולל את כל החברים שלך מאיה נאפה, ואייל גולן, ונשיא המדינה לשעבר קצב, וצ'יקי ארד, וכדורגלנים, ואנשים שמעירים הערות סקסטיות ברחוב, או בישיבות בעבודה, ונתן אשל, ומי שלא תרצה.
כי נמאס לנו לפחד.
dark enlightment​(שולט)
dark enlightment​(שולט) • 13 בספט׳ 2020
לניה,

מה הפלת עליי את הבחירות שלהם והתנהגותם?
מה אני קשור אליהם? גם לא פגשתי או דיברתי עם אף אחד מהם אישית.
אני גם לא אחראי לכל הסבל בעולם.
אם זה גם יקפוץ לך אז אני מראש אומר זאת.

אגב, יש שם כמה אנשים ברשימה שגם אני חושב שמקומם בכלא.

נמאס לך לשמור על עצמך?
גם לי נמאס לשמור על עצמי.
וכולנו צריכים שמירה בעולם הזה.

מה לעשות, זה העולם.
אין אפשרות לבטל את כל הדברים הלא יפים
אבל אפשר להתרחק לפעמים.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
התשובה שלי אליך, dark enlightment, נמצאת בגוף ההודעה המקורית שלי. העובדה שמדובר במשהו שהוא ״זה מה יש״ לא מוכיחה שמה שיש הוא בסדר ובטח ובטח שלא מוכיחה שמי שצריך לשנות את מה שיש אלה הנשים. ולדוגמא הבאתי את הסיפור של גולדה מאיר. האם הנשים שיוצאות לרחוב צריכות לקחת בחשבון שיחוו הטרדה מינית ולכן להשאר בבית או להתרגל ולא להתלונן? מוזר לי שמישהו יכול להעלות על דעתו פתרון כזה כיום, למרות שבסוף שנות השישים היה לו מקום מספיק מכובד כדי שיעלה בדיון בכנסת. כלומר, המציאות משתנה והיא משתנה הודות למודעות, ואחת הדרכים ליצור את המודעות היא פרסום פוסטים כגון זה.

האמירה ״אני מסכים שזה לא בסדר״ כאשר היא מגיעה עם בקשה ״לא לחנך את הגברים״ וכמו כן עם המלצה ״לקחת בחשבון״, לא משכנעת אותי. כי בהבנה שלי אדם שמסכים שמדובר בהתנהגות פסולה אמור לעודד את הביקורת ולא לסרס תכנים שנועדו להעלות את המודעות. ועל כך אמר מרטין לותר קינג: אינני מפחד מעריצותם של הרעים, אלא מאדישותם של הטובים.
dark enlightment​(שולט)
ברייה, אז אם ההתעקשות לעסוק בחינוך זה למה אנחנו מדברים רק על חינוך גברים, אשר בא לידי ביטוי יותר בקטע של איסורים?
למה ההחלטה על חינוך מגדר אחד?

יותר מזה, אם גבר לא מסכים עם השקפת החינוך שלך והוא בסדר עם שלו. למה הוא חייב לקבל את שלך?
בדיוק כמו שאת לא חייבת לקבל את שלו.
אנחנו עדיין לא מדברים על חוקי מדינה אלא על יחסים חברתיים.

זה מרגיש לי כמו עוד פוסט של "גברים רע - נשים טוב". אחד מני רבים.
אני מופתע איך עוד לא נפתח פה פורום עם כותרת כזו.

נראה לי אני אפרוש. זה כבר נוגע בנושאים שהם כבר מעבר לדיון בפורום אלא דורשים שיחה.
את דבריי כבר אמרתי.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
זה לא ״פוסט גברים רעים״. היחיד שעוסק במלחמת המינים פה, הוא אתה. קיימת תופעה. בתופעה הזאת לוקחים חלק שני צדדים. מצד אחד נמצאות נשים שמעצם קיומן מושכות תגובות אלימות מחלק מהגברים. ומצד שני נמצאים הגברים ששולחים לנשים הודעות אלימות בעלי נופך מיני ובמקביל טוענים שמעולם לא הטרידו אף אחת מינית. ויש את הפוסט שמעלה את המודעות לתופעה ואת הסתירה בין התנהגותם לבין טענתם. ויש גם אותך ואת הניסיונות שלך לתרץ את התנהגותם של גברים אלה על ידי חינוך מחודש של נשים בלשון: ״אל תפרסמו תמונות שלכן בבלוגים ואז הגברים לא יספרו לכן את מה שהם היו עושים עם הפתחים בגוף שלכן אילו רק התאפשר להם״, שכאמור מזכירים תקופות חשוכות מאוד ונותנים גושפנקא להתנהלות אלימה, שעומדת במרכז הדיון. ותו לא.
שרימחמש​(אחר)
שרימחמש​(אחר) • 13 בספט׳ 2020
dark enlightment כתב/ה:
לניה,

מה הפלת עליי את הבחירות שלהם והתנהגותם?
מה אני קשור אליהם? גם לא פגשתי או דיברתי עם אף אחד מהם אישית.
אני גם לא אחראי לכל הסבל בעולם.
אם זה גם יקפוץ לך אז אני מראש אומר זאת.

אגב, יש שם כמה אנשים ברשימה שגם אני חושב שמקומם בכלא.

נמאס לך לשמור על עצמך?
גם לי נמאס לשמור על עצמי.
וכולנו צריכים שמירה בעולם הזה.

מה לעשות, זה העולם.
אין אפשרות לבטל את כל הדברים הלא יפים
אבל אפשר להתרחק לפעמים.

אתה מקשר את עצמך אליהם ברגע שאתה אומר "זה מה שיש ואין צורך לחנך, רק להשמר", שרק זה לכשעצמו חלק מתרבות האונס.
גם אתה הולך ברחוב ומפחד שאיזו אישה תקפוץ עליך? גם אתה סובל מנשים שמתחככות בך "בטעות" ביומיום? ממה אתה שומר על עצמך בדיוק? מלנסות לא להטריד?
לבוא בגישה של "זה מה שיש" זה הכי נורא.
dark enlightment​(שולט)
25 ס"מ
זה מחזיר אותנו לדיון הקודם שהיה.
יש את החוק בשביל דברים מסויימים . כל מה שהוא לא בגדר החוק כל מה שתעשה זו פרשנות אישית שלך.

ויש פה יותר מדי קפיצות. התנהלות במרחב פיזי, במרחב הוירטואלי, האשמה בקשירת קשר לאנשים שאיני מכיר
(להלן "תרבות האונס") רק כי אני לא מחרים כל דבר שקשור אליהם. לא יודדע כבר על איזה נושא מדברים פה.

בנוגע לשאלותיך:
לא פוחד שאישה תקפוץ עליי אבל היא כן יכולה לדפוק לי תלונה על הטרדה שלא הייתה עם חווית מעצר
רק בגלל שלא הייתי נחמד אליה או סירבתי לה למשהו. זה גם קורה אצל הפסיכיות.

קיים סיכוי שגבר יקפוץ עליי. לא בשביל משהו מיני. רק שוד ורצח.
לא משהו רציני כמו אונס(בציניות). יש גם מקרים של סתם אלימות בין גברים.
כאלה שלא יכו אישה אבל לא אכפת להם ללכת סתם מכות עם גבר על כלום. רק בשביל האתגר.
אתה בוודאי יודע על מה אני מדבר. "קרבות תרנגולים" אני קורא לזה. לא צריך אפילו מניע בשביל
שסיטואציה כזו תתרחש.

אני גם לא חסין מפני התקפות, למרות היותי גבר. זה שזה לא קטע מיני לא מפחית מעוצמת ההתקפה.
אין לך מושג כמה אנשים ניסו להתחיל איתי מכות רק בגלל היותי גבר ומרגישים שיש "קרב". זה קשור לתחום העבודה.
אבל זה גם יכול לקרות בשעות הפנאי. באישה לא היו נוגעים לרעה. אז מנטרלים את הסיטואציה לפני שתסלים

וכן, גם נשים מתחככות בי בטעות או נוגעות בי ביום יום. לא מעט. כל עוד זה לא מפריע לי אני לא מתייחס וכשזה מפריע
אני אומר בעדינות או בתקיפות תלוי בסיטואציה. וכשאין פתרון לעין פשוט מתרחקים מהאישה.

אז כן, גם גברים שומרים על עצמם.
לא אוהב את זה אבל זה מה יש. זה העולם מאז ומתמיד.
יש דברים שמשתנים אבל יש גם דברים שנשארים אותו הדבר.

נ.ב:
יש גם תופעה די רחבה של נשים שמטרידות נשים בהודעות פה. באופן לא מפתיע זה לא הוזכר.
שרימחמש​(אחר)
מה הקשר בין מחט לתחת.
נראה שאין עם מי לדבר, תמשיך להתמסכן ולהגן בחירוף נפש על המין הגברי, להקטין ראש ולהעלות טיעונים שלא קשורים בכלל לדיון רק כדי לנסות לצאת איכשהו צודק בדעות החשוכות שלך. בדיוק כמו בדיון הקודם.
dark enlightment​(שולט)
אני כבר לא יודע על מה הנושא ספציפית כי זה התפרש על כמה כיוונים.

כל מה שעשיתי הוא לענות לשאלותיך.
שאלת אם אני לא מפחד שיקפצו עליי או אם נוגעים בי בטעות וכו'
עניתי לך תשובות ואתה קורא לזה התמסכנות. למרות שמעולם לא התלוננתי פה בפני מישהו על כך
או דרשתי שינוי מאנשים שאיני מכיר על סיטואציות שקרו לי.

לאישה לא היית אומר שהיא מתמסכנת כאשר היא מספרת על חוויות הסכנה שלה, נכון?
לא ראיתי שאמרת התמסכנות על חוויות של אחרות.
מה, חוויות הסכנה שלי לא נחשבות בגלל המגדר שלי?
זו סכנה אמיתית ואני מדבר איתך על סיטואציות פליליות מסוכנות.
ואם אני חזק בנקודות מסויימות אין זה אומר שאני חזק בהכל ובלתי פגיע.
אני גם לא מנסה לטעון שהחוויה שלי קשה יותר משל אחרים. רק הצגתי לך את הפרטים בהתאם לשאלותיך.
אם לא באמת התעניינת, אז היה עדיף לא לשאול.
אדע להבא לא באמת לקחת את שאלותיך ברצינות. לא באמת שאלת או התעניינת בי.
שרימחמש​(אחר)
לא, כל מה שעשית היה לענות לשאלה *שלא* שאלתי.
אתה חוזר ושואל למה לא פותחים דיונים על נשים, אני שאלתי אותך אם אתה פוחד שאישה תקפוץ עליך ברחוב ואז רוב התגובה שלך היא על זה שאתה חושש שגבר יקפוץ עליך (מה שמחזק את הטיעון שצריך לשים דגש על חינוך גברי, או את החשש של הנשים), או שנותן קונטרה קצת כמו ילד קטן ומביא את הטיעון של תלונות שווא, שמה לעשות - נמוך בהרבה עד זניח מבחינת אחוזים ביחס לתלונות שהן לא שווא, ותוסיף לזה את כלל ההערכות שלמעלה מ80% מהמקרים בכלל לא מדווחים.

אני לא מוריד או מזלזל ולו לרגע בחששות שלך, אני כן בז לצורה שבה אתה רואה את הדרך שצריך לנקוט, או יותר נכון לחוסר הדרך, וטוען שצריך לשים דגש על הבעיה הגדולה יותר בחברה, ולא לבוא בטענות על למה לכן כן ולנו לא.