סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מאחר ורה"מ "שלנו" חגג יום הולדת

-X-
-X-
לפני 3 שנים • 30 באוק׳ 2020
-X- • 30 באוק׳ 2020
רמפול,

אני מבין אותך. יש דברים שלא עובדים בכל מיני מערכות - זה תמיד נכון, בכל הרמות, בכל המחנות. אני מסכים איתך שאקטיביזם שיפוטי הוא אחד הרעות החולות שהוריש לנו אהרון ברק, ושהרבה מהתקשורת צהובה, ושנטפלו לשרה נתניהו והפכו אותה לסדרת כתבות שער במשך שנים, ושהקרן החדשה תומכת ב-BDS, ועוד כהנה וכהנה.

-👍

אבל שמע בדיחה. פעם עצרו מישהו שעלה למטוס עם פצצה, והוא ניסה להסביר: שמעתי שיש סיכוי של 1 למיליון שמישהו יעלה למטוס עם פצצה, אז הבאתי אחת, כי אז מה הסיכוי שימצאו שתי פצצות במטוס בו-זמנית? במלים אחרות, רק משום שחבר אחד שלך אהבל, אין שום סיבה שגם החבר השני שלך לא יכול להיות אהבל.

-פאנץ' חלש.

ישראל כץ שרף את כל צמרת משרד האוצר בגלל שהוא אידיוט ונרקיסיסט (שאול מרידור, קרן טרנר ורוני חזקיהו).

-זכותו.

הממשלה משתמשת בשירותי שב"כ לעקוב אחרינו, האזרחים (!!!).

-וזה נכון בלי קשר. בכל הזמנים.

גילה גמליאל, אוחנה וכמעט כל מי שמאלץ אותנו להסתגר בביתינו למעשה לא שומר על ההנחיות האלה בעצמו ונותן מינימום דוגמה אישית.

-ולא רק הם. גם מיקי כץ, הרמטכ"ל, הנשיא.
זה לא קשור לצד פוליטי. סתם טמטום אישי שלהם.

פותחים בתי כנסת אך סוגרים עסקים קטנים ומקריסים את הכלכלה.

-אני מסכים שזה קשור לפוליטיקה.
אבל עסקים קטנים קורסים בכל העולם, זה לא מיוחד רק לישראל.

היו חודשים רבים בין הסגר הראשון לשני לייצר עוד מיטות לאישפוז חולי קורונה, אבל כלום לא נעשה.

-זו בעיה לא מהיום. במצב הנוכחי חשוב שמערכת הבריאות לא תקרוס. בנתיים זה מחזיק (בקושי).

אין תקציב למדינה הזאת כבר כשנה. הכל באדיבות הממשלה הנוכחית, עם 36 שרים בזבזניים (או 38, מי סופר).

-מסכים לגמרי. עדיף בחירות. שהממשלה הזו תתפרק.

ואני יכול להמשיך ולהמשיך. אפילו בלי מה שקשור לביבי, יש המון סיבות להפגין במחאה על הניהול הכושל של המדינה.

-האבסורד הוא, שללא ההפגנות, נתניהו היה כבר נופל. כי הציבור היה מתרכז בכשלונות ובכעס על הממשלה הלא משילה.
ההפגנות עצמן יוצרות אנטיגוניזם ופילוג ושנאה גדולה. מה שמשרת את נתניהו עצמו.
כי ככה מתרכזים פחות בממשלה ויותר בהפגנות.

אתה לא חייב להצטרף אליהם ואני מבין שאתה לא רואה את עצמך שייך לקהל הזה, אבל איך אתה יכול להגיד שאתה לא מבין אותם? בינינו, אני לא מבין איך עוד ליכודניקים לא באים, עומדים בפינה משלהם ומפגינים בנפרד מהקהל הנוכחי.

-ענית לעצמך. הליכודניקים לא באים בגלל שהם מזהים את הנפגנות כפוליטיות.
אם לא היו הםגנות פוליטיות במסווה אולי היו הםגנות ספונטניות גדולות.

נ.ב.
לפרוטוקול, אידיאולוגית אני קרוב יותר לליכוד הקלאסי מאשר לעבודה. הייתי מצביע לליכוד הנוכחי בלי לחשוב פעמיים אם הוא לא היה כזה פח זבל אנושי.

-האלטרנטיבה לא פחות זוועתית. יאיר לפיד, בני גנץ, ליברמן, תמר זנדברג, אחמד טיבי...
כל אחד בוחר את הזוועה שלו.
-X-
-X-
לפני 3 שנים • 30 באוק׳ 2020
-X- • 30 באוק׳ 2020
דרקן,

שנאוצר אמר שהשמאל לוקח אחריות
אתה אמרת שהם מושחתים ועקומים. אבל, על זה שנאוצר לא ממש מתווכח. הוא אומר שהשמאל גן לוקח אחריות על החרא שלו. ועל זה לא הגבת.
מעניין למה

-מה נחשב בעיניך כלקיחת אחריות?
שראש ממשלה מתפטר? כמו גולדה ורבין?
גם בגין התפטר.
James Bondage​(מתחלף)
לפני 3 שנים • 31 באוק׳ 2020
James Bondage​(מתחלף) • 31 באוק׳ 2020
דרקן ראהל כתב/ה:
ג'יימס, מה הגובה של המס בארהב, והאם הוא חל על נכסים בכלל, או רק על מזומן או... מודה שאני לא יודע איך זה עובד בארהב, ואין לי כרגע כוח ללמד את עצמי. למיטב הבנתי, מס ירושה אמור לעשות בדיוק את מה שהצעת, כך שאו שמדובר ביישום הספציפי, או שהוא באמת לא מוצלח למטרתו.
עוד אפשרות היא מדרגות מס הכנסה - במקום שהוא יעלה מהר ואז ייעצר, או קרוב לזה, תעלה אותו לאט (ואולי תתחיל ממשכורות גבוהות יותר) ותגבה מסים גבוהים מאלה שמרוויחים מספיק כדי לשלם אותם.
למיטב ידיעתי יש גם ארצות שמכילות קנסות שמותאמים למצבך הסוציואקונומי - הקנס הוא יחסי למשכורת (או מדד אחר), כך שהוא כואב לכולם. זה מונע מצב שמי שיכול להרשות לעצמו פשוט מצפצף על החוק, או שאדם חסר אמצעים יידרש לקנס שהוא לא יכול לעמוד בו. גם זו צורה של מס ששואפת למטרה חברתית.
ולגבי ערימת הבבלת על שיבוטים, אני מקווה שזה היה הומור.

בארה"ב מס ירושה/מתנה הוא אפקטיבית ברוב המקומות 50% מעל $5,000,000 של נכסים מכל סוג (מזומן, מניות, נדל"ן, וכו). זה הרבה יותר מסובך מזה, כי זה מחולק למס פדרלי של 35% (או משהו בסביבה, אני כבר לא מעודכן), ועוד מס לפי מדינה ששונה ממדינה למדינה אבל מסתובב בסביבות ה- 10-15%, אם כי יש מדינות בארה"ב שבהן מס העזבון/מתנה הוא קטן (ואולי אפילו 0). הרף של $5,000,000 הוא חדש יחסית מתקופת בוש הבן, לפני כן זה היה בסביבות ה- $1,000,000 -- שכבר אז היה מחיר של דירה במנהטן או סן-פרנסיסקו, אם כי ברוב אה"ב אפשר היה בהחלט לקנות בית מכובד בחמישית מזה (היום כבר לא).

המס הוא בו זמנית על הורשה ועל מתנות -- כלומר, אי אפשר לברוח ממס בעת הפטירה ע"י העברת נכסים במתנה לפני. הפרטים מאוד מאוד מורכבים. אם אני זוכר נכון, מסי הירושה/מתנה מעולם לא תרמו מעל 1% להכנסות המדינה.

האם הם עוזרים להשגת שוויון חברתי? ובכן, מבין המדינות המפותחות, השוויון החברתי בארה"ב במצב הגרוע ביותר (אם כי אנחנו לא רחוקים), אז כנראה שהמס הזה לא עושה הרבה. הוא משנה מאוד את ההתנהגות של אנשים - לדוגמא, סטיב ג'ובס לא מכר מניות אפל כמעט מעולם (משיקולי תעלול מס שאפשרו לו להוריש עם תשלום מס מופחת). ביל גייטס ווורן באפט התחייבו שיתרמו 95% מהונם לטובת האנושות, ולא יורישו אותו לילדיהם, אבל אין סיבה לחשוד בהם בפילנטרופיה יתרה - אם מסתכלים על הצורה שבה הם בונים את התרומות שלהם - במקום לשלם את המס למדינה, הם מנווטים אותו למטרות אחרות שקרובות לליבם ושדואגות שלהם ולילדיהם עדיין תהיה שליטה על הכסף, גם אם לא יהיה בכיסם.

בנורבגיה יש מס עושר, שגורם לזה שהעשירים בורחים. אז כן, יש שוויון חברתי, אף אחד שמצליח להתעשר לא רוצה להשאר שם. שמעת פעם על ענק תעשיה שצמח בנורבגיה? עכשיו אתה יודע למה (בשבדיה שבה אין כזה מס, צמחו הרבה ענקי תעשיה - וולבו, סאאב, ספוטיפיי, אבבא, מיינקראפט). צרפת הטילה מס עושר שכזה, וגרמה לנהירה מיידית של עשירי צרפת למדינות אחרות, המפורסם בהם הוא ז'ראר דפארדייה שהתאזרח ברוסיה בתגובה.

לגבי מס הכנסה מדורג - זה המצב בכל העולם. המיסים בארץ בני השוואה לכל מקום מפותח אחר, למרות הפיקציה שיש לרוב הישראלים שהמיסים בארץ מאוד גבוהים. בארה"ב, המס הפדרלי אמנם חסום ב- 35%, אבל בניו-יורק משלמים עוד 13.5, בקליפורניה עוד 13, וכו' - ככה שמגיעים בהרבה מקומות ל- 50% מס הכנסה -- ומקבלים על זה מעט מאוד בחזרה (הלימודים הגבוהים יקרים בטירוף, כל הרפואה פרטית ויקרה בטירוף, וכו'). ברוב אירופה, המיסים בני השוואה לישראל והתמורה בת השוואה לישראל - הרפואה הציבורית בישראל היא מהטובות בעולם (היא לא נעימה, אבל היא יעילה להפליא). הלימודים האקדמיים בישראל זולים עד כדי משכורת חודשית ממוצעת לשנה שזה לא הרבה (אם כי ברוב אירופה חינם).

בפינלנד קנסות הם פרופורציוניים להכנסה השנתית, וזה אכן תורם לשוויון בפני החוק במובן "כואב באותה מידה", וגם פה יש חורים - יש מקרה מפורסם של מישהו שקיבל קנס על מהירות מופרזת שהיה $750,000 (לפי ההכנסה השנתית שלו), אז הוא ערער ויצא לחל"ת. נמצא אשם, אמנם, כמצופה, אבל בשנה שבה הוא נמצא אשם שלפיה קבעו את הקנס, ההכנסה שלו הייתה כמעט 0, והוא שילם את הקנס המינימלי של $100. זה מקרה מפורסם כי הוא יוצא דופן - בדרך כלל, הקנסות הפרופורציוניים משיגים את מטרתם.

אלה היו 60 שניות על מיסוי.
פרשי
לפני 3 שנים • 1 בנוב׳ 2020
פרשי • 1 בנוב׳ 2020
בהמשך למה שכתבת.
אני לא יכול לדבר על כל העולם, אני יכול לדבר על ניו יורק, גם הרפואה יקרה מאוד, לימודים, תחבורה, עוד המון דברים שיקרים בהרבה מישראל
Sm Art{☆Sm}

אין שלטון ,יבוא קורונה .לעולם.

Sm Art{☆Sm} • 1 בנוב׳ 2020
בוקר טוב .

ראש הממשלה הנוכחי,הוא שימש כראש ממשלה ,את העם 3 קדנציות רצופות .
נערכו 3 מערכות בחירות,בהם הוא הוביל .
מי שבלם אותו ,זה ליברמן .

במקביל ,התקשורת ,והשמאל הישראלי ,עשו ,עבודה יסודית ,להחליש ,את ,ראש הממשלה ,הנוכחי.
בגין ,ליקויים ,שנמצאו בתפקוד שלו ,כראש ממשלה.

ראש ממשלה ,תיקני .
ב8 מ10 מצבים ,לאור הסוגיות המשפטיות הפתוחות כנגדו.
היה פורש.

ולא היא. ביבי ,החליט, שהוא לא פורש.

ואז הגיעה ,הקורונה ,לעולם .
אל כל העולם .

הגעתה של הקורונה ,אל ,העולם .
היא ,תוצר ישיר ,למסע ההכפשה ,הבלתי נלאה ,שנעשה כנגד ראש ממשלת ישראל .
ואולי ,גם מכנגד ,להתנהלות,לא תקינה ,של ממשלת ישראל ,והעומד בראשה .
וגם התנהלות לא תקינה של עם ישראל .
והתקשורת בישראל .

התוצר הישיר, לכל מה שהוא היפך אחדות
הוא ,פילוג.

כאשר יש פילוג בעם ישראל .
מגיעה מיד הקורונה .

עם ישראל יסבול .
וגם ,כל העולם ,יסבול ,כללי כפליים ,מהסבל שעם ישראל יסבול.

אז עכשיו ,אתם יודעים.
יש קשר בין הקורונה ,לאין יציבות שלטונית בישראל .

הקורונה, היא התחליף לאין מלך בישראל.

לשיקולכם, רבותי,כל אילו שהתמוגגו ,על הליצנות, ליד , ושחוק, ולשון הרע ,של החברה מארץ נהדרת ,עח ערוצי התקשורת הממלכתיים. של ישראל .

זה השורש ,והיסוד.
לקורונה שהונדסה בסין .
ויעד המטרה העקרי שלה הוא ישראל .
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
KGB כתב/ה:
דרקן,

שנאוצר אמר שהשמאל לוקח אחריות
אתה אמרת שהם מושחתים ועקומים. אבל, על זה שנאוצר לא ממש מתווכח. הוא אומר שהשמאל גן לוקח אחריות על החרא שלו. ועל זה לא הגבת.
מעניין למה

-מה נחשב בעיניך כלקיחת אחריות?
שראש ממשלה מתפטר? כמו גולדה ורבין?
גם בגין התפטר.

עדיין לא הגבת. אצלך הימין לא אלים. ביבי קדוש. כל דבר רע, זה השמאל. התקשורת אמרה משהו רע על הימין? היא לא אמינה או מכורה או משהו.
לכל דבר יש הסבר אצלך - וההסבר הוא כל הזמן איך מישהו אחר אשם או איך מישהו אחר גרוע יותר, או כל דבר עם מישהו אחר בתוכו. גם לזה שהממשלה מחזיקה יש לך הסבר - זה המפגינים אשמים. הליכודניקים לא נמנעים מלבקר את ביבי, בסרט שלך, הם מתרחקים מזה כי המפגינים דוחים אותם.
זה נקרא לא לקחת אחריות. הנה - הוזכרה כאן מערכת הבריאות. זה אחריות של ביבי, המצב שלה, לא של אף אחד אחר. כנל המצב במשרד האוצר - אחריות של ביבי. התקציב - חמישים אחוז אחריות על ביבי, לפחות.
ואצלך? כולם, חוץ מהימין וביבי, אשמים. זאת הכוונה שהימין לא לוקח אחריות.
-X-
-X-
-X- • 1 בנוב׳ 2020
אתה מערבב בין להודות באשמה לבין לקחת אחריות.
לקחת אחריות לא קשורה ללהודות באשמה.
נגיד מערכת הבריאות. אוקיי, אחלה דוגמה.
אני לא חייב להגיד: אויש! הרסתי הכל! זה באשמתי! איך נסתדר עכשיו?
אפשר להשקיע כסף. אפשר להביא מכונות הנשמה, אפשר לבנות עוד בית חולים מבלי לבכות בנאום סוחף דמעות.
זה לא הוליווד, הודיה באשמה לא באמת משנה אם אין אחריה אקט - או התפטרות או שיפור.
אם ביבי יודה באשמה אפילו על זה שלא הרים את הקקי של הכלב שלו זה לא ישרת לא אותו ולא את הציבור ולכן זה מיותר.
דבר נוסף, אתה מדגיש שאני לא מדבר על החסרונות של ביבי והליכוד וזה נכון.
אבל בשביל החסרונות וההשמצות לא חסר כאן אנשים שיגידו שהם רוצים להגלות את ביבי לסיביר עם סטראפון בתחת.
רמפול
רמפול • 1 בנוב׳ 2020
ציטוט:
אפשר להשקיע כסף. אפשר להביא מכונות הנשמה, אפשר לבנות עוד בית חולים מבלי לבכות בנאום סוחף דמעות.

רק חבל שהוא לא עושה גם את זה.

היו לו ולממשלה שלו שישה חודשים להרים עוד מיטות אישפוז לקורונה, והם לא עשה כלום.
הצלפות וליטופים
הצלפות וליטופים • 1 בנוב׳ 2020
כל כך הרבה כתובה על ראש הממשלה
או מאהבה או מקנאה למה ההוא לא ראש ממשלה

בטח הוא גם חושב על כל הכותביםicon_smile.gif
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
KGB כתב/ה:
אתה מערבב בין להודות באשמה לבין לקחת אחריות.
לקחת אחריות לא קשורה ללהודות באשמה.
נגיד מערכת הבריאות. אוקיי, אחלה דוגמה.
אני לא חייב להגיד: אויש! הרסתי הכל! זה באשמתי! איך נסתדר עכשיו?
זה לא הוליווד, הודיה באשמה לא באמת משנה אם אין אחריה אקט - או התפטרות או שיפור.
אם ביבי יודה באשמה אפילו על זה שלא הרים את הקקי של הכלב שלו זה לא ישרת לא אותו ולא את הציבור ולכן זה מיותר.
דבר נוסף, אתה מדגיש שאני לא מדבר על החסרונות של ביבי והליכוד וזה נכון.
אבל בשביל החסרונות וההשמצות לא חסר כאן אנשים שיגידו שהם רוצים להגלות את ביבי לסיביר עם סטראפון בתחת.

אני לא יודע בין מה למה אתה מערבב.
תקרא מה כתבתי - כתבתי שביבי משתמט מאחריו, או כתבתי עליך ועל הדומים לך? אתה. לא אף אחד אחר. אתה. קח אחריות על התנהלות הימין ונבחריו.
כי גם אחרי שהדגמתי איך אתה, לא אף אחד אחר, משתמט מכל אחריות - התעסקת באחריות של ביבי, ולמה עדיף שלא יקח. לא ביבי. אתה - אתה תגיד שהימין בשלטון והימין אחראי.
ואתה לא יכול

נ.ב.
לא צריך להגיד הרסתי הכל. צריך להגיד מערכת הבריאות היא אחריות שלנו, אנחנו נתקן. אבל לא. מערכת הבריאות דפוקה בגלל שמאלנים, בגלל מנהלים, בגלל פרוייקטורים, ואם קורה משהו טוב בבריאות - זה בזכות ביבי. הזויים