ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מאחר ורה"מ "שלנו" חגג יום הולדת

-X-
-X-
לפני 3 שנים • 2 בנוב׳ 2020
-X- • 2 בנוב׳ 2020
1) אם ביבי הוא ארדואן לטענתך, אז למה הוא לא עושה טיהורים פיזיים כמו ארדואן?
או שלטענתך "יש עוד למה לצפות" לפי ההשוואה שלך.
אני מניח שלא היו תיקים נגד ארדואן וגם לא סיקור עוין בתקשורת. ואם כן, לא לאורך זמן.
(בגלל הטיהורים הפיזיים...)
2) מפרגן לרבין וברק שנבחרו בזמן שלהם. לנצח בחירות בישראל זה לא קל. בזמנו העם חשב ברובו שהם הכי מתאימים להיות ראשי ממשלה.
וכן, לפי ההגיון הזה, ביבי ניצח 5 מערכות בחירות והיד עוד נטויה. את השאר תבין לבד.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
פרשי כתב/ה:
אני מאוד שמח לקרוא את השירשור הזה ולזכור.
כל החארות מפגינים וביבי ראש ממשלה!

לא נכון. הנה, אתה לא מפגין, אלא כותב בפורום, וברור שאתה חרא.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
הנה הפרגון שלך לרבין:
עובדה מס' 3: מדיניות השמאל החל משנות ה90, דרך הסכמי אוסלו... הזניקו את הטרור הערבי לרמות חסרות תקדים.
מסקנה: השמאל הישראלי נושא באשמה לאלימות שהופנתה לאזרחי ישראל

הנה הפרגון שלך לאהוד ברק:

אם היה יכול היה מתמודד בעצמו אבל הציבור שונא אותו כי הוא היה הראש ממשלה הכושל ביותר.

אז עכשיו תתנצל, תחזור בך. תגיד שאהוד ברק היה הכי טוב ורבין היה הכי טוב. כי לי נראה שאתה סתם שונא אותם
-X-
-X-
-X- • 2 בנוב׳ 2020
ענית לעצמך. בראבו.
אני פרגנתי להם כשרשמתי שהעם חשב בזמנו שהם הכי מתאימים להיות ראשי ממשלות ולכן בחר אותם.
ה"פרגונים" שלי שהזכרת כאן הם בדיוק הסיבות למה הבחירה בהם הייתה לא טובה.
אני באמת לא שונא אותם סתם.
הם הסיבה שדור שלם פחד לעלות על אוטובוסים.
בניגוד אליהם, ביבי נבחר 5 פעמים והוא בשלטון כבר 10 שנים רצוף. אין השוואה בכלל.
זה הבעת אמון קונסיסטנטית ולא טעות מקרית.
רמפול
רמפול • 2 בנוב׳ 2020
KGB כתב/ה:
1) אם ביבי הוא ארדואן לטענתך, אז למה הוא לא עושה טיהורים פיזיים כמו ארדואן?
או שלטענתך "יש עוד למה לצפות" לפי ההשוואה שלך.
אני מניח שלא היו תיקים נגד ארדואן וגם לא סיקור עוין בתקשורת. ואם כן, לא לאורך זמן.
(בגלל הטיהורים הפיזיים...)

הבהרתי לך ספציפית למה האמירה "הוא נבחר ולכן הוא הכי טוב וצריך לפרגן לו" לא מחזיקה מים בכל מיני מקרים. לא אמרתי שביבי הוא ארדואן, כמו שלא אמרתי שביבי הוא היטלר (כי גם היטלר נבחר בבחירות דמוקרטיות). לא הייתי חולם להשוות ביניהם. כל מצב שמתחרבן, מתחרבן באופן אחר.

אבל ...

מכיוון ששאלת על הבדלים וקווי דמיון בין ביבי לארדואן ...

בוא ואספר לך סיפור. icon_smile.gif

עד 2013 ארדואן היה עסוק בעיקר בביסוס שלטונו, וב-2013 הוא קיבל את ההזדמנות הראשונה להפגין את הכוח שלו בצורה מסיבית, בולטת ובוטה. הוא ניהל קמפיין להקמת מרכז קניות באיסטנבול על חשבון פארק לאומי. האזרחים החליטו שנמאס להם מאיך שהוא שוחק את הדמוקרטיה בטורקיה, ויצאו להפגין. ארדואן הורה למשטרה שלו להפעיל גז מדמיע נגד המפגינים, וזה עודד אלפי אנשים לצאת במחאה, לדרוש את התפטרותו ולהקים מאהלים בכל המדינה.

הסיפור הזה לקח שלושה חודשים, והסתיים בפינוי אלים של מאהל המחאה, כולל 22 הרוגים, ללא שום דיאלוג בין המשטרה לבין המפגינים.

מאז לא היו עוד הפגנות נגד ארדואן.

לא אומר שזה מה שיקרה בישראל, אבל תעשה את החשבון שלך ותבין איך שלטון תקין מתדרדר שלב אחר שלב. אתה יודע איך משליטים טרור על עם? לא צריך להרוג אלף איש. לוקחים מישהו אחד ועורפים את הראש שלו בכיכר העיר. או שלוקחים 22 מפגינים והורגים אותם, בחסות "שמירה על הסדר", ואז אף אחד לא משמיע פיפס.

סתם, סיפור.

עריכה: לא מנסה לשכנע אותך להצביע הרשימה המשותפת מחר בבוקר. רק מנסה לשכנע אותך להיות יותר ביקורתי כלפי המנהיג שבחרת ושאמור לשרת אותך. אני בחרתי בגנץ בבחירות הקודמות, ואחרי שהוא הפר את ההבטחה העיקרית שלו כלפי לא לתמוך בביבי, אני יכול לומר שהוא אדם ללא חוט שדרה וצריך להעיף אותו מההנהגה של כחול לבן.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
KGB כתב/ה:
ענית לעצמך. בראבו.
אני פרגנתי להם כשרשמתי שהעם חשב בזמנו שהם הכי מתאימים להיות ראשי ממשלות ולכן בחר אותם.
ה"פרגונים" שלי שהזכרת כאן הם בדיוק הסיבות למה הבחירה בהם הייתה לא טובה.
אני באמת לא שונא אותם סתם.
הם הסיבה שדור שלם פחד לעלות על אוטובוסים.
בניגוד אליהם, ביבי נבחר 5 פעמים והוא בשלטון כבר 10 שנים רצוף. אין השוואה בכלל.
זה הבעת אמון קונסיסטנטית ולא טעות מקרית.

אהה. עכשיו הבנתי.
ראש ממשלה נבחר דמוקרטית, צריך לפרגן
אלא אם זה ראש ממשלה שאתה לא רוצה לפרגן לו. אז צומח עוד כלל, כמה פעמים.
למה לא ציינת את קריטריון הפעמים קודם? למה לא ציינת אותו מול רמפול? כי לא היה כזה!
אתה מבין, כשמשחקים נגדך כדורגל, אתה כל הזמן רץ להזיז את השער, כך שאף פעם לא יהיה גול. אבל, כולם רואים את זה. כולם רואים שאמרת שמגיע לביבי פרגון כי מי שנבחר הוא הכי טוב, ועכשיו שינית את זה, כך שראשי ממשלה שאתה לא אוהב לא ייכנסו לקטגוריית "הכי טובים".
באמת שהדרך שלך לנהל דיון מסכנה. אתה כל הזמן עורך את עצמך מחדש, ומעמיד פנים שככה אמרת מהתחלה.
מצטער - אתה קבעת שראש ממשלה נבחר במדינה דמוקרטית הוא הכי טוב מעצם בחירתו, ומגיע לו פרגון. אז או שאתה חוזר בך ואומר שהבחירה לא מוכיחה את זה, או שאתה כאן ועכשיו מתחיל לפרגן לכל ראשי ממשלות ישראל שאי פעם היו.
-X-
-X-
-X- • 2 בנוב׳ 2020
כמו שאמרתי לדרקן, יש כאן מספיק שיבקרו את ביבי.
וחוץ מזה, גם אמרתי בשרשור הזה או בקודם שהיה בנושא דומה שאני לא אוהב הכל בביבי.
אני פשוט חושב שאין לו מתחרים ברמה שלו כרגע.
וכן, כשהוא ילך לא יודע מה ישאר מהליכוד.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אבל, קגב היקר, אתה אמרת לא לבקר את ביבי.
אתה אמרת לפרגן לביבי.
אתה אמרת שהביקורת נגדו נובעת סתם משנאה.
אתה הבהרת שהוא הכי טוב שיש.
שוב משנה את מה שאמרת?
-X-
-X-
-X- • 2 בנוב׳ 2020
"מצטער - אתה קבעת שראש ממשלה נבחר במדינה דמוקרטית הוא הכי טוב מעצם בחירתו, ומגיע לו פרגון. אז או שאתה חוזר בך ואומר שהבחירה לא מוכיחה את זה, או שאתה כאן ועכשיו מתחיל לפרגן לכל ראשי ממשלות ישראל שאי פעם היו."

-אני לא.
לא מסתדר לך שאתה לא יכול לסתור אותי ושאני לא נכנס לך ל"פריים" שלך של להביא את הדיון לסיכום פשוט של "אם אמרת א' אז בהכרח ב'.
היכולת שלך לנהל דיון מסכנה.
-X-
-X-
-X- • 2 בנוב׳ 2020
"אבל, קגב היקר, אתה אמרת לא לבקר את ביבי.
אתה אמרת לפרגן לביבי.
אתה אמרת שהביקורת נגדו נובעת סתם משנאה.
אתה הבהרת שהוא הכי טוב שיש.
שוב משנה את מה שאמרת?"

-לא אמרתי לא לבקר אותו. אמרתי שאתה לא יודע לפרגן לו ומרבה לבקר אותו.
אמרתי שלדעתי אתה שונא אותו. בגלל שעד לרגע ההוא לא אמרת עליו שום דבר חיובי.
הוא הכי טוב שיש. אין סתירה.
זה שהוא הכי טוב שיש לא אומר שאסור לבקר אותו וגם לא אמרתי את זה.