סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

לפעם הבאה שמישהו יטען שהשמאל אלים בדיוק כמו הימין

-X-
-X-
לפני 3 שנים • 13 בינו׳ 2021
-X- • 13 בינו׳ 2021
"אני עובר על כל השרשור, ורק עכשיו ראיתי את זה. קראתי כמעט עד הסוף, ואיבדתי ריכוז. אין ספק שזו כתבה מעניינת, מטרידה, ומביאה לידיעתי דברים שלא הכרתי. תודה רק על זה"

- 👍
אין בעד מה.
אני חייב להגיד שאני כן אוהב את הדיונים איתך, בעיקר כי אתה גורם לי הרבה פעמים להטיל ספק בעצמי ולחשוב בכיוונים אחרים.
רוח סערה
רוח סערה • 13 בינו׳ 2021
" הטופר המפשר" הנכבד. אמנם הצטרפתי רק אמש אך לבוא ולהגיב בתגובות נוסח זה שהזכרת כאן כמו דף מסרים ושב"כ לא מאירה אותך באור אינטלקטואלי מאיר למדי. אשמח שתתייחס לתוכן הדברים ולא לגופו של כותב.
באשר ל"האשמות". אני מנוי חדש ומטבע הדברים אני סוקר את האתר ובודק מה יש בו וכשנתקלתי בשרשור לא יכולתי שלא להגיב יען כי זהו מהנושאים הבוערים בי מאז ומקדם.
רק להבהיר שאינני כהניסט או משהו כזה. אני בהחלט נמנה על הצד הימני של המפה. הבאתי את הדוגמה של פסילתם של בן ארי וגופשטיין כדוגמה להנהגת איפה ואיפה מצד שופטי העליון. דוגמה שהיא אחת מיני רבות.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
-JOKER- כתב/ה:
"אני עובר על כל השרשור, ורק עכשיו ראיתי את זה. קראתי כמעט עד הסוף, ואיבדתי ריכוז. אין ספק שזו כתבה מעניינת, מטרידה, ומביאה לידיעתי דברים שלא הכרתי. תודה רק על זה"

- 👍
אין בעד מה.
אני חייב להגיד שאני כן אוהב את הדיונים איתך, בעיקר כי אתה גורם לי הרבה פעמים להטיל ספק בעצמי ולחשוב בכיוונים אחרים.

ואללה. האמת, לא יכולתי לבקש יותר
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
רוח סערה כתב/ה:
" הטופר המפשר" הנכבד. אמנם הצטרפתי רק אמש אך לבוא ולהגיב בתגובות נוסח זה שהזכרת כאן כמו דף מסרים ושב"כ לא מאירה אותך באור אינטלקטואלי מאיר למדי. אשמח שתתייחס לתוכן הדברים ולא לגופו של כותב.
באשר ל"האשמות". אני מנוי חדש ומטבע הדברים אני סוקר את האתר ובודק מה יש בו וכשנתקלתי בשרשור לא יכולתי שלא להגיב יען כי זהו מהנושאים הבוערים בי מאז ומקדם.
רק להבהיר שאינני כהניסט או משהו כזה. אני בהחלט נמנה על הצד הימני של המפה. הבאתי את הדוגמה של פסילתם של בן ארי וגופשטיין כדוגמה להנהגת איפה ואיפה מצד שופטי העליון. דוגמה שהיא אחת מיני רבות.

הכל טוב, אתה לא יצאת כהניסט, הכוונה היתה ברורה, לדעתי.
טופר הוא סבבה, יהיו דיונים אחרים. לרוב, פוליטיקה היא לא נושא חזק פה.
אשמח אם תרחיב על עניין מינוי השופטים, אבל אולי לא בא לך...
רוח סערה
רוח סערה • 13 בינו׳ 2021
לשאלתך ראהל
ישה דילמה לגבי מינוי שופטים. למי מוענקת הזכות לקבוע ולמנות שופטים? האם על ידי הרשות המחוקקת, דבר שהוא דמוקרטי יותר. או על ידי הרשות השופטת דבר שמקצועי יותר ( כיון שהשופטים עסוקים בשפיטה ויודעים טוב יותר לקבוע האם כישוריו של המועמד מתאימים)?
ברוב מדינות OECD ( המונה 36 מדינות) מינוי השופטים נקבעת כולה או רובה המכריע על ידי הרשות המחוקקת. השופטים ברוב המדינות משמשות יותר בתור מייעצים.
רק 5 מדינות מקבלת הרשות המחוקקת זכות ווטו למינוי שופטים. כאשר לשתים מתוכם (ברטניה ולוקסמבורג) אין להם זכות לפסול חוקים. מה שמעמיד את ישראל באור מאוד חריג בנוף.
כעת למה קראתי לזה חבר מביא חבר?
בישראל ישנה וועדה של 9 חברים. שר משפטים + שר נוסף. שני חברי כנסת. שנים מלשכת עורכי הדין. ועוד שני שופטים. ולסיום נשיא בית משפט העליון.
מה שאומר בעצם 4 מהרשות המחוקקת. 3 מהרשות השופטת. 2 מעורכי הדין ( המבצעת אם תרצה).
בעוד שחברי הכנסת יכולים להגיע ממפלגות שונות ואי לכך גם שונות אידיאולוגית זו מזו כך שגם אילו מדובר בקואליציה ימנית ייתכנו הסיכויים שנבחר ציבור אחד יהיה מתוך מפלגה שהיא אמנם חלק מקואלציה ימנית אך היא בעצמה שמאל (אמנם לא במקרה שלנו אבל לשם הדגמת מפלגה שמאלית בקואליציה ימנית עיין ערך מפלגת העבודה גשר). ככה שהשפעת נבחרי הציבור קטנה. לא כן בחברי הוועדה השופטים שהם מגובשים באג'נדה האחידה שלהם והיא לא ימנית. כעת תוסיף את לשכת עורכי הדין שהיא ברובה שמאלית, והנה לך מתכונת מנצחת לתוצאה העגומה.
רוח סערה
רוח סערה • 13 בינו׳ 2021
ושוב, ברוב מדינות OECD אין לרשות המחוקקת זכות כלל וכלל במינוי השופטים
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אני מניח שהתכוונת שופטת בתגובה השנייה?
העניין הוא, ששרים לא מייצגים את הרשות המחוקקת, אלא את הרשות המבצעת. הרי, הם אפילו לא חייבים להיות חברי כנסת.
מה שיש לך זה שני נציגים של הרשות המחוקקת (ח"כ) שניים של המבצעת (שרים) שניים של השופטת (שופטים) שניים שמייצגים פשוט שיקולים מקצועיים פלוס קול מכריע מהרשות השופטת. הקונספט הוא ליצור את הוועדה הכי מאוזנת שאפשר, ייצוג של כל האלמנטים.
עכשיו השאלה - האם ההצבעות גלויות? אני לא יודע, לא בדקתי. אם כן, אפשר לבדוק אם אכן הרשות השופטת מאוחדת ומשפיעה יותר. כי אם לא, אין חבר מביא חבר, למיטב הבנתי.
צריך לבדוק את זה
פרשי
לפני 3 שנים • 14 בינו׳ 2021
פרשי • 14 בינו׳ 2021
אולי תפתח וויקיפדיה לפני שאתה מגיב?
זה חשוב לדעת עובדות...
פרשי
פרשי • 14 בינו׳ 2021
אגב דרקן, ראיתי שכתבת שכתבתי בצ’אט לפני שנה או שנתיים שמרת רוצחים.
לידע הכללי שלך הצטרפתי לכלוב לפני חצי שנה...
רוח סערה
רוח סערה • 14 בינו׳ 2021
לתגובתך ראהל
אמרת ואני מצטט "הקונספט הוא ליצור את הוודעה הכי מאוזנת שאפשר ייצוג של כל האלמנטים". ובכן, כמו שאמרתי, זה אולי נראה יפה רעיונית. הבעיה היא שהייצוג הלז מעניק מנדט משמעותי שלא לומר אבסולוטי לצד אחד של המפה. אמנם הייצוג נחלק די בשווה בין שלושת הרשויות + וועדה מקצועית כמו שהיטבת להגדיר יותר ממני, אך מה תועלת בכל זה כאשר ישנה הטיה ברורה מצד נתח משמעותי של הוועדה לצד אחד של המפה?
הוי אומר, הצידוק היחידי לחרוג במתן סמכות לגורם המקצועי ולא רק לנבחרי הציבור ( כפי שעושים זאת במדינות רבים) היא כאשר האיזון המינימלי בין ימין ושמאל נשמר. אך כשזה מופר, בטל לדעתי הצידוק המוסרי וההגיוני לתת למישהו בעל אג'נדה מסויימת לקבוע בשבילי מי יהיו השופטים שיחליטו בין היתר על נושאים שהם לא פחות מגורליים לעיתים ( לדוגמה: פינוי יהודים מישוביהם)