בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חבלים חבלים וחבלים

מרצה אדמוני​(שולט)
לפני שנתיים • 28 באפר׳ 2021

חבלים חבלים וחבלים

מרצה אדמוני​(שולט) • 28 באפר׳ 2021
טוב אמנם יש לי ניסיון רב בעבודת חבלים, אך זה בגלל שאני גם ימאי חובב. אמנם צריך לדאוג גם לסירה, אבל לאדם קשור צריך לדאוג הרבה יותר...
אז באילו חבלים מומלץ להשתמש ומהיכן עדיף לרכוש?
תודה לעזורים
Alatar​(שולט){Foxy LAB}
Alatar​(שולט){Foxy LAB} • 28 באפר׳ 2021
באופן כללי, ההמלצה היא להשתמש בחבל טבעי - יוטה (ג'וט) או המפ בקוטר של 5-6 מ"מ, אחרי שהוא עבר עיבוד.
מבחינת איפה אפשר לקנות -- במוריקאי סטודיו (גילוי נאות - אני חלק מהצוות שם), מוכרים חבלי יוטה מעובדים. אבל בגדול, אפשר לקנות בחנויות לאביזרי מין, באינטרנט (לבדוק טוב מה קונים), ובמקומות בהם מלמדים שיבארי.

אני כן אגיד שאכן לאדם קשור צריך לדאוג הרבה יותר, ולכן כדי ללמוד לקשור אנשים, גם אם יש נסיון רב בעבודת חבל icon_smile.gif
couchtutor​(שולט)
couchtutor​(שולט) • 28 באפר׳ 2021
מקובל להגיד קוטר מינימום 5 מ'מ מטעמי בטיחות
Alatar​(שולט){Foxy LAB}
Alatar​(שולט){Foxy LAB} • 28 באפר׳ 2021
כאמור, הקוטר הנפוץ ביותר לקשירות הוא 5.5-6 מ"מ.

אני לא ממליץ לקנות חבלי כותנה או חבלים סינטטים בכל מיני חנויות ציוד לבית או במקס סטוקים למינהם. החבלים האלה הרבה פחות מתאימים לקשירה של בני אדם.
Bent

ניסיון בחבלים

Bent • 28 באפר׳ 2021
זה לא ניסיון בקשירות של אדם, כדי לענות על השאלה הזו נכון מומלץ בחום לב ללכת לשיעורי הבטיחות של סטודיו מוריקאי, או כל מי שמוכן ללמד ויש לו את הידע.

יש המון חבלים, כולם נכונים למשהו, השאלה היא למה, חבלים לתליות לדוגמא, כדאי מאוד שיהיו כאילו שאינם נמתחים מעבר לרמה מינימלית, יש להם חוזק לקריעה גבוה, אינם מחליקים, ומחזיקים קשרים מבלי להתהדק בצורה שאינה ניתנת לשחרור.

לקשירה למיטה, חד פעמית, אפשר עם כמעט כל דבר, בהנחה שהוא יכול להחתך ולהזרק לפח.

כדאי מאוד להצטייד מראש באמצעי שחרור מחבל בטוח, הכי נפוץ מספרי חובשים, אבל יש גם סכיני חילוץ מצויינים, רק שיש לודא שהם מתאימים לחבל.

בהצלחה
    התגובה האהובה בשרשור
couchtutor​(שולט)
couchtutor​(שולט) • 28 באפר׳ 2021
Alatar כתב/ה:

אני לא ממליץ לקנות חבלי כותנה או חבלים סינטטים בכל מיני חנויות ציוד לבית או במקס סטוקים למינהם. החבלים האלה הרבה פחות מתאימים לקשירה של בני אדם.

העדפה של יוטה/המפ על כותנה/ניילון/סינתטי-כלשהוא היא העדפה תרבותית ואישית.

המבחנים החשובים לאמצעי קשירה הם מה שבנט אמר - עם תוספת אחת - איך החבל/אמצעי הקשירה מרגיש על גוף הנקשר/ת (ומה רוצים שיורגש).
Kitty frank
Kitty frank • 28 באפר׳ 2021
איזו