צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

קשר של שלישיות

dannna​(אחרת)
לפני שנתיים • 26 באוק׳ 2021

קשר של שלישיות

dannna​(אחרת) • 26 באוק׳ 2021
הכרתי מישהי שלימדה אותי על העולם. היא היתה בזוגיות כך שניכנסתי לקשר משולש.הייתי מאוהבת בה. הוא היה בסדר אהבתי אותו אבל היתי יכולה לחיות בלעדיו.

קשר של שלישיות הוא קשר שצריך להיבנות כאשר כולם גרים ביחד. אחרת אף פעם זה לא יהיה קשר נכון. תמיד מישהי תפגע או מישהו.
אחרי שהבנתי שאני זו שנפגעת כל הזמן. עם כל הכאב הלכתי. 

היום פנו אלי להצטרף לזוג שרוצה לאמן אותי בתור נשלטת חדשה. הבנתי שכל אחד מהם נשוי לאחר.ת מבחינתי זה קשר מחומש. אז לא מספיק שאף פעם לא נהיה שווים. יש עוד בני זוג שצריך להתחשב בהם? ואם אתם בוגדים בהם מי יכול להתחייב שלא תבגדו אחת בשני או בי? תהיו כנים עם עצמכם ועם בני הזוג שלכם.

חברות וחברים. אם אתם רוצים ליצור קשר משולש. תחשבו טוב טוב מה אתם יכולים להעניק לכל אחד מהצדדים. כי אם לא גרים ביחד. תמיד יהיה מישהו שיפגע ויכאב.
והמקרה שקרה עם קוקי ז"ל, שהוא הקיצון! עדין ימשיך לקרות.
Deadalus dom​(שולט)
לפני שנתיים • 26 באוק׳ 2021
Deadalus dom​(שולט) • 26 באוק׳ 2021
לא חושב שאני מסכים עם ההכללה הזו. ברור שמגורים יחד מביאים איתם יתרונות, אבל גם לא מעט אתגרים.
doronrg
לפני שנתיים • 27 באוק׳ 2021
doronrg • 27 באוק׳ 2021
גם אני לא מסכים עם ההכללה שלך.
גם בגיאומטריה וגם בחיים יש הרבה יותר מסוג משולש אחד. כהה זוית, ישר זוית, שונה שוקיים, שווה שוקיים וכמובן האולטימטיבי שווה הצלעות.

החוויה שאת מתארת היא שזוג צירף אותך ליחסים שלו. את היית התבלין וכנראה בחרת להשאר כי הבנת שזו הדרך היחידה שלך להנות מהצלע שהיית מאוהבת בה. מהצלע הנוספת של המשולש לא באמת נהנית ואת רושמת שבשמחה היית מוותרת עליה ומפה החוויה הרעה שחשת.
את מתארת מצב שבו אם היית נפגשת עם האשה בה היית מאוהבת לבד, בלי בן הזוג שלה, היא היתה מרגישה שהיא בוגדת בו... אם הוא היה נפגש איתך לבד הרי שהוא היה בוגד בה... ושהיו יחד בלעדייך את היית מרגישה נבגדת.
בחוברות העבודה של כיתה ב' לומדים ששתי הצלעות של המשולש נקראות "ניצב" והצלע שמולן נקרא "יתר". בדיוק מה שהרגשת, יתר... מיותרת.

במשולשים שווי שוקיים או שווי צלעות אין ניצב ויתר, יש צלעות ובסיס.

משולש שווה שוקיים - בו הקודקוד מנהל שתי מערכות יחסים שוות עם שתי הצלעות זה מבנה בריא שאין בו בגידות כי כל אחת מהצלעות יודעת מה המקום שלה בדיוק ואם תזוז ותשנה זוית או אורך היא תהפוך לניצב או ליתר.
במשולש שווה צלעות - כל הצלעות שוות. הכל פתוח ונעשה בהסכמה בין הצדדים לכל אחד משלוש הפאות מותר ורצוי שילמד ויכיר את שתי הפאות האחרות מכל הצדדים. יחד. לחוד. אין קנאה. יש פרגון.

תודה לחוברות העבודה של בני שהחזירו אותי לחומר בגיאומטריה לא מזמן ושלעולם לא תהיי "יתר" באף משולש. אמן!
abir
abir • 27 באוק׳ 2021
שווה לחזור על החומר,
ניצב ויתר רלבנטיות למשולש ישר זווית. פאות קשור לגופים ולא למצולעים (פירמידה משולשת? ).

אבל הרעיון הובן icon_smile.gif

אהבתי
the rain song
the rain song • 27 באוק׳ 2021
הכללה גסה מאוד והשוואה מניפולטיבית ולא הוגנת.
לא כולם מחפשים שיוויון זכויות/חובות/תשומת לב.
לא כולם מחפשים מחוייבות ונאמנות ובאופן כללי כמספר האנשים כך מספר האפשרויות לקשרים משולשים.
אגב, גם זוגות יודעים לאמלל מצויין זה את זו.

מה שכן חייבים זו תקשורת פתוחה במיוחד והרבה סבלנות כדי לבנות אמון והכרות.
מה שבטוח זה שאם למישהו לא טוב במערכת יחסים ספציפית מומלץ לטפל בזה ואם אין ברירה אז לעזוב. זה קשה ולא פשוט, בטח כשמעורבים רגשות אבל קושי של פרידה טיבו להסתיים בניגוד לקושי של מערכת יחסים לא מוצלחת שאז הקושי רק מועצם, מאמלל ומתסכל.
    התגובה האהובה בשרשור
ללא כינוי זה לא משנה​(אחר)
מגורים משותפים מביאים גם הרבה חסרונות וויכוחים וכל מה שלא סקסי בחיים
תשאלי כל זוג נשוי
ותשאלי כל זוג גרוש שפתאום יש להם אחלה יחסים שהיום יום לא מפריע להם

קשר אפילו מונוגמי לא חייב (וכנראה גם עדיף שלא) לכלול מגורים משותפים 24/7 .
מערביים רגשות וכלכלה .

בעיני מודל החמולה (בלי אפלייה מגדרית ) הרבה יותר טוב מכל רעיון אחר .
תשאלו את אבותינו מהתנך - ושם הייתה אכבר אפלייה מגדרית