סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מגרש משחקים מנטאלי

נקבה​(נשלטת)
לפני 14 שנים • 8 ביוני 2009

מגרש משחקים מנטאלי

נקבה​(נשלטת) • 8 ביוני 2009
בטיזינג, לפעמים הגבול לא ברור.
איפה הוא משרת את היכולת ליצור שיחה כנה במסווה ומתי הוא חורג לגבולות החוסר כבוד כלפי המעמד של השולט/ת מול הנשלט/ת.

זה סוג של לשחק עם השולט ים יבשה... רק שהנשלט גם קופץ וגם מחלק הוראות. זה בעצם יוצר שיבוש במערכת ובלבול תפקידים בדינאמיקה בין שני אנשים שקודם לכן הייתה ברורה לגמרי.
לחשוף את האמת שבקשר דרך משחק וצחוק, ליצור שיח ישיר ואולי עוקץ... על נושאים מהותיים בלי להפוך את העניין לדיון כבד.

אם יודעים לפרש את המשחק הזה כמו שצריך, לשחק דמות אחרת בכמה זירות במקביל, להישאר ממוקדים ולדעת לאן רוצים להוביל את מה שקורה, יש לזה אפקט מנצח.
המשיכה עובדת לשני הכיוונים ולא קשור במי שולט במי. יכולת חשיפה, פשיטת המעמדות למען פיתוח הקשר, ההבנה אחד של השני לעתיד, לא להתרגל לראות את האדם שמולנו בצורה המקובלת.
לגלות את מי שאיתנו באספקטים רחבים ועמוקים יותר.

ועדיין, איפה עובר הגבול של הטיזינג icon_question.gif
ginger
ginger • 8 ביוני 2009
גבול הטיזינג נמצא מחוץ למערכת היחסים.
טיזינג הוא ווריאציה אחת מיני רבות של מניפולציה, כאשר זו מצידה, פועלת על מנת להפעיל ואין זה מן הראוי ששפחה תשחק בבעליה או תפעיל מניפולציה עליו. כשרוצים דבר מה, אם הוא סטירה או הקטנה או הגדלה, פשוט מבקשים. אם הצד השולט מגלה בעצמו רצון לכך ומתעורר בו הדחף, הרי שזה יקרה, ולא- לא.

ג'ינג'ר.
נקבה​(נשלטת)
ginger כתב/ה:
גבול הטיזינג נמצא מחוץ למערכת היחסים.
טיזינג הוא ווריאציה אחת מיני רבות של מניפולציה, כאשר זו מצידה, פועלת על מנת להפעיל ואין זה מן הראוי ששפחה תשחק בבעליה או תפעיל מניפולציה עליו. כשרוצים דבר מה, אם הוא סטירה או הקטנה או הגדלה, פשוט מבקשים. אם הצד השולט מגלה בעצמו רצון לכך ומתעורר בו הדחף, הרי שזה יקרה, ולא- לא.

ג'ינג'ר.

המטרה לא לתמרן את השולט כדי להשיג משהו אלא לפתח דו שיח, שכנראה על פי התגובה שלך אין לו מקום בשליטה יבשה.
אושה{אוש}
אושה{אוש} • 8 ביוני 2009
נראה לי משעמם בלי טיזינג
בלי בחינת גבולות, בלי ניסיון לשליטה מלמטה
בלי משחק

ובעיני זה הכל משחק
עד שמישהו נפגע icon_twisted.gif
BrutallDom

Re: מגרש משחקים מנטאלי

BrutallDom • 8 ביוני 2009
נקבה כתב/ה:
בטיזינג, לפעמים הגבול לא ברור.

איפה עובר הגבול של הטיזינג icon_question.gif

.

בסטירה.

אם חטפת סטירה, עברת את גבול הטיזינג והגעת לחוצפה.

פשוט לא ? : )

.
Here And There​(נשלטת)
Here And There​(נשלטת) • 8 ביוני 2009
אם הבנתי אותך נכון את מדברת על 2 דברים:
האם זה בסדר להשתמש בטיזינג כדרך להראות לשולט מה את אוהבת, ואיפה עובר הגבול בין "ללמד אותו" מה את אוהבת לבין לשלוט מלמטה.

אם זו השאלה אז אני מאוד בעד טיזינג ומשחקים כדרך להעביר לו את הדברים שמגרים אותך.
בעיניי זו דרך קלילה ונעימה להעביר לשולט מה עושה לך טוב מבלי לנהל כל פעם מחדש את שיחת תיאוםה ציפיות.
אני חושבת שזו גם יכולה להוות עוד דרך טובה עבור הנשלט לכוון את השולט במידה ולא נעים לו להגיד את הדברים בצורה ישירה, ולבסוף, כן, זה גם הופך את הסשן למבדר וכיף.
לא כל סשן צריך להיות כואב ומלווה בדמעות.

לגבי עניין הגבול, הגבול בעיניי זו הכוונה וההרגשה, אם הכוונה זה לעצבן או סתם לראות עד כמה יהיה ניתן לכופף אותו (כי זה אתגר) אז חבל, זה סתם בזבזוז זמן, ובעיניי עדיף כבר לעשות הסווה לצד השני של השוט.
Here And There​(נשלטת)
Here And There​(נשלטת) • 8 ביוני 2009
אם הבנתי אותך נכון את מדברת על 2 דברים:
האם זה בסדר להשתמש בטיזינג כדרך להראות לשולט מה את אוהבת, ואיפה עובר הגבול בין "ללמד אותו" מה את אוהבת לבין לשלוט מלמטה.

אם זו השאלה אז אני מאוד בעד טיזינג ומשחקים כדרך להעביר לו את הדברים שמגרים אותך.
בעיניי זו דרך קלילה ונעימה להעביר לשולט מה עושה לך טוב מבלי לנהל כל פעם מחדש את שיחת תיאוםה ציפיות.
אני חושבת שזו גם יכולה להוות עוד דרך טובה עבור הנשלט לכוון את השולט במידה ולא נעים לו להגיד את הדברים בצורה ישירה, ולבסוף, כן, זה גם הופך את הסשן למשעשע וכיף.
לא כל סשן צריך להיות כואב ומלווה בדמעות.

לגבי עניין הגבול, הגבול בעיניי זו הכוונה וההרגשה, אם הכוונה זה לעצבן או סתם לראות עד כמה יהיה ניתן לכופף אותו (כי זה אתגר) אז חבל, זה סתם בזבזוז זמן, ובעיניי עדיף כבר לעשות הסווה לצד השני של השוט. icon_smile.gif
הוא​(שולט)

שליטה מנטאלית שליטה דנטאלית ועכשו

הוא​(שולט) • 8 ביוני 2009
יש לנו מושגים חדשים-
אני מנסה לנחש
שליטה רטובה- דחקות טיזינג סבבה גויאבה כזה צחוקים
מה זה שליטה יבשה לא מכיר .
או שאת נותנת את עצמך ומתמסרת או שמשחקים ב"סדו מזו מאגניב כזה"
לכל דבר יש את הטיימינג שלו, לבקש, לשאול, לדבר, להשתין, לאפשר לדבר וכו,
למה צריך טיזינג ולפרש פרשנויות אם אפשר לשוחח ישיר וכנה מתי ששולט מאפשר זאת.
קורה לעיתים שהמתח מופר על ידי הומור לאו דוקא טיזינג, עדיין זה לא אמצעי לתקשר ותלוי באיזה תדירות זה קורה.
לגבי טיזינג לי אישית זה עושה חררה אני מכיר כמה שזה מאד מדליקותם.

פיירי אם לשולט "לא נעים" לומר ישירות אני בטוח שהוא פולני אבל לא ככ לגבי שולט
נקבה​(נשלטת)

המממממ.. נראה ש

fairy כתב/ה:
אם הבנתי אותך נכון

לגבי עניין הגבול, הגבול בעיניי זו הכוונה וההרגשה, אם הכוונה זה לעצבן או סתם לראות עד כמה יהיה ניתן לכופף אותו (כי זה אתגר) אז חבל, זה סתם בזבזוז זמן, ובעיניי עדיף כבר לעשות הסווה לצד השני של השוט. icon_smile.gif

הבנת לחלוטין... הניסוח שלך היה מדויק. icon_smile.gif

שאלת הגבול עלתה ברגע שהצד השולט מרגיש מאוים מחוסר השליטה אולי במשחק החדש.
יש איזה רצון לוותר כדי לא להפוך את היוצרות לחלוטין אבל מצד שני זה מוביל לאכזבה שאין פרטנר לאותו עניין.

לדעתי, ברור שאם המטרה היא לעצבן או לכופף זה מאבד מהערך והופך לפסול.