שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מיהו דום מסוכן?

האיש בשחור​(שולט)
לפני 18 שנים • 27 בינו׳ 2006

מיהו דום מסוכן?

האיש בשחור​(שולט) • 27 בינו׳ 2006
בעקבות השרשור שפתחה איימי והצעתי לקבוע קריטריונים שעל פיהם ניתן להגדיר בוודאות דום מסוכן אני מרים את הכפפה ולהלן הצעתי הראשונית:

דום מסוכן הוא דום שמתקיים בו אחד או יותר מהקריטריונים הבאים:

1. מילת בטחון- דום שהתעלם ממילת הביטחון שנאמרה במפורש על ידי הסאבית.
2. איומים- דום המאיים על סאבית בדרך כלשהיא או סוחט אותה באיומים.
3. הטרדות- דום שממשיך להטריד את הסאבית לשעבר למרות שנאמר לו במפורש ובקול רם וברור לחדול.

במידה ולדעתכם קיימים קריטריונים נוספים נא רשמו אותם בהמשך השרשור. אני אאגד אותם לרשימה סופית של קריטריונים.

שימו לב להכניס קריטריונים מוחלטים בלבד ולא קריטריונים כדוגמת: "דום לא קשוב" או "דום לא רגיש" או "דום מנצל" מפני שקריטריונים אלו הינם ערטילאיים וניתנים לפרשנויות שונות על ידי הצדדים השונים או לחילופין נופלים בתחום האפור והסובייקטיבי של חוסר התאמה בין הדום והסאבית הספציפית.

לאחר שתגובש רשימת הקריטריונים הסופית אני מציע שכל סאבית לפני שהיא ממהרת ומכריזה קבל עם וקהילה או אף בחדרי חדרים על דום מסוים כדום מסוכן שתבדוק האם הוא עונה לפחות לאחד הקריטריונים האלו.
חתולת הלילה
חתולת הלילה • 27 בינו׳ 2006
מציעה להוסיף: דום אשר מסרב לאפשר קשרים חברתיים של הנשלטת שלו עם אנשים אחרים (שלא למטרות רומנטיות/בידיאסאמיות)
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 27 בינו׳ 2006
[B]דום שקרן - דום שלא מוסר פרטים נכונים לדוגמא: נשוי שטוען שהוא רווק או בהליכים, שטוען שהיא היחידה כשהוא בקשר עם סאביות אחרות וכו'...
[/B]
האיש בשחור​(שולט)
חתולת הלילה,

הקריטריון שהבאת הוא דוגמה מצויינת לקריטריונים שלדעתי אין מקומם ברשימת המסוכנים.

על דום שיאסור על שפחתו קשרים חברתיים או יבודד אותה מהעולם ניתן יהיה לומר הרבה מאוד דברים לא מחמיאים אולם בוודאי שמעשה זה לא יהפוך אותו בהכרח לדום מסוכן.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 27 בינו׳ 2006
זו שאלה של אמינות.

אמינות המתלוננת/מספרת לעומת אמינות הדום.
ומכיוון שלכל אחד יש את החברים שלו באתר...
כל אחד יאמין למי שהוא רוצה

אם יש הוכחות זה ענין אחר.
אבל ברוב הפעמים אין אלא סיפורים של "הוא עשה כך" לעומת "היא עשתה כך"
כך קשה להסיק מסקנות.
melody
melody • 27 בינו׳ 2006
- האם דום אשר גרם לנזק הפיך/בלתי הפיך במסגרת סשן הוא מסוכן ?
הרי ישנם פה ושם סיכונים - משחקי חשמל, חניקות, מחטים ובביזאר - סיכונים בריאותיים.
וגם - האם האחריות לנזק חלה על שני הצדדים שווה בשווה ?

אדם מסוכן יהיה גם דום מסוכן אם הוא חסר אחריות, שקרן ורמאי, מפיץ שמועות, מעליל עלילות, מושחת, מוציא דיבה או לשון הרע. בכלל, רצוי לחשוב אלו תכונות היו מרחיקות אותנו מאדם כלשהו.
temperance

MIB

temperance • 27 בינו׳ 2006
אני חושבת שהדוגמא שהביאה חתולת לילה היא דוגמא מצויינת דווקא לדום מסוכן, ואסביר מדוע (לדעתי, כמובן).

אחת הנטיות העיקריות של בני שזוג מכים היא לבודד את בת זוגם (במידה ומדובר בגבר מכה ואישה מוכה, ברור שיכול להיות גם ההיפך) מהקשרים שהיו לה עובר לתחילת הקשר איתו. מבחינה סובייקטיבית מדובר בפארנויה שלו שחברי האישה "לא יבינו" את מהות הקשר בניהם, ומבחינה אובייקטיבית, אם אין לה אף אחד קרוב אין לה במי לבטוח מלבדו, היא תלותית בו לחלוטין ואין לה שום דרך לקבל דעה נוספת, הזהרה או אוזן קשבת. כל אלו נעשים במטרה להשיט שליטה טוטאלית בכל נשימה של האישה.

מכיוון שבבדס"מ מוצהר קבל עם ועדה שמדובר במערכת של שליטה הכרוכה בכאב ואי נוחות פיסיים הגבולות מטשטשים ביתר קלות. על כן חשוב לי להדגיש שעידוד נתק הסאבית מחבריה הקודמים ע"י הדום(ולהיפך) מגיע ממקום של השתלטות לא בריאה על חיי הסאבית. זהו סממן ברור לפאתלוגיה במערכת היחסים, כל מערכת יחסים, הדבר לא שונה כאן. ייתכן כי מדובר באדם מסוכן, ולא ניתן לדעת עד היכן ירשה לעצמו במסגרת בדס"מ.

בהחלט הייתי שמה קריטריון זה ברשימת דומים מסוכנים. אולי זה לא נכון כלפי כל אחד בנפרד, אך זהו סממן ברור של גבר מסוכן, עם פוטנציאל להיות גבר מכה. את הכעס והתסכול לא אמורים להוציא על הסאבית, גבר שרוצה סאבית רק כדי להוציא את תסכוליו עליה, מבלי להחשב "גבר מכה" הוא דום מסוכן (הוא לא דום בכלל, אבל לצורך העניין).

שוב, מסייגת את דברי, לא לגבי כל אחד, לא לגבי כל גבר, לא לגבי עידוד ניתוק קשר עם כל ידיד/חברה. ברור ונהיר לי כי ישנם אנשים המזיקים לסאבית לעיתים, ועידוד ניתוק הקשר איתם יכול להיות דבר חיובי, הכל תלוי בהקשר. לא קובעת מסמרות.
melody
melody • 27 בינו׳ 2006
לחלוטין מסכימה עם לוליטה ועם חתולה.
Tame
Tame • 27 בינו׳ 2006
תראו,
לדעתי כל מה שעושה אדם מסוכן הופך גם דום למסוכן קל וחומר.
אם אנחנו מעלים פה קריטריונים יש צורך שיהיה להם קשר הדוק לבדסמ, כי הרי מה ההבדל בין בעל/חבר מתעלל לדום מתעלל?
הקריטריונים צריכים לכסות את המקומות בהם הדום מקבל כוח גדול יותר על הסאבית מאשר סתם בעל/חבר ולכלול כל מקום בו נעשה שימוש לרעה בכוח הזה שניתן.
וכמו שאמר האיש בשחור, צריך שיהיה קונקרטי כי כדאי לזכור את מה שדן קאפ תמיד אומר YKINMK יור קינק איז נוט מיי קינק - אם יגיע דום שהקינק שלו נראה לסאבית כמשהו פוגעני (לדוגמה דום קר וסאבית שמאוד צריכה אפטר קייר וכו') לא תמיד מדובר בדום מסוכן אלא שני אנשים שסטיותיהם אינם תואמות.
האיש בשחור​(שולט)
לוליטה,

מהתגובות המעטות שנכתבו עד עתה אני מתחיל להבין את גודל הבלבול בהגדרת דומים מסוכנים ואת ריבוי הדומים ה"מסוכנים".

לדעתי הקריטריון חייב להיות כזה שמי שיעבור עליו יהיה בהכרח וללא ספק דום מסוכן ולא אחד כזה שבמקרים מסויימים ובצרוף תנאים נוספים עלול להפוך לאחד כזה, אחרת באמת אין לזה סוף.

דום שלא מתייחס למילת בטחון הינו ללא ספק מסוכן.
דום המאיים או סוחט הינו ללא ספק מסוכן.
דום הממשיך להטריד הינו ללא ספק מסוכן.
דום שהשאיר נזק פיזי בלתי הפיך הינו ללא ספק דום מסוכן (תודה מלודי).