ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

נערה שולטת לגיטימי או לא?

המלכה לירז​(שולטת){כ}
לפני 20 שנים • 12 באוג׳ 2003

דומית בת 17.5

בעיניי יש שני פרמטרים שחשוב לבדוק:
1. מהו הגיל של הפרטנר- תיכוניסט כמוה, ששניהם מתנסים יחד בדברים, מתוך אותה נקודת מוצא, ניסיון וצרכים, או, מישהו מבוגר יותר, או הרבה יותר, שזה כבר מאוד בעייתי
2. מידת הבשלות של הנערה

לדעתי נערה בת 17.5, גם אם היא מגלה נטיות מיניות כאלה ואחרות, היא עודנה נערה...מבולבלת, לא מנוסה, וגם אם היא בכיוון השולט, הרי שמשחק עם מישהו מבוגר ממנה עלול פשוט להיות גדול עליה בכל המובנים- משמעות הבדס"מ, פעילות מינית וכ'. אין ספק שבגיל 17.5 כבר ישנן נטיות שאפשר לראות, אך מצד שני הרבה פעמים דברים הם עדיין נזילים, קיצוניים, ועדינים מאוד. היא יכולה לרצות להסתיר את חוסר הניסיון או את הבילבול שלה, או, אולי, להשתמש בבדס"מ כמרד, כדרך להרגיש מיוחדת, כמוצא לכעסים וכ'. היא עלולה למשל לפתח תלות רגשית חזקה בגבר המבוגר יותר, או ללכת לאיבוד - מהר מדי ומוקדם מדי- בתוך עולם של קשירות, שוטים, מקלחות זהב ...דבר שעלול להותיר צלקות לכל החיים.

אני אערוך פה השוואה לנטיה מינית אחרת: למשל, הומוסקסואליות. האם זה לגיטימי שגבר בוגר ינהל מערכת יחסים הומוסקסואלית עם צעיר בן 17.5, המרגיש בתוכו משיכה הומוסקסואלית? התשובה היא שלילית. המעשה אינו חוקי, ויש שיכנו את הגבר הבוגר פדופיל. אם זו אהבה - אהבה צריכה לחכות, מתוך התחשבות בגיל הצעיר מדי של הצד השני, ומתוך רצון לתת לצד השני והצעיר אפשרות לבוא לקשר מוכן. אם זו אכן אהבה, תאמין לי שהיא תעריך הרבה יותר את הסבלנות והדאגה שגילית. ואם זו לא אהבה אלא עניין של סיפוק יצר, זה ניצול.

לכן, כשמדובר בגבר בוגר מצד אחד ובנערה מתבגרת, לפני צבא אפילו, מצד שני, זה אינו "משחק הוגן", אף אם השניים מוגדרים לכאורה כ'סאב' וכ'דומית'. במקרה הזה, גם אם הנערה משדרת סימני עניין, אני הייתי מצפה מהגבר לקחת אחריות (כולל אחריות חוקית, שכן החוק מגן על הנערה במצב הזה, ולא מעניין אותו אם היא "דומית" או משהו אחר) ולכל היותר להישאר ידיד, איש סוד ואוזן קשבת.

יפה שהעלית את הנושא לדיון פה בפורום. מקווה שלא תטעה אלא תבחר בדרך הנכונה!

whip.gif
steamjet​(אחר)
לפני 20 שנים • 12 באוג׳ 2003

"בוגרת נפשית"

steamjet​(אחר) • 12 באוג׳ 2003
לכל המתעסקים עם נוער
שימו לב איך יעצבן אותם אם תגידו להם שהם קטנים
שימו לב איך הם ישר יגידו שהם בגורים לגיל שלהם
זה מאין מנגנון שהנוער לא יוכל להסתכל על איך זה להיות עם מישהו גדול עד שהוא יהיה גדול
אני תמיד אומר לנוער שאני מדבר איתו שהם יהיו בני גילי אני מזמין אותם לחשוב אם הם מסוגלים
לנהל זוגיות מערכת שליטה וכו עם בני 17 .
הרי אתם לא מצפים ממישהו שבאמת יחוכל באמת ובתמים להבין שהוא לא בוגר מנטלית.
נכון שיש מבוגרים שלא בוגרים בהתנהגותם אבל בנפשם הם הרבה פחות פגיעים גם אם זה לא במודע .
ילדים בני עם כל הכבוד הינם ילדים נכון שהם יודעים המון המון המון אבל אסור לשכוח שבין מה שהם יודעים לבין איך שהם מיישמים את הידע יש פערים
והסיבה שיש היום כלכך הרבה נערים ונערות מתוסכלים זה שהפער הזה עצום
אז תסבירו להם שעם כל הכבוד מי שהוא מעל גיל 23 ומצליח למצוא עיניין בחייה של בת 17 בקטע של זוגיות
ולא בקטע של תמיכה אז מצבו ממש רע והוא לא יקדם לא אותה ובטח ובטח לא את עצמו

אולי אני נשמע נוקשה ומפגר ויש כאלו שלא יסכימו אבל אני מכיר נוער מקרוב
שומע סיפורים ורגשות ואני יכול להגיד לכם שכמה שהם נראים גיבורים מבחוץ
הם הדבר הכי פגיע מבפנים והם יעשו המון ויתורים בשביל להשיג מישהו מבוגר מהם
ולכן אני אומר ממש ממש אל תגיד לה
תן לה לזרום תן לה לגלות את עצמה
אתה אמרת שאתה מקשיב לא
אז פשוט תמשיך להקשיב
דוכיפת​(נשלט)
לפני 20 שנים • 14 באוג׳ 2003
דוכיפת​(נשלט) • 14 באוג׳ 2003
המלכה לירז,
ממש הזכרת לי את הנאומים של אימא שלי(ז"ל).......
17.5גיל מכובד לחלוטין,ותלוי באידיבדואל מידת הבשלות שלו.
ניטרו-גליצרין​(אחר)

וכשתעבור חצי שנה והיא תגיע לגיל החוקי,הכול פתאום יישתנה?

ניטרו-גליצרין​(אחר) • 14 באוג׳ 2003
לא יודע...החוק מגדיר גיל שנחשב כחוקי(1icon_cool.gif
אני לא מאמין שיש יותר מדי הבדלים בין 18 ו17.5
aftercake​(נשלט)
aftercake​(נשלט) • 14 באוג׳ 2003
קודם כל, מבחינה חוקית זה לא כ"כ פשוט, והגיל שהחוק מתיר בו קיום יחסי מין הוא 16, ולא 18.
וחוץ מזה, לכל מי שמתנגד לקשר בין צעירות למבוגרים - אם היה להם קשר ונילי רגיל, והיא בת 17 והוא בן 32, עדיין זה יראה לכם אסור?
steamjet​(אחר)

לא ממש בטוח

steamjet​(אחר) • 14 באוג׳ 2003
לא ממש בטוח שזה תלוי באינודואל
כי בגדול החיים שלנו החברה שאנחנו חיים בה מעצבת פחות או יותר את הנוער אותו דבר
וכן אולי זה נאום של מבוגרים
אבל יצא לי להכיר אי אלו בני נוער בדרכים שונות
לא היה אחד שחשב שהוא אינודואלית לא בוגר נפשית לא עבר מספיק בחיים שלו וכו
זה מאין תפיסת עולם כזאת שחייבים להיות "מבוגרים".

וגם שהיא תהיה בת 18 החצי שנה זאת זה לא מה שישנה מי שחושב שבגלל שאנחנו חיילים זה גורם לאדם להתפתח לגמרי להשתנו להתחלף כלכך טועה
אני אל יודע אם אתם שמים לב אבל אולי יש בלבול בין בגרות לבין בשלות נפשית
הקטע בלהתבגר זה שלרובנו יותר קל לספוג מכות בנפש
ובזה הצבא עושה טוב לאנשים בעיקר בזה שהוא מלמד אותם מה זה חרא מה זה פגיעה
ואז ככה בחיפוש עבודה ובאוניברסיטה וכו
זה אין לנוער הנוער שלנו היום הוא נוער צמר גפן שיודע המון המון המון (וואלה יותר מהרבה מבוגרים) לגבי הרבה דברים
אבל להיות מוגן בהם באמת הוא לא.
מנטאלסלב​(אחר)
לפני 20 שנים • 28 באוג׳ 2003

תודה

מנטאלסלב​(אחר) • 28 באוג׳ 2003
לכל המגיבים תודה .
החלטתי לא לידייע אותה שאני שייך לנושא ובעיקרון לא היתה לי אף כוונה של קיום יחסים איתה כקטינה וכאישיות כך שזה לא על הפרק אף פעם לגבי הבי די אס אם היא בטוח תימצא את זה בילעדיי. אז שוב תודה.
בר
LordAmra​(שולט)
לפני 20 שנים • 29 באוג׳ 2003
LordAmra​(שולט) • 29 באוג׳ 2003
אין קשר לעניין של בשלות מינית, או מה קובע החוק בעניין זה.

אין סיכוי ואפילו הכלוש ביותר, שבגיל 17.5 היא תהיה מלכה שיש לה את ההבנה הנדרשת להחזיק עבד או שפחה ולא לגרום נזק כל שהוא, או לעצמה או לאחרים.

ובבקשה, אל תבואו ותגידו שבגיל הזה הם כבר בשלים, כי יש הבדל ענק, ופער מהותי ביותר בין גיל ובשלות לעולם הונילי והסקסואלי, לבין היות מישהיא או מישהוא בגיל זה דומים או מלכות.

דבר איתה, אולי, הכנס אותה לזה...תזהר ביותר.

טעויות רבות נעשו בשם "הדבר הנכון לעשות".

בגיל שלה, או שתגלה את זה לבד, או שלא.
מלכה מלקה​(אחרת)
לפני 20 שנים • 2 בספט׳ 2003

מצטערת אבל אותי קצת מכעיסה הגישה הזו

מלכה מלקה​(אחרת) • 2 בספט׳ 2003
אני לא מדברת על יחסי שליטה עם נוער -
מה גם שזה נראה לי ממש בעייתי ויכול לעצב יתר על המידה נטיות חיים של בן אדם .
לי אישית לא ברור - מה לבן אדם שעבר את גיל ה30 יש לעשות עם ילדנות בת 17.5 כמו גם שאני לא מבינה מה יש למישהו בן 20+ לעשות איתה .
נראה לי יותר הגיוני שהצד המבוגר ירצה להיות עם אנשים בני גילו
יתרה מכך -
גם אם אין לו צורך אני חושבת שזה מקום ניצולי ובעייתי גם אם אין הכוונה היא למטרות אלו
היה כאן מי שאמר שיש בני נוער שיותר בוגרים מבני 30 אבל זה ממש קישקוש בעיני -
זה נשמע לי כמו מתן לגיטמציה לעצמך או לסביבה שלך לעשות דברים שהם לא מוסריים ( בעיני לפחות )
אני יוצאת משתי נקודות הנחה - האחת - אותה ( אתייחס בלשון נקבה בהתאם לדיון שהועלה פה אבל זה זהה בעיני כלפי שני המינים ) נערה היא אכן בוגרת לכאורה אבל אם בגיל כה צעיר היא כל כך בוגרת זה רק בגלל שהיא עברה דברים קשים מדי ומהר מדי . אף אחד לא מתבגר סתם ככה ביום בהיר . אני מאמינה שהנפש של אותה בחורה עדינה מספיק בכדי לא להתמודד עם גבר מבוגר ממנה .
כשאני רושמת התמודדות אני ממש מאמינה בזה - אין מה לעשות לא משנה כמה בוגרת הייתי בגיל 17 בגיל 19 הייתי יותר ובגיל 22 הייתי יותר . אנשים ( ורצוי שיהיה כך ) מתבגרים וגדלים ומתפתחים כל הזמן , כן זה קשור לנסיון חיים - משמע גיל בין היתר .
חוויות זה דבר שנבנה על חוויות עבר והעבר של מישהו בן 30 רב יותר מהעבר של מישהי בת 17 .
שלא לדבר על כמה מערכות יחסים בחורה בת 17 יכלה כבר לעבור בחייה וכמה בן 30 יכל ?
נסיון של מערכות יחסים זהו משהו שאי אפשר להשיג מסתם בגרות -
ושוב אהבה שעברת בגיל 15 לא תשתווה לזו של גיל 17 , 20 , 25 וכו
ולכן זו סיבה ראשונה ועיקרית לא להיות עם נוער .
בנוסף אני מאמינה שכל כך קל לשנות ולעצב את האשיות שלהם מכיוון וכל דבר יכול בין היתר להיות ראשוני או בין הראשוניים שבחוויותיהם ולכן רצוי לתת להם לחוות זאת עם בני גילם או לפחות אם ממש ממש ממש אדם מבוגר לא מצליח לשלוט בעצמו ולא רוצה אנשים בגילו אז להיזהר !!
אופציה שנייה היא שהיא לכאורה אומרת שהיא בוגרת ויש "אמונה " כזו אבל היא לא ובין היתר מי שמולה יודע את זה - יש פער גיל וחוויות ואם היא לא בוגרת אז מה מראש עשית שם ????
עם ברכות אהבה מוצלחת
מלקוש