שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

הצעה לדיון: טרנסג'נדרים ובדס"מ

shuki boy​(נשלט)
לפני 17 שנים • 13 באוק׳ 2006

הצעה לדיון: טרנסג'נדרים ובדס"מ

shuki boy​(נשלט) • 13 באוק׳ 2006
מסתבר שיש אחוז מאוד גבוה אנשים שעוסקים בבדס"מ בתוך הקהילה הטרנסג'נדרית - אחוז הרבה יותר גבוה מאשר מתוך הקהילה הלא טרנסית - הייתי בדיון אחד שבמהלכו העלו רעיונות למה זה ככה. הייתי שמח לערוך דיון דומה כאן.

איך בדס"מ מתקשר, אם בכלל, לטרנסג'נדריות שלכם (ושלכן)?

האם העובדה שאתם טרנסג'נדרים גרמה לכם להתחיל להתעניין בבדס"מ? או אולי להפך? העובדה שהתעסקתם בבדס"מ גרמה לכם לשאול שאליות לגבי הזהות המגדרית שלכם?

למה לדעתכם כלכך הרבה טרנסים אוהבים בדס"מ?
isolde​(שולטת)
לפני 17 שנים • 19 באוק׳ 2006

העולם שלכן/זה/ם מאוד מסקרן נא לכתוב עוד

isolde​(שולטת) • 19 באוק׳ 2006
icon_razz.gif
huan
huan • 19 באוק׳ 2006
אוקי לדעתי אתה טועה.
זה לא שיש הרבה טראנסגנדרים שעוסקים בבדסמ אלה פשוט אקטים שטראנסגנדרים עושים והשקפות מסויימות נחשבים לבדסמים ולא שטראנסגנדרים נמשכים לבדסמ.

קרוסדרסינג,פמיניזציה,גבר עם התנהגות "נשית" סטראוטיפית כולם אקטים שטראנסגנדרים מתחברים אליהם מעצם היותם טראנסגנדרים אך הפילוסופיה העומד מאחורי הדברים האלה בבדסמ שונה מזאת שהטראנסגנדרים מיחסים לאקטים אלה...הנקודה שעומדת מאחורי קרוסדרסינג וכו בבדסמ היא שזו דרך להשפיל את הגבר ולהוריד ממעמדו לעומת זאת טראנסגנדר יראה פעולות אלה כביטוי ל"אני האמיתי" שלו וכמשהו שעם כבר אמור לשחרר אותו ולרומם אותו ולא לשעבד ולהשפיל...או במקרים מסויימים כאל משחק משעשע של החלפת זהויות.

אני מודע אני לא מכיר הרבה טראנסגנדרים שנולדו נקבות ולכן קצת קשה לי להביא את דעתי בנושא אבל מבחינה תאורטית גם אישה שמסגלת לעצמה "מחשבה" והתנהגויות גבריות נחשבת כהתנהגות בדסמית (ולא להפך) ולפי דעתי הבלתי מלומדת בעליל אני חושב שמבחינת הטראנסגנדרית הנקודה העומדת מאחורי הדברים שונה מאשר הנקודה שמייחס הבדסמ לדברים אלה.

כך שבסופו לעשות הקשר בין טראנסגנדריות לבדסמ זה בערך כמו לעשות הקשר בין אנשים ששונאים יהודים לגזענות...האנשים ששונאים יהודים לא נמשכים לגזענות אלה הם גזענים כי לשנוא יהודים זו פעולה שעושים אנשים גזענים (לא הדוגמא הכי טובה אך אני מקווה שהבנת את הנקודה).
shuki boy​(נשלט)

זה שאין פה טרנסג'נדרים

shuki boy​(נשלט) • 19 באוק׳ 2006
וזה שיש מיעוט בקהילה הבדס"מית של טרנסג'נדרים (כמו בכל מקום), לא אומר שבקהילה הטרנסג'נדרית אין אחוז גדול של אנשים שעוסקים בבדס"מ.

ולעניין.

1. שאלות: מה שעלה בדיון בעיקר, זו העובדה שטרנסג'נדרים בהכרח נאלצים להתמודד עם שאלות על מיניות ומגדר ששונות ממה שהמיינסטרים מחנך אותם, ולכן יש סיכוי יותר גדול שהם ימשיכו לשאול את השאלות הללו ויתעניינו במיניות שונה, כולל בדס"מ.

2. קבלה עצמית: כמו כן, היות וטרנסג'נדרים כבר מקוטלגים כסוטים ע"י החברה, ואלה שיוצאים מהארון בפני עצמם - נאלצים להתמודד עם "אני לא נורמלי" היציאה מארונות נוספים, למשל ארון הבדס"מ, קלה יותר.

3. גבולות: במיניות טרנסית, הרבה פעמים, יש התמודדות עם היותך "סטון". כלומר, טרנסים שלא שינו את מינם, הרבה פעמים חשים אי נוחות ביחס לגוף שלהם ומעדיפים שהפרטנר שלהם לא יגע או יתייחס לאיזורים מסויימים (סטון, אבן באנגלית, מתייחס לחוסר ננגעות) למשל יש נשים טרנסיות שלא רוצות שיתייחסו לעובדה שיש להן זין, והרבה גברים טרנסים לא רוצים שיתייחסו לעובדה שיש להם שדיים וכד'. ישנם טרנסים שפשוט עושים סקס עם בגדים. ישנם גברים טרנסים שתמיד אקטיביים ולא מוכנים שיגעו בהם בכלל. בסקס ונילה - ההתנהגות הזו דורשת הסבר ולפעמים שיכנוע - למה זה ככה, למה אתה לא רוצה שאגע בך. לעומת זאת בבדס"מ, הדבר מעוגן במה שנקרא "גבולות". אני לא טוען שבסקס ונילה אין צורך בגבולות, אבל הדבר לא "מוסדר" במיוחד. בבדס"מ זה חלק מהחוקים.

4. בדס"מ זה יותר מאברי מין: גם בהקשר של "סטון", מגע בבדס"מ הוא מגע הרבה יותר כוללני מבסקס ונילה. כלומר סשן שלם יכול להתרחש בלי מגע מיני ונילי. הצלפות דיגדוגים דיבורים וכד' הם דרך לגיטימית ל"סקס" בעוד שבסקס ונילה כל הנגיעות שאינם על אברי המין נחשבים לפור-פליי, לא לסקס.

5. התנהגות טרנסית כקינקיות: אני חושד שיש טרנסג'נדרים רבים שמגיעים למסקנה שהם כאלה בעיקבות ההתעסקות בבדס"מ. ניוש של נשלטים בבדס"מ הוא משהו שנהוג לעשותו. בסקס ונילה זה נחשב משהו מוזר - כנ"ל החלפת תפקידים מגדריים, בהן הגבר מזויין והאשה מזויינת. ברור לי שהחלפת תפקידים היא לאו דווקא משהו טרנסג'נדרי, אלא יתכן וזה משהו שנועד להחלפת כוח, השפלה וכד' - אבל סביר להניח שה"סייד אפקט" של בחירה בתפקיד מגדרי הפוך מהמין שלך בהחלט קורץ למי שיש לו נטיות טרנסג'נדריות. בדס"מ זה מקום מאוד נוח להתחיל לחקור כאלה דברים - לנשים (שאולי יחליטו שהם למעשה גברים) יש לגיטימציה להיות הטופ, ולגברים (שאולי יחליטו שהן למעשה נשים) יש לגיטימציה להיות הבוטום. כאן היתה טענה שרוב הטרנסים הם טופ ורוב הטרנסיות הן בוטום - נראה שאין יסוד בטענה הזו.

6. קבלה: הקהילה הבדס"מית, אמורה לפחות, להיות פתוחה למיניות שונה - כולל זו של טרנסג'נדרים. אני חייב לציין שאני לא ממש מרגיש את זה כאן, אבל ככה מספרים לי...

7. טופ/בוטום גבר/אשה: בדס"מ, עבורי, מנתק את התפקיד של טופ-בוטום מגבר-אשה. כלומר, בסקס ונילי, לכאורה הגבר הוא המזיין והאשה מזויינת, כלומר, אם אשה טרנסית רוצה לזיין, משייכים את זה לגבריות, אם גבר טרנס רוצה להיות מזויין, משייכים את זה לנשיות. זה בדיוק הפוך ממה שנאמר בסעיף 5. אני יכול להעיד על עצמי, שיותר "קל" לי להזדיין בקונטקסט בדס"מי, כי אני מרגיש שהזיון הוא עניין של תחלופת כוח, ולא עניין מגדרי - זה שאני בוטום לא הופך אותי לאשה אלא לנשלט.

8. עונש: בדיון גם עלו טענות שיש טרנסים שמתעסקים בבדס"מ כי הם מרגישים שהם צריכים להענש על הטרנסיות שלהם והיותם שונים. מעולם לא חשבתי על משהו כזה - זה למשל משהו שאני מאד לא מתחבר אליו.

אני חושב שהיו עוד כמה נקודות, אבל אני לא ממש זוכר.
shuki boy​(נשלט)
shuki boy​(נשלט) • 19 באוק׳ 2006
huan כתב/ה:
זה לא שיש הרבה טראנסגנדרים שעוסקים בבדסמ אלה פשוט אקטים שטראנסגנדרים עושים והשקפות מסויימות נחשבים לבדסמים ולא שטראנסגנדרים נמשכים לבדסמ.

ואם זה לא היה ברור, לא דיברתי על אקטים של פמיניזציה כאקטים טרנסג'נדרים. ברור לי שזה יכול להגיע גם ממקומות אחרים - מחיקת הגבריות לשם השפלה. סירוס. אני לא מדבר על דברים כאלה - למרות, שכפי שכתבתי, דיי ברור שטרנסג'נדריות יהנו מפמיניזציה מסיבות אחרות (כי סקסי להן ללבוש שמלה למשל).

אני לא חושב שכל מי שעובר פמיניזציה הוא טרנסג'נדרית. דיברתי על טרנסג'נדרים של ממש.
huan
huan • 19 באוק׳ 2006
אני מבין שדיברת על "טראנסגנדרים של ממש" ושלא כל מי שעושה פמיניזציה הוא בהכרח טראנסגנדר בדיוק לא כל מי שמזיינים אותו בתחת הוא הומו.
אבל הגורמים האלה לפי דעתי הם הסבר ללמה לפי דעתך יש בקהילת הבדסמ יותר טראנסגנדרים מאחוזם באכלוסיה הכללית.....אני טוען שעם פמניזציה ואקטים אחרים שהזכרתי לא היו נופלים תחת ההגדרה של בדסמ כמות הטראנסגנדרים בבדסמ היתה פוחת בצורה דראסטית.
טראנסגנדרים עושים או רוצים לבצע את האקטים האלה גם בלי קשר לבדסמ אך כשהם מגלים שבעצם קוראים לזה בדסמ שיש קהילה של אנשים שעומדת מאחורי ההגדרה הזאת ולא רק מקבלת אלה מעודדת פעילות כזאת...גם אני הייתי רץ לברר איפה האנשים האלה נמצאים ואיך מצטרפים....וזה בעצם בדיוק מה שעלה בדיון שלכם.

מעבר לזה לפי מה שרשמת עלה בדיון שלכם שאנשים מגלים שהם "טראנסגנדרים" עקב עיסוקם בבדסמ...לפי דעתי זה לא נכון מפני שמההכרות שלי עם הנושא והאנשים טראנסגנדרים בדרך כלל "מגלים" את היותם טראנסגנדרים עוד בילדותם או בתקופת ההתבגרות המינית.....זה שאנשים מסויימים בוחרים להדחיק גילוי זה,או שהסביבה מכריחה אותם להדחיק את העניין ולא מעטים משנים את מינם רק בגיל מאוחר יחסית זה כבר סיפור אחר לגמרי.
אלגרה
לפני 17 שנים • 20 באוק׳ 2006

עושה רושם שחשבת על זה מאד לעומק.

אלגרה • 20 באוק׳ 2006
אמנם אני לא מגדירה את עצמי טרנסג'נדר,
אבל עם הזמן אני מפלרטטת יותר ויותר עם גבולות המגדר שלי,
ואני מסכימה עם כל הנקודות שהעלית.
אני חושבת שמסגרת הבדס"מ מאפשרת חופש מיני ומגדרי גדול יותר.
במיוחד אני מסכימה עם הנקודה שבדס"מ הוא מקום לפתיחות וכנות גדולה מאד, שלעיתים נדירות מתאפשרת בסקס ונילי.
באופן אישי- אני חושבת שגם בדס"מ, וגם משחקי ג'נדר (ככה אני קוראת למה שאני עושה כרגע, לא יודעת אם זה ביטוי מוכר. כוונתי- בדיקה עם עצמי איפה טוב לי ואיפה רע לי על סרגל האישה-גבר.) מאפשרים לי להוציא החוצה ולממש צרכים מסויימים שלא היו מתבטאים בדרך אחרת.
זה נשמע מעט בנאלי, אבל מעבר להנאה שלי משליטה, או מבגדי גברים- יש צדדים שלי שלא קשורים ישירות לגבריות/ שליטה, שיוצאים החוצה רק בסיטואציות האלה. לדוגמא- כאישה אני הרבה פחות עדינה מאשר שאני מרגישה כגבר.
Anan-Sagol​(שולט)
לפני 17 שנים • 21 באוק׳ 2006

Re: עושה רושם שחשבת על זה מאד לעומק.

Anan-Sagol​(שולט) • 21 באוק׳ 2006
[
ציטוט: quote="אלגרה"]אני חושבת שמסגרת הבדס"מ מאפשרת חופש מיני ומגדרי גדול יותר.
.
[/quote]
ואני חשבתי שהחופש המיני נמצא במוח ורק שם. הייתכן שטעיתי icon_rolleyes.gif
ענן-סגול
shuki boy​(נשלט)
לפני 17 שנים • 21 באוק׳ 2006

Re: עושה רושם שחשבת על זה מאד לעומק.

shuki boy​(נשלט) • 21 באוק׳ 2006
אלגרה כתב/ה:
Re: עושה רושם שחשבת על זה מאד לעומק

זה לא אני. זה היה סיכום הדיון.

בלי קשר, כלכך חבל שאין כאן יותר ג'נדר-קווירים (או לפחות קווירים) ממש בעסה.