סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה זה BDSM ?

ThePassionMaster
לפני 20 שנים • 9 באוג׳ 2003

מה זה BDSM ?

ThePassionMaster • 9 באוג׳ 2003
מהם ראשי התיבות אני יודע, אין לי צורך בהם.
לא מבקש דוגמאות כלשהן
כי אם למשל אקבל כדוגמא את עניין ההצלפות
אז אפשר לומר שהצלפות הן חלק מ BDSM אך האם יתכן BDSM ללא הצלפות ?
יש לא מעט אנשים שנהנים מ BDSM ללא הצלפות, אני טועה ?
לכן עם כל דוגמא שתחשבו לתת לי, נסו לחשוב האם בלי דוגמא זו עדיין אנו מדברים על BDSM
אפילו עניין השליטה שרבים רואים בו חלק עיקרי ב BDSM
יש אנשים שנהנים מסאדו מאזו או אם נהיה ממוקדים יותר, יש אנשים מאזוכיסטים שאם תנסו לשלוט בהם, הם יצחקו עליכם.
הם ? תנו להם רק כאב.
האם הם לא נחשבים כחלק מקהילת ה BDSM ?

מה זה אם כן ה BDSM הטהור
שבלעדיו BDSM לא יהיה BDSM

נ.ב.
כל אדם מגדיר לעצמו את הבדסמיות שלו
אני לא מבקש הגדרות פרטיות, אני מנסה להגיע אל הרעיון הכללי שמאגד בתוכו את הכל.
תאיר​(נשלטת)
תאיר​(נשלטת) • 9 באוג׳ 2003
קיימת הגדרה של העברת כח. כדי שיתקיים בדסם חיבת להיות העברה של כח - בין אם כח פיזי כמו על ידי הצלפה או כח במובן של סמכות.

העברת הכח הזאת צריכה להעשות בין שני בני זוג בוגרים ובריאים בנפשם, מתוך הסכמה חופשית ומודעת מראש.
תאיר​(נשלטת)

הוספה

תאיר​(נשלטת) • 9 באוג׳ 2003
אני רואה בדסם כסוג של מערכת יחסים רומנטית או מינית. (לצורך העניין גם מערכת שנמשכת שעה)

מבין המערכות האלה, אלה שמתקיימת בהן העברת כח כמתואר לעיל, ובצורה שאינה גורמת נזק (נפשי או גופני) .
ThePassionMaster
ThePassionMaster • 9 באוג׳ 2003
"כדי שיתקיים בדסם חיבת להיות העברה של כח"
נקודה מעניינת תאיר, האמת שלא חשבתי על העניין הזה

אבל מה לגבי פעילות ביזארית למשל, האם היא אינה נכללת ב BDSM ?
ואם כן, לא מדובר בהכרח בהעברת כח.
תאיר​(נשלטת)
לפני 20 שנים • 10 באוג׳ 2003
תאיר​(נשלטת) • 10 באוג׳ 2003
אני מניחה שרוב האנשים שעושים ביזאר עושים את זה כדרך של השפלה או של הפגנת שליטה והתמסרות, לא בגלל שהטעם כזה מדהים (סטארט אפ! - פיפי-קולה בבקבוקי ליטר וחצי).
ולכן יש פה העברה של כח (בצורה מופשטת) אתה נותן לאדם אחר את הכח להשפיל אותך או "להכריח" אותך לעשות משהו שבמצב נורמלי לא היית עושה.

אם קיימים אנשים שנהנים מביזאר בלי קשר ליחסי הכוחות - נניח להתמרח בעסק באופן הדדי, אז לדעתי לא מדובר בבדסם אלא בפטיש נפרד. כמו שפוט-פטיש יכול להיות במסגרת של בדסם ויכול להיות ללא בדסם.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 20 שנים • 4 בספט׳ 2003
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 4 בספט׳ 2003
אני משתמש בהגדרה הבאה לבדסמ:-

"פעילות אירוטית הכוללת העברה מודעת של שליטה בצורה בטוחה שפויה ובהסכמה הדדית"
ThePassionMaster
לפני 20 שנים • 5 בספט׳ 2003
ThePassionMaster • 5 בספט׳ 2003
אני גם רואה בבדס"מ פעילות אירוטית, אך שוב מדובר כאן בהסתכלות פרטית שלנו
אני חושב שיש כאלה שלא רואים בכך פעילות אירוטית (אני חושב..)

לגבי "שפוי" שהזכרת
כתבתי כבר פעם היכנשהו שיש לי בעיה עם המלה הזו
"בטוח" אני יכול להגדיר כ-עד לפגיעה בלתי הפיכה, או כל פגיעה שלא משאירה סימן, כאשר הגבול המדוייק של הבטוח נשאר בידי המשתתפים.
"בהסכמה" אין צורך להסביר, כל הצדדים המעורבים בעניין צריכים להסכים לגבי הפעילות המדוברת.
"שפוי" ?
שפוי עבור מי ? אם שפוי עבור הצדדים המעורבים בעניין בלבד, הרי שניתן להכליל זאת בהגדרה של "הסכמה" או "בטוח"
אם הכוונה לשפוי לגבי הכלל, אז אתה מוזמן לספר לאמא שלי קצת על העולם הזה ותראה איך היא מזמינה לך את הרופא עם צמד האחים שלו. או שהיא פשוט תזהיר אותי לאחר שתלך שלא אעיז להתקרב אליך. (למרות ששגעון לא מדבק, לך תבין את החשיבה של ההורים)

לכן אני לא מוצא מקום ל"שפוי" בשילוש המקודש של SSC
אלא אם כן מישהו או מישהי יבהירו לי אחרת ממה שאני מבין ואגיע למסקנה חדשה קצת אחרת.
Dom Mati​(שולט)
Dom Mati​(שולט) • 5 בספט׳ 2003
לדעתי ההסבר שתאיר נתנה משקף נאמנה את המהות הבסיסית של ה BDSM וממנו כל זוג מפרה את הקשר בהתאם לכימיה הנוצרת בין שניהם
תאיר​(נשלטת)
תאיר​(נשלטת) • 5 בספט׳ 2003
אני מתיחסת ל"בטוח" בעיקר בהקשר הפיזי. אני חושבת שרוב האנשים כשהם מדברים על בדסם בטוח חושבים על מיקום ההצלפות או אולי על שימוש בקונדום.

הצד של ה"שפוי" בהקשר זה מדבר על בטוח מבחינה רגשית. לא לגרום נזק נפשי ארוך טווח. זה אומר למשל להמנע, או להזהר מאוד במשחק עם אנשים שמראש אינם יציבים (מבחינת דימוי עצמי למשל) , להזהר בכל הנוגע לטראומות מהעבר - למשל לברר לעומק לפני שמנסים אונס מדומה, או חניקה, או הטבעה. לאנשים מסוימים אפילו קשירה רופפת יכולה להיות קשה מנשוא.
ThePassionMaster
לפני 20 שנים • 7 בספט׳ 2003
ThePassionMaster • 7 בספט׳ 2003
icon_smile.gif
תאיר, פעם שניה כבר
תודה על כיוון המחשבה הזה..