סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה

shushu
לפני 17 שנים • 18 בינו׳ 2007

וואו, יהלום,

shushu • 18 בינו׳ 2007
הטקסט שלך הוא אחד החזקים והמעניינים שקראתי כאן לאחרונה.

(מזל שנופר8 הכירה לי את הפורום הזה, שלא בטובתו. )

בהעדר הבנה פסיכו-אנתרו-סוציאלית מינימלית לגבי מה שאת מתארת, אני רק רוצה להעיר שזה מאד מעניין, הניק שבחרת בו, ואיך הוא מתיישב עם התיאור שלך. כמו יהלום, גם אצלך צריך לחצוב לעומק ולסלק את כל הלכלוך והטפל, לפני שתתגלה הליבה הקשה והאמיתית, השלמה.

אלה היו 60 שניות של סמיוטיקה וסמנטיקה בגרוש.

מצטערת, זה לא יקרה יותר.
יהלום
יהלום • 18 בינו׳ 2007
huan כתב/ה:
בקשר לחוסר ההסכמה שלך איתי לגבי תפיסת הגוף תחשבי על המצב הבא
חברה בה בעלי גוף של אישה דומים בכל המובנים (התנהגות,בגדים וכו) לתפיסה של החברה שלנו לגבר ולהפך.
האם מישהו שנולד בעולם שלנו בגוף של אישה אך בכל שאר הדברים הוא גבר במידה והיה נולד בחברה ההיא עדיין היה רוצה לעשות ניתוח שינוי מין ולשנות את גופו לזה של גבר?

טראנסגנדריות זה הרבה יותר מחוסר הטעמה פיזית....הרצון לשנות את הגוף לגופו של המין השני הוא רק סממן מסויים של הקונפליקט בין דימוי עצמי פנימי מסויים לבין דעתה של החברה על דימוי זה.
זו הסיבה שטראנסגנדריות מוגדרת הבעיה במגדר...מגדר כמכלול גדול של מושגים כאשר הפן הפיזיולוגי הוא רק פן אחד ושולי למדי...טראנסגנדריות אינה נובעת מ"בעיות גוף" כאשר הגוף והפן פיזי הוא הבעיה.

אך בסופו של דבר מדובר בדעה מלומדת פרטית שלי שמתבססת על הכרותי על טראנסגנדרים והבנתי את המנגנונים המפעילים את האדם והחברה האנושית ואני לא יכול לצטט שמות מחקרים וחוקרים ספציפיים אשר תומכים או מפריכים את ההשגה שלי.

אני לא מצליחה להבין את המצב הזה שאתה מתאר, כי אז בעצם כל מה שגברי צריך להפוך להיות נשי, אני לא מצליחה לדמיין את העולם ככה. זה משונה.

ושושו, תודה על המחמאה. והפרוש לניק שלי מעניין... חייבת לציין
huan
huan • 18 בינו׳ 2007
זה בסהכ מצב היפוטתי שאמור להדגיש נקודה מסויימתicon_smile.gif
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 18 בינו׳ 2007
יהלום אני חייב לך לינק.
קטע קצר, ממצה ולא מעמיק שהעתקתי מהלינק הבא
http://www.gay.org.il/health2/bin/showArticle.php?article_id=142&cat_id=3&sub_cat_id=4

מה זה בעצם טרנסקסואליות?

מה זה בעצם?

טרנסקסואליות היא מצב שבו האדם חש נתק וחוסר התאמה בין תפקיד המגדר שלו (הדרך שבה החברה תופסת אותו מבחינת היותו גבר או אישה) לבין תודעת זהות המִגְדָר שלו, הזדהותו הפנימית עם היותו אישה או גבר. שלא כרוב האנשים, הרואים עצמם כגברים או נשים, ומזדהים עם תפקיד המגדר שבו גדלו מאז נולדו, טרנסקסואל מרגיש באופן עמוק מאד שהוא בן או בת המגדר השני. החברה רואה אותו או אותנו כגברים או כנשים, אבל תחושה פנימית של זהות אומרת לנו אחרת. אנשים טרנסקסואלים גם חשים מצוקה רבה הנובעת ממראה גופם, וחשים צורך עמוק לשנות צורה זו כדי שתתאים למראה המין השני; צורך זה עשוי לכלול את שינוי איבר המין, אבל אין הכרח בכך.

רוב האנשים יוצאים מפס הייצור שבבטן של אמא כשהם ארוזים בקופסת המגדר שלהם, ואין להם כל טענות לבית-החרושת. זהות המגדר שלהם היא כל-כך בסיסית ומובנת מאליה, שהם בקושי שמים לב לכך שהיא קיימת. ברגיל, אדם אינו מרבה לחשוב "אני גבר" או "אני אשה". הוא/היא פשוט הם כאלה. מה יש פה לדבר?

אלא שבמקרה של טרנסקסואל – יש ויש מה לדבר. אצל טרנסקסואל קיימת בעיה ב"מפה" הפנימית המתאימה בין תמונת גופו לבין תחושת הזהות שלו. כאשר הוא (אשתמש כאן בלשון זכר לשם הנוחיות בלבד) סוקר את גופו, משהו אומר לו באופן חד וברור: "זה איננו הגוף המתאים לי". הוא חש כבן המגדר השני. טרנסקסואל פשוט חש שהיה מתאים לו גוף אחר, ויחד אתו גם תפקיד חברתי אחר – זה של המגדר השני.

לשם המחשה, נסו לדמיין שהתעוררתם בבוקר וגיליתם שבמשך הלילה שינה גופכם את צורתו, ועתה הוא גוף של בן המין השני, אלא שמוחכם נותר כפי שהיה; האנשים האחרים מתייחסים אליכם כאילו הייתם בני המין השני, למרות ידיעתכם הברורה שאתם מי שאתם. נסו לצייר מצב זה בדמיונכם, ויהיה לכם מושג-מה על הרגשתו של אדם הסובל מטרנסקסואליות.

לאור ההתפתחויות האחרונות אצלי בבלוג היו כמה רגעים שחשבתי שאולי גם אני טראנס. אבל בסוף החלטתי שאני סתם לס.
huan
huan • 18 בינו׳ 2007
אני לא לגמרי מסכים עם הנאמר באתר זה.
לדעתי זה הפוך דימיון למגדר מסויים או רצון להדמות למגדר מסויים כפי שהחברה מגדירה אותו הוא העיקר והרצון להידמות פיזית הוא מישני....עובדה פשוטה היא שטראנסגנדרים רבים לא בוחרים לעבור ניתוח מלא לשינוי מין ומסתפקים בטיפול הורמונלי,ניתוח חלקי,קורסדרסינג וכו.

התסריט ההיפותתי שהצגתי מנסה להדגיש זאת..

בסופו של דבר זה אחד מאותם מקרים של מה משפיע יותר גנטיקה או סביבה
Queencie​(שולטת)
Queencie​(שולטת) • 18 בינו׳ 2007
לפי מה שהבנתי חואן, לא אמרת דבר הפוך ממה שציטט פסיכו'.....
גם הציטוט מדבר על כך שאין התאמה בין התחושה למגדר - ואי ההתאמה נובעת מיחסה של החברה אל הגוף (שאינו מתאים לנפש ולתחושות) של הטרנס, ולא אל נפשו ותחושותיו ההפוכות מגדרית.
ההחצנה של "המגדר הפנימי" לא חייבת להיות מלווה בשינוי כירורגי או הרומונלי, והיא נובעת מהצורך של הטרנס ליצור התאמה בין הפנים והחוץ, גם אם לזמן קצוב וקצר יחסית (קרוס דרסינג).
יהלום
לפני 17 שנים • 19 בינו׳ 2007
יהלום • 19 בינו׳ 2007
האם זה רק הגוף?
או מעבר?