בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האשמת הקורבן

מיתוסית​(שולטת)
לפני 17 שנים • 28 בינו׳ 2007

האשמת הקורבן

מיתוסית​(שולטת) • 28 בינו׳ 2007
בעקבות עבודת הגשה שאני עושה, אשמח אם תענו לי על מספר שאלות (ניתן לענות לי בפרטי):

א.מי לדעתכם אשם באונס?
1) תמיד הגבר.
2) תמיד האישה.
3) שניהם.
4) תלוי במקרה: לפעמים האישה מפתה את הגבר ומכניסה אותו למצב בו הוא לא יכול לשלוט ביצריו.

ב. האם מידת אשמת הקורבן דומה בכל העבירות השונות (אשם/לא אשם/אשם חלקית) כמו למשל בעבירות הבאות : שוד, התעללות, אונס, רצח, תקיפה, הונאה?

ג. האם לדעתכם החברה מאשימה את הקורבן באונס יותר מאשר בעבירות אחרות, ואם כן מדוע?

ד. האם לדעתכם יש הבדל בין קורבן שהוא גבר לקורבן שהוא אישה מבחינת האשמת החברה או האשמה מבחינה משפטית?

ה. האם לדעתכם כל אישה יכולה ליפול קורבן לאונס, או שרק נשים שמתנהגות בצורה מסויימת (מתלבשות פרובקטיבי, למשל), שמצויות במצבי סיכון מסויימים (הולכות בחושך בסמטה ללא ליווי למשל) או שייכות לאוכלוסיות סיכון מסויימות (זונות, רווקות, צעירות, סטודנטיות) והאם הן בעלות קווי אישיות מסויימים שגורמים להן להיות בעלות סיכוי רב יותר להיות קורבן?

נ.ב- לא קשור לעבודה, אבל האם לדעתכם יש קווים משותפים בין קורבן אונס או קורבן התעללות (לדוגמה אישה שבעלה מתעלל בה) לבין סאבית שנפלה קורבן לדום מתעלל במקרה בודד אחד או לאורך זמן גם מבחינת אשמה וגם מבחינת קווים אישיותיים?

נא לענות על השאלות בספונטניות מתוך ידע אישי ומחשבה וללא חיפוש במקורות כלשהם
Lilu-FemdoM{Pon}
Lilu-FemdoM{Pon} • 28 בינו׳ 2007
א. תמיד האנס.
ב.כן
ג.לא
ד.לא ,אונס זה אונס כמו שרצח זה רצח זה רצח .
ה.כל אישה יכולה ליפול קורבן

יש קווים משותפים ,התעללות היא התעללות בלי תלות במקום ובאופן שזה נעשה.

מזלם שאני לא עו"ד דין או שופטת , עסקאות טיעון הן חרא של דבר icon_smile.gif
huan
huan • 28 בינו׳ 2007
א. תמיד האנס.
ב.לא מהסיבה הפשוטה שעשית סלט בין עבירות שהקורבן הוא פסיבי שבם אל משנה מה הקורבן עושה הוא עדיין ישדד ויאנס כמו שוד ואונס לבין עבירות שבהם הקורבן לקחת חלק פעיל בעבירה כמו למשל במקרים רבים של הונאה כאשר הונאה מתבססת על כך שאנשים הם חמדנים ומטומטמים ואשר ללא שיתוף פעולה מצד הקרובן פשוט לא היו יכולות לקרות (במקרים לא מעטים)
ג.כן מפני שבחברה הפטרארכלית שלנו האשמת נשים בכל צרות העולם הוא נוהג מושרש,ובמיוחד בכל הקשור להדחתם של גברים לפעול על פי היצרים. ההנחה שגבר יאנוס אישה וזו תהיה אשמתו תפגע במעמד השליט בחברה וכך תסכן את שלמותה.(בשני מילים)
ד.כן. במקרים שבהם אישה מבצעת מעשים מגונים בגבר החברה תופסת את זה בחומרה פחותה הן מבחינה חברתית והן מבחינה משפטית, במידה ומדובר בגבר שאונס גבר הנטייה המשפטית היא בערך זהה אך מבחינת החברה התוקף הוא זה שיתפס כאשם יותר.
ה.כל אישה יכולה ליפול קורבן...ועם מדובר באנס כוסון ומפורסם כמו למשל קיאנו ריבס חלקן הגדול אפילו רוצותicon_smile.gif

כחולה את סתם מערבבת אונס והתעללות ממשוכת כמו למשל במקרים של גבר מכה וחבל. כי יש בינהם שוני קרדינאלי.
מיתוסית​(שולטת)
לפני 17 שנים • 29 בינו׳ 2007
מיתוסית​(שולטת) • 29 בינו׳ 2007
לא מערבבת מותק, אני מדתלת לא להכניס פה דיעות אישיות כדי לראות איך האנשים האחרים רואים את זה ואם להם יש בלבול icon_smile.gif
Zarial​(מתחלפת)
Zarial​(מתחלפת) • 29 בינו׳ 2007
א. תמיד האנס
ב. כן. לא אשם. (למעט שוד והונאה בהם הרשלנות של הקורבן יכולה להביא למצב בו הפושע יראה הזדמנות)
ג. נכון להיום לא.
ד. מבחינה משפטית לא. מבחינת החברה – לגבר מאמינים פחות במקרים כאלה, לאישה נוטים להאמין מיד
ה. כל אישה יכולה ליפול קורבן לאונס.

התעללות זה תמיד התעללות.
נוריתE
נוריתE • 29 בינו׳ 2007
אונס(מכל סוג) הוא אף פעם לא אקט מיני אלא אקט כוחני (את כבר צריכה לדעת את זה מלימודים בסיסיים של ONE ON ONE בפסיכולוגיה).

אדם שעושה מעשה פשע אחראי על מעשיו
ועליו לתת אתהדין על כך,אלא אם כן מוכח מעבר לכל ספק סביר שיש לו בעיה נפשית פסיכיאטרית חמורה מסוג כל שהוא ולכן אינו אחראי.
דבר שרוב מדינות ארצות הברית כבר פוסלות על הסף.

אין כזה דבר "הקורבן אשם" (עצם המילה קורבן מוציאה מהעיניין את עניין האשמה)
כי זה גם נותן לגטמציה לאדם למשל לשדוד אותי אחרי שראה אותי מוציאה כסף מהכספומט
או להאשים קורבן רצח, לאחר מותו שיצא בזמן הלא מתאים מהביית או מהעבודה ואי לכך ניקלע על דרכו של אחד מסומם/חם מוח עם אקדח ביד ולא היה לו מספיק כסף בארנק כדי לתת לשודד ולמנוע את רציחתו.
אותה "לגטמציה" בדיוק מספיקה בכדי להאשים קורבן אונס ב"פיתוי" האנס,או להאשים ילדה בת ארבע שהיא היתגרתה בפדופיל ששם אותה על הכוונת הסוטה שלו.
או שבכלל היתה לה ה"חוצפה" להיות בת ארבע תמימה.

החוק מספיק חכם כדי לראות כל אדם כחף מפשע עד שהוכחה אשמתו וזה, מספיק.
(הוכחה אשמתו= הוא עשה את הפשע מכוונה תחילה ובמודעות מלאה למעשיו,מעבר להוכחות החותכות,של המז''פ)
זוהר צפוני

Re: האשמת הקורבן

זוהר צפוני • 29 בינו׳ 2007
תשובות:

א.מי לדעתכם אשם באונס?
1) תמיד הגבר.
2) תמיד האישה.
3) שניהם.
4) תלוי במקרה: לפעמים האישה מפתה את הגבר ומכניסה אותו למצב בו הוא לא יכול לשלוט ביצריו.

תשובה: 1. תמיד הגבר. הוא יכול וצריך לשלוט על עצמו וביצריו.

ב. האם מידת אשמת הקורבן דומה בכל העבירות השונות (אשם/לא אשם/אשם חלקית) כמו למשל בעבירות הבאות : שוד, התעללות, אונס, רצח, תקיפה, הונאה?

תשובה: בכל אחת מהקטגוריות האשמה יכולה להיות שונה וההשוואה אינה בין הקטגוריות:
למשל: כרמלה בוחבוט שרצחה את בעלה שהתעלל בה במשך שנים וגיתית יזראלוב שהביאה את בעלה העשיר לאגם ורצחה אותו שם כדי לקבל את כל כספו הן שתיהן רוצחות של בעליהן אבל האשמה שלהן שונה.

ג. האם לדעתכם החברה מאשימה את הקורבן באונס יותר מאשר בעבירות אחרות, ואם כן מדוע?

תשובה: החברה לא מאשימה את קרבן האונס יותר ואפילו מרחמת עליו יותר אבל הקורבן עצמו מתבייש ולא רוצה שידעו.

ד. האם לדעתכם יש הבדל בין קורבן שהוא גבר לקורבן שהוא אישה מבחינת האשמת החברה או האשמה מבחינה משפטית?

תשובה: כן. מבחינת החברה ומבחינת המשפט מאמינים ומרחמים יותר על האישה.
היה מעציב לקרוא בעיתון שכאשר גבר צעיר התלונן שנאנס כילד ע"י המטפל שלו במקרה של אחי יותם טענו בהתחלה שהוא משקר והעבירו אותו מדורי גהינום.

ה. האם לדעתכם כל אישה יכולה ליפול קורבן לאונס, או שרק נשים שמתנהגות בצורה מסויימת (מתלבשות פרובקטיבי, למשל), שמצויות במצבי סיכון מסויימים (הולכות בחושך בסמטה ללא ליווי למשל) או שייכות לאוכלוסיות סיכון מסויימות (זונות, רווקות, צעירות, סטודנטיות) והאם הן בעלות קווי אישיות מסויימים שגורמים להן להיות בעלות סיכוי רב יותר להיות קורבן?

תשובה: כל אישה יכולה ליפול קרבן לאונס.
אונס הוא מעשה אלימות ולא תלוי בקווי אישיות של הקורבן אלא בקווי האישיות של התוקף.
קראנו בעיתונים על קשישה שנאנסה ע"י שודד פסיכופט.

נ.ב- לא קשור לעבודה, אבל האם לדעתכם יש קווים משותפים בין קורבן אונס או קורבן התעללות (לדוגמה אישה שבעלה מתעלל בה) לבין סאבית שנפלה קורבן לדום מתעלל במקרה בודד אחד או לאורך זמן גם מבחינת אשמה וגם מבחינת קווים אישיותיים?

תשובה: אני חושב שאין קווי דמיון בין קורבן אונס או התעללות לסאבית שנפלה קרבן לדום מתעלל ולכל קטגוריה יש מאפיינים אחרים.
קורבנות אונס לא דומים לקורבנות התעללות ושניהם לא דומים לסאבית שהדום התעלל בה.

כחולית, מה נושא העבודה?

Dolfi
Dolfi • 29 בינו׳ 2007
Buttercupe כתב/ה:

החוק מספיק חכם כדי לראות כל אדם כחף מפשע עד שהוכחה אשמתו וזה, מספיק.
(הוכחה אשמתו= הוא עשה את הפשע מכוונה תחילה ובמודעות מלאה למעשיו,מעבר להוכחות החותכות,של המז''פ)

טרם הכרתי את החוק החכם שאומר שפשיעה ללא תכנון מראש אינה פשיעה.

כחולית כתב/ה:
בעקבות עבודת הגשה שאני עושה, אשמח אם תענו לי על מספר שאלות (ניתן לענות לי בפרטי):

א.מי לדעתכם אשם באונס?
1) תמיד הגבר.
2) תמיד האישה.
3) שניהם.
[B]
השאלה שלך מעלה דילמה לא קטנה, רבים יאמרו שיש להפריד בין "אשמה", לבין "אחריות". ולפי כך האשם היחיד באונס - הוא האנס, אך לעיתים ניתן לצמצם את הסיכון העצמי באמצעות התנהגות אחראית. אחרים יאמרו שלא יתכן שנשים צריכות לחיות את חייהן בתחושה של קורבן בפוטנציה ושאין ספק כי זו אחת התחושות שלא משפיעות לטובה על החוסן שלנו כבני אדם. שתי התשובות נכונות בעיני. כך או אחרת, הגבול דק, הכל עניין של פרופורציה ולא חשוב מה מידת האחריות של הקורבן כלפי עצמו - אחריות זו (או ליתר דיוק חוסר אחריות זו) אינה גורעת בשום שלב ממידת האשמה של האנס.

כאמור, אני נוטה להפריד בין אשמה לבין חוסר אחריות, מידת חוסר האחריות תלויה בפסיביות, או האקטיביות של הקורבן.

כי יש נטיה לראות באנס אדם חולה שלא יכל להתעלות על היצרים שלו, כאשר הקורבן, מנגד, עורר ברוב חוצפתו את היצרים ובכך גרם לאנס לאנוס. מה שרבים לא מבינים, הוא שאונס אינו בהכרח תוצר של גירוי מיני והיצר לא בהכרח קשור למיניות - לרוב מהות היצר היא אלימות.

אנחנו מדברים על קורבנות אונס? אם כן, אז קשה לי לומר אם הגברים כקורבנות זוכים לאהדה רבה יותר, או לבוז, אך כך או אחרת הרבה יותר קשה לעכל את הקונספט הזה.

כל אישה יכולה ליפול קורבן לאונס, כמו שכל אישה יכולה ליפול קורבן לשוד, למחלה, לתאונת דרכים, לפיגוע, לרצח וכו'... בחלק מהמקרים יש משקל לנסיבות המקדימות וניתן לצמצם את הסיכוי שדברים אלו יקרו - אך לא ניתן למנוע.

נא לענות על השאלות בספונטניות מתוך ידע אישי ומחשבה וללא חיפוש במקורות כלשהם
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 29 בינו׳ 2007
Lilu_in_Black כתב/ה:
א. תמיד האנס.
ב.כן
ג.לא
ד.לא ,אונס זה אונס כמו שרצח זה רצח זה רצח .
ה.כל אישה יכולה ליפול קורבן

יש קווים משותפים ,התעללות היא התעללות בלי תלות במקום ובאופן שזה נעשה.

מזלם שאני לא עו"ד דין או שופטת , עסקאות טיעון הן חרא של דבר icon_smile.gif

בדיוק.

התוספת שלי היא שהדברים נכתבו בלשון נקבה/זכר אולם יאים
ונכונים לשני המינים.
ענתית
ענתית • 29 בינו׳ 2007
א.מי לדעתכם אשם באונס?
1) תמיד הגבר.
2) תמיד האישה.
3) שניהם.

תשובה: האנס (לא משנה מינו)

תשובה: לא דומה, ואכן מדובר בעבירות בעלות אופי שונה מידי, נשדד/ת, נאנס/ת, נרצח/ת, ומותקף/ת לא יכולים להיות מואשמים שהביאו על עצמם את הפשע.

תשובה: בחברות מסורתיות יש נטיה להאשים את הקורבן באונס, בחברה יותר "מודרנית" אולי לא מאשימים אבל לא תמיד ממהרים להאמין.

[B][B]תשובה: אין הבדל, אבל בגלל שהסיטואציה נחשבת נדירה יותר אולי יש נטיה להתייחס אליה לא ברצינות הראויה.[/B][/B]

[B]
[B]תשובה: כן!! ולא רק זה, אישה יכולה למצוא את עצמה קורבן לאונס, זה ממש לא משנה איך היא ניראת או בת כמה היא, או מה לבשה...
רוב מקרי האונס לא קורים בסמטאות אפלות
רובם, לצערנו מתרחשים בין אנשים שמכירים זה את זה
מקרים כמו בני סלע, לא נפוצים כמו שהרבה חושבים, הבעיה שהרבה נשים שנאנסות על ידי מכריהן/קרוביהן/הבוסים שלהן מתקשות להגיע במהירות לשלב של תלונה, ולכן מקרים רבים פשוט מתגלים רק לאחר שנים רבות
[/B]
[/B]

אגב, אונס.. זה לא מין, זה אלימות, גזל ורצח הנפש
נרצח למשל, לא ממשיך לחיות עם תוצאות מותו, נאנס/ת ממשיך/ה לחיות עם תוצאות הפשע כל חייו/חייה