שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

כאשר קונים מחו"ל במשלוח, חייבים במכס?

meniman​(נשלט)
לפני 17 שנים • 30 במרץ 2007

כאשר קונים מחו"ל במשלוח, חייבים במכס?

meniman​(נשלט) • 30 במרץ 2007
איך הולכת ההזמנה מחו"ל? קונים באינטרנט מאחת החנויות, משלמים דמי משלוח אך עדיין צריך להוציא את מה שהזמנו מהמכס (מהאונייה) ... איך עושים את זה? מישהו יודע?
sheze​(נשלטת)
sheze​(נשלטת) • 30 במרץ 2007
זה בעיקר עניין של מזל.
לפעמים תקבלי את המשלוח מבלי שיחייבו אותך במכס, לפעמים מחייבים במכס על סמך הערכה שהם עושים לפי הסכום ששילמת הרשום על האריזה (אפשר לשלם את המכס בסניף הדואר אליו מגיעה החבילה), ולפעמים אם ממש אין לך מזל הם פותחים לך את החבילה ואז זה קצת יותר מסובך לשחרר אותה. אם כי הבנתי שהיום אפשר לעשות את זה בפקס מבלי ללכת למכס.
dragon fly

Re: כאשר קונים מחו"ל במשלוח, חייבים במכס?

dragon fly • 30 במרץ 2007
meniman כתב/ה:
איך הולכת ההזמנה מחו"ל? קונים באינטרנט מאחת החנויות, משלמים דמי משלוח אך עדיין צריך להוציא את מה שהזמנו מהמכס (מהאונייה) ... איך עושים את זה? מישהו יודע?

קודם כל זה תלוי במוצר ומה סיווג המכס שלו
יש מוצרים פטורים ממכס וצריך לשלם רק את המעמ.
דבר שני תלוי בכמות של המוצרים בחבילה כלומר פריט אחד זה הגיוני כרכישה אישית אבל אם הזמנת 20 פריטים מאותו סוג רואים את זה בצורה אחרת.
דבר שלישי תלוי גם בערך המוצר וכו יש מגבלות סכום וכו
יש דברים שאסור לייבא יש דברים שחייבים אימות מכון תקנים תו תקן וכו
אני ממליץ על האתר של אגף המכס ומעמ שם אפשר לבדוק וללמוד פריטים ראשוניים בעניין
בהצלחה
ואם מדובר בסמים זה הכי קל מביאים אותם בליווי נוסע עוצרים באדום ומגיעים למוכס ואומרים לו שבאתי להצהיר ,,,הוא שואל על מה ?אתם עונים קוקאין משובח מקולומביה.
הוא לוקח תחבילה אורז אותה בניילון שקוף נותן לכם תעודת עיכוב ואתם מעברים לעמיל מכס שיששחרר אותם icon_lol.gif
קוקאין פטור ממכס רק לשלם מעמ והחבילה משוחחרת..... icon_lol.gif icon_lol.gif rffl.gif
master281
master281 • 30 במרץ 2007
זה באמת תלוי בסכום ששולם

או מה קונים

בדרך כלל החבילה מגיעה עם שליח עד לבית ואם צריך לשלם את המכס תדע במקום

לא תקבל את החבילה ללא תשלום

אני עשיתי כמה הזמנות על אחת כן שילמתי על השאר לא
meniman​(נשלט)
meniman​(נשלט) • 30 במרץ 2007
תודה רבה על התגובות, אני מתכוון לקניה של פריטי סאדו מחו"ל. בסביבות מקסימום 1000 ש"ח. מישהו יודע על חנויות זולות בחו"ל, או כמה תעלה לי קנייה כזו לאחר מכס??
LatexKing

מזל זו אכן המילה הנכונה

LatexKing • 30 במרץ 2007
אם כי יש כמה פרמטרים נוספים שמשפיעים:
צורת המשלוח - אם שלחת עם חברת שילוח כמו UPS כמעט ותמיד תאלץ לשלם את המיסים (כפי שהוזכר כבר - מע"מ ואם סוג הפריט מופיע ברשימה עליה יש מכסים (הנעלה לדוגמא) אז גם מכס. זה כנראה קשור לזה שכל משלוח מחו"ל (המורכב מהרבה חבילות, לא רק שלך) של חברות השילוח מלווה בטופס הצהרה, ועובר אוטומטית "במסלול האדום". מצד שני, אם תשלח בדואר רגיל (ומהבחינה הזאת עדיף משלוח פשוט ככל האפשר, ללא ביטוח ולא רשום ואם השולח מצהיר ערך נמוך או מתנה, מה טוב) יש סיכוי לא קטן שתקבל את החבילה עם חותמת "פטור ממכס" ולא תתבקש לשלם כלום. קרה לי כבר שחבילות בערך של מאות דולרים שנשלחו בדואר אויר "פשוט" עברו חלק, בעוד חבילות של עשרול דולרים בודדים שנשלחו ברשום מבוטח חויבו בתשלום.

המדינה ממנה נשלח המוצר - משום מה גם זה משפיע על סיכוי שתתדרש לתשלום (אולי קשור להסכמי-סחר או משהו כזה, מי יודע?). לדוגמא חבילות מארה"ב עוברות חלק הרבה יותר מאשר חבילות מאנגליה, אפילו אם יש עליהן הצהרת ערך.

בד"כ יש יתרון להזמין ממוכרים קטנים או פרטיים (לדוגמא מוכרים מ eBay) כי הם יותר גמישים בצורת המשלוח ובמה שהם מוכנים לרשום על החבילה. לעומת זאת חברות גדולות, מטבע הדברים, פחות משתפות פעולה. לדוגמא, באופן קבוע על חבילות שאני מזמין מ Westwardbound אני משלם מכס, גם על פריטים קטנים, מכיוון שהם מתעקשים לשלוח רק בדואר רשום ומבוטח. עם זאת, אפשר להגיד עליהם גם מילה טובה - הם לא גובים את המע"מ המקומי (יענו כמו שירות TAX REFUND שיש בשדות תעופה), ככה שיוצא שהפריט כולל משלוח אוויר יוצא יותר זול מאשר הזמנה מקומית לבריטניה. רב החברות לא טורחות לעשות זאת.

ולסיום, חייבים להגיד שכמעט בכל המיקרים גם אחרי תשלום מיסים תצאו עם פריט הרבה יותר זול מאשר תוכלו לקנות בארץ, וחלק גדול מהציוד בכלל לא ניתן למצוא פה.

בכל מקרה - תשארו קינקיים ותממשו את החלומות המיוחדים שלכם.

בשמחות,
LK
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 30 במרץ 2007
רק לידע כללי - פקודת המכס אומרת שזכותו (אולי אפילו חובתו, לא זוכר בדיוק) של המכס להחרים פריטים בעלי אופי פורנוגרפי. למיטב ידיעתי אף אחד לא טורח לאכוף את זה -- אבל כדאי להיות מודע לעניין.
shoshana
לפני 17 שנים • 31 במרץ 2007
shoshana • 31 במרץ 2007
אני פעם הזמנתי ציוד בערך ב120 דולר מארה"ב. הם כתבו על הטופס המצורף, בסעיף התכולה, ornaments וזה הגיע אחרי שבוע עם שליח אלי הביתה ללא כל דרישת מכס.
meniman​(נשלט)
meniman​(נשלט) • 31 במרץ 2007
שאלה נוספת שלא בהכרח קשורה - כאשר יש לי בחשבון הבנק (לאומי) כסף ישראלי ואני מזמין מאתר בארצות הברית, אוטומטית גובים ממני את הסכום בשקלים בשווה לשווי הדולרי, או שאני צריך שיהיה לי חשבון דולרי מיוחד (או חשבון מטבע חוץ או משהו בסגנון) ??
בקיצור, אם אין לי חשבון דולרי, באפשרותי בכל זאת לקנות בדולרים? תודה.
electro-z
electro-z • 31 במרץ 2007
אם הרכישה מבוצעת דרך האינטרנט אתה מן הסתם משתמש בכרטיס אשראי, ככה שיחוייב חשבון הבנק שלך דרך הכרטיס, אך בניגוד לריכשה באשראי שניגביית ממך בתאריך מסויים, כאן הסכום ירד מיידית מחשבון הבנק.