אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אני בהלם!!!

גידיאפ​(נשלט)
לפני 20 שנים • 5 בנוב׳ 2003
גידיאפ​(נשלט) • 5 בנוב׳ 2003
מצידי ערב מלכות שחורות ועבדים לבנים
אין לי עניין בעייות של עמים אחרים
יש לי מספיק צרות משלי
ghard

למר tame ..

ghard • 5 בנוב׳ 2003
הניתוח הפסיכואנליטי שלך מעורר השתאות בהחלט.למרות זאת לצורך העמקה נוספת פנה לאוחז בשוט שיעזור לך בתחום .....האנאלי טי , הפסיכו יבוא אחר כך.

אני חושב שהתבלבלת בין גרמניה לישראל, אני אשמח אם תוכל למספר לנו את כמות האנדרטאות שמונחות כאן על אדמתנו.מליונים ? אתה סתם מדבר שטויות ,מושקע פחות מדי , זו דעתי. בגרמניה ששם כ"כ רוצים לשכוח , שם תמצא מונומנטים אדירים חדשות לבקרים.
מה שבסה"כ דובר כאן זה שאנשים רוצים לזכור בין אם בשביל עצמם או בין אם בשביל בני משפחתם או סתם אחרים.
התייחסות לסמלים של משטר זה כדבר של מה בכך תמסמס את הזיכרון ותפחית מערכו , ככה זה.מבחינתך , אני משער, לא היית נרתע מפרטי לבוש (לבוש רגיל) שנושאים את הסמלים הללו על פי חנות אופנתית שבמרכז הונג קונג,נו טוב , מה כבר יש להגיד.

זריקת העידוד בסוף המאמר הנוקב שלך בהחלט הפיחה בי רוח של אופטימיות ,"אנחנו ניצחנו", איזה יופי,מהלומה רצינית !

(המשפט הראשון שלי היה בצחוק , נא לא לקחת ברצינות, אני רגיש ,במיוחד בתחת)
Tame
Tame • 5 בנוב׳ 2003
אני מקבל את הביקורת שלך ghard
אני מודע לעובדה שהנושא כאוב מעבר לכל דמיון.

השאלה היחידה שאני שואל היא אם עדיף לנו לשבת ולהתבוסס בצער ובכאב או שמא עלינו להשקיע חלק מהמאמצים שאנו משקיעים בהנצחה (שגם זה דבר שערכו לא מבוטל) בניסיון אמיתי להעמיק לתוך הטראומה הלאומית במטרה להתגבר עליה?
על אותו משקל של בנאדם פרטי שעבר טראומה ועתה עליו לעשות את הבחירה בין לחיות כל חיו בתוך הטראומה ובתוך הכאב או ללכת לטיפול נפשי במטרה להתגבר ולהחזיר את האיכות לחיים שלו. הלא זה הניצחון האמיתי?

נ.ב
אל תבין לא נכון, זה לא שאני חושב שלא צריך להנציח ולזכור את השואה. כמו כן, אין תחרות עולמית של "אייזה עם משקיע יותר בהנצחת השואה" שאנחנו מפסידים בה..
כל מה שכיוונתי אליו היה אחוז המאמץ שאנחנו משקיעים בהנצחה ביחס לאחוז המאמץ שאנו משקיעים בהתגברות על הטראומה.

מקווה שאני לא פוגע בך או באף אחד מעצם ההתעסקות בנושא כה רגיש. במקרה ותרצה להמשיך בדיון, ברצוני שתדע שאני תמיד מגיב להודעות פרטיות. אם תרצה להמשיך להתדיין תחת שרשור זה, גם זה בסדר.

אשמח לשמוע ממך בקרוב..
הדורבנים​(נשלט)
לפני 20 שנים • 7 בנוב׳ 2003
הדורבנים​(נשלט) • 7 בנוב׳ 2003
היי כולם (לא כתבתי הרבה פה, ועם כולם הסליחה)
אז ככה: ראיתי את השרשור בזמנו בחוויות כואבות. האמת שהיו כמה מהם. וקראתי חלק מהתגובות כאן.

דעתי האישית היא - שערב סטאלג זה משהו קצת דוחה. לא יודע - נאצים וכאלה, אחרי כל הידע שלנו על השואה... אני לא אשתתף בערב כזה.
אבל עובדה היא שספרי סטאלג קיימים, והשאלה היא בהחלט לגיטימית וברת דיון. אני בהחלט לא רואה בעייה בעצם העלאת השאלה.
האמת היא שאני לא רואה גם את הערב עצמו כמשהו לא לגיטימי. דוחה מאוד- כן. מחרמן - לא. אבל אני לא רואה איך הקיום (הדיסקרטי) של ערב כזה צריך לפגוע במישהו, או לזלזל במישהו.

הנושא של השואה הוא נושא מאוד טעון וחי במציאות הישראלית בכלל, וגם אצלי הקטן. הכל אנחנו (גם אני) משווים לשואה. ואז הצד השני כועס ואומר "אל תזכיר את השואה, זה דבר קדוש" (שזה שטות, לדעתי. השואה היא ארוע היסטורי. טראומטי מאוד. אבל הוא קרה באמת, וחשוב להזכיר אותו, גם בויכוחים).

בקיצור - יש לכולנו פתיל מאוד קצר בקשר לשואה. אנחנו לא יודעים לעכל אותה - וכנראה אין דרך נכונה לעכל אותה. וגם אני - גדלתי על השואה, רוב המשפחה של סבותיי מתו בשואה, והשם גרמניה מעביר רגש עז של תיעוב מרענן icon_smile.gif. והשרשור הזה מראה שכולנו כאלה.

אבל - ערב סטאלג, לא יהיה בשביל (עד כמה שאני מבין) לפאר את התרבות הנאצית, או להגיד שהם לגיטימיים, או לפגוע בניצולי שואה (שאני מקווה שלא יידעו עליו). המטרה היחידה שלו תהיה לעורר סיפוק מיני, ולממש פנטזיות.
ושוב: בעיניי זה דוחה, אבל בהחלט לגיטימי.
Master_Abra_Kadabra​(שולט)
לפני 19 שנים • 12 בינו׳ 2005

Re: גועל נפש

Master_Abra_Kadabra​(שולט) • 12 בינו׳ 2005
העולם המופלא כתב/ה:
מזעזע

העלו פה משהו מהאוב?
סליחה על החרוז
אבל למה זה בדיוק טוב?!
שפינוז_
לפני 19 שנים • 12 בינו׳ 2005
שפינוז_ • 12 בינו׳ 2005
הסיפורים האלה הם בדיוניים לגמרי
לא קראתי מעולם אחד מהם. קראתי פוסט בנושא וראיתי במחשב סרט
שבו יש שליטה נשית של נשים עם כובע נאצי
אין ספק שזה לא מגרה אבל זה בהחלט מסקרן
יהודים כתבו את זה המוח האנושי הוא בלתי נתפס
Rocco​(שולט)
לפני 19 שנים • 13 בינו׳ 2005
Rocco​(שולט) • 13 בינו׳ 2005
אח כמה שזה היה חסר לי ....
icon_smile.gif

ללכת לחפש עוד כמה שרשורים "מענינים" מסוג זה ?!!!!

icon_smile.gif