לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הכוח שמניע את פנטזית השליטה - אלימות ואגרסיביות

israelislave
לפני 4 שנים • 15 בינו׳ 2020

Re: הגיון

israelislave • 15 בינו׳ 2020
הכי טוב שיש כתב/ה:
כול מי שבעולם הבדס"מ,שרוט,כולל אני.
לכול אחד הסיבות שלו.
יש כאלה שמתכחשים לשריטה שלהם,זה לא משנה את המציאות.
כול מי שמגיע לכאן כשולט או נישלט הוא היוצא דופן בחברה.
אנחנו המיעוט,השונה,המוזר,יש יגידו לא שפויים.
כמו בכול דבר בחיים יש פלוסים ומינוסים.
הסכנות טמונות דווקא באלה שאומרים אבל אני בסדר אני בא ממקום בסדר אני שפוי.

מבזק:אם את\ה כאן את\ה לא.

השאלה היא רק באיזה רמה.
כול השאר סתם תירוצים.
סכנה נוספת שאפשר להדרד כאן למקומות מסוכנים.

התועלת בעולם הזה שזאת אכן דרך להוציא אגרסיות ו\או דברים שונים מעצמנו,שהפסיכולוגים טוענים שמוטב לשחרר אותם כול עוד זה לא פוגע ולא לחכות לפיצוץ הגדול ואם אנחנו גם נהנים מזה ,אז לכו על זה.

חוץ מזה גם לדפוקים מגיע בית.
וכולנו כאלה כאן ללא יוצא מן הכלל.

זה לא אומר שאנחנו גם טיפשים,
כמה מגאוני העולם היו מטורפים.

שאפו.
israelislave
EmeraldBoy כתב/ה:
דרקן ראהל כתב/ה:
מחקרים בדקו ואין קשר בין פתולוגיות נפשיות (מחלות היא מילה בעייתית, אבל זה די אותו דבר) או טראומה לבדסמ.
מה הכוונה אין קשר? הכוונה שאם בנאדם, חלילה, סובל מדיכאון קליני, זה לא יעזור לי לנחש שהוא בדסמי. ואם אדע שהוא בדסמי, זה לא יעזור לנחש שהוא עבר טראומה בילדות.
זה *לא* מבטל סיפור אישי. זה לא אומר שאין אנשים שאצלם בדסמ בהחלט יגרום לדכאון, או נובע מטראומה. הם אמיתיים. פשוט כשבודקים אלף איש, מסתבר שהם לא הרוב. זו בדיוק הסיבה שבדסמ בפני עצמו הוא לא פתולוגיה, לא בעיה. הוא בעיה כשהוא *כן* כרוך עם טראומות ודיכאון. ואז, בהחלט לפנות לסיוע.
נשים גם אלימות, גם חייבות להיות. יש להן דרכים מקובלות לבטא את זה, אבל זה קיים. בממוצע, אין ספק שהן פחות אלימות, אבל יש גם אחוז לא מבוטל של נשים שיותר אלימות מלא מעט גברים. וגם לגברים יש תופעות כמו גנדי (ההודי, לא הישראלי).
והאם בדסמים פחות אלימים? למה? חסרים פה דיבורים על אנסים? על שולטים ששוברים וזורקים? על שולטות ששוברות וזורקות? בעצם, חסרות תלונות על אלימות מילולית בפורום הזה וגם בבלוגים?
לבסוף, הצל. גם אני מת על יונג. יש ספר ילדים מופלא, "הקוסם מארץ ים". נהדר גם למבוגרים. על המאבק בצל והקבלה שלו. אבל, חשוב לזכור. זה יונג, לא *האמת*. מי שמתחבר לרעיון ומרוויח ממנו, אשריהו. ומי שלא, כנראה צריך תיאוריה אחרת בפסיכולוגיה כדי להבין את עצמו

1. אתה אומר שאין קשר בין פתולוגיה לבין בדסמ וזה מוכח. איפה ההוכחה?
זה לא מסתדר עם הניסיון האישי שלי, ודיברתי עם עשרות אם לא מאות אנשים קינקיים ממדינות שונות והדפוסים חוזרים על עצמם. לפעמים אני מרגיש שאני יכול לשמוע ממישהו על פטיש מסוים ולדעת ישר ממה הוא נובע.
זה גם לא מסתדר עם מחקרים אחרים שנתקלתי בהם שבהם יש קשר לבדסמ ופתולוגיה.
לבסוף, עד כמה שאני יודע, סאדומאזוכיזם עדיין מוגדר כהפרעה בDSM.

2. נשים הן ממש *לא* פחות אלימות מגברים. וזה מוכח ונמצא במחקרים והרצאות של ג'ורדן פיטרסון.
פשוט אצל גברים האלימות היא בעיקר פיזית, ואצל נשים רוב האלימות מתבטאת באלימות מילולית, כולל רכילות, רצח אופי, קריאה לחרם וכד'.

3. גנדי הוא דוגמא מושלמת לאדם שאילף את עצמו להיות לא אלים. אין לי ספק שהיה בו יצר אלים טבוע, שיכול היה להשתחרר אם הוא היה נותן לו דרור. גנדי היה חבר של היטלר, ובעל ואבא קשה.
אבל הוא חרט על דגלו את ההתגוננות הלא אלימה בכל מחיר, והדחיק כל סממן לאלימות אצלו.

4. בדסמים פחות אלימים? שאלה מורכבת. אני נוטה להאמין שכן. אלא מאי? שלתוך הקהילה מסתננים לפעמים אנסים בפוטנציה ופסיכופטיים אחרים תחת התואר שולטים, שגילו שהרבה יותר קל לבצע את זממם בקורבנות שמוסרים את עצמם לתוקף מרצון.
אבל אני יכול להעיד שבין השולטות שיצא לי להכיר פגשתי חלק מהנשים הטובות והעדינות ביותר שאי פעם ראיתי. נשים שלא היית מאמין בחיים שיש להן צד כזה. והן הרוב.

5. יונג - גם אם לא כל מה שכתב מוכח קלינית, יש הרבה אמת בדבריו. זה שיש לנו תת מודע זה ידוע ומוכח. וזה שיש לנו מחשבות ודחפים מודחקים גם כן מוכח. עכשיו רק נשאר לעשות 1+1 ולהבין שאת המחשבות והדחפים האסורים אנחנו מדחיקים אל עבר התת מודע. ומכיוון שהתת מודע אינו אינסופי ואי אפשר לזרוק אליו הכל ולקוות שהוא יבלע כמו בחור שחור, אז הדחפים האלה חוזרים וצצים, חוזרים ומתגנבים לפעמים, ומכאן - הצל

באשר לאלימות נשים:

ע"פ המחקרים הכי עדכניים 70% מהאלימות בזוגיות ההטרוסקסואלית ביזמת נשים.

האלימות עצמה מתחלקת פחות או יותר שווה בשווה בין בני הזוג

הזוגיות ההטרוסקסואלית הכי פחות אלימה בכל הוואריאציות - האלימות הרבה ביותר טמונה בזוגיות הלסבית.

נשים קטלניות:

בעוד שלנשים ברור שלרוב לא יכלו להביס גבר באלימות פיזית נשים נוטות להשתמש ברעל. הלמ"מ מדווח על יותר מ50 מקרי "מוות מהרעלה שמקורה לא ידוע" בקרב גברים אך - אף דיווח דומה בקרב נשים.

לענייננו... אני מאמין באיזונים כך שגם אם לעיתים נראה לנו שטרם נולד ה"חצי השני שלנו" אני משוכנע שלכל סיר יש מכסה, על כל צורך באלימות מינית יש מישהו\היא שיענו על הצורך הזה באותה השמחה\צורך.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 15 בינו׳ 2020
סלייב ישראלי כפרעליך, שוב אתה גורר דיון למחוזות הרפרנס? שוב עם ה״מחקרים״ העלומים האלה?

שחרר אותנו ממחקריך בחייאת, או לחילופין, תן את המחקרים עצמם.
israelislave
"פרלין​(נשלטת)"

מה הטעם כאשר החוקרים המובילים בעולם לא נחשבים בעינייך?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
US National Survey: more men than women victims of intimate partner violence
Bert H. Hoff

Findings

In the last year, males are more often the victim of intimate partner physical violence, psychological aggression and control over sexual/reproductive health.

https://www.emerald.com/insight/content/doi/10.1108/17596591211244166/full/html
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
כאשר הקונצנזוס הוא שמידת האלימות בזוגיות שווה בין גברים ונשים, וכאשר כבר ברור שקיים תת דיווח גדול מאד בקרב גברים מסיבות ידועות המספרים של פרופסור שטראוס... מומחה מהגדולים בעולם, אפילו אם זה לא מסתדר עם אג'נדת השנאה שלך, בהחלט מצביעים על כ70% אלימות מצד נשים, מה שאגב מאשר נתון אחר, שכשני שליש מהאלימות נגד חסרי ישע היא של נשים.

אתן פשוט אלימות אבל לא מודות בזה. אין גבר שלא הותקף בחייו ע"י אשה אבל בטוח שרק חלק קטן מהם התלונן, כי ככה.

https://www.psychologytoday.com/us/blog/talking-about-men/201911/domestic-violence-against-men-no-laughing-matter

אולי במקום להתוכח איתי תלכי לקרא שוב את מניפסט החלאה... מן הסתם הספר הכי נקרא בספריה שלך.

בקיצור................... גזגזי.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
סאדומזוכיזם בהחלט לא מופיע בdsm.
מה שכן מופיע בdsm5 הוא הפרעה מזוכיסטית והפרעה סדיסטית. וג'יימס כבר התייחס קודם.
האבחנה תינתן *אם ורק אם* יש סבל, אומללות, כפייתיות, משהו. אז מה אם אתה נהנה מכאב? זו לא הפרעה, אם זה לא מפריע לחיים שלך ו/או אחרים.
זה עניין חשוב של לוגיקה, אז נבהיר: כשאנחנו אומרים *אם ורק אם* אנחנו מקבלים שני משפטים:
רק אם אתה מזוכיסט/סדיסט וזה דופק לך את החיים יש לך הפרעה
רק מי שיש לו הפרעה הוא מזוכיסט/סדיסט שחייו נדפקים מזה.
לזה נועדה האבחנה. היא שם כדי לעזור למי שסובל. וזה *לא* הרוב.
עכשיו, אני יכול להביא אלף דוגמאות איך בני אדם חושבים עקום, כמה ההיגיון הבריא והאינטואיציה יכולים לטעות, כמה אנחנו גרועים בלהבין סטטיסטיקה והסתברויות. הרי למה בכלל השיטה המדעית? כל אחד פשוט יחליט מה נכון ודי.
אתם לא יכולים לשחק ככה עם פסיכיאטריה, זה לא בופה. ומה ההיגיון להחזיק מהדורת dsm או את ה-icd (מקבילה לdsm של ארגון הבריאות העולמי) מלפני 40 שנה ולהגיד ששם האמת? הייתם אומרים שספר פיזיקה, כימיה, ביולוגיה מלפני 40 שנה עדיף על ספר מהיום? הייתם רוצים שרופא המשפחה יגיד לכם "לפי האבחנה המודרנית אתה בריא, אבל אני מטפל כמו ב1960 אז אתה חולה"? וליתר ביטחון הוא מוציא קופסה מאובקת של תרופה פג-תוקף ומסביר שהיום חושבים שהיא רעילה, אבל לדעתו מה שהוא נתן לחולים אז טוב לחולים היום?
אבל מחלות נפש? טוב, שם כל אחד יודע הכי טוב. ואלה שאחראים? אם הם אומרים שסכיזופרניה זה מחלת נפש ומסבירים מה זה - יש דבר כזה. כנ"ל מאניה דיפרסיה, ptsd, ocd, פסיכופתים ועוד. אבל כשהם אומרים שבדסמ זה לא מחלה? לא, הם לא מבינים מה הם אומרים. כל הנפש הזה שטויות, הם תחת לחץ פוליטי, מה לא.
רוצים למחוק את הdsm? תמחקו ה-כל. רוצים לקבל? תקבלו ה-כל. רוצים לריב עם חלקים ממנו? להסביר שזה אחרת? סבבה. תואר שני פסיכולוגיה, תואר שני במדעי המוח, תואר ברפואה עם התמחות בפסיכיאטריה. עכשיו תתחילו לעשות מחקרים, ותתקבלו לאיגוד המקצועי המתאים. ועכשיו - תשפיעו על הdsm איך שבא לכם.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
israelislave כתב/ה:
"פרלין​(נשלטת)"

מה הטעם כאשר החוקרים המובילים בעולם לא נחשבים בעינייך?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
US National Survey: more men than women victims of intimate partner violence
Bert H. Hoff

Findings

In the last year, males are more often the victim of intimate partner physical violence, psychological aggression and control over sexual/reproductive health.

https://www.emerald.com/insight/content/doi/10.1108/17596591211244166/full/html
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
כאשר הקונצנזוס הוא שמידת האלימות בזוגיות שווה בין גברים ונשים, וכאשר כבר ברור שקיים תת דיווח גדול מאד בקרב גברים מסיבות ידועות המספרים של פרופסור שטראוס... מומחה מהגדולים בעולם, אפילו אם זה לא מסתדר עם אג'נדת השנאה שלך, בהחלט מצביעים על כ70% אלימות מצד נשים, מה שאגב מאשר נתון אחר, שכשני שליש מהאלימות נגד חסרי ישע היא של נשים.

אתן פשוט אלימות אבל לא מודות בזה. אין גבר שלא הותקף בחייו ע"י אשה אבל בטוח שרק חלק קטן מהם התלונן, כי ככה.

https://www.psychologytoday.com/us/blog/talking-about-men/201911/domestic-violence-against-men-no-laughing-matter

אולי במקום להתוכח איתי תלכי לקרא שוב את מניפסט החלאה... מן הסתם הספר הכי נקרא בספריה שלך.

בקיצור................... גזגזי.

הנה מקום שבו כל מה שאנחנו יודעים ומאמינים עומד למבחן. כולם *יודעים* שנשים יותר אלימות. *ברור* שהחא טועה. ולסטודנטים יש גישה למאמרים מלאים.
אז נבין לעומק. קודם כל חשוב לציין שהמגזין שממנו המאמר מדורג נמוך מאוד בעולם המחקר, אבל זה לא בהכרח מעיד על איכות המחקר, זה יכול להעיד על מגזין שנועד לקהל נישה,קשה לומר. עוד צריך לציין שהסקר הוא מ2010, שסקרים שונים מאותה תקופה מראים נתונים קצת שונים, שיש בעיות בדיווח על מקרי אונס ועוד. והסקר מדבר *רק* על 2010, אז צריך להיזהר בהכללה.
בוטום ליין של הסקר בפני עצמו? יותר אלימות נגד גברים בתוך מערכות יחסים.
בוטום ליין של החוקר, המסקנות שלו?
1. ב2010 אלימות זוגית הופעלה במידה שווה נגד גברים ונגד נשים. הדיווחים על אלימות גבוהה יותר נגד גברים קשורים לצורת הצגת תוצאות הסקר.
2. אין בנמצא כמעט שום סיוע לגברים ו/או חינוך שקשור לאלימות זוגית נגד גברים. לפי הממצאים, המצב חייב להשתנות.

מסקנה שלי - סלייב, יש הטיות בסקרים האלה. אלימות נגד גברים היא תופעה שלא זוכה ליחס מתאים, בלשון המעטה. אם זה 50% או 40% או 35% זה כבר לא משנה. זה הרבה יותר נפוץ ממה שנדמה לנו.
רק בבקשה תשקול שאם מה ש*כולם* יודעים על אלימות של נשים שגוי, אז אולי מה ש*כולם* יודעים שגוי גם בנושאים אחרים?

נקודה חשובה - אלה לא סקרים שנעשו בישראל. ייתכן וכאן התמונה שונה, אבל סביר מאוד שהיא לא מה שנדמה לנו
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 15 בינו׳ 2020
סלייב, למה התעצבנת כה? תראה מה כתבתי, התגובה שלך לגמרי לא פרופורציונלית.

ברשותך, לא אקרא את מניפסט החלאה ואף לא אגזגז. (מה זה בכלל? לא נשמע לי חיובי, בגדול.)
James Bondage​(מתחלף)
לפני 4 שנים • 21 בינו׳ 2020
James Bondage​(מתחלף) • 21 בינו׳ 2020
EmeraldBoy כתב/ה:
אלה שנהנים לפעמים מכאב כתבלין לחיי הסקס הוניליים שלהם הם לא בדסמים אמיתיים

אבל אולי הם סקוטים אמיתיים?

https://en.wikipedia.org/wiki/No_true_Scotsman

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%95%D7%9D_%D7%A1%D7%A7%D7%95%D7%98%D7%99_%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%AA%D7%99

כן, אתה צודק טאוטולוגית: אנשים שיש פתולוגיה בהתנהגות המינית שלהם, שהסקס שלהם מותנה בצורה כזאת או אחרת בכאב, סובלים מפתולוגיה. כמו כן, ידוע כי 1+1 = 1+1. אז מה?
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
ג'יימס, מסכים איתך, רק רוצה לחדד.
המדד הוא דברים כמו תפקוד, יציבות נפשית, אובססיה, יכולת לקיים מערכות יחסים, הגשמת הפטיש בכל מחיר, כאב מסכן חיים כי חייבים, כאלה.
אם המיניות של אדם מותנה בכאב, אבל הוא מצליח בכל המדדים הנ"ל, מאוד לא סביר שיאבחנו לו פתולוגיה שקשורה לבדסמ (הייתי אומר לא יאבחנו, אבל קטונתי - אני לא מאבחן). למעשה, אם נשקיע בזה רגע מחשבה, אין שום סיבה שהוא בכלל יפנה לטיפול ועזרה, רק בגלל הבדסמ. כי למה? ואם מישהו מתעקש לשכנע את הפסיכולוג שלו שכן יש לו הפרעה, אז יש לו הפרעה. כלשהי. נראה לי שזה גם טאוטולוגי כזה.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}

Re: הגיון

הכי טוב שיש כתב/ה:
כול מי שבעולם הבדס"מ,שרוט,כולל אני.
לכול אחד הסיבות שלו.
יש כאלה שמתכחשים לשריטה שלהם,זה לא משנה את המציאות.
כול מי שמגיע לכאן כשולט או נישלט הוא היוצא דופן בחברה.
אנחנו המיעוט,השונה,המוזר,יש יגידו לא שפויים.
כמו בכול דבר בחיים יש פלוסים ומינוסים.
הסכנות טמונות דווקא באלה שאומרים אבל אני בסדר אני בא ממקום בסדר אני שפוי.

מבזק:אם את\ה כאן את\ה לא.

השאלה היא רק באיזה רמה.
כול השאר סתם תירוצים.
סכנה נוספת שאפשר להדרד כאן למקומות מסוכנים.

התועלת בעולם הזה שזאת אכן דרך להוציא אגרסיות ו\או דברים שונים מעצמנו,שהפסיכולוגים טוענים שמוטב לשחרר אותם כול עוד זה לא פוגע ולא לחכות לפיצוץ הגדול ואם אנחנו גם נהנים מזה ,אז לכו על זה.

חוץ מזה גם לדפוקים מגיע בית.
וכולנו כאלה כאן ללא יוצא מן הכלל.

זה לא אומר שאנחנו גם טיפשים,
כמה מגאוני העולם היו מטורפים.

יש בעיה אחת ממש רצינית בטענה שלך. בלי שום קשר למסר שאתה רוצה להעביר, להסבר שלך, הניסוח פוגע בהסבר.
ברגע שבנית הסבר שאי אפשר להפריך בשום צורה, הוא תמיד נכון, לא הסברת כלום. אין שום דרך לבחון את ההסבר שלך, בגלל הניסוח.
נסה לחשוב על זה ככה - נחלק את הכלוב לשתי קבוצות (רק לצורך הדיון, ברור שזה לא ככה)
1. מאמינים שיש להם הפרעה - צודקים, יש להם הפרעה
2. מאמינים שאין להם - מכחישים, יש להם הפרעה
בוא נוסיף עוד שתיים:
3. אנשים שלא יודעים - חסרי הבנה, יש להם הפרעה
4. אנשים שהפסיכולוג שלהם אמר להם שאין להם הפרעה - לא נכון, הם בכלוב, יש להם הפרעה.
זה לא ייגמר. כל הוכחה, כל דוגמא סותרת, כל בנאדם שלא מסכים איתך - ההסבר שלך מוחק את כולם.
וליתר ביטחון, תראה מה קורה אם הופכים אותו:
כל מי שבעולם הבדסמ מאושר ובריא, כולל אותי
יש כאלה שאומרים שרע להם, אבל זה לא משנה את המציאות.
הסכנות טמונות דווקא באלה שמתעקשים שיש להם הפרעה.
מבזק: אם אתה כאן, אין לך

אני לא עושה את זה כדי להראות טעות בתוכן. אין לי מילה להגיד על התוכן. אין שום חובה לקחת את הדברים האלה, ואם הם לא מוצאים חן, אתה יותר ממוזמן להתעלם.