צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מגרש משחקים מנטאלי

נוריתE
לפני 14 שנים • 26 ביוני 2009
נוריתE • 26 ביוני 2009
המאבק נימצא במקום של לאן ללכת..עד כמה רחוק להגיע
זה מאבק אישי לרוב של הנישלטת
עד כמה רחוק להגיע ,אילו אקטים להגדיר כגבול ועל אילו שלא.

שולט לא יכול להנחית כי פשוט היא עלולה לקום וללכת
הוא צריך לנהוג בשיקול דעת גם אם היצר שלו צועק לו אחרת
שולט גם צריך לפעמים לרסן את עצמו ללכת צעד צעד על פי הקצב של זאת שמתחתיו.

במאבק כוחות ,תמיד, יש מי שמפסיד וקשרכזה,חבל,פשוט חבל..

וכשהמאבקים האישיים האלו מסתיימים,אפשרבאמת, להתחיל לחיות ולהגשים.
astaro
לפני 14 שנים • 26 ביוני 2009

Re: מאבק

astaro • 26 ביוני 2009
אני עדיין לא רואה את המאבק. מאבק נובע מאי הסכמה וכאן שני הצדדים מסכימים לחלוטין על אופי האינטראקציה. אחד רוצה לשלוט והשני רוצה להשלט. הם לא נאבקים, כל אחד דוחף קצת לצורה שבה הוא רוצה לחוות את המצב ובסופו של דבר מוצאים (או לא) נקודת אמצע שמתאימה לשני הצדדים. אני מסכים שיש אלמנטים כוחניים בתן וקח מתוך סוג הקשר שאנחנו מדברים אליו. כששני אנשים הולכים לקראת אותה מטרה הם לא נאבקים. באותה המידה שיש אלמנטים כוחניים יש גם אלמנטים של דחיפה/קידום אחד של השני. כשאתה מדבר על מאבק אתה מתייחס לתהליך של ביסוס המעמד בתוך קשר שהוא בדסמי באופיו? במידה וכן אז אני מסכים איתך, פשוט חושב שזה חלק קטן בשאר התהליך שמתרחש. בתמונה הרחבה האספקטים של הדחיפה/קידום הם משמעותיים הרבה יותר בתקשורת הזאת ובסופו של דבר הם אלו שיקבעו באמת את התוצאות של האינטראקציה.
רורשך​(שולט)
לפני 14 שנים • 25 ביוני 2009

רורשך​(שולט) • 25 ביוני 2009
נקבה כתב/ה:
רורשך כתב/ה:
astaro כתב/ה:
אני לא רואה את המאבק. מאבק הוא מצב שבסופו יש מפסיד ומנצח, אחד שיוצא נשכר ואחד שיוצא מופסד. כאן אנחנו מתעסקים בדיאלוג, מצב בו שני אנשים פועלים ביחד למטרה משותפת ובסופו אם הדיאלוג היה מוצלח שני הצדדים יוצאים נשכרים.

מאבק לא חייב להיות מצב שבו יש מפסיד אמיתי ומנצח אמיתי.
מאבק יכול להיות מצב שבו כולם מרוויחים, כאשר צד אחד רוצה "להפסיד" (וכאשר יגיע לשם, למעשה מטרת המאבק תוגשם עבורו) והשני רוצה "לנצח", אבל לא באופן אוטומטי.

אז זה לא ממש מאבק.. זה יותר סוג של דיאלוג. מאבק מתחבר להתנגשות... שיחה, דיבור, חוויה משותפת למען מטרה משותפת זו כבר דרך שיכולים להיות בה אלמנטים כוחניים, פיזיים ומנטאליים אבל זה עדיין לא נכנס לקטגוריה של מאבק.
אני חושבת שחשוב להקפיד על המשמעות של המילים ואיך אפשר לפרש אותן כשמדובר בBDSM כדי שהן יכילו את הכוונות הרגשיות מעבר לפרשנות הטכנית/מילולית.

זה שצד מסויים רוצה להפסיד, לא אומר שהוא לא מתכוון להאבק בכוח מספיק כדי שתהיה לו גם יכולת לנצח. זה הופך את זה למאבק, כי אין כאן שום דבר קבוע מראש. התוצאה נקבעת בסופו של דבר במאבק.
astaro
לפני 14 שנים • 23 ביוני 2009
astaro • 23 ביוני 2009
אני פשוט נהינה מהתגובות של שניכם, צמד חמד icon_smile.gif
נקבה​(נשלטת)
לפני 14 שנים • 23 ביוני 2009

נקבה​(נשלטת) • 23 ביוני 2009
רורשך כתב/ה:
astaro כתב/ה:
אני לא רואה את המאבק. מאבק הוא מצב שבסופו יש מפסיד ומנצח, אחד שיוצא נשכר ואחד שיוצא מופסד. כאן אנחנו מתעסקים בדיאלוג, מצב בו שני אנשים פועלים ביחד למטרה משותפת ובסופו אם הדיאלוג היה מוצלח שני הצדדים יוצאים נשכרים.

מאבק יכול להיות מצב שבו כולם מרוויחים, כאשר צד אחד רוצה "להפסיד" (וכאשר יגיע לשם, למעשה מטרת המאבק תוגשם עבורו) והשני רוצה "לנצח", אבל לא באופן אוטומטי.

אז זה לא ממש מאבק.. זה יותר סוג של דיאלוג. מאבק מתחבר להתנגשות... שיחה, דיבור, חוויה משותפת למען מטרה משותפת זו כבר דרך שיכולים להיות בה אלמנטים כוחניים, פיזיים ומנטאליים אבל זה עדיין לא נכנס לקטגוריה של מאבק.
אני חושבת שחשוב להקפיד על המשמעות של המילים ואיך אפשר לפרש אותן כשמדובר בBDSM כדי שהן יכילו את הכוונות הרגשיות מעבר לפרשנות הטכנית/מילולית.
רורשך​(שולט)
לפני 14 שנים • 22 ביוני 2009

מאבק

רורשך​(שולט) • 22 ביוני 2009
astaro כתב/ה:

astaro
לפני 14 שנים • 18 ביוני 2009
astaro • 18 ביוני 2009
נוריתE
לפני 14 שנים • 18 ביוני 2009
נוריתE • 18 ביוני 2009
נקבה כתב/ה:
קרב זה מטאפורה אנחנו לא באמת נכנסים למדי מלחמה עד המוות או הנצחון.
לא צריך לקחת את זה כל כך קשה.
אבל זה כן משהו שדורש יכולות התמודדות מסוימות. עם הבן אדם שמולך ובתוך עצמנו.

"המלחמה לעיתים היא בתוך תוכה של הנשלטת בין הרצון הצורך להתמסר..."
דווקא נראה לי נורא שמישהי תצטרך להילחם כדי לתת את עצמה. מה הטעם?
אם את לא רוצה לא צריך.
זה בא טבעי.
לא צריך לעבד את הנפש ככה שהיא תתאים למי שמולך. אחרת איזו צורה יש לך?

"קרב ,זאת מטאפורה" כמובן..לא יוצאים ה על חרבות וסכינים זה קרב מנטלי שמפרש לפעמים גם בצורהפ יזית, ההכנעה עצמה ההתמסרות וכל מהשכרוך בזה...

המאבק הפנימי בדרך להתמסרות הוא קשה יותר אלא אם כן הבנאדם (גבר או אישה ,עבד או שפחה) ממש ממש בנוי לסאבמיסיות בלי תנאים, מכורח כל מיני נסיבות...

הנטיה הטבעית שלנו במצב של איום פיזי נפשי היא מה שקרוי...שוב
fight or flight
ככה המוח הקדום מאוד שלנו בנוי , צורך הקיום והשימור העצמיים.

זה -הכניעה - לא בא טיבעי ברגיל, למה? חיי היום יום שלנו מאלצים אותנו להאבק על דברים להיות בשליטה בחיים שלנו ובמה שכרוך בהם,
זה שיש בנו צורך להכנע להתמסר להיות מה שאנחנו זה ברור אבל עדיין יש את הקונפליקט בין האני היום יומי לבין האני,אני הזה הפינימי של היותי שפחה/נישלטת/סאבית והצורך שלי לממש אותו על הדרך הטובה ביותר לי ולאדוני (ואם משיהי רוצה להצטרף בכוונה מדברת כאן רק,בלשון אני)
וכאן המאבק
להניח לשליטה העצמית על חיינו וכל מה שקורה בהם
להניח אותם בידיים של אחר,כל כמה שנירצה יש מאבק
פנימי יש קונפליקטים שצריך ליישב בפנים,
והניצחון שלנו הוא ההתמסרות הנתינה
בעצם קיום הקשר הבידיסמי הזוגי האולטמטיבי שלנו עצמנו עם בן/בת הזוג השולטים
(זה לא ממש בן או בת זוג הרי אבל לצורך ההסבר )

אני התחלתי, לכנות את זה leap of faith
גם בלי להגדיר את ככה ממקודם , ככה זה היה אצלי
הוויתור הגמור על כל מה שאת בחיי היום יום שלך על כל הצרכים שלך בשליטה עצמית על ניהול אורח חייך הנתינה של כל זה בידיים של אחר ,לחלוטין,לצורך צורך העיניין שלנו.
נקבה​(נשלטת)
לפני 14 שנים • 17 ביוני 2009
נקבה​(נשלטת) • 17 ביוני 2009
קרב זה מטאפורה אנחנו לא באמת נכנסים למדי מלחמה עד המוות או הנצחון.
לא צריך לקחת את זה כל כך קשה.
אבל זה כן משהו שדורש יכולות התמודדות מסוימות. עם הבן אדם שמולך ובתוך עצמנו.

"המלחמה לעיתים היא בתוך תוכה של הנשלטת בין הרצון הצורך להתמסר..."
דווקא נראה לי נורא שמישהי תצטרך להילחם כדי לתת את עצמה. מה הטעם?
אם את לא רוצה לא צריך.
זה בא טבעי.
לא צריך לעבד את הנפש ככה שהיא תתאים למי שמולך. אחרת איזו צורה יש לך?
נוריתE
לפני 14 שנים • 16 ביוני 2009
נוריתE • 16 ביוני 2009
יש טיזינג ויש טיזינג...
הגבול לרוב,עובר במקום בו הוא השולט,שם אותו.

מה זה יש ויש??

icon_rolleyes.gif
יש כזה מיני שעלול את הגבול
יש כזה שגובל בחוצפה בסרוב וזה מיותר
כי תמיד ישנה מילת הביטחון תמיד מדברים קודם תמיד אפשר להפסיק

ויש מה שמכנים ביידיש "חיינדלאך" חינחונים
שגם יכולים לגבול במיניות כל שהיא. וזה לא צריך להעשות פנים אל מול פנים

יש פה מי אמר? רורשך?
מילחמה, הוא לא רוצה אחת שתכנע ללא "קרב"? אין פה קרבות,
המלחמה הלעיתים היחידה היא בתוך תוכה של הנישלטת בין הרצון הצורך להתמסר ולהמכר על לסוף למה שקורה, לבין אותו הייצר הקדמון של fight or flight
וזה לא משהו רצוני וזה לא נקרא ט יזינג.