ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שולטים וחארות...

Homelander​(שולט)
לפני 14 שנים • 25 באוק׳ 2009

שולטים וחארות...

Homelander​(שולט) • 25 באוק׳ 2009
תארו לכם שאתם נוסעים בשקט לנופש בצפון ואתם בדרככם מירושלים לטבריה...
אתם לא אלו שנוהגים כרגע, אז יש לכם קצת שקט ושלווה ואתם נוסעים בכיף- מדמיינים לכם כבר את הצימר, המזגן, הנופים, הבילוי, השלווה.
פתאום משום-מקום חותך אתכם נהג מסעית בצורה מטורפת לאללה, החושים מייד מתחדדים והמחשבות הנעימות נעלמות במהירות-הבזק.
מעכשיו הוא מפזז לכם על הכביש, חותך מנתיב לנתיב- ואתם רק אומרים לעצמכם שאם הייתם הנהגים אז בוודאי שכבר הייתם נפטרים ממנו, אבל כשאתם רואים איך שהוא מאיים על כל הכביש בנסיעה הפראית שלו, אתם מבינים שגם אתם לא הייתם מצליחים להעלים אותו.
והנהג הזה מלווה אתכם במשך כל הנסיעה כמעט; אתם רואים אותו בכל-מקום, אתם שומרים ממנו מרחק כמה שאפשר וזה קשה כי הוא בכל-זאת נוהג במסעית ואתם רואים איך כל הנהגים סביבכם משתגעים!
ואז... (אמנם לרוע המזל רק לקראת סוף הנסיעה כדרכו המרגיזה של מרפי), אתם רואים מכונית של איזה קצין משטרה שיצא בעצמו לחופש כנראה כי הוא בלי סירנה- רק הלוחית; אמנם אתם כבר למדתם שאין מה לצפות ממש משוטרים, אבל להפתעתכם הרבה, הקצין עוקף את הנהג הפסיכי, נעמד לפניו בנתיב ופשוט מאט לאיטו... כולם נושמים לרווחה והחיוכים של כל הסביבה חוזרים לפרצוף בזמן שהקצין מאט את נהג המסעית ולא עוזב אותו לרגע, גם מחוץ למשמרת.
עכשיו כולם עוקפים אותו כמובן והפרצוף שלו, מלבד שנראה כמו פרצוף של רוצח-סדרתי נטו, כ"כ זועם שאתם מרגישים את הסיפוק מחלחל בגופכם ואומרים לעצמכם "מגיע לו לבן-זונה." beatstang.gif

אבל אנחנו מדברים פה על שולטים, אנחנו מנסים לראות את הדברים גם מעבר, הווה אומר שאנחנו מלבד כל הסיטואציה שתיארתי לכם (אמיתית לחלוטין כמובן), אומרים לעצמנו, אולי זה רעיון מצויין! אולי כדאי ללמוד מזה- אנחנו הרי שולטים ולכן גם סוג של "מחנכים"- למה שלא ניישם ונחנך בעצמנו כמה אנשים שראויים לכך ולא בצורה הדבילית של הפוסטמה שנראתה פה בפורומים מקללת ומנסה למשוך בכוח מהאוטובוס חייל מסכן שאני במקומו הייתי מוריד לה סטירה...
אלא בצורה אלגנטית ומתוחכמת.

ולכן אני פה, כדי לשאול מס' שאלות:
1. האם התנסיתם ב"חינוך" שכזה בעצמכם, בחיים שלכם מחוץ לתחום ומחוץ למדים או סמכות שניתנה לכם בזכות עבודה מסויימת, אלא בתור אנשים עצמאיים?
2. האם עשיתם את זה מתוך מחשבה שבתור שולטים ראויים עליכם להיות מחנכים גם בחיים?
3. והרי BDSM זה עניין של הסכמה, האם למרות זאת ראוי להפעיל עקרונות שליטה מסויימים על אנשים שלא קיבלו את מרותכם כדי לטפל בבעיות ציבוריות?
4. והאם כשאתם עושים את זה במטרה להיות גם שולטים ראויים, זה לא צבוע? שהרי האנשים שעליהם אתם מפעילים את הסמכות לא יודעים שזו חלק ממטרתכם...

icon_twisted.gif

אני יכול לומר שלי אישית יצא לבצע כמה וכמה פעולות כאלה בחיי וקיבלתי דווקא פרגון רב מהחברה ומהסביבה עליהן... גם היום פונים אלי בבקשה "לחנך" מישהו בצורה זו או אחרת או מסיבה כזו או אחרת.
אבל מעניינת אותי דעתכם האישית. מה אתם אומרים?
נילי ונילי
נילי ונילי • 25 באוק׳ 2009
צ'יטה התחרמן פעם מאיזו קופאית שהביאה לו חלב בסופר. נראה לי שיתאים לך לקחת ממנו כמה עצות.
אחותופל
אחותופל • 25 באוק׳ 2009
אני אומרת (ואני מנסה להיות הכי מעודנת שאפשר): אחינו, צא מהסרט שאתה חי בו! הרעיון הזה הוא כל כך מופרך, מוגזם ומופרע ונראה לי כבר שיש פה בעיה קלה של בוחן המציאות שלך.
זה שאתה מוגדר כ"שולט" באתר סאדו/קהילת סאדו/ע"י החברה שלך ממש ממש לא עושה אותך מחנך חברתי בשום צורה ודרך.
מילא היית לוקח אחריות כאדם רגיל בחברה. אבל כ"שולט"?? ו"לחנך"??? מי שמך??
walking dead
walking dead • 25 באוק׳ 2009
eat.gif
    התגובה האהובה בשרשור
Homelander​(שולט)
Homelander​(שולט) • 25 באוק׳ 2009
אני האגדה כתב/ה:
אני אומרת (ואני מנסה להיות הכי מעודנת שאפשר): אחינו, צא מהסרט שאתה חי בו! הרעיון הזה הוא כל כך מופרך, מוגזם ומופרע ונראה לי כבר שיש פה בעיה קלה של בוחן המציאות שלך.
זה שאתה מוגדר כ"שולט" באתר סאדו/קהילת סאדו/ע"י החברה שלך ממש ממש לא עושה אותך מחנך חברתי בשום צורה ודרך.

ראשית לא אתייחס לכל-מיני הערות על מופרעות והבלים דומים, את זה גם אמרתם על אנשים שכתבו פה על פנטזיות אונס, כך שכבר ידוע שאתם מאד "פתוחים" ושפלא שאחרים לא מפרטים בפניכם באשר לרעיונות, הגיגים וכמוסות-לב.
שנית, אבל אני כבר מזמן הבנתי שאני לא צריך לקחת הערות כאלה ברצינות... אנשים קטנים, מכירה אותם?

ושלישית באשר לדברים היותר רציניים שאמרת; עזבי רגע את העובדה שמן הראוי שכל אחד ואחת מאיתנו ינסו להיות קצת מחנכים. הנק' היא שאני לא מוגדר כ"שולט" באיזה אתר אינטרנט, אני מגדיר את עצמי ככה בחיים- ואת לא מכירה אותי כדי להגיד משהו בנידון הזה.
וכן, ברור שראוי לקחת אחריות חברתית כאדם מהשורה; אבל מה לעשות שזה ברור ולא הרגשתי כל צורך לשאול את זה? ולכן שאלתי שולטים, איך הם רואים את עצמם וכמה הם לוקחים את "תפקידם" או הגדרתם ברצינות.
אז אם את רוצה לנסות להשיב לעניין, את יכולה להשיב שלא נראה לך ששולט צריך לקחת את עצמו ברצינות, אז אני אבין מאיפה את באה... אבל כל התשובה בשאלות שלך? לא אומר לי כלום. את מזומנת לנסות שוב אם את רוצה.
huan
huan • 25 באוק׳ 2009
שולטים? מחנכים? חברי ועד בית?

מה עם באמת "לצאת מהסרט" ולגלות אחריות אנושית ואזרחות טובה מתוקף היותינו בני אדם ואזרחים ולא מתוקף פנטזיות מגלומניות שאף אחד מלבדינו לא שותף להם?

אני אישית דואג לנסות להשתיק כל אחד שהופך אוטובוס ציבורי למסיבה לא מוצלחת, ולעזאזל עם הסוגריים בכלוב.
Mephisto​(שולט)
Mephisto​(שולט) • 25 באוק׳ 2009
אומרים על אנשים שבעקביות מדברים על עצמם ברבים שהם סובלים ממגלומניה או מתולעים.
אני לא בטוח בקשר לתולעים אבל די ברור שאתה אכן סובל ממגלומניה.

מה אומרים על אנשים שבעקביות כותבים "מסעית" אני לא יודע.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 25 באוק׳ 2009
princeOFdream כתב/ה:
אני האגדה כתב/ה:

ראשית לא אתייחס לכל-מיני הערות על מופרעות והבלים דומים, את זה גם אמרתם על אנשים שכתבו פה על פנטזיות אונס, כך שכבר ידוע שאתם מאד "פתוחים" ושפלא שאחרים לא מפרטים בפניכם באשר לרעיונות, הגיגים וכמוסות-לב.
שנית, אבל אני כבר מזמן הבנתי שאני לא צריך לקחת הערות כאלה ברצינות... אנשים קטנים, מכירה אותם?

ושלישית באשר לדברים היותר רציניים שאמרת; עזבי רגע את העובדה שמן הראוי שכל אחד ואחת מאיתנו ינסו להיות קצת מחנכים. הנק' היא שאני לא מוגדר כ"שולט" באיזה אתר אינטרנט, אני מגדיר את עצמי ככה בחיים- ואת לא מכירה אותי כדי להגיד משהו בנידון הזה.
וכן, ברור שראוי לקחת אחריות חברתית כאדם מהשורה; אבל מה לעשות שזה ברור ולא הרגשתי כל צורך לשאול את זה? ולכן שאלתי שולטים, איך הם רואים את עצמם וכמה הם לוקחים את "תפקידם" או הגדרתם ברצינות.
אז אם את רוצה לנסות להשיב לעניין, את יכולה להשיב שלא נראה לך ששולט צריך לקחת את עצמו ברצינות, אז אני אבין מאיפה את באה... אבל כל התשובה בשאלות שלך? לא אומר לי כלום. את מזומנת לנסות שוב אם את רוצה.

זה דווקא נהיה מעניין. מה זאת אומרת מגדיר את עצמך כ"שולט" גם בחיי היום-יום? מה זה אומר?
מה זה שולט בכלל? איזה קווי אופי יש או אין לו?

יש עוד שולטים שמוציאים את ה"תפקיד" (יהיה מה שיהיה) החוצה?
אחותופל

Re: שולטים וחארות...

אחותופל • 25 באוק׳ 2009
טוב, מנסה שוב.
תסלח לי, אבל הציטוט הבא שלך, הוא פשוט מפחיד

princeOFdream כתב/ה:
אנחנו הרי שולטים ולכן גם סוג של "מחנכים"- למה שלא ניישם ונחנך בעצמנו כמה אנשים שראויים לכך ?

אני לא רוצה לדמיין אפילו או לחשוב על אילו אמצעים תנקוט כנגד ה"עבריינים" שיהיו ראויים בעיניך לחינוך

בדוגמא שלך (עם המסעית) אתה מדבר על שוטר - אדם שהוכשר על ידי המדינה במשך זמן רב ומציית לחוקים ולנהלים מסויימים.

ואילו אתה... מי אתה? הגדרת עצמך כשולט. אז? זה נותן לך תוקף כלשהו מלבד בעיני עצמך? ואילו בעיני (לצורך העניין כרגע ולאור ההודעה הראשונית שלך) נשמע שאתה סובל מדלוזיות ולא הייתי רוצה אחד כזה שיסתובב ברחוב ויתחיל ל"חנך" אנשים.

"בבקשה אדוני השופט! עשיתי את זה כי אני שולט! ובתור שכזה יש לי אחריות וזכות לחנך את סביבתי!"