סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

רק R.A.C.K.

JabberwockY​(שולט)
לפני 14 שנים • 23 בינו׳ 2010

רק R.A.C.K.

JabberwockY​(שולט) • 23 בינו׳ 2010
לו הייתי חדש עכשיו בפורום הכלוב, לו נחשפתי רק אתמול לבדסמ, הייתי בורח מכאן כל עוד נפשי בי. בבואי לחפש מקום בו ארגיש בנוח עם הסטיות שלי ואולי למצוא מישהו לחלוק איתו את אותן סטיות, הדבר הראשון שהייתי מוצא כאן היה השילוש הקדוש: SSC. בעקבותיהן ובעטיין הייתי מוצא אינסוף שירשורים והתנגחויות, אג'נדות מלאות פאתוס ומלחמות הצטדקות דוגמאטיות, ודווקא בקרב "אושיות הכלוב" שלידם, מודה, קטונתי. הייתי חושב לי: זה מקום שבו כל הזמן נפגעים, זה מקום רע ואתה צריך לשמור את הסטיות שלך לעצמך, מקסימום לאתרים פורנוגרפיים. הייתי נתקל בפוסטים חושפניים ובתגובות הצדקניות להם; תגובות תיאורטיות, מטיפות ומזהירות על איך שולט אמור להיות ואיך לא. הייתי צריך לחפש עמוק מאד בכדי למצוא טיפת סולידריות המנסה להרים את ראשה הקטן והשברירי מעל לכל ה"כן אלימות – לא אלימות", "כן מותר – לא מותר", "כן SSC – לא SSC". הייתי חושב שנשלטים הם יצורים חלשים ואומללים שלא יודעים מה טוב בשבילם, וששולטים הם יצורים חלשים ואומללים לא פחות שמנסים להגן בכל מאודם על מה שהם עושים, ומכאן כנראה שמה שהם עושים הוא לא בסדר. אתה הרי לא צריך להצטדק כשאתה יודע שאתה צודק; אתה לא צריך להגן על האג'נדה שלך כשהאג'נדה שלך היא "זה מה שעושה לי טוב, וזה בסדר".

ובכן, זה חבל. זה חבל כי מה שקורה בפועל שונה מאד ממה שנראה כאן לעין הנאיבית. ובהכל, לדעתי, אשם דגל ה- SSC שאנחנו ממהרים להניף בכל הזדמנות. נא לא להבין אותי לא נכון: זה כיף גדול לנופף במילים גבוהות כמו בטיחות, שפיות והסכמה. מילים שהן כל כך אמורפיות וכל כך נתונות לפרשנות סובייקטיבית שהן כמעט מצליחות לשכנע ש"אנחנו בסדר", שאנחנו – אחרי הכל – נורמאליים. ואולי זה טוב שהן שם לפעמים, כשאנחנו צריכים להסביר את עצמנו לונילים ואין לנו כוח [או להם הפתיחות המחשבתית] להכנס בעובי הקורה. אבל הרי אם לא היו המילים האלו כל כך אמורפיות או חוטאות למציאות, מן הסתם לא היינו מתווכחים עליהן השכם והערב ובמגוון צבעים ופונטים במקום פשוט להנות ממה שאנחנו עושים ולחלוק קצת אמוציות עם אנשים שעשויים להבין ללבנו. לא לחלוק כי אנחנו צריכים עזרה וישועה מהמקום הנוראי שאנחנו נמצאים בו אלא כדי לשתף, לחשוף, לתת רעיונות, ללמד; כל אחד וסיבותיו הוא. העובדה היבשה היא שרבים וטובים לא כותבים בפורום מהפחד המוצדק להיאנס בברוטאליות מעל דפי הוירטואליה. גם ככה אלו מקומות קשים, ואף אחד לא רוצה שירכבו לו על הגב לצורך קידום אג'נדה.

אז זהו, שלא כולם כאן עושים SSC וזה משהו שחשוב שייאמר בבוטות, ודווקא בפורום הזה. חלקנו מצא כמה אותיות אחרות להיאחז בהן [וגם זה מחוסר ברירה, אגב, שנובע בעיקר מהצורך לתקשר]: Risk Aware Consensual Kink, או RACK. ההנחה מאחוריהן, כפי שאני רואה אותה, היא שהעולם הקינקי-הארדקור אינו מקום "בטוח" [להבדיל מ"בטיחותי", שהוא שאיפה לגיטימית] כל הזמן ולכל אחד, ואינו צריך להצדיק את עצמו במושגים ערטילאיים של "שפיות". אנשים בוחרים לעשות דברים בחייהם ולפעמים הם נפגעים כתוצאה מהבחירות שלהם, לפעמים אפילו נפגעים מאד, ולפעמים דווקא מוצאים את מקומם וחיים באושר עם הבחירה שעשו. וגם אם נפגעים, צריך להיות ברור שהאחריות היא שווה בין השולט לנשלט ברגע שיש הסכמה, ואפילו אם היא רק "על פני השטח" ומבלי להבין לעומק את כל ההשלכות האפשריות לכל כיוון וכל הזמן, כל עוד ההסכמה היא בין בגירים המסוגלים לתפקד בחייהם בעצמם [להבדיל, למשל, מחולי נפש, אנשים בעלי פיגור שכלי וכו'; כאלו שיוגדרו בבית המשפט, לצורך העניין, כ"לא כשירים לעמוד לדין"]. אי אפשר לשמור על כולם כל הזמן ואי אפשר להוריד מנשלט את האחריות למקום אליו הוא נכנס כל עוד הוא מודע, ככל האפשר, להשלכות. ובינינו, גם אם הוא לא מודע, זו בעיקר בעיה שלו; זוהי קודם כל אחריותו לקרוא, ללמוד ולהתעניין לפני שהוא נותן למישהו אחר לחנוק אותו או להשתין עליו. ואם הוא בוחר שלא לעשות זאת, אם הוא בוחר לקחת את הסיכון [ואולי מזה הוא דווקא הכי נהנה?] זוהי, בעיני, זכותו הטבעית והוא לא צריך לגונן עליה.

מלבד קומץ חברים מצומצם, אני לא יודע כמה עוד חולקים כאן את הגישה הזו ומעוותים את פניהם למשמע השילוש הקדוש הזה, ה- SSC. אבל כן חשוב שמבקר חדש בכלוב יידע שעושים פה גם דברים אחרים, שיש פה גם גישות אחרות שחושבות שהחיים, בסך הכל, הם מקום שעושים בו ולא רק מדברים עליו.

בברכת "A little less conversation, a little more action please"
[שנגנבה באופן מזעזע וללא רשות מלילי שרלילי, ואז מאלוויס]

ג"ו.
    התגובה האהובה בשרשור
Morticia
Morticia • 23 בינו׳ 2010
מרגיש לי קצת כמו האחזות בסמנטיקה
כשבפועל המשמעות היא אותה המשמעות

אישית אני חושבת שיש חשיבות לשפיות ושהיא לא כל כך אמורפית
אבל בטוחה שהסיבה העיקרית לאופי הדיונים כאן לא קשור ב-SSC
ולא יפתר בשינוי המונח ל-RACK

סה"כ באמת לא ברורים לי ההבדלים ברמות עמוקות יותר מן הסמנטיקה

גם לא אוהבת במיוחד את הגישה החד קיומית

U say potato
I say potato
...

והוירטואליה כנראה לעולם תהיה חממה בטוחה לשלל אנשים קטנים להתהלך כגדולים

זה אפילו לא קשור ישירות לבדס"מ לדעתי

בברכת לאב מי טנדר, לאב מי ג'יפ
icon_smile.gif
פרלין​(נשלטת){ש}

אתה מהמחזור שלי, לא?

פרלין​(נשלטת){ש} • 23 בינו׳ 2010
וגם אז היו בדיוק (אבל בדיוק!) אותם דיונים.
לא יודעת מה איתך, אבל אני אפילו לא קראתי את אלפוני אז כי הוא היה הפורום הכי משעמם ורק חיפשתי סיפורים מחרמנים בבלוגים. אבל, נו, די לנוסטלגיה.

אולי זו הפרדה לא טבעית ומלאכותית, אבל אני לא חושבת שהSSC המפורסם הוא משבית שמחות תמיד ולפעמים יש צורך במסגרת שלו, לפחות. כמו מילת ביטחון שיכולה לצור מסגרת לא רעה לכל העניין.

בימי הסטוצים שלי העדפתי אנשים שיעדיפו את זה שפוי, בטוח ובהסכמה. העדפתי חננות, נו. טרחנים בני-טרחנים שיבדקו 16 פעם שאני מסכימה והכל בסדר. עצם הסיכון שבלהיות עם בן אדם זר גרמה לי לעוף, לא רציתי לעוף רחוק מדי.

כשיש בן זוג קבוע זה שונה. אז ההסכמה המאוד רחבה של הRACK מספקת בהחלט וגם היא ממילא רק איזה רקע לאלפי הדינמיקות שנוצרות ומתחלפות כל הזמן. כי ברגע שיש מערכת יחסים מתמשכת הכל משתנה ממילא. אז גם ככה יוצרים איזה תת-בדסמ קטן כזה שלא באמת קשור למה שמתרחש פה על פני השטח. או לפחות ככה נראה לי.

הפחד סביב הבדסמ הוא מובן לי. מדובר בפרקטיקה כל כך לא נורמטיבית, כל כך אלימה וכל כך... נו, סוטה. אני יכולה להבין למה הרוחות תמיד יגעשו סביב זה ולמה אנשים, כמו תמיד, ינסו להכריח את הסביבה שלהם לנהוג כמוהם כדי להרגיש "בסדר". להרגיש לא-בסדר יכול להיות נורא ואיום למרבית האנשים, לא כולם מיזנטרופים גאים כמוך.

ואולי זה בסדר גם להגיד את זה: יש כמה סוגים של בדסמ וכמה התייחסויות אליו וכמו בכל פרקטיקה, גם כאן יש תאוריות שונות. ויש אנשים נוקשים יותר וכאלה שנוקשים פחות ותכל'ס, כל אחד ומה שעושה לו את זה ומה שאת יכולה להרשות לעצמך שיעשה לך את זה.
Bloody

Re: רק R.A.C.K.

Bloody • 23 בינו׳ 2010
JabberwockY כתב/ה:

מלבד קומץ חברים מצומצם, אני לא יודע כמה עוד חולקים כאן את הגישה הזו ומעוותים את פניהם למשמע השילוש הקדוש הזה, ה- SSC.

אני, אני חולק (אפילו כתוב בפרופיל) icon_smile.gif
JabberwockY כתב/ה:

בברכת "A little less conversation, a little more action please"
[שנגנבה באופן מזעזע וללא רשות מלילי שרלילי, ואז מאלוויס]

הו, לילי... icon_redface.gif

מורטישה, אם את לא מבינה מה ההבדל בין RACK ל-SSC, את פשוט לא מבינה את המילים. להסביר לך? ההבדל הוא מהותי.
R מנוגד לגמרי לS הראשון , ה-S השני לא מוגדר היטב, C, טוב, על זה אין עוררין, ו-K, טוב, הרי לשם זה התכנסנו כאן היום.
בלוסום​(לא בעסק)

מורטישה - זה ממש לא סמנטי

בלוסום​(לא בעסק) • 23 בינו׳ 2010
ב RACK המוטו הוא שיש סיכונים, מודעים להם, ועדיין לוקחים אותם.

ב SSC המוטו הוא שעושים הכל כדי למנוע את הסיכונים.

ההבדל הוא תהומי.

פתאום קלטתי שאני מעדיפה את ה- RACK ותודה לך JABBERWOCKY על הפוסט הזה.
Bent

לא רק

Bent • 23 בינו׳ 2010
כן רק,

וולקם באק icon_smile.gif
Morticia
Morticia • 23 בינו׳ 2010
תגידו, זו אני שלא מבינה את המילים או אתם שמדברים אנגלית בעברית?

Safe זה לא Safety

אז למה חשוב שיהיה בטיחותי אבל פחות חשוב שיהיה בטוח?

למה הכוונה בסיכונים?
לעשות דברים שעלולים להרוג אותך ולקחת את הסיכון שתמותי?

אני לא מחפשת להרוג אף אחד
ואת הבא להרגי אשכם להרגו

נשמע לי סמנטי לחלוטין
לא ברור לי מה המשמעות הפרקטית של הדברים
ובסופו של יום, זו פרקטיקה פרטית בין שני בני אדם.

גם למה חייבים לבחור באחד?
למה אחד יכול להתקיים רק על חשבון השני?

אני קוראת לעסקנות בדס"מית על טהרת פילוסופיית ה-WIN WIN!

לא נראה לי שמישהו כאן צריך לקבוע לאחר איך לעשות את הבדס"מ שלו, אלא אם מדובר באדם שהוא לקח תחת חסותו...

ואז, מה שחשוב ונדמה לי שמוסכם על כל המונחים
שיהיה בהסכמה

ע"ע Concensual...
Morticia
Morticia • 23 בינו׳ 2010
ואתם יודעים מה עוד אני פתאום חושבת?

שיש משהו בהגדרה הזו, לאור ההתייחסות להסברים שמשום מה נדמה פה שמישהו חייב לונילים, מתרפס ומתכופף
מין כנוע כזה שמוכן לאכול בתחת ממי שאצלו סקס זה כניסה יציאה של שתי דקות מיסיונריות בלי רוורס

Risk aware?

כן כן - אנחנו מודעים לסיכונים...

זיבי!
(סלחו לי icon_wink.gif)

מה שאני עושה זה בטוח, זה שפוי וזה בהסכמה

לדעתך זה מסוכן?
טוב, אז כדאי שתהיה מודע לזה שהסיכון הזה בטוח מחוץ לראש שלך...
astaro
astaro • 23 בינו׳ 2010
את רואה מורטישה, לפעמים אנחנו מסכימים icon_smile.gif

להיות בטוח ושפוי משמעו להיות מודע לסיכונים ולתוצאות שלהם, להיות מודע לסיכונים ולתצואות שלהם משמעו להתנהל בצורה בטוחה ושפוייה. מה זה משנה איך קוראים לזה? הדבר היחידי שרלוונטי הוא להיות אדם בוגר ואחראי. סיכון הוא סיכון וכל אחד מודד אותו אחרת, נהנה ממנו אחרת... אני בכוונה הולך לקיצון אבל יש אנשים שרוצים להתאבד ואני לא חושב שרלוונטי בכלל דיון על העצירה שלהם ,אדם שבאמת רוצה להרוג את עצמו יעשה זאת. אני מתנגד לזה נחרצות כי זאת בריחה מכאב שמועבר בירושה לכל אדם שאי פעם אהבת, אין מעשה אנוכי מזה. אדם בור ישאר בור אלה אם כן יחליט להחכים, אדם טיפש ישאר טיפש כי לעולם לא יהיה מסוגל להפריד בין שטויות לאמת.

אני לא יכול להתיימר להבין את נקודת המבט של אדם אחר, אין נכון ולא נכון בצורה גורפת, הכל גמיש, הכל פתוח לפרשנות וכבני אדם בין אם נרצה ובין אם לא אנחנו מפרשים דברים כראות עינינו כל הזמן. המציאו את פרסי דארווין מסיבה מסויימת, אולי הרג עצמי מטמטום/בורות זה סוג חדש של אבולוציה. בסופו של יום ההגדרה פשוט לא משנה, האדם בביתו יעשה מה שטוב לו ובדרך כלל ההתנהגות שלו תיהיה קשורה אליו ולא להגדרה שהוא קרא בפורום. זאת גם תכונה אנושית לתת שמות לכל מה שהם רואים/שומעים. בהרבה מקרים זה נחוץ אבל לפעמים זה פשוט לא פרודוקטיבי.
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 23 בינו׳ 2010
גם אני יותר בעד ה RACK. לא הכל צריך להיות בטוח. מודעות לסיכון מספיקה. ושפוי לא אומר לי כלום, בהתחלה.

אבל אבל אבל!
הC זה הדבר שהכי כיף ומרתק לעבור עליו, לדעתי.

מצד השולטת*. אומנות הפיתוי, השימוש במיניות והיכולת לשכנע את הנשלט לעשות משהו בניגוד לדעתו, לכפות עליו רצונות בהיותך חזקה יותר נפשית, גם עם באותו הרגע הוא לא רוצה. להבליט את המעמדות הטיבעיים בינכם.
מהצד הנשלט*, לעשות דברים מהדחפים החייתיים שלך, ולא מהרצון המודע שלך. להכנע, במובן העמוק ביותר...

זה מאוד מסוכן, אבל שווה את זה.

* הדברים נכתבו בלשון שולטת/נשלט. לא בטוח שאפשר להפוך. נסו ותראו. מעניין.