צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הפגנה מסודרת נגד העלאת מחירי הדלק

Inside your head
לפני 13 שנים • 6 בפבר׳ 2011

הפגנה מסודרת נגד העלאת מחירי הדלק

Inside your head • 6 בפבר׳ 2011
הפגנה מסודרת תתקיים ביום חמישי ב 10/2
בשעה 19:00 ברחבת מוזיאון ת"א
תחת הכותרת: לנו נמאס, תורידו את המס!
נגד העלאת מחירית הדלק.
מדובר במאבק חשוב לכל אחד מאתנו.
לפרטים ניתן להתעדכן כאן: http://www.nomore.co.il/wp-content/uploads/2011/02/a51.pdf

ניתן להדפיס את הפליירים בדף A4 רגיל בשחור לבן ולחלק בקרב הקרובים אליכם, משפחה, חברים, קולגות לעבודה וכו'.
Bent
Bent • 6 בפבר׳ 2011
אני לא מבין את הנטייה הזו למחות על המיסים הכי הגיוניים.

במקום מס על דלק שהוא הגיוני בעיניי, ומזיק בכיס מותרות לרוב האנשים, ממה את ומארגני הטקס מציעים שיקצצו? קצבאות הנכים? מערכת החינוך? מאיפה יביאו כסף להשתוללות המקרית שנקראת ממשלה במחוזותינו?

אולי יקצצו בתקציב הבטחון?

(נאמר בשיא הציניות ואין לקחת את הנאמר כתקיפה אישית נגד יוזמי המחאה, או מעלת ההודעה)
Lakshmi​(נשלטת)
Lakshmi​(נשלטת) • 6 בפבר׳ 2011
bent_wordsmith כתב/ה:

במקום מס על דלק שהוא הגיוני בעיניי, ומזיק בכיס מותרות לרוב האנשים, ממה את ומארגני הטקס מציעים שיקצצו? קצבאות הנכים? מערכת החינוך? מאיפה יביאו כסף להשתוללות המקרית שנקראת ממשלה במחוזותינו?

(נאמר בשיא הציניות ואין לקחת את הנאמר כתקיפה אישית נגד יוזמי המחאה, או מעלת ההודעה)

אתה רוצה, תשתתף.
אתה לא רוצה, אתה לא חייב.

אתה יודע הרי שהתגובה שלך תגורר אחריה דיון מיותר שלא ייגמר.
אז..למה?!
כדי להביע את דעתך ?!
יופי, הבעת.
Bent
Bent • 6 בפבר׳ 2011
TAKARA כתב/ה:
bent_wordsmith כתב/ה:

אתה יודע הרי שהתגובה שלך תגורר אחריה דיון מיותר שלא ייגמר.
אז..למה?!
כדי להביע את דעתך ?!
יופי, הבעת.

האמת שדיון ב"למה כן מיסוי על הדלק ולא מיסוי על כול דבר אחר" יהיה נהדר.

אני אשמח לאחד.

חשבתי שזה מטרת הפורום, לא רק לקרוא לבוא להפגנה, אלא להתדיין.

ולכן הסוגריים בגוף ההערה, אני מקווה שאחרי ההבהרה הנוכחית אולי יצא דיון מהנושא.

אבל תודה לך על ההערה, אני מתנצל עם יצאה צינית יותר מדי.
נוריתE

זה כמו אפקט דומינו

נוריתE • 6 בפבר׳ 2011
בנט
המיסים והעלאות של הדלק
לא משפיעים רק על בעלי רכב פרטי.
ולא רק בהם,זה פוגע.

מחירי הנסיעות באוטובוסים,עולים ועלו בתחילת ינואר
(לא לכולם יש רכב פרטי....)
אחרי ההעלאה הקודמת לזאת
מוניות גם ולא תמיד לקחת מונית זה"מותרות")
ואחר זה יעלו גם מוצרי המזון ,הסיגריות האלכוהול וכל מה שאפשר
להכניס בסל הזה וגם מיים (כי זה כבר מישתולל ברמות)
על תרוץ של עלויות ייצור והובלה.וכל מה שתמיד מספרים לציבור.

ורק משכורות וקצבאות לא מתעדכנות...
Bent

Re: זה כמו אפקט דומינו

Bent • 6 בפבר׳ 2011
נוריתE כתב/ה:
בנט
המיסים והעלאות של הדלק
לא משפיעים רק על בעלי רכב פרטי.
ולא רק בהם,זה פוגע.

מחירי הנסיעות באוטובוסים,עולים ועלו בתחילת ינואר
(לא לכולם יש רכב פרטי....)
אחרי ההעלאה הקודמת לזאת
מוניות גם ולא תמיד לקחת מונית זה"מותרות")
ואחר זה יעלו גם מוצרי המזון ,הסיגריות האלכוהול וכל מה שאפשר
להכניס בסל הזה וגם מיים (כי זה כבר מישתולל ברמות)
על תרוץ של עלויות ייצור והובלה.וכל מה שתמיד מספרים לציבור.

ורק משכורות וקצבאות לא מתעדכנות...

נורית,

אני די בטוח שאת יודעת, אבל מדינת ישראל לא שופעת דלק (או לפחות עדיין לא), זה לא ממש תירוץ, אבל הכסף שעולה להביא דלק לארץ אכן מתייקר כול רגע.

אני יודע שזה פוגע לא מעט באוכלוסיות החלשות, ואני מוצא את מצב התחבורה הציבורית מביש, אבל, אני לא מבין למה העלאת המחיר של הדלק אוטומטית מעלה את מחיר התחבורה הציבורית האמורה להיות מסובסדת מעט בכול מקרה, שיענישו את הבזבזנים.

כשאני מסתכל ימינה ושמאלה בכמעט כול פקק, כול מה שאני רואה זה רק אדם אחד בכול רכב. אופנת הרכב ליסינג / עבודה מניעה עשרות אלפי אנשים כול יום לבד ברכב משפחתי ומבזבזת דלק כמו משוגעת. אבל היא לא הגורם היחיד כוטלנו שורפים דלק כמו משוגעים.

מספר הרכבים בהם יש שלושה אנשים ויותר הוא כול כך קטן שזה מפחיד.

אני טוען שהעלייה במחירי הדלק חד משמעית לא צריכה להעלות את מחירי הנסיעה הציבורית.

רק עוד דבר אחד, גם בייקור המים לאין ערוך אני תומך. סליחה גם בתחום הזה אני רק רואה בזבוז משווע ופוגע ומדיניות ממשלתית מגוחכת ומטרידה.

לדוגמא אישית, אימי גלתה לראשונה שיש לה בכלל חשבון מים בחודשים האחרונים. וכמוה רבים וטובים. אני יודע שאני עוסק בתחום קרוב ורואה את האותיות בעשן, אבל המצב בארץ מפחיד בכול מה שקשור לחסכון אנשרגטי וחסכון במים.

חינוך כמעט לא עובד.

נותרו מיסים לצערי.
Mpro​(שולט)
Mpro​(שולט) • 6 בפבר׳ 2011
מחירי הדלק והמיסוי החסר פרופורציות בהחלט גורמים אי נחת בלשון עדינה לאזרח הפשוט
קל לזעוק על הדלק מהרבה סיבות אבל הזעקה האמיתי צריכה להיות על נטל המס בכלל ולא על הדלק

מהרבה סיבות גם אם מעוותות יש הגיון במס גדול על הדלק
אחת ודי בסיסית היא שזהו אחד המיסים שקל לגבות ולא מצריך מהמדינה מאמץ מיוחד אבל יותר מזה
זהו מס שכמעט כל אדם משלם שאין דרך להמלט מלשלמו והנטל מתחלק בין כל האוכלוסיה
להבדיל ממסים אחרים שישנם מגזרים שחלק גדול מהם לא נותן את חלקו

אז כן המיסוי כואב ובחלקו מגיע (לדעתי) מהאימפוטנטיות של המדינה להתמודד בגבית מיסים עם כלל האוכלוסיה ונבחרת הדרך הקלה.
ולכן המקום הנכון להלחם הוא על כלל המיסוי או על הפחתת המע"מ ולמצוא דרכים ליצור את האיזון בין הגדלת ההוצאות הנמשכת לבין ההכנסות התקועות במקומן

*למען הסר ספק עמוק בלב גם אני מתפלל שמחירי הדלק ירדו
Inside your head
Inside your head • 6 בפבר׳ 2011
* ההפגנה תלויה במזג האויר.

בהפגנה הזאת חשובה מאוד מאוד מאוד כמות המפגינים.
אם לא יגיעו מסה של אנשים (בגלל הגשם) אני מניחה שלא נקבל לגיטימציה מהציבור לעוד הפגנה.
חייבים לקיים את ההפגנה במועד נח ככה שאנשים לא יוגבלו מלהגיע ויום חמישי מסתמן כיום הגשום של השבוע.

על כל שינוי שנוגע להפגנה אעדכן.

ולשם הבהרה:
נושא ההפגנה הוא תחת הכותרת "נמאס מהמס" - מדובר במחאה כלפי עליית המס באופן כללי, שהטריגר שלו היה עליית מחירי הדלק.

תוכלו להתעדכן בדף הפסייבוק שמוביל את המאבק:
http://www.facebook.com/#!/home.php?sk=group_164708270238450
ובאתר הרשמי של מובילי המאבק:
http://www.nomore.co.il/
huan
huan • 6 בפבר׳ 2011
ציטוט: אני לא מבין את הנטייה הזו למחות על המיסים הכי הגיוניים.

אובחן מהסיבה הפשוטה שזה פשוט לא מס הגיוני, בדיוק כמו רוב המיסים העקיפים מבוססי הצריכה והלא רגרסיבים.
הבעיה עם מס הדלק, המע"מ ושאר ירקות היא שהם פוגעים בעיקר בשכבות החלשות ובמעמד הביניים ההולך ומצטמצם מכיוון שרוב אם לא כל ההכנסה שלהם מופנת לצריכה של מוצרי יסוד (ודלק במדינתינו נעדרת התחבורה הציבורית הוא אכן מצרך יסוד, כל אחד שניסה להגיע למסיבה מהצפון יכול להעיד על כך). מיותר לציין שככל שאנחנו עולים בעשירונים כך אחוז ההכנסה שהולכת לצריכת מוצרי יסוד הולכת ופוחתת ובמקום זה הולכת ל"מוצרי מותרות", השקעות ורכישות בחו"ל.
האלטרנטיבה היא כמובן העלאה במס ההכנסה, מס החברות והמיסים הישירים האחרים שלוקחים בחשבון את מצבו הסוציואקונומי של האדם ומצמצמת ולו במעט את חוסר השיוויון וחוסר הצדק ההולך ומתרחב.

א' ב' של כלכלה, כמובן שניתן לצטט את ביבי ואת הזיות ה"צמיחה" שלו ולהגיד שכל מה שאמרתי זה שטויות. אך מי שיגיד את זה סביר להניח שלא היה מחובר יותר מידי למציאות המציאות של השנים האחרונות, לא חזה בנפילתם של הנמרים הקלטים והבאלטיים ובהופעתיהם של "גדולי השיטה" שאכלו את הכובע לאור קריסת המודלים שלהם.

כמובן שיש טיעונים חזקים שמראים את האבסורד של המס, החל מהעדר האלטרנטיבות, דרך דרכים טובות בהרבה לרגולציה של שימוש ברכב (כמו למשל הפרסום בנושא המים שהוריד את הצריכה הביתית ב20% ומס הבצורת שעל כל הציבעות שלו לפחות היה דיפרנציאלי) ועד הקשר המאוד רופף בין מחיר הבנזין למחיר חבית הנפט והתובלה ועד ל"טיעון הסביבתי" שמהווה דוגמא נפלאה לצביעות של האוצר שמסרב לתת תקנים שיאפשרו פיקוח מינמלי על איכות הסביבה בקרב התעשיה והמזהמים הגדולים.