צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חלחלה

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 12 שנים • 29 ביוני 2011
Sparafucile כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:

יש סיבה שזונה היא טאבו חברתי.

לכל דבר יש סיבה, זה לא אומר שהיא סיבה טובה.

אני חושב שמפני שזנות היא לא המקבילה לסקס מוגן, היא אחלה דרך להפצת מחלות, ואני בטוח שיש לזה סיבה בעניין הטאבו, לפחות מאמצע המאה הקודמת (התקדמות הרפואה ומודעות למחלות)

אה, בגלל זה? נו, יופי, אז הסיבה כבר לא רלוונטית - גם יש אופציה לסקס מוגן אז אפשר לשכב עם הרבה אנשים ולא להפיץ מחלות, וגם שברנו את מחסום המחוייבות אז ריבוי פרטנרים כבר לא שמור רק לזונות. אז *כן* הייתה סיבה טובה, והיות שהיום היא כבר לא קיימת - לא צריך יותר את הטאבו. אז סבבה, מבטלים.
nomorenomore
nomorenomore • 29 ביוני 2011
יולי Yuli כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:

אני חושב שמפני שזנות היא לא המקבילה לסקס מוגן, היא אחלה דרך להפצת מחלות, ואני בטוח שיש לזה סיבה בעניין הטאבו, לפחות מאמצע המאה הקודמת (התקדמות הרפואה ומודעות למחלות)

אה, בגלל זה? נו, יופי, אז הסיבה כבר לא רלוונטית - גם יש אופציה לסקס מוגן אז אפשר לשכב עם הרבה אנשים ולא להפיץ מחלות, וגם שברנו את מחסום המחוייבות אז ריבוי פרטנרים כבר לא שמור רק לזונות. אז *כן* הייתה סיבה טובה, והיות שהיום היא כבר לא קיימת - לא צריך יותר את הטאבו. אז סבבה, מבטלים.

קונדום נקרע? זונות, מהיותן מולטי פרטנריות, לא נדבקות רק ב VD והתדירות להדבק במחלה אחרת מהן, גדלה.

הטאבו חזר.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 29 ביוני 2011
יולי Yuli כתב/ה:
זאלו, אני מסכימה, וגם זיהיתי את עצמי ו-וואלה, אתה צודק. הפעם נפלתי בזה. פשוט, ת'יודע, אני באמת צריכה להסביר לך? אתה יודע שזה מסתכל לפעמים.
אבל אני גם חושבת שבמקרה של הדיון הספציפי הזה, להגיד את ה"די עם הנושא הזה" הוא גם סוג של תגובה לנושא, כי כל הדיון הזה, זה לא שהוא *לא מעניין אותי* אלא שאני מאד לא מסכימה עם דברים שנאמרו בו, אני רוצה להגיב להם, והתגובה שלי היא שהשיפוטיות הזו וההתבוססות בה היא דבר לא טוב, וכשאמרתי את ה"די לדבר על זה" בעצם לא ניסיתי לומר רק "זה שרשור גרוע" אלא הייתה לי תחושה שאני מתייחסת לתוכן הדברים, כי זה ממש מטא-שרשור פה - רוב הדיון הוא על לגיטימיות ופירוש המושגים של הדיון עצמו. ולנושא הזה, ל-מטא, זה דווקא היה רלוונטי.
(אבל בכל מקרה קיבלתי והפנמתי את הביקורת, תודה על התזכורת).

אני דווקא עברתי על התגובה ההיא שלך יולי, ונדמה היה לי שמה שהכי ביאס אותך שם, היה בעיקר זה שמדברים עליה, על בעלת הפרופיל, לא על הנושא עצמו.

וזה באמת מבאס, החלק הזה. דיון שמתחיל בשיפוטיות הזו: "תראו את זאתי, איזו מעוררת חלחלה, היא ממש זונה"
כבר היה מאוחר כשנכנסתי לדיון, אבל אולי לא מאוחר גם לי להגיד שכל הדיון הזה הוא פריו של עץ מורעל מהבחינה הזו. באמת שדיון כזה היה יכול להתקיים בלי ההתחלה המבאסת הזו.

ואם כבר אני ממשיכה ללהג, זה לזאלו, שאני נוטה להסכים איתו רוב הזמן -
זאלו icon_smile.gif

איך אני אסביר לך, כנראה שאין לך משיכה מהסוג הזה, להיות כספומט, או לנקות בתים של "מלכות". זה באמת לא כי אין להם דרך לקבל תשומת לב של דומינה, אלא כי זה עושה להם. הניצול, ההשפלה, ההענקה.

זה אכן נכון שהם רוצים אינטראקציה עם השולטת, אבל זה באמת על הרקע הזה. אלה פנטזיות גבריות, ולכן התופעה אינה רווחת במיילדום, זו לא פנטזיה נשית בדר"כ.

פמדום ומיילדום שונים מאוד, גם בפנטזיות וגם במימוש. גברים ונשים זקוקים לדברים אחרים ורוב הפעמים קשה להקיש זה מזה.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
Sparafucile כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:

קונדום נקרע? זונות, מהיותן מולטי פרטנריות, לא נדבקות רק ב VD והתדירות להדבק במחלה אחרת מהן, גדלה.

הטאבו חזר.

אז זו כל הבעיה? ריבוי פרטנרים? אה, כי היה נדמה לי שכל העסק הזה של מין תמורת כסף הוא מה שמפריע לך. טוב, לפחות עכשיו אני יודעת על מה אנחנו מדברים.

זאת אומרת, שיש לך משהו לא רק נגד זונות, אלא באופן כללי נגד כל אחד שמזדיין עם מלא אנשים. הבעיה היא לא בגביה אלא בריבוי. הבנתי נכון? אז לפי הגישה הזאת, אם אני גובה תשלום על מין אבל יש לי רק לקוח אחד קבוע, אז אני בסדר - נזק לחברה אין, פגם מוסרי אין.
מכאן שההתנגדות שלך היא לא לזנות אלא לפריצות, ושאלת התשלום לא רלוונטית, כך שיציאה נגד כל מין בתשלום באשר הוא, ללא תלות בנסיבות, גם היא לא רלוונטית.

הביטול חזר.
nomorenomore
יולי Yuli כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:

הטאבו חזר.

אז זו כל הבעיה? ריבוי פרטנרים? אה, כי היה נדמה לי שכל העסק הזה של מין תמורת כסף הוא מה שמפריע לך. טוב, לפחות עכשיו אני יודעת על מה אנחנו מדברים.

זאת אומרת, שיש לך משהו לא רק נגד זונות, אלא באופן כללי נגד כל אחד שמזדיין עם מלא אנשים. הבעיה היא לא בגביה אלא בריבוי. הבנתי נכון? אז לפי הגישה הזאת, אם אני גובה תשלום על מין אבל יש לי רק לקוח אחד קבוע, אז אני בסדר - נזק לחברה אין, פגם מוסרי אין.
מכאן שההתנגדות שלך היא לא לזנות אלא לפריצות, ושאלת התשלום לא רלוונטית, כך שיציאה נגד כל מין בתשלום באשר הוא, ללא תלות בנסיבות, גם היא לא רלוונטית.

הביטול חזר.

שנאת התשלום, היחס המזלזל כלפי עצמן (בשביל מטבע מנצנץ), הגישה המתנשאת של
"הישג", ניצול גברים ונתינת פתח בגידה לבוגדים ועוד סיבות מגוונות icon_smile.gif))

יש עוד כמה סיבות שאני מגדיר את הפעולה כטאבו, ומגנה את אנשיה...
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אגב, צ'ילה, לפי מה שאמרת גם אין שום קשר בין "נצלניות" ו"מלכות בתשלום" שכל פעם מכנים אותן פה "זונות", לבין זנות. כי הן הרי לא שוכבות עם אף אחד, בעצם.

יכול להיות שקצת איבדת את הפואנטה שלך?
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
היחס לעצמן - אחד, אתה לא יודע מה היחס של כל אחת לעצמה, ושתיים, זלזול של אדם בעצמו זו סיבה מאד גרועה לשנוא אותו.
גישה מתנשאת - על מה אתה מדבר? זה בטח שלא מאפיין את תעשיית המין באופן גורף וגם לא את רובה.
ניצול גברים - מתן שירות בתשלום מאד רחוק מלהיות ניצול. או שאתה מדבר על כאלה שדורשות כסף אבל לא נותנות מין? אז זונות או לא זונות? על מי אנחנו מדברים עכשיו? או שכולן זונות? קשה לעקוב אחריך.
ניצול גברים - סתם שאלה לא קשורה, אם הלקוחות הן נשים, אתה חושב שזה כן בסדר?
נתינת פתח בגידה לבוגדים - טוב, עכשיו אתה סתם לא מציאותי. מי שרוצה לבגוד יבגוד, אין קשר בין הדברים. מה גם ש... נו, אם אני זונה שדורשת לראות תעודת רווקות בתוקף, אז אני בסדר?

נשארנו רק עם שנאת התשלום. אז מה הבעיה עם התשלום? אני רק רוצה להבין מה הטענה שלך בדיוק. זו בעיה כי היא לוקחת כסף על משהו שאמור להיות חינם? או...אין לי ניחוש אחר, אבל אתה המתנגד אז תגיד לי אתה איפה הבעיה לדעתך. מה לדעתך הפגם המוסרי בעצם גביית התשלום?
nomorenomore
יולי Yuli כתב/ה:
היחס לעצמן - אחד, אתה לא יודע מה היחס של כל אחת לעצמה, ושתיים, זלזול של אדם בעצמו זו סיבה מאד גרועה לשנוא אותו.
גישה מתנשאת - על מה אתה מדבר? זה בטח שלא מאפיין את תעשיית המין באופן גורף וגם לא את רובה.
ניצול גברים - מתן שירות בתשלום מאד רחוק מלהיות ניצול. או שאתה מדבר על כאלה שדורשות כסף אבל לא נותנות מין? אז זונות או לא זונות? על מי אנחנו מדברים עכשיו? או שכולן זונות? קשה לעקוב אחריך.
ניצול גברים - סתם שאלה לא קשורה, אם הלקוחות הן נשים, אתה חושב שזה כן בסדר?
נתינת פתח בגידה לבוגדים - טוב, עכשיו אתה סתם לא מציאותי. מי שרוצה לבגוד יבגוד, אין קשר בין הדברים. מה גם ש... נו, אם אני זונה שדורשת לראות תעודת רווקות בתוקף, אז אני בסדר?

נשארנו רק עם שנאת התשלום. אז מה הבעיה עם התשלום? אני רק רוצה להבין מה הטענה שלך בדיוק. זו בעיה כי היא לוקחת כסף על משהו שאמור להיות חינם? או...אין לי ניחוש אחר, אבל אתה המתנגד אז תגיד לי אתה איפה הבעיה לדעתך. מה לדעתך הפגם המוסרי בעצם גביית התשלום?

לכל דבר בסופו של יום ניתן לראות הצדקה icon_smile.gif

השאלה על מה את בוחרת להתבונן ולמה את בוחרת לתת לגיטימציה.
kasandra​(מתחלפת){jegularis}
kasandra​(מתחלפת){jegularis} • 29 ביוני 2011
אני חושבת יולי שגם אם הוא פשוט לא אוהב זונות וזנות בפניי עצמן זה בסדר.
העניין הוא לא הסיבה ללמה הן לדעתו לא בסדר.
גם אם ספארה הייה אומר:" אני שונא זונות ושונא זנות .לא יודע למה ולא מבין איך"
זה הייה בסדר , אין לו לו ולא לנו חובה או הכרח מוסרי לאהוב מישהו על משהו או מקצוע כולשהו .
הבעיה היא לא בסיבה אלה בצורת ההגשה שלה שמלוו בשיפוטיות, טענות ילדותיות וטאבוים חברתיים וכאילו מדדים שצריכים להעיד על נכונות הדבר, ולא שום עמידה מאחוריי אמת ורגש פנימי כולשהו שהוא שלו או של כול אחד אחר שקם כאן בכזאת נחרצות נגד מי שממול.
לא בשום צורה מכבדת גם אם לא מסכימה ולא תומכת במה שעומד מאחוריי זה.
(זה לא אישי נגדך ספארא ,השתמשתי בטיעונים שלך בטור דוגמה,כך שלא להיפגע ממני בבקשה)

זה בדיוק הייתי אומרת המקרה שמה שכתוב בשורות עצמן הוא לא האישיו המרכזי כמו מה שנכתב לו ביניהן.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
kasandra כתב/ה:
אני חושבת יולי שגם אם הוא פשוט לא אוהב זונות וזנות בפניי עצמן זה בסדר.
העניין הוא לא הסיבה ללמה הן לדעתו לא בסדר.
גם אם ספארה הייה אומר:" אני שונא זונות ושונא זנות .לא יודע למה ולא מבין איך"
זה הייה בסדר , אין לו לו ולא לנו חובה או הכרח מוסרי לאהוב מישהו על משהו או מקצוע כולשהו .
הבעיה היא לא בסיבה אלה בצורת ההגשה שלה שמלוו בשיפוטיות, טענות ילדותיות וטאבוים חברתיים וכאילו מדדים שצריכים להעיד על נכונות הדבר, ולא שום עמידה מאחוריי אמת ורגש פנימי כולשהו שהוא שלו או של כול אחד אחר שקם כאן בכזאת נחרצות נגד מי שממול.
לא בשום צורה מכבדת גם אם לא מסכימה ולא תומכת במה שעומד מאחוריי זה.
(זה לא אישי נגדך ספארא ,השתמשתי בטיעונים שלך בטור דוגמה,כך שלא להיפגע ממני בבקשה)

זה בדיוק הייתי אומרת המקרה שמה שכתוב בשורות עצמן הוא לא האישיו המרכזי כמו מה שנכתב לו ביניהן.

יכול להיות, נשמע הגיוני. אבל השאלה שלי מיועדת לא רק לקבל מידע על מה לדעתו לא בסדר, סתם לידיעה. אני חושבת שהנסיון למצוא תשובה הגיונית לשאלה הזו, הוא כבר עושה משהו, עוד לפני התשובה שלי שתגיע. אני לא מסכימה עם הגישה הכללית אז אני בודקת את היסודות שלה. לכי תדעי, אולי היסודות בכלל מעולים ובכלל אצא מזה משוכנעת.