אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

בחורה אחת נפטרה, בחורה שניה נשארה בתרדמת. תאונת בדסמ

קינבה
לפני 12 שנים • 29 בינו׳ 2012

בחורה אחת נפטרה, בחורה שניה נשארה בתרדמת. תאונת בדסמ

קינבה • 29 בינו׳ 2012
בספטמבר התרחשה תאונת בדסמ באיטליה שם בחורה אחת מתה, ובחורה שניה נשארה בקומה. התאונה כללה שימוש בחבלים, התביעה מבקשת להכניס את השולט 15 שנה לכלא, אני לא מעורה בפרטי המקרה עקב מגבלות שפה (איטלקית) אבל הבנתי שהבחור הסכים להתראיין לטלויזיה האיטלקית, סיכום של הראיון הובא באנגלית על ידי אחד מחברי הקהילה והנה סיכומו מתורגם לפניכם.

בראיון הם הסבירו מה זה בונדג' (לשמחתינו לא השתמשו במונח שיבארי כי שלא לייצר דיעה ציבורית שלילית עליו), הראו תמונות וריאיינו אנשים שפעילים בתחום, הסבירו מה זה DSM או בקיצור: Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (ראו ב: http://en.wikipedia.org/wiki/Diagnostic_and_Statistical_Manual_of_Mental_Disorders).
אגב, רופא שרואיין שם הבהיר שהעמדה החדשה ברפואה היא ש DSM איננו מוגדר עוד כהפרעה פתלוגית ושהוא בדרך כלל איננו הפרעה נפשית (למעט מקרים בהם יש הסכמה הוא פוגע באופן משמעותי וארוך טווח בחייו של אדם).
השולט שהיה מעורב בתאונה התראיין וניתן היה להבין מהראיון שהוא אדם איכפתי, אחראי וזהיר. היה דיון לגבי הטעויות שנעשו: הסיכון המוגבר בכריכת חבל על הצואר (למרות שהוא לא לחץ ולמרות שזה היה קשר שאינו מתהדק), ושלא היה אביזר נגיש מיידית לחיתוך החבלים.
לא היה תיאור ממצא של הבונדג' אבל בפירוש זה לא היה סספנשן, ולא היו מעורבים חניקות או משחק בנשימה.
מבדיקת דגימות דם נקבע שאלכהול וסמים לא היו בריכוז משמעותי, זה אומר שבזמן המשחק הם לא היו תחת השפעת סמים והשפעת אלכהול היתה זניחה. בלשון העם ניתן להגיד שהם לא היו נתונים להשפעת סמים ואלכהול.
הבעיות התחילו כשאחת הבחורות התעלפה, איבוד מתח השרירים שינה את התנוחה על החבלים ואת הלחץ שהופעל עליהם, מה שהוביל למתח גדול יותר בחבל שהונח על הצוואר.
השולט חתך את החבלים ברגע שמצא את הסכין, ותוך שניות קרא לאמבולנס.
בחורה אחת נפטרה, בחורה שניה נשארה בתרדמת.
סוף תרגום.

אף אחד מאיתנו לא חסין טעויות ולא חסין כשלונות. כולנו חכמים, זהירים, אוהבים, איכפתיים ומנוסים ככל שנהיה, לכל אחד מאיתנו זה יכול לקרות - מחר.
אם לא נעשה ספורט לא יהיו לנו פגיעות ספורט, כשלכל ספורט יש פגיעות אופייניות (למשל טניס - מרפק טניס, כדורגל - פגיעות ברכיים, שיבארי - מעיכות עצב).
במקרה מדובר על חבלים אבל שימו לב שזה יכול להתרחש בכל אספקט הקשור לבדסמ.
קינבה

ואם לחשוב בייחד על לקחים

קינבה • 29 בינו׳ 2012
לדעתי אם היה שם עוד אדם הוא היה יכול לזההות מצב מסוכן ולפעול מיידית, כאן טובים השניים מהאחד, ורוב הסיכויים שהטרגדיה היתה נחסכת.
לדעתי לקשור יותר מבחורה אחת בזמן נתון זה יותר מידי בשביל קושר אחד, ככלל בד"כ גם בחורה אחת זה יותר מידי בשביל קושר אחד ככל שהקשירה הופכת ליותר מורכבת, וכאן משחק נסיונו של הקושר.
לדעתי בכל פעילות בה אולי יש סכנות ואולי יש סיכוי שאדם אחד לא יוכל להשתלט על על הפרמטרים שבה כדאי להעזר בחבר לפחות אחד, שתמיד יהיה עוד מישהו מנוסה בחדר.
לא חסרות הנאות גם בלי לאבד את הראש, קל לדבר אבל כולנו יכולים לאבד את הראש לפעמים ולכולנו זה יכול לקרות. אז כדאי גם לא לאבד את הראש, לפחות להשתדל.
גם אולי חשוב מאוד נסיון בלשחרר מהר, לא רק בלקשור. שימוש בקרבינות לשחרור מהיר, מספרי חובשים התלויים על הדלת כמו מטף כיבוי אש, ולא פחות חשוב בדברים קצת מסוכנים שתמיד יהיה בחדר עוד חבר מנוסה שיוכל לעזור.
Lordpain​(שולט)
Lordpain​(שולט) • 29 בינו׳ 2012
הזכרת פציעות ספורט, אז גם הן לא מתרחשות סתם, בדרך כלל מה שמאפיין אותם
זה מאמץ יתר, בעוד כשאדם מודע ליכולות שלו הוא נמנע מלהעמיס על הגוף יותר מידי
וכך מתחמק מלפצוע את עצמו.

מה שאני בא לומר הוא שצריך להכיר בגבולות היכולת שלך, התאונה האיומה הזו לא התרחשה סתם, המודעות שהייתה צריכה להיות שם על מנת למנוע מהתאונה הזו להתרחש
פשוט לא הייתה.

במקרים כאלה אין מקום לומר "זוהי טעות אנוש" , אם נגרם מוות אז זוהי רשלנות.
עד שהוא מצא סכין עד שהוא שיחרר אותה... כל זה רק מעיד לעד כמה הוא "אחראי"....

טוב שהוא לא טען שזה לא אשמתו שלא היה לו סכין לייד....
קינבה

לא לתלות אנשים בכיכר העיר

קינבה • 29 בינו׳ 2012
קל מאוד לכולנו לשפוט לאחר מעשה, קשה מאוד לצפות כל מה שיכול להשתבש.

ראיתי הרבה מאוד אנשים קושרים אבל ראיתי רק פעם אחת מספרי חובשים אדומות תלויות במקום בולט.
ראיתי הרבה סספנשן אבל רק פעמיים ראיתי שימוש בקרבינות עם שחרור מהיר.

פציעות ספורט מתרחשות בעיקר אצל חובבנים שעדיין לא מודעים לדברים, ושעדיין לא מכירים את הגוף שלהם. ספורטאי מקצועי וחובבן מתאמצים אותו מאמץ ונפצעים פציעות דומות, מקצוענות זה לא פונקציה של מאמץ אלא נסיון ועבודה נכונה. ועדיין כל מי שמתמיד בספורט יהיו לו פציעות אופייניות שהם בלתי נמנעות. אותו הדבר בבדסמ.

אנחנו לא במקום לשפוט את התאונה המדוברת ואין לנו כלים לשפוט אותה. אבל כל האמור תקף לגבי הצלפות (כמה פעמים אנשים הגיע לבית חולים אחרי שפוצצו להם את הכליות, קיין יכול לקרוע את רקמות השריר ולגרום ליצילוק, קיין יכול לסדוק או חלילה לשבור חוליה, שלא לדבר על בולוויפ, ושלא לדבר על אנשים עם עצמות קצת רכות שבספאנק עצבני במיוחד יכולים להינזק), לגבי מחטים (גם בבדיקת דם מקצועית בקופת חולים דיווח על פגיעה בעצב, ואפילו על עירוי שנעשה בבית חולים שפיספס את הוריד, מחט יכולה לחדור לריאות ועוד) ומדיקל בכלל, לגבי כל סוג של ריסון או הגבלה ועוד.

קל מאוד אחרי מעשה לנתח מה קרה ולהבין את מקור הטעות, קשה מאוד לצפות את כל המשתנים מראש. ותזכרו שזה יכול לקרות לכל אחד ואחת מכם בסשן הבא שתעשו, וזה יכול להיות היום.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
האדם הזה לא נמצא פה, זה שנשפוט או לא נשפוט אותו לא ישנה כלום.
אבל כן צריך ללמוד מהדברים האלה. רוב התאונות בעולם לא "קורות" אלא נגרמות. והלוואי על כולנו ללמוד רק מטעויות של אחרים.
לא ידוע מה בדיוק קרה שם אבל מהסיכום הקצר שלך כבר אפשר להסיק על לפחות שלושה אמצעי זהירות שלא ננקטו, ואילו ננקטו אולי היו מונעים אסון.
על ידי התבוננות בתאונות של אחרים אנחנו יכולים ללמוד מה אפשר לעשות בשביל שזה לא יקרה לנו.

תודה שהבאת.
Lordpain​(שולט)
Lordpain​(שולט) • 29 בינו׳ 2012
לצד כל הנאה אקסטרימית צריכה להיות גם השגחה וזהירות אקסטרימית (אם למישהו יש בעיה עם המשפט הזה אז שלא יעסוק באקסטרים)
הטמבל ! הלך לחפש אחר סכין , מילת המפתח הלך וזאת במקום שלף
זה אומר שהוא אידיוט אקסטרימי

אם אני הייתי האבא של אחת הבנות שנפגעו אז הייתי תולה אותו מהאשכים שלו בכיכר העיר.
הייתי כמובן משחרר אותו אחרי שהייתי מוצא את הסכין....

אי אפשר לומר להגנתנו שהוא עשה ונקט בכל אמצעי הזהירות כשאחד הדברים הכי חשובים
לא היו ליידו...
קינבה
קינבה • 29 בינו׳ 2012
אני מבקש להעלות עוד אספקט
פעם בטעות מישהו מכם דרס חתול או כלב בזמן נהיגה?
פעם בטעות מישהו מכם פגע בהולך רגל בזמן נהיגה, למשל ילד שרץ לכביש?
אני בכנות מקווה שזה לא יקרה לאף אחד, כי ההשלכות הנפשיות הן אדירות!
עזבו לרגע את רשויות האכיפה. תחשבו איך תסתכלו על עצמיכם, איך תשנו בלילה, איך תסתכלו לחברים שלכם בעיניים, איך תסתכלו למשפחה בעיניים, ואני לא מדבר רק על הגרוע מכל אלא גם על פציעה שממנה תהיה החלמה מלאה.
ההשלכות הנפשיות הן אדירות ולא ניתן לתאר אותן, זה לא סרט בו מישהו נפצע או מת, זה החיים האמיתיים.
הדוגמאות הטובות ביותר (והמצערות ביותר) הם אנשים שפוגעים בתאונות דרכים בטעות במישהו אחר, ואחרי זה רואים אותם אבלים וחפויי ראש. אני בכנות לא יודע איך אותו אדם יכול להמשיך לחיות עם עצמו ואני אפילו לא מצליח לדמין את הטראומה, את כמות הכדורים הפסיכיאטרים להם יזדקק ואת שעות השיחה על כורסאת הפסיכולוג. פשוט עצוב.
קינבה
קינבה • 29 בינו׳ 2012
Lordpain כתב/ה:
לצד כל הנאה אקסטרימית צריכה להיות גם השגחה וזהירות אקסטרימית (אם למישהו יש בעיה עם המשפט הזה אז שלא יעסוק באקסטרים)
הטמבל ! הלך לחפש אחר סכין , מילת המפתח הלך וזאת במקום שלף
זה אומר שהוא אידיוט אקסטרימי

אם אני הייתי האבא של אחת הבנות שנפגעו אז הייתי תולה אותו מהאשכים שלו בכיכר העיר.
הייתי כמובן משחרר אותו אחרי שהייתי מוצא את הסכין....

אי אפשר לומר להגנתנו שהוא עשה ונקט בכל אמצעי הזהירות כשאחד הדברים הכי חשובים
לא היו ליידו...

אני תרגמתי מאנגלית מה שמישהו אחר תרגם משמיעה מאיטלקית, יכול להיות שכולנו כופרים בעובדות ושהסכין היה מונח על השולחן ושהוא חתך את החבלים תוך שניה מהרגע שהוא קלט שיש בעיה. אם אתה יודע או מכיר מישהו שיודע איטלקית אני בטוח שיהיה ניתן למצוא את הראיון ברשת, ואז תוכלו לתת לנו תרגום עברי שהוא קצת יותר נאמן לעובדות.
אל תשפוט על סמך רסיסי מידע שסביר להניח שאינם מדוייקים.
הרעיון בהבאת המקרה לכאן הוא לא כדי לשפוט אלא כדי להעיר תשומת לב ולנסות לגרום לכל אחד להסתכל על עצמו, רק שהפעם קצת יותר לעומק.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

לשחרר מהר איננו תמיד הפיתרון

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 29 בינו׳ 2012
כמה עובדות שרצוי לדעת:

icon_idea.gif מדובר בראיון שהוא חלק ממסע יחסי הציבור של הנאשם במקרה.

icon_idea.gif כשמתכננים קשירה של אדם, רצוי גם להיות מוכנים למקרה חירום שבו יהיה צורך לשחרר אותו/ה.
זה דורש תכנון מראש, כולל הצטיידות באמצעים לחיתוך בטוח של חבלים.
אירועים כמו התעלפות, שריפה בבית או התקף חרדה דורשים מהקושר/ת ומהנקשר/ת מידה מסוימת של תכנון מראש.

icon_idea.gif שחרור מהיר איננו בהכרח הפיתרון הנכון למצב של התעלפות בקשירות מהסוג שבהן מדובר בסיפור המקרה - Suspension.
מיד לאחר חיתוך של חבל עלול לנחות שק תפוחי אדמה אנושי מהגבוה שאליו הונף אל הרצפה.
הנזק יכול לנוע בתחום שבין מכות יבשות לבין פגיעות קשות לפעמים יותר מאלו שבאים למנוע ע"י החיתוך.

מומלץ יותר לבצע התרה מסודרת של החבלים שאותם טורחים לסדר ולהפריד בדיוק כדי לבצע שחרור מבוקר.
במהלך ההתרה יש לוודא שחרור מבוקר של החבל וא/או תמיכה בנקשר/ת עד להגעה בטוחה שלהם לרצפה.
מומלץ גם לזכור שאין הרבה תועלת באמצעי חיתוך כמו הסכין שבסיפור של הבחור מאיטליה, אם הוא נמצא בתיק שלך במהלך הקשירה.
עדיף להשתמש באמצעי חיתוך שמקטין את הסיכון לפציעה במהלך החיתוך כמו וו חילוץ או מספרי חובשים, שנמצא בנרתיק על החגורה של הקושר/ת. כך יש פחות סיכון שהקושר/ת צריך לבחור בין להיות לצד הנקשר/ת ולסייע להם לבין למצוא את התיק, למצוא בתוכו את הסכין ולהשתמש בהם.

בקרבינות לשחרור מהיר לעומת זאת לא מומלץ להשתמש - רובן באות מהתחום של רכיבה על סוסים ואינן עוברות תהליכי בקרת איכות שקרבינרים לטיפוס הרים עוברים.
בנוסף, השחרור המהיר שלהן עלול להיות מופעל בטעות ולגרום לנזק עקב נפילה מגובה.

תיאור של וו חילוץ - https://www.youtube.com/watch?v=JWlbL-C-Lgg
הדגמה של וו חילוץ חותך דרך כל דבר ע"י היצרן Benchmade (דגם מעט שונה, אותה יכולת חיתוך) - https://www.youtube.com/watch?v=dkVqlSf_mbQ

המידות הקטנות של וו החילוץ והנרתיק שלו מאפשרות לו להיות על החגורה או על החזה של הקושר/ת ולכן נגישים בכל זמן שהוא.
קינבה

Re: לשחרר מהר איננו תמיד הפיתרון

קינבה • 29 בינו׳ 2012
Dan_Kap כתב/ה:
כמה עובדות שרצוי לדעת:

icon_idea.gif מדובר בראיון שהוא חלק ממסע יחסי הציבור של הנאשם במקרה.

:icon_idea.gif שחרור מהיר איננו בהכרח הפיתרון הנכון למצב של התעלפות בקשירות מהסוג שבהן מדובר בסיפור המקרה - Suspension.
מיד לאחר חיתוך של חבל עלול לנחות שק תפוחי אדמה אנושי מהגבוה שאליו הונף אל הרצפה.
הנזק יכול לנוע בתחום שבין מכות יבשות לבין פגיעות קשות לפעמים יותר מאלו שבאים למנוע ע"י החיתוך.

מומלץ יותר לבצע התרה מסודרת של החבלים שאותם טורחים לסדר ולהפריד בדיוק כדי לבצע שחרור מבוקר.
במהלך ההתרה יש לוודא שחרור מבוקר של החבל וא/או תמיכה בנקשר/ת עד להגעה בטוחה שלהם לרצפה.
מומלץ גם לזכור שאין הרבה תועלת באמצעי חיתוך כמו הסכין שבסיפור של הבחור מאיטליה, אם הוא נמצא בתיק שלך במהלך הקשירה.
עדיף להשתמש באמצעי חיתוך שמקטין את הסיכון לפציעה במהלך החיתוך כמו וו חילוץ או מספרי חובשים, שנמצא בנרתיק על החגורה של הקושר/ת. כך יש פחות סיכון שהקושר/ת צריך לבחור בין להיות לצד הנקשר/ת ולסייע להם לבין למצוא את התיק, למצוא בתוכו את הסכין ולהשתמש בהם.

בקרבינות לשחרור מהיר לעומת זאת לא מומלץ להשתמש - רובן באות מהתחום של רכיבה על סוסים ואינן עוברות תהליכי בקרת איכות שקרבינרים לטיפוס הרים עוברים.
בנוסף, השחרור המהיר שלהן עלול להיות מופעל בטעות ולגרום לנזק עקב נפילה מגובה.

תיאור של וו חילוץ - https://www.youtube.com/watch?v=JWlbL-C-Lgg
הדגמה של וו חילוץ חותך דרך כל דבר ע"י היצרן Benchmade (דגם מעט שונה, אותה יכולת חיתוך) - https://www.youtube.com/watch?v=dkVqlSf_mbQ

המידות הקטנות של וו החילוץ והנרתיק שלו מאפשרות לו להיות על החגורה או על החזה של הקושר/ת ולכן נגישים בכל זמן שהוא.

אפשר בבקשה רפרנס למה שאתה מציג כעובדה חד משמעית שמדובר בראיון שהוא חלק ממסע יחסי הציבור של הנאשם ?

דבר שני, לפחות במה שאני קראתי (תרגום לאנגלית ממישהו שהקשיב לראיון באיטלקית) נאמר במפורש שלא היה סספנשן, האם יש לך רפרס למקור שמוכיח שבזה היה מדובר? או שסתם הגעת לסספנשן במקרה?

לגבי שחרור מהיר, אני לא יודע מה אתה מתאר כמו גם לגבי הקרבינות אבל בנושא הזה אני קצת מבין, אז הנה מה שלי יש להגיד בעניין, בבקשה קרא בעיון:
יש להשתמש תמיד בקרבינות עם תו תקן המיועדות לטיפוס הרים או לסנפלינג.
יש סוגים שונים של קרבינות, בחלקן יש וו המונע שחרור מקרי של החבל, בחלקן אין וו מה שמאפשר שחרור מהיר, ויש גם קרבינות ננעלות.
אני באופן אישי משתמש בקרבינה אחת ננעלת, היא הקרבינה הראשית שאותה לא אוכל לפתוח באופן שרירותי. חוץ ממנה כל שאר הקרבינות מאפשרות שחרור מהיר ללא וו.
אל הקרבינה הננעלת הראשית מחוברת קרבינה המאפשרת שחרור מהיר ואליה מחובר המיתר הראשי, יהיה זה רתמת חזה עם או בלי TK למשל.
אל הקרבינה המשנית הראשונה תחובר קרבינה משנית שניה ואליה תחובר למשל רגל אחת, ולקרבינה זאת תחובר קרבינה נוספת אליה תחובר הרגל השניה, וכך הלאה.
שים לב שאדם שכולנו יכולים ללמוד ממנו בשם אריסו גו, ועוד אחד בשם סטיב אוזדה, שניהם משתמשים בדיוק באותה השיטה ומדוע? כי אז ניתן לשחרר מהר מאוד רגל אחת ולהניח אותה בזהירות על הרצפה, אז רגל שניה, ואז חזה. זה מהיר יותר מלחתוך חבל ומאוד בטיחותי. כל זה תקף כל זמן שהנקשרת בהכרה! לכן תמיד בסספנשן צריך להיות לפחות אדם נוסף אחד בחדר על מנת לעזור ולסייע במקרה שהיא איננה בהכרה. שחרור מהיר בעזרת קרבינות הוא תמיד מהיר יותר משחרור חבלים תוך כדי פרימת הקשר או שימוש בסכין או מספרי חובשים.
סכין איננה מומלצת לחלוטין מכיוון שממנה נפצעים באופן שרירותי, והיא תעבוד רק על חבלים מתוחים. לא ניתן לשחרר בעזרתה חבלים על גוף הנקשר.
אגב, ראיתי את הקישור ששמת על וו חילוץ חותך. נוכחתי בקטיעה חלקית של אצבע בדיוק מכזה מכשיר. לא להשתמש בהם, רק במספרי חובשים הנמצאים בתוך נרתיק שיגן מפני פציעה.

ואם יורשה לי בבקשה עוד שאלה: כמה פעמים עשית סספנשן ובאיזה צורות? כמה נסיון יש לך בזה?