בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ספר מומלץ למתחילים ממש

בטי בום​(שולטת)
לפני 20 שנים • 20 בינו׳ 2004
בטי בום​(שולטת) • 20 בינו׳ 2004
מקווה שאתה יודע שיש עוד תמריצים להיתפתחות חוץ מאשר כסף.....
ואתה צודק זה לא המקום,
באמת , ביבי ?????????
אל תגזים
המלכה לירז​(שולטת){כ}
לפני 20 שנים • 20 בינו׳ 2004

הכלוב/ פראדייז הוטל

היי סקאג,
לקח לי כמה רגעים להבין באיזה ספר מדובר...וזה ספר ישןןןןןןןן, שאני חושבת שאפילו פעם למדו אותו לבגרות (אבל לא בטוח)
היה נחמד להיזכר, אם הוא עושה לך את זה, מה טוב icon_smile.gif

וליתר...
לפעמים המקום הזה מזכיר את תוכניות הריאליטי/ הישרדות בטלוויזיה, ומי שרואה כמוני (ולא, אני לא גאה בזהicon_smile.gif) את "פרדייז הוטל" ודומיו יכול להבין למה הכוונה מבחינת היחס לאנשים חדשים...

מנצח מי שנשאר אחרון?
icon_rolleyes.gif

whip.gif
משתמש
לפני 20 שנים • 21 בינו׳ 2004

ספר ישן?

משתמש • 21 בינו׳ 2004
אכן הספר ישן מאוד. פרסום ראשון בשנת 1943. לגבי בגרות, אין לי מושג. אצלי זה היה בעיקר מולייר, ביאליק, ואחרים. שמעתי שכמה שנים אחרי, למדו לבגרות את אתגר קרת...! נו, צודק מי שאמר "פוחת הדור" icon_confused.gif

מצד שני, כשקראתי את הספר, לא חשבתי לרגע שמדובר בתקופה ההיא. אפשר לדמיין את הספר קורא גם בזמננו. אני חושב שזה מראה על כמה דברים: 1) הסופרת כותבת טוב - ספרות בת אלמוות שאפשר לאהוב גם אחרי 100 שנה. 2) כשבישראל יבשו ביצות, ופינו אבנים מהשדות כדי לגדל חיטה, בארה"ב בנו גורדי שחקים, ומכרו קוקה קולה בקיוסקים השכונתיים. לא פלא שאנחנו עדיים מתפתחים כתרבות וכעם, ועדיין רוב העם חלוק בדיעותיו על כל נושא ועניין.

ובקשר לכל התורות, מרקסיזם, ומה לא, אם תורה מסויימת הייתה כל כך מוצלחת, הרי שהיא היתה צריכה לעמוד במבחן המציאות. אי אפשר לומר שתורה מסויימת טובה, אבל בגלל בני האדם, היא לא הצליחה. תורה חייבת לעבוד עבור בני האדם, וזה אומר שהיא בעצם בונה על מאפיינים שנמצאים בבסיס האנושות. זאת גם הסיבה שלפי דעתי עולם השליטה שורד ומוצא לו מקום בינינו, כי שליטה היא בתוכנו, גם אם לפעמים אנחנו לא כל כך אוהבים להודות בזה. מי שמודה בזה הוא אדם חזק, וכמה שהוא יותר סאב ונשלט, הוא חזק יותר. זאת כמובן רק דעתי icon_biggrin.gif

הכי חשוב להנות מהחיים, לא לשכוח icon_cool.gif

סקאאג.
היצור

Re: ספר ישן?

היצור • 21 בינו׳ 2004
skaag כתב/ה:

אם תורה מסויימת הייתה כל כך מוצלחת, הרי שהיא היתה צריכה לעמוד במבחן המציאות. אי אפשר לומר שתורה מסויימת טובה, אבל בגלל בני האדם, היא לא הצליחה. תורה חייבת לעבוד עבור בני האדם, וזה אומר שהיא בעצם בונה על מאפיינים שנמצאים בבסיס האנושות. זאת גם הסיבה שלפי דעתי עולם השליטה שורד ומוצא לו מקום בינינו, כי שליטה היא בתוכנו, גם אם לפעמים אנחנו לא כל כך אוהבים להודות בזה.

--->> icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

ציטוט: וכמה שהוא יותר סאב ונשלט, הוא חזק יותר.

--->> icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

והדום והשולט רק נהיה יותר חלש ?

היצור. icon_mrgreen.gif
אפרוח קטלני{Lilu FemDo}

ניסיתי ללא הצלחה לעמוד בפיתוי

אפרוח קטלני{Lilu FemDo} • 21 בינו׳ 2004
כי הרי יבוא איזה חוכמולוג שיגיד שהגבתי כדי "לגבות" את מלכתי המדהימה והמרקסיסטית, אבל הוא יצטרך להתמודד.
אריה, הקטע הבא מוקדש לך. רציתי להמחיש את העניין בעזרת פרות, אבל מכיוון שחוש הומור הוא לא המרכיב הבולט ביותר בשרשור הזה עד עכשיו, כדי שזה יהיה ברור שמדובר בדוגמה הומוריסטית ולא במעשה שהיה (עוד תשאל אותי איפה זה קרה, ואיך אני יכול להוכיח, וכו'), אני אשתמש בממותות שעירות כדי להמחיש את ההבדלים בין תיאוריה למימושה.

לפי התיאוריה המרכסיסטית, כשלאיכר יש שתי ממותות שעירות, הוא נותן אחת מהן לשכן הרעב שלו, ואחר כך, כשהר הגעש ליד מתפרץ והממותה הנותרת מתה, הוא מקבל מהשכן השלישי חצי מעדר התוכים שלו, וככה לא מת ברעב.

במרכסיזם נוסח צפון קוריאה, כשלאיכר יש שתי ממותות שעירות, הצבא מגיע, לוקח את שתיהן לטובת חדר האוכל, וכשהאיכר מתלונן יורים לו בראש והופכים את הגופה שלו לראש חץ ביולוגי על טיל שמכוון לסיאול.

בקפיטליזם, כשלאיכר יש שתי ממותות שעירות, הוא חולב אותן, מוכר את החלב השעיר שלהן וקונה שלישית. בינתיים השכן שלו, שהיה רעב קודם, מת מרעב, ובגופה שלו מתפתחת מגיפה קטלנית שהורגת את כל התושבים באיזור ולא נשאר אף אחד שיכול לקנות חלב ממותות שעירות מהאיכר.

בקפיטליזם נוסח ישראל, כשלאיכר יש שתי ממותות שעירות, מגיע ביבי, מבטיח לאיכר שהכל יהיה בסדר, "רק תסתובב ותסמוך עלי, אני אבריא את הכלכלה" , מורח אותו ב- ky, דוחף לו את שתי הממותות לתחת, ממלא לו צו תנועה, ושולח אותו לשטחים על תקן של דחפור צה"לי, במקום הדחפור הצה"לי שהיה שם קודם, עד שביבי מכר אותו לדודי אפל במחיר מבצע. כך מוצא את עצמו איכרנו עם שתי ממותות תקועות בתחת, מתקדם לכיוון מנהרת הכותל בפקודה לפתוח את "סלע קיומינו", מקווה לשרוד את הסיטואציה כדי שבבחירות הקרובות הוא שוב יוכל להצביע מח"ל.
קפיש?
זיקית

אוי אפרוח..

זיקית • 21 בינו׳ 2004
אני עד עכשיו מתפתלת על הריצפה ומחרחרחת נואשות לאוויר.

זה הדבר הכי מצחיק שכתבת עד עכשיו.

אני דורשת הסבר צבעוני כזה על נושא נבחר אחר (כו, אתה יכול לבחור).

מתה עליך !

icon_twisted.gif
המלך אריה הראשון
המלך אריה הראשון • 21 בינו׳ 2004
אפרוח קטלני

הדוגמא שנתת על ביבי גרמה לי לפרץ של צחוק שיפה לבריאות, זה שאין קשר בין הדוגמא למה שביבי עושה בכלכלה זה כבר ענין אחר וכמו שאמרתי לא אכנס לויכוח כלכלי למרות שקל להסביר למה אתה טועה.

בקשר לדוגמא שנתת בין התורה המרקסיסיטית והישום בפועל, הרי שמה שאתה לא מבין שאין אפשרות לישם את התורה הזאת אחרת, לא כאשר מדובר בבני אדם. אמרתי כבר שנכון שבתאוריה זה נהדר, אולי התורה הטובה ביותר מכל הבחינות מלבד אחת, היא פשוט לא מסוגלת להיות ישימה במציאות.

שים לב שאפילו הקיבוצים נכשלו בנסיון לישם את התורה בקנה מידה קטן ואנחנו חוזים בפרפורי הגסיסה שלהם, כאשר יש כבר כמה קיבוצים שהגיעו לפת לחם. כל עוד הטבע האנושי רוצה שיהיה לנו יותר מאשר לשכן זה פשוט לא יעבוד, זה לא יכול לעבוד.

איין ראנד חזתה כבר בתחילת שנות הארבעים של המאה הקודמת את התמוטטות הקומוניזים וניסחה זאת יפה למה התורה קוסמת לרבים ממבט ראשון. היא טענה ובצדק שכל אחד חושב על זה שיש כאלה שיש להם יותר מאשר לו, ברור שאז הוא רוצה חלק ממה שיש למי שיש יותר, אבל הוא שוכח שיש רבים שיש להם פחות מאשר לו והם רוצים חלק ממה שיש לו.

הקיבוצים פושטים את הרגל כי החברים למדו שאין קשר בין מה שהם תורמים לחברה לבין מה שהם מקבלים, לכן כל אחד בדק כמה השני תורם ותמיד יכל למצוא כאלה שתרמו פחות ממנו וקיבלו יותר ואז הוא חשב למה הוא צריך להיות הפראייר והתחיל לתרום פחות, ככה התחיל כדור השלג גם בקיבוצים וגם במשטרים המארסיסטים דבר שהביא אותם לפשיטת רגל.

לסיכום התורה נהדרת בתנאי מעבדה אבל לא במציאות לבני אדם.
Rocco​(שולט)
לפני 20 שנים • 22 בינו׳ 2004
Rocco​(שולט) • 22 בינו׳ 2004
אפרוח ....
ענק.....!!!!!!!!
אני אוסף את החלקים הפנימים שלי
פשוט התפוצצתי......
icon_biggrin.gif
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 20 שנים • 24 בינו׳ 2004

הצעה לספרים קצת יותר ממוקדים בבדסמ

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 24 בינו׳ 2004
אני חושב שאת כל מה שאפשר לומר על איין ראנד כבר אמרו.

אז הנה כמה ספרים שנכתבו על בדסמ, מאת אנשים שעוסקים בו, עבור אנשים המתענינים בבדסמ:-

1. SM101 / Jay Wiseman

ספר טוב ויסודי, המתמקד בנושאים החשובים ביותר לכל מי שעושים את צעדיהם הראשונים בבדסמ.

2. Screw the Roses, Send me the Thorns

ספר הכתוב בגישה מעט מבודחת, למתחילים. מכסה בצורה שיטתית, ועם הרבה איורים וצילומים מספר רב של טכניקות בדסמיות (אך לא לעומק).

3. The Topping Book, The Bottoming Book

ספרים מעולים למי שכבר משחקים בדסמ - מכסים בצורה יסודית בעיקר את הצדדים של בדסמ שרצים לנו בין האוזניים - כמו מה לעשות כשסשן נכשל.

יש גם גרסה חדשה שטרם הספקתי לקרוא - The New Topping/Bottoming Book.

4. Different Loving / Gloria Brame

ספר בגישה אקדמית. מתחיל בניתוח המסביר כיצד אחד השרידים האחרונים של המוסריות הויקטוריאנית הוא רדיפת הבדסמ. בהמשך הספר עובר דרך אוסף מרתק של פעילויות בדסמיות, מסביר מהן, ומביא ראיונות עם אנשים שעוסקים באותה פעילות, מכל צידי המתרס והמגדר.

ולמי שמחפשים עוד ספרים - כדאי לעיין בקטלוג המעולה של Greenery Press:-
http://www.greenerypress.com

קריאה נעימה!