סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פעילות חדר חושך

מיו​(לא בעסק)
לפני 12 שנים • 19 במרץ 2012

פעילות חדר חושך

מיו​(לא בעסק) • 19 במרץ 2012
,

לפני כחודש נפתח בפטלייף פורום חדש בשם the dark room

קישור לפורום:

https://fetlife.com/groups/48500

הנכם מוזמנים להציץ, לקרוא את כללי הפורום ואם מעניין לכם ומתאים לכם, להשאר עמנו ולהשתתף בדיונים.

במקביל להקמת הפורום, התחלנו להפגש פעם בחודש לסדרת הרצאות שכרגע נעשות ע"י חברי הקהילה ובעתיד, בהתאם לדרישה ולשיתוף הפעולה של החברים, יש שאיפה להביא גם מרצים חיצוניים.

ההרצאות הקודמות שהתקיימו היו:

"קשור אותי אהוב אותי" - הרצאה של טיצ'ר בנושא קשירות
"לא כואב לדעת" - הרצאה של עגנון על מבוא לבדסמ

שתי ההרצאות היו מאוד מוצלחות ומעבר לזה שהן תרמו ידע הן לחדשים/מתחילים/מתעניינים ואפילו פה ושם חידשו לוותיקים, הן היו הזדמנות למפגש ודיון.

ההרצאה הבאה תתקיים ב1/4/12 בשעה 20:00 והנושא יהיה :
"ללכת על הקצה" - הרצאה של טופנוט בנושא גבולות בבדס"מ

במפגש השלישי נדבר על המשמעות והחשיבות של מושג הגבול בעולם הבדסמ. נתאר סוגים שונים של גבולות, ננסה להסביר איזה מקום הם תופסים באנטראקציה הבדסמית ומה קורה כשחוצים אותם.
בשביל מה צריך גבולות? איך מתקשרים ומסכימים על גבולות? האם יכול להיות קשר בדסמי בלי גבולות? מה בין גבולות לפנטזיה?

לאחר ההרצאה, כמו במפגשים הקודמים, יערך דיון פתוח.

נשמח לראותכם גם בפורום וגם בהרצאות (יש כוונה בעתיד גם להתחיל במסורת מפגשי מאנצ')

להרשמה למפגש יכנסו ללינק:
https://fetlife.com/events/95339/v2 בפטלייף
או
http://www.thecage.co.il/events/?events_users_concept=view_date&d=2012/4/1 בכלוב

אפשר לכתוב לנו בשרשור זה:
מה דעתכם על היוזמה?
לאן הייתם רוצים שזה יתפתח?
האם הייתם מעוניינים לתרום לכך באיזשהי דרך?
יש נושאים מסויימים שעליהם הייתם רוצים שיהיו הרצאות בעתיד?

ועוד...
איש אחר​(אחר)
איש אחר​(אחר) • 19 במרץ 2012
רע מאד
עוד פוסט שמעודד הפיכת קשר בין שני בני אדם לחברות בכת הזויה עם חוקים, כללים וטקסים
מUחדת
מUחדת • 19 במרץ 2012
איש אחר כתב/ה:
רע מאד
עוד פוסט שמעודד הפיכת קשר בין שני בני אדם לחברות בכת הזויה עם חוקים, כללים וטקסים

גם כשאתה הולך לחוג לריקודי עם יש חוקים, כללים וטקסים- או סתם צעדי ריקוד המקובלים על המשתתפים.
בדרך כלל יוזמות "לימודיות" הקשורות לבדס"מ מרגישות לי טיפה מתנשאות כיוון שהתחום הזה כל כך מגוון ועמוק ואישי שזה ניראה לי לגמרי חוטא למטרה שלשמה התכנסנו# קורס נהיגה מונעת.

יחד עם זאת לא מצאתי שום טעם לפגם בהודעה הזו של מיו ובאלו שהופיעו לפניה.
נשמע שיש מקום לדיונים מעניינים ושמי שעומד מאחורי היוזמה בא בטוב ולא מתכוון להקריב וולדות חתולים לאלוהי הסאדו בסיום המפגש.

אנשים מחפשים את חברתם של הדומים להם, המעניינים להם או כאלו שחולקים עמם תחביב.

בהצלחה
icon_smile.gif
מיו​(לא בעסק)
מיו​(לא בעסק) • 19 במרץ 2012
מUחדת כתב/ה:
איש אחר כתב/ה:
רע מאד

גם כשאתה הולך לחוג לריקודי עם יש חוקים, כללים וטקסים- או סתם צעדי ריקוד המקובלים על המשתתפים.
בדרך כלל יוזמות "לימודיות" הקשורות לבדס"מ מרגישות לי טיפה מתנשאות כיוון שהתחום הזה כל כך מגוון ועמוק ואישי שזה ניראה לי לגמרי חוטא למטרה שלשמה התכנסנו# קורס נהיגה מונעת.

נשמע שיש מקום לדיונים מעניינים ושמי שעומד מאחורי היוזמה בא בטוב ולא מתכוון להקריב וולדות חתולים לאלוהי הסאדו בסיום המפגש.

בהצלחה
icon_smile.gif

אכן מי שעומד מאחורי היוזמה (וזו לא אני, אני רק עוזרת) בא מאוד בטוב.
מיוחדת היא לא הראשונה שמביעה דעה לגבי עניין ההתנשאות כאילו יש כאלה שמתיימרים להבין יותר מאחרים ואני מבינה מאיפה התחושה הזו מגיעה אבל יכולה להעיד מהיכרות של הנוגעים בדבר שזה ממש לא כך.

היוזמה הזו קמה מצורך של אנשים בשני דברים:
1. אלטרנטיבה למפגשים חברתיים (עם דגש על חברתיים, לאלה שמדמיינים טקסים פולחניים כאלה או אחרים) והכרות.
2.העברת ידע ויצירה של מקום נוח לחדשים/מתעניינים/מתלבטים לשאול שאלות וללמוד מנסיונם של אחרים.

היוזמים של סדרת ההרצאות, טיצ'ר ועגנון, נחשפו למודל דומה של מפגשים והרצאות בארה"ב ומתוך אכפתיות, סוג של תרומה ל"קהילה" ורצון ליצור גם כאן איזשהו סוג של פעילות מעבר למסיבות ריקודים בסגנון בדסמ, החלו בכל העניין הזה.

מאחר והמפגשים האלה והיוזמה הם רק בתחילת הדרך ובהתנדבות מלאה ללא מטרות רווח (התשלום הסימלי של 20 ש"ח או כפי היכולת הם לכיסוי הוצאות המקום המארח ומשולמות לו ישירות) כרגע מנסים ליצור יש מאין ולהתפתח תוך כדי תנועה.
אין עדיין כסף וגם לא מספיק קהל כדי לארגן הרצאה של מרצה מחו"ל או אירועים אחרים אבל יש כוונות כאלה להמשך.
בינתיים כל אחד מנסה ומוזמן לתרום את חלקו. מנסים להשתמש בידע הקיים של כל אחד מאיתנו.
המרצים השונים ממש לא מתנשאים ולא מתיימרים להיות טובים יותר מאחרים, הם בסה"כ תורמים מזמנם (מעבר להעברת ההרצאה עצמה, יש גם את ההכנה להרצאה. ההרצאות הקודמות היו מאוד מושקעות מבחינת מצגת ותוכן, נראה כי נעשתה עבודת הכנה וכחלק מהקהל הרגשתי שהמרצה מכבד אותי) ומהידע האישי שלהם שנצבר עם השנים וגם אומרים בכל תחילת הרצאה "ההרצאה היא נקודת המבט שלי על הדברים וכל אחד יכול לראות/לתפוס את הדברים בדרך אחרת" ובדיוק בשביל זה קיים החלק השני של המפגש שהוא לא פחות אם לא יותר חשוב מההרצאה והוא החלק של הדיון שבו יש מקום לכל אחד להתבטא ולהתדיין בצורה תרבותית.

לסיום אספר משהו שאני אישית אהבתי בבהרצאה האחרונה שהייתה מבוא לבדסמ וניתנה ע"י עגנון ושלדעתי הוא אחת הסיבות לצורך במפגשים שכאלה.
לקראת סוף ההרצאה ניתנו כמה עצות ל"מתחילים" לעסוק בבדסמ ואחת מהן והחשובה בעיני הייתה ציטוט של משפט מהמקורות "עשה לך רב וקנה לך חבר"
והכוונה הייתה שלמישהו חדש שנכנס לעולם הזה כדאי שיהיה איזה חבר מנוסה שהוא יכול לסמוך עליו ולשאול אותו שאלות ולהתייעץ איתו במקרה הצורך (אני לא חדשה ועד היום מתייעצת)
ולא להיות ניזון רק ממה שהולך כאן בפורומים שצר לי להגיד שלדעתי לרוב זה פרובוקציות והומור וללמוד מזה זה כמו ללמוד לעשות סקס דרך צפייה בסרטי פורנו (ראה התגובה הראשונה בשירשור זה)
והתגובה לזה, של מישהו מהקהל, הייתה בסגנון "הוותיקים והנורמלים מתחבאים ועסוקים בשלהם. קשה עד בלתי אפשרי למצוא אותם"
אז באמת שאף אחד לא מנסה להתנשא מעל אחרים ובאמת שהדלת פתוחה לכל מי שרוצה להיות שותף.
אנחנו מאוד משתדלים ליצור משהו קבוע (מבחינת המארגנים) ולא מחייב (מבחינת המשתתפים) כדי שמי שמחפש יוכל גם למצוא.
איש אחר​(אחר)
מUחדת כתב/ה:
איש אחר כתב/ה:
רע מאד

בהצלחה
icon_smile.gif

את מאד מדייקת במילים שלך
תחביב...עוד לא שמעתי על התארגנות של זוגות נשואים לחלוקת חווית הנישואין עם חברים ל"תחביב"
עוד לא שמעתי על התארגנות אוהבי הפלאפל כדי לדון באיכות הטחינה, ואיך מסדרים את הירקות בפנים.
מערכת יחסי שליטה, זו מערכת יחסים, לא פחות ולא יותר.
אין מודל אחיד, אין "ידע" אין מאומה מלבד רצונם של שני אנשים (ולעיתים יותר) להנות מהאופי של הקשר ביניהם.
ברגע שמצטרפים לכך הרצאות, טקסים, התכנסויות וכו', זה כת
נ ק ו ד ה
מישלי
מישלי • 19 במרץ 2012
איש אחר כתב/ה:
את מאד מדייקת במילים שלך
תחביב...עוד לא שמעתי על התארגנות של זוגות נשואים לחלוקת חווית הנישואין עם חברים ל"תחביב"
עוד לא שמעתי על התארגנות אוהבי הפלאפל כדי לדון באיכות הטחינה, ואיך מסדרים את הירקות בפנים.
מערכת יחסי שליטה, זו מערכת יחסים, לא פחות ולא יותר.
אין מודל אחיד, אין "ידע" אין מאומה מלבד רצונם של שני אנשים (ולעיתים יותר) להנות מהאופי של הקשר ביניהם.
ברגע שמצטרפים לכך הרצאות, טקסים, התכנסויות וכו', זה כת
נ ק ו ד ה

זה שלא שמעת, זה לא אומר שזה לא קיים.
ואתה (שוב) טועה.
קיימות קבוצות מכל מיני סוגים, לכל מיני נושאים, בכל מיני תחומים ולכל מיני מטרות.
קבוצה של אנשים שמתכנסת ע"מ לחוות חוויות יחד, לשתף, להתייעץ, ללמוד, אפילו לערוך טקסים, אינה בהכרח כת.
ס י מ ן - ק ר י א ה !
מUחדת

איש אחר

מUחדת • 19 במרץ 2012
זה בכלל לא מדויק.
גם הורות, לצורך העניין, היא עניין פרטי וכל הורה מחנך את ילדיו לפי אמונותיו וערכיו.
ולמרות הנאמר לעיל- ישנם אתגרים מסוימים שכל הורה באשר הוא הורה מתמודד איתם.
אף אחד לא ילמד אותך להיות הורה בקורס להדרכה הורית- אבל אני מניחה שהשיתוף, האתגרים המשותפים והחיבה הטבעית שנוצרת בקבוצה שהתכנסה מרצונה- מועילים מאוד.

אני מבינה מה אתה אומר, בכנות
אבל אתה מגזים בטירוף.

ולראיה, תוצאות גוגל לצירוף המילים "מפגש חובבי" (לא נגענו):

1. מפגש לחובבי גינון בנושא גידול רקפות ופקעות.
2. פגש לחובבי הסנובורד.
3. מפגש לחובבי הארי פוטר הבוגרים בנפשם.
4. מפגש לחובבי צילום מאיזור משגב.
5. מפגש לחובבי ספורט מוטורי.
6. מפגש לחובבי גפנים.
7. מפגשים לחובבי הפאזלים.

מכת מדינה הכתות האלו!
    התגובה האהובה בשרשור
המלט
המלט • 19 במרץ 2012
הייתי במפגש השני, בו הרצה עגנון. מסתבר שיש אנשים שבדס"מ באמת מעניין אותם. אני חושב שהמניע העיקרי של כל המשתתפים – אלה שמתנדבים להרצות ואלה שמתנדבים להקשיב להם – הוא קודם כל חברתי-וענייני ופחות "לימודי". יתכן שחלקו הראשון של הביטוי 'עשה לך רב וקנה לך חבר' לא ממש רלבנטי כאן, ובחוויה שלי זו אינה הסיבה וגם לא התוצאה של המפגשים. לא הרגשתי שום משב רוח קליל של התנשאות מצידו של עגנון, שיצר את הרושם שהוא בא לדבר על דברים שמעניינים אותו בחברתם של אנשים שעשויים לעניין אותו, ואולי גם ימצאו עניין אחד בשני. מיד לאחר החלק ההרצאתי התקיים דיון פתוח. כל אחד הציג את עצמו באופן חופשי – היו כאלה שפירטו יותר, והיו כאלה שלא אמרו על עצמם דבר, וזה בסדר. בסך הכל הרגשתי שהאנשים סקרנים ופתוחים ומעניין אותם באמת להכיר אנשים שיש להם משהו משותף לדבר אודותיו איתם. אני מתכוון להגיע גם למפגש השלישי. שיחה על גבולות עם אנשים אינטליגנטיים יכולה רק להרחיב את הגבולות, אם לא שום דבר אחר.
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 19 במרץ 2012
איש אחר, אתה לא רוצה ולא מתאים לך אל תבוא אבל מעניין אותי באמת לדעת למה זה רע בעינך, כי האנשים שמארגנים את המפגשים מתייחסים לסיפור מאד ברצינות,
בכל שיחה שהייתה לי עם עגנון יצאתי עשירה במידע .

אני תמיד שמחה ללמוד מאנשים שיכולים להעשיר אותי בידע והניסיון שלהם ואם הם חברים שלי אז בכלל הרווחתי פעמים.
איש אחר​(אחר)
מערכת יחסים אינה חוג לגינון
מערכת יחסים אינה תחביב או התעסקות
לא משנה כמה רציניים יהיו נושאי ההרצאות (ואני לא מזלזל באינטליגנציה שלהם), אני לא רוצה שאף אחד יתעסק לי בקשרי עם נשים
אני גם לא מבין איך מישהו אחר רוצה "לשמוע" איך לזיין את החברה שלו, באיזו תנוחה וכמה פעמים וכו'
וזה אינו שונה במאומה ממערכת יחסי שליטה, להיפך, יש כאן זילות מוחלטת של האינטימות והפיכתה ל"תחביב" (אתם לא אוהבים את המילה כת למרות שזה מה שזה).
שוב המושגים של אינטימיות קירבה ורגש מפנים את מקומם לטכניקות טקסיות והכל בשם ה"מולך" - BDSM
גם השימוש במילה "וונילי" זה שימוש טיקסי ומפריד, שמשתמשים בה רק חברי הכת (מעולם לא שמעתי על זוג רגיל שקרא לעצמו "וונילי" זה כמו שרק דתיים משתמשים במושג "חילוני") .
אתם הופכים מערכת יחסים לדבר טכני , וכמו לכל דבר טכני נעזרים במומחים כדי להשתכלל.
תראו כמה התנגדות המילים שלי מייצרות בכם, תחשבו למה בכלל זה איכפת לכם