ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מילוי מספר תפקידים

kiska וטרמינטור​(לא בעסק)
לפני 12 שנים • 26 במרץ 2012

מילוי מספר תפקידים

שלום לכולם,
לאחרונה מטרידה אותי תופעה מסויימת. שמתי לב, שאני לא יכול למלא את התפקידים של כל הדמויות שהיא צריכה בסשן. למשל, אני לא יכול להיות בו זמנית הדמות האחראית שעושה את סשן המחטים וגם הדמות המנחמת. נוצר מצב, שאת הנחמה היא מקבלת מחברה שעוזרת לה במהלך הסשן.
זה קצת מפריע לי, כי אני כן רוצה למלא את כל התפקידים שהיא צריכה. אני רוצה לדעת שאני יכול לענות על כל הצרכים שלה יותר טוב מכל אדם אחר. מצד שני, ברור לי שזה בלתי אפשרי שאני אעשה תפקידים מנוגדים בו זמנית.

האם מישהו נתקל בתופעה?
איך הייתם מתמודדים?

טרמינטור.
up u rs​(אחרת)

בין אם

up u rs​(אחרת) • 26 במרץ 2012
אתה מצליח למלא את כל צרכיה ובין אם רק 90%
השורה הזאת: "כי אני כן רוצה למלא את כל התפקידים שהיא צריכה. אני רוצה לדעת שאני יכול לענות על כל הצרכים שלה יותר טוב מכל אדם אחר"
מעידה על כך שהיא זכתה ובגדול!
kasandra​(מתחלפת){jegularis}
אני מסכימה עם סיגורני, אכן נשמע מצוין.
אשרייך שהאישה שלך כל כך חשובה לך ואתה אכן מוכן להשקיע מאמץ לנסות אפילו להשתפר עבורה גם אם לו במקצת.

אני חושבת , ותקן אותי אם אני טועה, אתה מדבר על פינות של אלסטיות נפשית.
קשה לך לקרואה לה את הצורה תוך כדיי הפגנת החום רוך וכו' שהיא צריכה במקביל או תוך כדיי.
לדעתי זה משהו כמו כל מיומנות בחיים שניתן לפתח עד למידה מסוימת ובהדרגתיות.

לדוג:
נניח שאתה מצליף בה (או עושה כול אקט אחר כגון מחטים ) בין לבין תעצור לרגע , תיקח נשימה עמוקה ותן לה פשוט ליטוף (בטור התחלה).
התחושה של עצירה לרגע והתבוננות בה מהצד מצד אחד יוצר אצלה תחושה של צומת לב כלפיה והרמוניה שלך בשליטה, ומצד שני נותן לך רגע להקדיש לה צומת לב לצורך הרגשי והפחות פרקטי בסשן.

עם הזמן בטחניקה הפשוטה הזאת תתחיל לפתח את המיומנות של להקנות לה קייר במהלך הסשן מדברים קטנים ויחד עם זאת עוצמתיי כמו ליטוף , ועד למקומות יותר רגשיים שקרובים אליך או אלייה .

יש עוד דרכים פרקטיות לעשות זאת .
הרעיון הפסיכולוגי שעומד מאחוריי זה הוא להפנות את התודעה שלך לצד השני של הסקאלה .
מהמחושב מפוקס פראקטי וממוקד במטרה , לכיון הרגשי יותר.
לעשות סויץ' בין המיינד לרגש , ומשם זה יולד.

הריי אחריי הכל תסכים איתי שאם הגעת לנקודה הזאת והיא כזאת חשובה לך ויקרה שאתה מוכן לנסות ללמוד לעניקה לה את זה סימן שרגש לא חסר.
את השפה שלכם כבר מצאתם בסשן,ומכאן זה עניין של קפיצות לוגיות ומפיתוח מיומנויות פרקטיות.
בהצלחה, ואם תרצה תרגיש בנוח להתייעץ.
נגיד שאני אצליח להפנות את התודעה שלי לצד השני של הסקאלה ולתת לה קייר תוך כדי.
זה עדיין לא מספיק לה.

טרמינטור.
נילי ונילי
נילי ונילי • 26 במרץ 2012
kiska וטרמינטור כתב/ה:
זה עדיין לא מספיק לה.

טרמינטור.

זה מתחיל להשמע כאילו הכניסו אותנו (גולשי הפורום) לתוך ויכוח זוגי, שאנחנו לא יודעים עליו שום דבר למעט מה שאתה אמרת, ושהתשובה היחידה שמעניין אותך לשמוע היא שהדרישות שלה ממך הן מוגזמות ושאתה מילאת את חובתך.

זה לא עובד ככה
kasandra​(מתחלפת){jegularis}
נילי ונילי כתב/ה:
kiska וטרמינטור כתב/ה:
זה עדיין לא מספיק לה.

טרמינטור.

זה מתחיל להשמע כאילו הכניסו אותנו (גולשי הפורום) לתוך ויכוח זוגי, שאנחנו לא יודעים עליו שום דבר למעט מה שאתה אמרת, ושהתשובה היחידה שמעניין אותך לשמוע היא שהדרישות שלה ממך הן מוגזמות ושאתה מילאת את חובתך.

זה לא עובד ככה

חוץ מהעובדה שאני מסכימה עם נילי , כי אני בתומי חשבתי שאתה אכן מחפש עצה פרקטית להתחיל ממנה , אבל כנראה שגיתי .
מה אתה מצפה שנמליץ לך לאור המעט מאוד פרטים שסיפרת ( סביר להניח מטעמי פרטיות לגיטימית לחלוטין)?
לאור התשובה החד משמעית שענית לתגובתי?

נניח שתצליח לפנות את תודעתך לזה בטור התחלה, חשבת שאולי אם תצליח בזה דברים נוספים וחדשים יכולים לצוץ בקשר שלכם שכרגע הם לא בהכרך חלק מהמשואה?
אולי אם תתחלי בלתת לה קצת תגלה שהצרחים שלה לא כאלה אסטרונומיים ובלתי ניתנים להשגה למשל?

הבהרה

חזרתי עכשיו ממבחן קשה(כנראה שהצלחתי לעבור, ואפילו יפה, סוף סוף..), ורק עכשיו התפניתי להגיב. ממה שקראתי, נראה כי טרמינטור לא הצליח להסביר את עצמו כראוי.

כמה דברים להבהרה:
הפוסט הועלה בעקבות המייל דום יום שישי, אחד הדברים שטרמינטור תיכנן עבורי היה סשן מחטים(ללא ידיעתי), שזו גם אחת הפוביות הגדולות ביותר שלי.

בסשן היו נוכחים זוג חברים שלנו, ודארקנס(שכנראה המומחיות שלו גם הרגיעה). הייתי מאוד לחוצה במהלכו והבחורה מאוד ניחמה אותי והרגיעה אותי לאורך כל הסשן, בלי הפסקה(תודה לך). מה שהפריע לטרמינטור היתה העובדה שהוא לא יכל למלא את התפקיד שהיא מילאה. כמובן, הוא ניסה להרגיע אותי, וזה מה שנתן לי את האומץ לעבור את הסשן מלכתחילה, אבל כשהסשן התחיל, הוא היה צריך להיות עסוק בלנעוץ לי את המחטים בדרך הכי עדינה, שלא תכאיב לי. ברגעים שהוא ניחם אותי, נרגעתי מעט, אבל הוא היה גם צריך לבצע את הסשן, ולא יכל להתרכז רק בלהרגיע.

בכלל, אני חושבת שהאדם שמבצע את הסשן אינו מסוגל להעניק תמיכה בלתי פוסקת כזו, מאחר ובשבילי באותם רגעים הוא האדם "הרע", שאיני יודעת למה לצפות ממנו, ומצד שני, פיזית הוא גם מרוכז בסשן.
kiska
האמת, שהתגובה שלי לא הייתה חלק מויכוח זוגי (ומה שכתבתי בתחילת האשכול מעיד על כך).
אולי הייתי צריך לא שזה לא יספיק לה, אלא שזה לא יהיה אותו דבר.
הניסיון שלי להרגיע, פשוט לא אותו דבר כמו ההרגעה שבאה מחברה שלה.

טרמינטור.
נילי ונילי
אני חושבת שכמה אמצעים מאד פשוטים ומאד טכניים היו יכולים לעזור כאן חלקית, אם לא לפתור לגמרי את הבעיה כולה.

ראשית, הייתי מוותרת על לעשות סשן כל כך מורכב כ"סשן הפתעה" שסאב/ית לא מודע/ת אליו. אלמנט הידיעה לאן הולכים מהווה כלי חשוב בהרגעה ובהורדת רמת הסטרס.

שנית, הייתי מוותרת על ביצוע פומבי של סשן שלא ביצעתם קודם בעבר והוא חדש (לשניכם?) ברפרטואר הבדס"מי שלכם. הייתי מעבירה אותו לפורמט יותר אינטימי ופחות מסיבתי. יכול להיות שחשוב שיהיה מנטור בסביבה או שולט מנוסה יותר בסשנים מורכבים, אבל הייתי מוותרת לגמרי על הקהל. הפומביות כשלעצמה מהווה לפעמים סשן נוסף והיא לא עוזרת להרגעה של הנשלט. היא מביאה איתה סטרס בפני עצמה.

שלישית, הייתי מבצעת פאוזות יזומות, של כמה שניות, באמצע הסשן לבחינה עצמית. לא רק עבור הנשלט אלא גם עבור השולט. ניתן להשתמש בכל תירוץ רגעי עבורן: "רגע, אני רוצה לבדוק לך את הקשרים בחבלים", "יש פה מים, את מעדיפה קולה?", "אני מנגב זיעה מהמצח, את רוצה גם?". הפסקות כאלו היו נותנות גם לנשלט/ת וגם לשולט/ת שניה וחצי של לקחת אויר ולהתפקס, גם מבלי לעצור את הסשן. הבדיקה הזו באונליין, של מה מצבי בסשן ומה מצב הפרטנר שלי, היא קריטית ופאוזות של שניה וחצי הן דרך טובה להשיג את זה.
נילי ונילי
בנוסף, ואחרי קריאה נוספת של שתי ההודעות של קיסקה וטרמינטור, הנה עוד שתי הערות:

1.
לא הייתי במיילדום ואני לא יודעת מה רמת התאורה שם. אני לא חושבת שלבצע סשן מחטים בתנאי תאורה לקויה זה רעיון טוב, ואני מתנסחת פה הכי עדין שאני יכולה. קריטי להיות ערים לשינויים בגוון העור ובנפיחות שלו בסשנים מהסוג הזה.

2.
אני חושבת שלבצע סשן שנשלטת מגדירה אותו כ"פוביה הכי גדולה שלה" כסשן הפתעה מבלי שמדברים על זה קודם- זה רעיון רע.

3.
יתרה מכך, לבצע את זה כסשן פומבי, היכן שממילא אלמנט הלחץ והסטרס הוא גדול, זו אטימות מוחלטת לצרכים של הנשלטת שלך.

4.
ולבסוף, ללכת לבכות אח"כ בפורום על כך שהנשלטת לא נרגעה על אף שנורא נורא השתדלת ואתה לא מבין מדוע היא נזקקה במהלך הסשן לחיבוק של חברה... ובכן.... אין לי שום דרך להגיב על זה עכשיו. אולי היא מקולקלת. תחליף נשלטת מיד ולאלתר.

אלו לא הצרכים שלה שגרמו לבעיה שאתה מתאר- אלא הצרכים שלך.