שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שלום

פטיט בלרינה​(אחרת)
לפני 11 שנים • 5 במאי 2012

שלום

שלום, יש לי הצעה בונה, אני חושבת שמאוד כדאי להוסיף כפתור שמאפשר למחוק את ההודעות שהמשתמש כתב בפורום, הריי הודעות זה על פי מצב רוח והן לא תמיד משקפות את האדם מאשר את המצב בו הוא כלויי, ואם הוא עבר הלאה, ההודעה תמיד שם להוכיח אחרת, לכן אני מציעה מאוד להוסיף כפתור כזה, ואני בטוחה שכמוני הרבה אנשים ישתמשו בו הרבה, וכך יהנו יותר לכתוב בפורום, וכך יכנסו יותר לאתר, ואתם תרוויחו יותר כסף על פרסומות
Uranus
Uranus • 5 במאי 2012
הנה הצעה בונה נוספת:

שאנשים יתבגרו ויפסיקו להתנהג כמו תינוקות ויבינו שמה שמעלים
על הכתב מקבל תוקף ארוך יותר מאשר סתם פליטות פה ילדותיות בין חברים,
ושיקחו אחריות על עצמם בכך שיחשבו קצת לפני שכותבים ויקראו את עצמם
ויספרו לפני שלוחצים על כפתור ה"שלח".

יש מי שמשתמש ב"תצוגה מקדימה" כדי להחמיא לעצמו על
שכתב יפה או ציני או צורב ויש מי שמשתמש בכפתור הזה כדי
לתת לעצמו הזדמנות נוספת האם לפרסם.

התגובה האהובה בשרשור
Madame T​(שולטת)

סוף מעשה במחשבה תחילה

Madame T​(שולטת) • 5 במאי 2012
אכן מוטב לעצור לרגע, לחשוב ולקרוא שוב לפני שמפרסמים תגובה בפורום.

אם זה מאד מציק לך, תוכלי תמיד לפנות לכלובי ולבקש ממנו שימחק את תגובתך.
לילי ש'
לפני 11 שנים • 6 במאי 2012
לילי ש' • 6 במאי 2012
Uranus כתב/ה:

איפה היית כל השנים האלו??
בלוסום​(לא בעסק)
לפני 11 שנים • 7 במאי 2012

מהנסיון האישי שלי,

בלוסום​(לא בעסק) • 7 במאי 2012
יכולה לומר, שפעם היתי יורה תגובה לפורום בלי שום מחשבה מראש.
היום, אני עוברת כמה וכמה פעמים על כל טקסט שאני מוציאה מהמקלדת,
קודם כל קוראת את טקסט המקור בעצמי לפחות פעמיים (אם לא יותר), לפעמים אפילו מבקשת עזרה מאדם נוסף, ולאחר מכן,
כשכותבת את התגובה שלי, קוראת אותה כמה וכמה פעמים, חושבת הרבה לפני שבכלל שולחת אותה, כי אני זוכרת שיש חלון של כ- 5-7 דקות מקס' לעריכה, ואחר כך התג' נעולה לנצח.
אני יכולה להתוודות שגם היום, לפעמים מתפלקת לי אי הבנה של טקסט המקור, או שדבריי שלי לא מובנים וכך זה מתגלגל, אך בכל מקרה זה מיעוט המקרים.
לרוב אני נוטה שלא להגיב כלל בפורומים אלא להביא דברים למגרש הפרטי שלי - לבלוג שלי - שם יש לי אפשרות לשלוט ולערוך דברים ולמזער נזקים באם יהיו. בפורום אין לי האפשרות הזו כלל.

לאור הנסיון שלי במדיה הוירטואלית לעומת תקשורת ישירה, אני בבטחה יכולה להגיד, שיש בה פוטנציאל נפיץ ביותר לאי הבנות והוצאת דברים מהקשרם, לא מרוע לב אלא מהעדר יכולת הצד השני לקלוט ניואנסים ווקליים או הבעות פנים שהיו מבהירות את משמעות הדברים שנאמרו או נכתבו ומונעות אי הבנות רבות מאד.
רפאל
רפאל • 7 במאי 2012
פרופיל נמחק,

אני יכול להבין את הצורך לכתוב ולשתף, מבלי שכל מילה שלך תחקק בסלע לדראון עולם. לפעמים בן-אדם רוצה לכתוב בכלוב באותה חופשיות שבה הוא מנהל שיחה בעל-פה עם חבר, ומבלי שיטיחו בפניו את דבריו בעוד כמה שנים.

ובשביל זה יש את הבלוגים. את יכולה לכתוב ולמחוק, למחוק ולכתוב, ואין עם זה שום בעיה. את גם יכולה למחוק בלוג שעבדת עליו כמה שנים, ולמחרת לכתוב לכלובי בזעזוע "אני לא יודעת מה עבר עלי ולמה עשיתי את זה!!!" ומייד הוא מחזיר את הבלוג שלך.

אבל הפורומים הם משהו אחר. אנשים כותבים בהם מתוך ידיעה שמה שנכתב - נשאר. ונכאן, כמו שאורנוס הציעה, מוטב להוסיף כפתור לראש ולא לפורום.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 7 במאי 2012
ובנוסף למה שאמר רפאל, קיימת בעיה טכנית שלא תלויה בכלובי: בפורום אנחנו מנהלים דיאלוגים או שיחות רבות משתתפים (להבדיל מבלוג שם הכל סב סביב מונולוג) ולכן ברגע שיימחקו עשרים או מאתיים תגובותיך, יוותרו עשרים או מאתיים דיאלוגים ושיחות מרוקני תוכן המתייחסים לתגובה או לרעיון שהועלו ונמחקו.

לדוגמא, אם עכשיו תגובתו של רפאל תמחק, התגובה שלי תשאר תלויה באוויר.
Damphir​(שולט)
לפני 11 שנים • 24 במאי 2012

למה לא לתת לאנשים לבחור?

Damphir​(שולט) • 24 במאי 2012
מה הבעיה פשוט לתת לאנשים לבחור האם הם רוצים שהדברים שהם נאמרים ישארו לדיראון עולם או שיוכלו למחוק אותם ?

אם מישהו העליב מישהו אחר ופרסם משהו מעליב בפורום, אחרי שהם השלימו, למה כולם צריכים להמשיך ולראות את הדבר המכוער? זה חלק מתהליך הסליחה ולהמשיך הלאה, הרבה יותר קשה לשכוח כאשר מה שמכאיב נשאר מול העיניים.

חוץ מזה שפורומים כמו פורומים זה לא מקום שבו כל משפט שכותבים הוא יצירת מופת ולכן אין שום סיבה לדאוג מזה שישארו נושאים והודעות תלויות באוויר. בספק אם אנשים באמת הולכים וקוראים את כל ההודעות שוב... רק חלק, ואת החלק הזה שווה לשמור.

מה שאני מנסה להגיד, הרבה מילים מופרחות לאוויר, חלק הן אוצר וחלק מיותר.