שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

פוליטיקה בכלוב- IN/OUT ?

aka BODYGUARD
לפני 11 שנים • 30 בדצמ׳ 2012

פוליטיקה בכלוב- IN/OUT ?

aka BODYGUARD • 30 בדצמ׳ 2012
בעקבות שירשור (נוסף) שהתדרדר וכנושא שלי אישית מופיע כאחד מהחשובים
בהתנהלות האתר, הנושאים והכללים שנקבעו, אני מעלה את השאלה ופותח בציטוט של
כלובי מלפני כ-5 שנים בנושא.

אשמח לשמוע את דעתכם בנושא.

הציטוט:

www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?p=219414&highlight=#219414

כלובי(נשלט) {ל}

חמישי אוק' 11, 2007 10:53 am

בואו נתחיל בזה שאין לי בעיה להחזיר את רפאל עכשיו אם הוא יבטיח לכבד את חוקי האתר. שיגרתי לו אף הודעה בנושא בסמוך למועד ההרחקה.

זה אמנם קל מאד וזה סקסי לצעוק כלובי צורר, יום שחור לכלוב, איפה חופש הדיבור. אבל תסלחו לי - זאת צביעות מצד אחד לנהוג כך ומצד שני כשמישהו לא מכבד את חוקי האתר באופן שיטתי זה לגמרי בסדר מבחינתכם.

רפאל באופן שיטתי פעם אחר פעם הפר ביודעין את החוקים של האתר בכך שניסה לעורר דיונים ופרובוקציות פוליטיות באתר. בהתחלה זה היה כשפרסם תמונות של חיילי צה"ל במדי SS בגלריה שלו ואחר כך במספר רב של שרשורים. חלקם נמחק את חלקם הוספתי להודעה זאת כדוגמה.

בפעם האחרונה שנמחק שרשור שלו היה בו תיאור מזעזע דמיוני או אמיתי של אונס ברוטלי של פלסטינית מידי חיילים. לאחר שהשרשור נמחק הוא בחר לפרסם שוב את הדברים שכתב בשרשור - בבלוג שלו. אני לא משחק בתופסת ולסבלנות לגבי אנשים שמצפצפים על החוקים של האתר יש גבול.

זאת התמונה המלאה, אבל מה שאתם אוהבים לזכור זה שפגוש עף רק בגלל שקרא לי דפ"ר ורפאל עף בגלל פרובוקציה קטנה על רקע אישי. זה ממש לא הסיפור אבל נדמה שאין דרך להראות לכם את זה.

מעבר לדברים שכתב נגדי (כמו שגם אתם כתבתם) דברים שאין לי בעיה עקרונית איתם למרות שהם גם בסופו של דבר יכולים ברמה הרגיש להרתיח את הדם. וגם כשפתח שרשור על התארגנות קבוצה "איכותית" שתהיה אלטרנטיבה לכלוב נתתי לדיון להתנהל באופן חופשי. אז אל תאשימו אותי בבקשה בהתנהגות על בסיס אישי.

כמו ים יש עוד אחרים שסומכים על שיקול הדעת האישי שלי או שמסוגלים להתמודד עם העובדה שבאתר שעוסק במיניות ובבדסם מנקודת מבט סובלנית וליברלית לא ידברו על פוליטיקה.

הסיבה לכך היא, אגב, שמבחינתנו פתיחת הכלוב לדיונים פוליטים - תביא מהר מאד לביטויים קשים גזענים או אנטישמים. תפגע בהתנהלות האתר ותביא אותי להתערבויות רבות שיעוררו ביקורת וכעס בכל פעם מכיוון אחר.

לא ניתן לאפשר דיונים פוליטים באתר ובמקביל לאפשר חופש ביטוי מוחלט. בלי שהדיונים יובילו לפגיעה קשה ברבים מגולשי האתר. וכל התערבות במקרה כזה מיד תזכה לחוסר סובלנות והבנה בדיוק כמו עכשיו ותביא לגלי האשמות ושרשורים.

בכלוב אין ביטויי גזענות - לא נגד עדות לא נגד שמנות או כעורות לא נגד ערבים ולא נגד ציונים.

שוב אזכיר - האתר נועד לעסוק במיניות ובבדסם בצורה ליברלית וסובלנית. האג'נדה הזאת לא תחזיק מעמד כשתפתח תיבת הפנדורה הפוליטית הזאת.

הנה כמה דוגמאות לשרשורים מהעת האחרונה שפרסם רפאל בפורום כדי שהתמונה תהיה יותר מלאה. יש גם שרשורים שנמחקו והם אינם מובאים כאן ויש את התמונות שרפאל פרסם בזמנו בגלריה (שנועדה, להזכירכם, להיות בעיקר במה לצילומים של חברי האתר שקשורים לבדסם)

www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=20437
www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=4446
www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=20926
www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?p=213005

מי שחושב שבאופן כללי אין חופש ביטוי בכלוב כנראה לא מכיר את האתר או שמשיקולים אחרים נוח לו לחשוב כך. השרשור הזה כמו רבים אחרים מדגים בדיוק את חופש הביטוי חסר התקדמים כמעט שהאתר הזה מציע. מי שמעדיף לא לחשוב כך מעדיף לא להאמין כנראה לעובדות.

בנוגע לשאלת הדיון פתוח פוליטיקה כן או לא בכלוב - אכן אמרתי שיהיה כזה דבר - ושיניתי את דעתי. אני זה שנושא באחריות להתנהלות האתר ואני מבין בצורה ברורה את חומרת הדברים. לכן זאת ההחלטה שלי. בעיני היא מועילה לעין שיעור יותר מאשר היא פוגעת. ואלו שמוצאים את המצב הזה כבלתי נסבל כנראה לא באו לכלוב כדי למצוא בו את מה שהוא מיועד להציע אלא לחפש בו דברים אחרים לגמרי.

אלו בכל מקרה הם חוקי האתר כרגע וככאלה - מצופה מהמשתתפים באתר - לכבד אותם. זאת דרישה בסיסית יותר מהדרישה ל"חופש ביטוי". אבל אתכם היא לא מעניינת כי לכם אין אחריות לאכוף את החוקים ולנהל את האתר הזה. אתם נהנים מהפרויבילגיה לשחק אותה הכי צודקים והכי ליברלים בעולם כשנוח לכם. אני לא.

בכל מקרה השרשור הזה נשאר פתוח ומי שחפץ להביע את דעתו השונה משלי על פוליטיקה מוזמן לעשות כן כאן או בשרשורים אחרים. כל עוד השרשורים לא יגלשו לדיון בעד או נגד הכיבוש/הערבים/הציונות/היהודים.

יום נעים לכולם.
Tobias​(אחר)
לפני 11 שנים • 30 בדצמ׳ 2012
Tobias​(אחר) • 30 בדצמ׳ 2012
אני זוכר את השרשור ההוא,
אני גם זוכר את דעתי שלא כדאי פוליטיקה מהסיבות הידועות, כניסה להשמצות וגועל של שיחה והטחת רפש.

עם זאת,
אני לא בטוח שבמדינה שלנו אפשר באמת לחיות בלי פוליטיקה ואקטואליה,
אז אולי אפשר ליצור פורום לעניין, כל עוד יהיה בו מנהל, שיהיה אחראי לא לסינון דעות, אלא לשמירת תרבות דיון בצורה בלתי מתפשרת.

וכן, אם כלובי ירצה לעשות דבר כזה מתישהו, אני גם מוכן לקחת את התפקיד.
Tainted​(לא בעסק)
לפני 11 שנים • 31 בדצמ׳ 2012
Tainted​(לא בעסק) • 31 בדצמ׳ 2012

לפוליטיקה אין מקום באתר הזה לדעתי כלובי צודק.

האתר הוא אתר לתת דרור למיניות שלנו.

שישאר ככה.
walking dead
walking dead • 31 בדצמ׳ 2012
לא מסכימה איתך, טיינטד.

זהו אתר של קהילה, וכמו שאפשר להחליף כאן מתכונים ולעדכן בלוגים בסגנון "קמתי/אכלתי/חרבנתי/הנה קליפ מיוטיוב!", אז בהחלט יש מקום גם לדיונים בנושאים כמו פוליטיקה.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 31 בדצמ׳ 2012
מסכימה עם פריסי. באתר קהילתי מתקיים צורך להחליף מידע ודעות בנושאים שונים. בוודאי בנושא שקרוב ללב של רובנו, כמו פוליטיקה. אני מוצאת חלק מהדיונים בנושא מאוד מחכימים מבחינתי.
המלט
המלט • 31 בדצמ׳ 2012
אני מוצא את הנסיון לקבוע תכנים "לא ראויים לדיון" מטריד הרבה יותר מתוכן-לא-ראוי כזה או אחר. למעשה, קרוב מאד לודאי שאם מישהו כאן יתחיל לנהל תכנים, אמצא את עצמי מהר מאד קורא וכותב במקום אחר. כל נושא שמעניין אנשים הוא ראוי לדיון, והגבולות היחידים שאפשר להעלות על הדעת הם אלה החלים על הביטוי באופן כללי -- לא לפגוע באחר.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אבל בשביל זה יש את "לא קשור", לא? אני חושבת שזה אחלה שמתוך כל הפורומים, יש אחד שמוקדש לכל מה שבא לנו להעלות שאינו קשור לנושא שלשמו התכנסנו. זה מאפשר לנו את "הפעילות הקהילתית" בלי שזה יפגע בהלך הרוח הכללי של האתר.

במקביל לזה אני מפצירה בכל חברי הכלוב לשמור את הדיונים הפוליטיים / חברתיים / קולינריים / כיוצא באלה - לפורום זה בלבד (מה שרובנו עושים, ונראה לי שיש גם אפשרות טכנית להזיז שרשור מפורום לפורום אם צריך).
Luna Sol​(נשלטת){Loki the t}

אישית

Luna Sol​(נשלטת){Loki the t} • 31 בדצמ׳ 2012
גם אני בדעה שאי אפשר באמת לא לדבר כאן על פוליטיקה.
אני חושבת שכולם מסכימים על הנקודה, שנכון לכרגע, האתר הזה לא עוסק רק בבדסמ.
כמעט על כל נושא אפשרי מדברים כאן ואישית אני לא חושבת שזה פסול.
יחד עם זאת, צריך למצוא דרך כלשהי לדעתי שיהיה אפשר לנהל שיח תרבותי ומכבד עם מגוון דעות אך לא עם מגוון קללות ושלל אלימות מילולית ואני לא מדברת רק על נושא של פוליטיקה, כמעט כל דיון כאן מתדרדר לרמות אישיות ונמוכות.
אבל לפעמים זה נראה יותר כמו ויישפול טינקינג מאשר משהו אחר.
למרות, שאני חושבת שהרעיון של טאבי הוא רעיון טוב, למרות אולי תחושת ה"משטר" שזה עלול ליצור.
Alas
Alas • 31 בדצמ׳ 2012
יולי Yuli כתב/ה:
אבל בשביל זה יש את "לא קשור", לא? אני חושבת שזה אחלה שמתוך כל הפורומים, יש אחד שמוקדש לכל מה שבא לנו להעלות שאינו קשור לנושא שלשמו התכנסנו. זה מאפשר לנו את "הפעילות הקהילתית" בלי שזה יפגע בהלך הרוח הכללי של האתר.

במקביל לזה אני מפצירה בכל חברי הכלוב לשמור את הדיונים הפוליטיים / חברתיים / קולינריים / כיוצא באלה - לפורום זה בלבד (מה שרובנו עושים, ונראה לי שיש גם אפשרות טכנית להזיז שרשור מפורום לפורום אם צריך).

מחזקת ומוסיפה:

יש מקום לדיון על פוליטיקה כמו שיש מקום לדיון על אוכל, אופנה, גאדג׳טים, תיירות ועוד.
אקטואליה פוליטית היא מנת חלקנו היומיומית, וזה שנתעלם מקיומה באתר לא יהפוך את המציאות שלנו לנטולת פוליטיקה.
מדובר באג׳נדות ודעות שבוערות בנו, ואין שום סיבה נראית לעין למה לא לאפשר דיונים מסוג אלה, גם במחיר של ירידה לפסים אישיים/גידופים והכפשות (למרות שכמובן השאיפה היא לשמור על רמת דיון מתורבתת), וזאת כמובן בפורום נפרד שלא נוגע לנושא שלשמו התכנסתם כאן (פורום ׳לא קשור׳).
למשל הדיון שנפתח כאן לא מתאים לפורום הנ״ל... לכן אני ממליצה להזיז אותו ל׳לא קשור׳.
רפאל
רפאל • 31 בדצמ׳ 2012
זה מעניין מאין אנשים שואבים את הרעיון שיש לאסור דיונים פוליטיים בין בני-אדם, באתר קהילתי שמדברים בו על הכל. זה גם מעניין שאף אחד לא מעלה את הטיעון הזה כשנערכים השכם וערב דיונים פוליטיים על פמיניזם, מגדר, בעיות חברתיות ומצוקות כלכליות. הטיעון הזה מופיע רק ביחס לפוליטיקה של הסכסוך הישראלי-ערבי. בודי, אולי אתה תוכל להסביר? (בהנחה שהמוטיבציה שלך בשרשור הזה אמנם היתה לפתח דיון בנושא הזה, ולא אחרת).

אגב, אין בכלוב איסור לדבר על פוליטיקה. ולמיטב ידיעתי בעבר המוטיבציה של כלובי לאסור "פוליטיקה" היתה קשורה בדבר אחד: לא אחת, במסגרת דיונים פוליטיים, נכתבו בפורומים דברי בלע וגזענות. כלובי לא רצה (ואני יכול להבין אותו) שהאתר שלו יהווה פלטפורמה לדברים כאלו. מאחר שלא היה זה הוגן שהוא יצנזר באופן נקודתי תגובות שנתפסות לדעתו כדברי בלע וגזענות, הוא ביקש למנוע בכלל דיונים שיכולים לעלות בהם התבטאויות שכאלו. בסופו של דבר הוא ויתר על הרעיון הזה (כמובן, לא לפני שאני ואחרים עשינו לו את המוות בנושא). ועכשיו הוא נאלץ לחיות עם כך שלפרקים אנשים יכתבו כאן את דברי הבלע והגזענות שלהם.