סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם אני רשאי לשאול כמה שולטות כאן תשקולנה גבר דתי?

SubservientJames
לפני 10 שנים • 17 בינו׳ 2014

ל-For God או For Good

SubservientJames • 17 בינו׳ 2014
אני מודה לך מקרב לב על העזרה.

אליבא דאמת, היכרותי בתחום זה היא יותר עיוניות ופחות מעשית-נסיונית. עוד לא זכיתי להיחדר על ידי מלכה. לפיכך, דבריך בנושא בהחלט מאירי-עיניים.

ברם, לפתע הם דווקא מעלים בעיה הלכתית נוספת: אם החדירה בשבת מביאה עונג רק במוצאיה, האם אין בכך משום הכנה משבת לחול?...

(זוהי מילתא דבדיחותא, ובדרך הצחות בלבד. אין בעיה להיחדר בשבת! אינני חפץ להרחיק את מעט השולטות, שעוד שקלו עד לפני רגע להעניק לי אי-אלו סיכויים...)
פור גוד

Re: ל-For God או For Good

פור גוד • 17 בינו׳ 2014
SubservientJames כתב/ה:
אני מודה לך מקרב לב על העזרה.

אליבא דאמת, היכרותי בתחום זה היא יותר עיוניות ופחות מעשית-נסיונית. עוד לא זכיתי להיחדר על ידי מלכה. לפיכך, דבריך בנושא בהחלט מאירי-עיניים.

ברם, לפתע הם דווקא מעלים בעיה הלכתית נוספת: אם החדירה בשבת מביאה עונג רק במוצאיה, האם אין בכך משום הכנה משבת לחול?...

(זוהי מילתא דבדיחותא, ובדרך הצחות בלבד. אין בעיה להיחדר בשבת! אינני חפץ להרחיק את מעט השולטות, שעוד שקלו עד לפני רגע להעניק לי אי-אלו סיכויים...)

אתה ממש בסדר, ג'יימס, בחיי. ציחקקת אותי עכשיו כהוגן. ולהעלות צחוק על שפתי אנוש זוהי מצווה חשובה. תישאר בסביבה, כמו שאומרים.
(והניק הוא FOR GOOD. אין לי כאלו יומרות כמו שנרמזות מהניק השני שהצעת... (: )

נ.ב - ומן הראוי להזכיר פה ( אפרופו קביעתו הסהרורית של המלט לפיה נהנים מאקט החדירה רק אחרי, ולא תוך-כדי, ורק מפני ש"אי אפשר לסבול כל הזמן" )כי הרב אברהם יהושוע אשל (שהיה פעיל נלהב של התנועה לזכויות האזרח של ארצות הברית, פעל למען השגת שוויון לשחורים באמריקה ורקם ידידות עמוקה עם מרטין לותר קינג ) ענה פעם על השאלה הנצחית "מי הוא יהודי ? " כך : "מי שאינו אדיש לסבלו של הזולת."
SubservientJames

כן, For Good. אני מכיר את הציטוט. תודה רבה.

הרב השל הוא בין הוגי הדעות היהודיים החביבים עליי ביותר.
ספריו על השבת, הנבואה והחיפוש אחר א.לוהים ואדם, הם אבני-יסוד ממש.
אף השפעתו על ד"ר קינג זצ"ל (ולהיפך) הייתה משמעותית למדי.
חבל שבארץ לא מכירים אותו די, בגין תיוגו כ"קונסרבטיבי" (הוא לימד ב-JTS במשך שנים רבות.)
SubservientJames

לכבוד Madame T, לא שכחתי חלילה את שאלתך.

אלא שאני מתאמץ למצוא פנאי להשיב לך כדבעי.
כולי תקווה כי יהיה זה לפני השבת. ואם לאו, אז במוצאיה.
סליחה, ותודה מראש על הסבלנות.
Madame T​(שולטת)

Re: לכבוד Madame T, לא שכחתי חלילה את שאלתך.

Madame T​(שולטת) • 17 בינו׳ 2014
SubservientJames כתב/ה:
אלא שאני מתאמץ למצוא פנאי להשיב לך כדבעי.
כולי תקווה כי יהיה זה לפני השבת. ואם לאו, אז במוצאיה.
סליחה, ותודה מראש על הסבלנות.

אין צורך במאמץ-יתר להשיב כעת, ביחוד שעות ספורות לפני כניסת השבת.
אמתין בסבלנות גם עד מוצ"ש.

שבת שלום icon_smile.gif
Mary Jane
Mary Jane • 17 בינו׳ 2014
איזה חמוד.
מה תעשה אם תבקש ממך האישה לכרוע בפניה ותאמר לך, "לא יהיו לך אלוהים אחרים על פני, מיי פוסי איז יור אונלי מאסטר?"
המתח הזה אצל נשלטים דתיים תמיד סיקרן אותי, למרות היותו צפוי - ההבעה שתעלה על פניו, חיבוטים לרגע, ארשת המבוכה ומלמולים מצטערים: "לא, לא, אינני יכול...". לא ברור לי למה, אבל ממש הייתי רוצה לחזות בכך.
    התגובה האהובה בשרשור
Sirene{John}
Sirene{John} • 17 בינו׳ 2014
חייבת לכתוב שאילולא הייתי בזוגיות מאושרת, הייתי מעוניינת בהיכרות איתך ולו רק בגלל המשלב הלשוני הנהדר שלך icon_smile.gif
hrgiger
hrgiger • 17 בינו׳ 2014
חייבת להגיד שאני חושבת כמו הסירנה (:
שיקי​(נשלט)
שיקי​(נשלט) • 17 בינו׳ 2014
Mary Jane כתב/ה:
איזה חמוד.
מה תעשה אם תבקש ממך האישה לכרוע בפניה ותאמר לך, "לא יהיו לך אלוהים אחרים על פני, מיי פוסי איז יור אונלי מאסטר?"
המתח הזה אצל נשלטים דתיים תמיד סיקרן אותי, למרות היותו צפוי - ההבעה שתעלה על פניו, חיבוטים לרגע, ארשת המבוכה ומלמולים מצטערים: "לא, לא, אינני יכול...". לא ברור לי למה, אבל ממש הייתי רוצה לחזות בכך.

האמת היא שנראה לי שאף אחד מאיתנו החילונים הגמורים לא יוכל באמת להבין מה עובר לנשלט דתי כזה בראש.... אם כי אני חייב להגיד שלמרות שאני לא בחור דתי הצלחת לחרמן אותי לגמרי עם התיאור הזה שלך icon_smile.gif