לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בואו נדבר קצת על אמהות

שוסי
לפני 10 שנים • 17 בפבר׳ 2014

בואו נדבר קצת על אמהות

שוסי • 17 בפבר׳ 2014
אני מעריצה אמהות.
ברצינות,כל אשה שהיא גם אמא מקבלת ממני חיבה ונקודות אוטומטית מבלי להכיר אותה בפועל.

בפסיכולוגיה פשטנית אפשר לנתח את זה כיחסי העברה שאני עושה מאמא שלי שאותה אני מאוד אוהבת לכל אמא אחרת.
אבל זה מעבר לזה.
אני מעריצה את הבחירה באמהות.
אני מעריצה את הנשים שבוחרות במודע להיכנס לעולם שבו הן נפרדות מהאוטונומיה והחופש האישי שלהן כפי שהן הכירו אותו עד היום.
אני מעריצה את הבחירה בהקרבה העצמית ההיסטרית שכל אשה שבוחרת ללדת הולכת בה.
אני מעריצה את האמהות עצמה.
לקבל אחריות מלאה ומופלאה על יצור שעיוות לך את הגוף,גוזל ממך שעות שינה וכולו שק של צרכים שרק גונבים ממך משאבים,ועדיין לאהוב אותו.
להבין שהוא עדיין לא מעריך את השכיבה על המזבח שאת עשית עבורו,לקרוע את התחת כדי שרק לו יהיה יותר נעים ולנקות לו את הקקי,ועדיין לאהוב אותו.
לוותר על חופש הבחירה שלך כל יום מחדש עבורו,להקדיש לו את המיטב שבך,את כל מה שיש לך,להיות מותשת,דואגת וכלואה בחרדה תמידית קיומית לשלומו הפיזי והפסיכולוגי כשהוא לוקח את כל אלו כמובן מאליו רק מעצם היותו הוא,ועדיין לאהוב אותו.

זה מדהים בעייני.
אין דבר פחות אנוכי מלבחור להיות אמא,כל אמא.
לכן אני מעריצה אתכן.
'Bambi'​(אחרת)

אממ

'Bambi'​(אחרת) • 17 בפבר׳ 2014
בגדול אני מזדהה עם מה שאת אומרת על עניין ההקרבה. אין הקרבה גדולה מזו, כנ"ל לגבי אבות (חוץ מהחלק של ההריון שאני ממש לא מזלזלת בו).

יחד עם זאת, מסופקני אם נשים, במיוחד במדינה הדוחה שלנו, באמת "בוחרות" באמהות, כמה מהן באמת נכנסות לזה אחרי חשיבה מושכלת של אם זה בכלל מתאים להן.
יש לי הנחה לא מבוססת שרוב הנשים עושות ילדים "כי צריך, כי ככה הטבע התכוון, כי יש לחץ סביבתי על נשים ישראליות להיות אמהות בכל מחיר (וילד אחד זה לא מספיק)". הבנת את הכוונה.

כמה מזה באמת בחירה וכמה תוצר של הבניה חברתית? אין לי תשובה.
אני מעריצה את הורות, אני לא מעריצה הורים, לא כל הורה בכל אופן, בגלל הכתוב לעיל...
שוסי
שוסי • 17 בפבר׳ 2014
קנטור כתב/ה:
סושי אני מרגיש מיזאנדריה נוטפת מהפוסט שלך.
ואפנה לכתבה
[B]
למה?
שוסי

Re: אממ

שוסי • 17 בפבר׳ 2014
Jean Grey כתב/ה:
בגדול אני מזדהה עם מה שאת אומרת על עניין ההקרבה. אין הקרבה גדולה מזו, כנ"ל לגבי אבות (חוץ מהחלק של ההריון שאני ממש לא מזלזלת בו).

יחד עם זאת, מסופקני אם נשים, במיוחד במדינה הדוחה שלנו, באמת "בוחרות" באמהות, כמה מהן באמת נכנסות לזה אחרי חשיבה מושכלת של אם זה בכלל מתאים להן.
יש לי הנחה לא מבוססת שרוב הנשים עושות ילדים "כי צריך, כי ככה הטבע התכוון, כי יש לחץ סביבתי על נשים ישראליות להיות אמהות בכל מחיר (וילד אחד זה לא מספיק)". הבנת את הכוונה.

כמה מזה באמת בחירה וכמה תוצר של הבניה חברתית? אין לי תשובה.
אני מעריצה את הורות, אני לא מעריצה הורים, לא כל הורה בכל אופן, בגלל הכתוב לעיל...

כרגיל ג'ין,יש הרבה במה שאת כותבת.
שוסי
שוסי • 17 בפבר׳ 2014
אוקיי,אחרי הכתבה הבנתי את כוונתך.
אתחיל בכך שאין לי שום ספק שלגבר אין פחות יכולות הוריות מלאשה.בשום מובן.אפילו להניק טכנית הוא יכול.
לצערי כיום,עדיין רוב רובה של העבודה מוטלת על הנשים.(ואני לא מדברת אפילו על ההריון)
נשים הן אלו שסובלות במשמרת שנייה-אחרי העבודה הפורמלית הן אלו שמתבקשות לעבוד במשמרת השנייה-הטיפול בתינוק.
בעולם אוטופי,או סתם במציאות מתוקנת,על ההורים הנטל היה מוטל באופן שווה.
פייה{O}
פייה{O} • 17 בפבר׳ 2014
קודם כל תודה, כיף לקרוא icon_smile.gif

דבר שני - אני חוששת שאמהות היא בחירה הרבה פחות אלטרואיסטית ממה שאת מתארת.
הילדים שלי לא בחרו להוולד, אני בחרתי ללדת אותם מתוך צורך עז שלי,
כך שההקרבה היא בעצם יותר בשבילי.
חוץ מזה אני מרגישה לפעמים שמבחוץ יותר קל לראות את המחיר הכבד ופחות את התמורה המדהימה.
לא אפרט כי זה יהפוך להשתפכות סוכרתית מבחילה,
אבל באמת שזה שווה את זה.

(חוץ מבימי שבת בשש בבוקר, אז באמת נדרשת מידת קדושה כדי לא לחסל ילד שקופץ לך על המיטה בהתלהבות כי ׳כבר אור בחוץ!׳)
    התגובה האהובה בשרשור
שוסי
שוסי • 17 בפבר׳ 2014
היי פיה,תודה על התגובה.
יש מצב שאני מנצלת אותך לקצת שאלות?
(אני דווקא עובדת הרבה עם הורים,אבל כמי שמטפלת בהם אני לא יכולה לשאול אותם מה שאני באמת רוצה,אלא מה שאמור לשרת את טובת הטיפול ושיט כזה icon_razz.gif )
פייה{O}
פייה{O} • 17 בפבר׳ 2014
בכיף,
רק שאני לא מבטיחה לחשוף את האמת, כל האמת ורק האמת בפורום ציבורי זה.