צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

דומים מנטאלים/סדיסטים

teacher​(שולט)
לפני 20 שנים • 12 במרץ 2004
teacher​(שולט) • 12 במרץ 2004
ציטוט: "...אם האדם מנהיג אמיתי ומסוגל לשלוט אתה מרגיש בעצמות שלך ברגע שהוא רק אומר את המשפט הראשון..."

לא.
לא נכון.
לא נכון בכלל.

ואני אצטט מג'ורג' קרלין המהולל:

"the symbols I leave to the "symbol-minded
אמילי קייג'​(אחרת)
לפני 20 שנים • 12 במרץ 2004

משהו שאני לא מסכימה איתו

אמילי קייג'​(אחרת) • 12 במרץ 2004
ציטוט: כניעה מנטאלית מחייבת הרבה יותר מכניעה פיזית ומשפיעה יותר על הנפש.

אני בהחלט לא מסכימה עם המשפט הזה.
לטענתי, כניעה פיזית אוצרת בתוכה את הכניעה המנטלית וההיפך.
אני לא חושבת שקבלת כאב אינה שליטה מנטאלית. נכון, אני נהנית גם מזה וגם מזה, ואני יכולה לומר בבירור שללא קבלת השליטה של האדון שלי עלי, לא היתה לי כל יכולת לסמוך עליו שיוביל אותי בשבילים הפתלתלים של הכאב והשליטה.

אני חושבת שלציית לפקודות, בין אם הן מנטאליות או פיזיות, עצם עניין הציות, אוגד בתוכו גם את זה וגם את זה.

לעצם ההשפעה על הנפש, ההשפעה קיימת שם כל עוד מתמסרים, ולהתמסר מבחינתי זה כולל הכל, לא חצי.
משפיע על הנפש? האם האמירה אומרת שנתינת גוף בידי אדם אחר, לעשות בו כרצונו ולשרתו לא משפיעה על הנפש?
האם השליטה המנטאלית אינה גם עצם האמירה "אל תזוזי" ועצם ביצוע הפקודה הזו לכל מטרה שהיא?

אני בהחלט לא מסכימה עם האמירה הזו!!!
משובח
לפני 20 שנים • 13 במרץ 2004

קבעון מוחלט

משובח • 13 במרץ 2004
שלום שלום, בדר"כ אני לא נוטה לכתוב בפורום הזה אבל לאחר שיחה ודיון קצר בצ'ט של יואל הופנתי לכאן לתת את תגובתי.
אני מצטרף לתהייה בנוגע לכאב ולמכות, נראה כי כל השולטים תופסים את תפקידם כמכאיבים
לא יודע אם מדובר בתופעה עממית חברתית ישראלית שמצריכה להוציא אנרגיות ומכירה בכוח הזרוע בלבד או שמא תפיסה מעוותת וחסרת מעוף של כל הנוגעים בדבר.
התחום הוא רחב ולצערי פה כולם משתעשעים להם בשוטים ואמצאי הכאה אחרים ומתעלמים
מידיעה או שלא מכל השאר.
אז רבותי ... צאו מהקופסא הישראלית הזו, מכות וכאבים זה לא הכל
קצת יצירתיות , קצת חשיבה...
אצל הנשלט פעמים רבות ההנאה היא ביכולת לבטל את עצמו/עכבותיו החברתיות למשך הסשיין
ולשאוב את הנאתו מן הכוח שבמקום הכי נמוך לכאורה. מכות ? מי שמגיע לזה ע"י מכות וכאב לדעתי אני מבין את גודל הפשרה. כאב יכול להיות חלק מן העניין אבל ללא כל ספק אינו מעפיל על שאר הדברים. ואולי כדאי שכמה דומים ישקיעו כמה דקות של חשיבה אם הם חובבי יחסי שליטה או שמא סדיסטים נקודה.

מוגש כחומר לחשיבה - לכל המקובעים למינהם ובכלל[/b]
מקצועי​(שולט)
לפני 20 שנים • 14 במרץ 2004

אונליין יקר

מקצועי​(שולט) • 14 במרץ 2004
נראה כי כל השולטים תופסים את תפקידם כמכאיבים
לא יודע אם מדובר בתופעה עממית חברתית ישראלית שמצריכה להוציא אנרגיות ומכירה בכוח הזרוע בלבד או שמא תפיסה מעוותת וחסרת מעוף של כל הנוגעים בדבר.
סוף ציטוט

לא הצלחתי להבין על סמך מה כתבת את זה
כתוב כאן ב-42 התגובות שנכתבו , לפני תגובתך. לא מעט על שליטה מנטאלית.

כשאני קורא משפט שמתחיל ב- כל השולטים , באופן אישי , זה מכניס אותי ל-חירשות אוטומאטית, גם אם ההמשך נכון.
ולו בגלל ההכללה הגסה.
משובח

מי ידון את הדיין ?

משובח • 14 במרץ 2004
המשפט מתחיל בצמד המילים "נראה כי " כלומר התרשמות, התרשמות היא על סמך תופעה רווחת
ומכאן ההכללה.
אגב הכללות, לכל יפי הנפש וחובבי הנפת דגל הצדק והשוויון... כולנו חוטאים בהכללות, דעות קדומות
וקבעונות. אין אפשרות אחרת, לכל כלל יש יוצא מן הכלל.
ואם נגעתי שם באיזו נקודה רגישה הרי שהצלחתי.

תודה ושלום.
nerissa​(אחרת)
nerissa​(אחרת) • 14 במרץ 2004
מקצועי - בוא ונגיד כך:

אני לא הרבה שנים בבדסמ. שלוש שנים בערך. אני יכולה להגיד שהספקתי להכיר הרבה מאוד מאנשי הקהילה המקומית. הן במציאות והן וירטואלית בשיחות.
לא הצלחתי להשתמש באצבעות יד אחת במספר הדומיננטים/דומיננטיות שאינם משתמשים בכאב ומעדיפים שליטה מנטאלית או "רק" קשירה.
אין לי מושג אם זו משיכה טבעית או איזה "יישור קו חברתי" כי כך נוהגת רוב הקהילה..
הרי "קל" יותר לחבר בין גירויים פיזיים שונים. כאב=גירוי פיזי , סקס=גירוי פיזי ----> כאב=סקס.
מה הקשר בכלל לשליטה מנטאלית. הרי "המטרה" היא הנאה מינית ומכאן שגירוי פיזי (גם אם הוא כאב) גורם הנאה. <זה נאמר בציניות..>

הרי כולנו (במיוחד החדשים שביננו) הנכנסים לעולם הוירטואלי נחשפים כמעט מייד לצד הפיזי מאוד בבדסמ: תמונות של קשירות, שעווה, מצבטים, ישבנים חרוצים מקיין - מה שמשודר הוא שבדסמ מתבסס על הענקת כאב. ברור שנראה תמונות המתבססות רק על זה.. קצת קשה להראות תמונות של שליטה מנטאלית icon_smile.gif

לעומת זאת - אני נתקלת בדי הרבה כנועות "מסתגפות" (זו הגדרתי לנשים המתפשרות על כאב) שלא נהנות מכאב, לא מתענגות אבל סובלות אותו בשביל אדונן. אפילו גרוע יותר - הן נושאות צלקות נפשיות בגלל הפשרה הזו שהן עושות ומשפטים כגון:
"אני לא אהייה סאבית אמיתית אם לא אסכים שיצליף/ישתמש במצבטים/שעווה וכו'.."
"הרי כל הדומיננטים דורשים כאב. ברור שאמרתי לו בהתחלה שאני מסכימה רק שסף הכאב שלי נמוך נורא.. אני מתה מפחד. אני שונאת את זה.."
וכו' הם משהו שאני שומעת לעיתים קרובות.. ומכאן בא השרשור הזה.

האם יש כאן דומיננטים המוכנים לשרשר עצמם כשולטים-נטולי-משיכה-לסאדו? אני לא מדברת על כאלה "שיכולים גם בלי..". כי זה בולשיט לטעמי. מי שנמשך לSM ינסה בשלב זה או אחר לגעת בו, גם אם התחיל במערכת יחסים נטולת SM.
הבעיה שגם אם הוא עם סאבית שאינה מאזוכיסטית, הדחיפה לכיוון SM תגיע בשלב מסויים במערכת היחסים בו הסאבית קשורה אמוציונאלית או מנטאלית חזק לאדונה ולא תסרב לו.. בנקודה כזו קל מאוד לנתב כנועה למקום ההוא שלא טוב לה בו.. והן "מתרגלות". הן לא "לומדות לאהוב את זה.." כמו שרבים מהדומים מבטיחים.. "תני לזה זמן.." וכו' הם משפטים היוצאים מתוך הנחה שכל אישה מתחרמנת מכאב. וזה מרתיח אותי. למה? כי אני מאזוכיסטית. אני מתענגת מכאב.. אבל לשמוע על נשים שכאב נכפה עליהם "בשם הבדסמ, האהבה וההקרבה הנדרשת ממך כצייתנית" - זה מרתיח.

שורה תחתונה? גם אם היא מסכימה לזה בסופו של דבר - זו אלימות לשמה. כפיה. והיא תסכים לזה עם כל האהבה שיש בה לאדונה וההקרבה.. אבל האם אתם הדומיננטים באותה מידה שאתם מקבלים באהבה את ההקרבה הזו מודעים לצלקות שזה משאיר בפנים?

על זה אני מדברת.

<אני לא עושה הכללות. מאוד לא. אני יודעת ומודעת ליוצאי הדופן.. אני מדברת על "בדרך כלל".. על לרוב, על אחוז גדול מ.. וכו' icon_lol.gif נזו לא להתמקד בהכללות אלא בתוכן.>
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 14 במרץ 2004
ציטוט: לשמוע על נשים שכאב נכפה עליהם "בשם הבדסמ, האהבה וההקרבה הנדרשת ממך כצייתנית" - זה מרתיח.

שורה תחתונה? גם אם היא מסכימה לזה בסופו של דבר - זו אלימות לשמה. כפיה. והיא תסכים לזה עם כל האהבה שיש בה לאדונה וההקרבה.. אבל האם אתם הדומיננטים באותה מידה שאתם מקבלים באהבה את ההקרבה הזו מודעים לצלקות שזה משאיר בפנים?

וואו נריסה, נדיר שאני כל כך לא מסכים איתך...

אי אפשר להטיל פה את כל האחריות על הדום. למרות שביחסים בדסמיים אני נוטה להטיל את רוב האחריות על הצד השולט, במקרה שמישהי מוכנה להתפשר, מרצונה החופשי, על משהו שגורם לה סבל - חלק ניכר מהאשמה רובץ עליה. לא טוב לך - אל תעשי!
הבעיה פה היא לא כל כך הדום ש"מאלץ" את הסאבית להתפשר, אלא אי התאמה בין הדום והסאבית. הרי אם הוא לא "יאלץ" אותה להתרגל לכאב, בעוד הוא כן מעוניין ב SM, הוא זה שייאלץ להתפשר. אז למה בכלל להיות יחד? אם לא רוצים את אותם דברים, אין בסיס משותף. זאת אלא אם מוכנים להתפשר, מתוך כך שמגיעים למסקנה שהפשרה הזאת היא הדבר הטוב ביותר האפשרי. אם היא אמנם משאירה צלקות בפנים, ברור שלא זה המצב.
SM הוא יצר, כמו יצר מיני ונילי. אם בחורה ששונאת סקס תמצא לעצמה דווקא איזה נימפומן, סביר ששניהם יסבלו, ולא הוא ולא היא "אשמים" אלא חוסר ההתאמה ביניהם. אם היא תתפשר, תקיים איתו יחסי מין בכל שעה עגולה ותסבול - היא יכולה לבוא בטענות רק לעצמה. ב SM העקרון זהה, אם כי בשל הייחוד שביחסי שליטה גם האדון אינו נקי.
וכמובן כמובן: אם היא מסכימה לזה - זו לא אלימות לשמה ובוודאי שזו אינה כפיה, שכן כפיה והסכמה הן מילים די מנוגדות. אני חושב שדום שמגלה שהסאבית שלו לא אוהבת כאב לא צריך לאלץ אותה לשאת בכאב, ואם הוא עושה זאת זה בהחלט יוריד מערכו בעיניי. באותה מידה סאבית שמגלה שהיא לא אוהבת כאב לא צריכה להתפשר, ואם היא מתפשרת - היא שותפה מלאה באשמה. שניהם צריכים לשחרר אחד את השני ולמצוא בני זוג מתאימים להם.
הוא​(שולט)
לפני 20 שנים • 19 במרץ 2004
הוא​(שולט) • 19 במרץ 2004
זה ככ אידיבידואלי- ספציפית לגבי מניפולציות פחד והפתעות מנטליות עדיפים ומעדפים-אלא שלעיתים
הפרטנרית מתחרמנת יותר מכאב, או מעדיפה, מבקשת
בשיחות לפני המשחק ...
אישית אם מישהו בא לסשן כדי לרדת על מישהי במכות ... שיחזירו אותו למכות חשמל..
דום31​(שולט)
לפני 20 שנים • 6 באפר׳ 2004

שליטה מנטלית - דעתי

דום31​(שולט) • 6 באפר׳ 2004
לדעתי המושג שליטה מנטלית מתייחס לדברים הרבה יותר פשוטים ויומיומיים ולא לאיזשהו תהליך מוחי מרתק ומיסתורי כמו היפנוזה או יוגה שבסופה מרחפים באוויר.
אם לשולט יש את זכות המלה האחרונה ובנוסף גם השקפת עולם וסדר יום שהוא רוצה להשליט התוצאה תהיה שהוא גם יעצב את הנשלטת לפי רצונותיו. הוא יגדיר לה את טעמו בלבוש, איך להיראות, להגדיל או להקטין את השדיים, להשמין או להרזות, מה לעשות ואיך בכלל עליה לחיות את חייה.
ראיתי כמה פרופילים באתר אלט.קום בהם הסאביות/שפחות הציגו את עצמם כחומר ביד היוצר המתאים. יש את האמירה הרומנטית הקלישאתית משהו "אני אהיה בשבילך כל מה שאתה רוצה שאהיה" – הן מתכוונות לזה פשוטו כמשמעו – ובתהליך של שליטה מנטלית.

אני גם אוהב סאדו קל דרך אגב (אם כי לא ניסיתי למעלה מזה). ולא, אני לא חושב שזה חייב להיות חלק בלתי נפרד מהחבילה. בטח יש איזשהו דום סוטה אחד או שניים יוצאים מהכלל שלא אוהבים את זה. icon_lol.gif