סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

דומים מנטאלים/סדיסטים

nerissa​(אחרת)
לפני 20 שנים • 19 בפבר׳ 2004

דומים מנטאלים/סדיסטים

nerissa​(אחרת) • 19 בפבר׳ 2004
בעקבות שיחות (ודיונים בפורומים שונים) עם סאביות ושפחות אחרות, מתבררת יותר ויותר העובדה שיש בין הכנועות הרבה יותר כנועות מנטליות מאשר מאזוכיסטיות. בעיקר החדשות שבחבורה המעדיפות סאדו רך (אם בכלל) והרבה יותר שליטה מנטאלית.
רבות מהבנות הנוגעות ב- SM עושות כך למען אדונן (כי זו מעין דרישה בסיסית בסגנון:"את לא אוהבת כאב, את לא שפחה אמיתית.." וכו'). רבות מהן נכנסות לתוך מערכות יחסים עשירות ב- SM עם הבטחה מצד האדון ש"עם הזמן את תלמדי לאהוב ולהתענג מכאב. תסמכי עלי."

עלתה הסברה שרבות מהכנועות "מתפשרות" בעניין הסאדו רק משום שישנה דרישה כמעט גורפת מצד הדומיננטים לסאביות ושפחות עם נטיות מאזוכיסטיות ברורות. רבות נכנסות למין "לופ" בלתי אפשרי של התאהבות תלותית עמוקה באדונן כשהן מתייסרות פיזית מכאב שלא רק שאינו מהנה עבורן אלא גורס אותן נפשית מבפנים.

השאלה מופנית לדומים.

האם באמת ישנה מין תפיסה מהותית סמויה בקהילה המקומית (בניגוד לחו"ל) שאדנותיות מחייבת גם סאדיזם? האם סגנון החיים הישראלי העובד על "הילוך גבוה" ועשיר בסביבה אלימה מילדותינו הופך את הפורקן ה-SMי בקטע שלנו להכרחי?
האם אתם כדומיננטים תמיד תדרשו מהסאביות/שפחות שלכם משחקי SM גם כשאתם יודעים שההנאה שלה תהייה רק "הנאה עקיפה" (ז"א לא יהיה עונג ישיר אלא "רק" עונג מעצם הנאת האדון)?
כמה באמת מבינכם "יסתפקו" במערכות יחסים המושתתות רק על Ds ?
nerissa​(אחרת)
תוספת קטנה:

מה דעתכם על כך שיש דומים רבים שתפיסת עולמם הבדסמית אומרת ש"דום שאינו שולט בשוט ויודע להכאיב הוא אינו דום"..
מין.. תפיסה מצ'ואיסטית שכזו בסגנון "אתה לא גבר אם אתה לא יודע/אוהב/נהנה להעניק כאב.." icon_wink.gif
<וכיתתו אקדחיהם לשוטים ואמ-ששעשריהם לחגורות..>

וזה באמת נאמר בהומור ומוקצן.. מין "הדלפה מכוונת" מתוך שיחות-של-בנות
Rocco​(שולט)
Rocco​(שולט) • 19 בפבר׳ 2004
לא דורש למרות שזה מוסיף הרבה לענין...
נריסה וכמה דומים שמחזיקים שוט, שבנינו הקשר בין זה לזה הוא פרי הדמיון ותו לא
icon_smile.gif
nerissa​(אחרת)
העיקר שלסדיסט יש חיוך icon_wink.gif icon_lol.gif

<ואני לא מדברת על דומיקולים, יקירי..>
DOM Perignon​(שולט)
DOM Perignon​(שולט) • 19 בפבר׳ 2004
כאב עבורי הוא כלי. כלי רב עוצמה ויעיל. אני עושה בו שימוש לפי הצורך. אמרתי פה פעם בדיון שהיה על נושא הסטירות ששפת הגוף היא השפה שאנחנו מגיבים לה הרבה יותר מהר, הרבה יותר עמוק והרבה יותר חזק מאשר לשפה המדוברת. ולכן לכאב יש חלק חשוב ב BDsM. יחד עם זה, תמיד כדאי להשתמש בכלי המתאים למטרה הרצויה. כשם שלא נכון לנסות לפתוח אום עם פלייר פטנט, לא נכון להצליף בשפחה במצב מנטאלי מעורער.

קיצורו של דבר (ואני חושב שתיכף אכתוב משהו על סוגי כאב שונים, משהו שעלה בדעתי בזמן האחרון) אני לא רואה התאמה של אחד לאחד בין כניעה לכאב. כמה מהסשנים היותר טובים שלי לא היתה בהם שום נגיעה לבד מחיבוק. אבל לא מתנזר מכאב על כל סוגיו כשאני חושב ומרגיש שיש לו מקום.

DOM Perignon.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 19 בפבר׳ 2004
לשאלה הראשונה - לא, אני לא חושב שאדנות מחייבת SM, לא בישראל ולא בשום מקום אחר. אין לי מושג איך זה בחו"ל, לא חייתי שם ומהצצות קטנות לא ניתן ללמוד כלום (כפי שאנו יודעים על בשרנו מכל מיני "מציצים" כאלה לתוך הקהילה שאנו מתלוננים שהם מציגים אותנו בצורה שטחית). לכן אין לי יכולת לקבוע כמה השפעה יש לסגנון החיים הישראלי על ה SM, אבל להערכתי ההשפעה זניחה.
לשאלה השניה - SM הוא חלק חשוב עבורי ביחסים בדסמיים, כי אני נהנה מזה ואוהב את זה. עם זאת, לא אדרוש זאת משפחה. פשוט מי שלא אוהבת SM, סביר שלא תהיה שפחה שלי, כי אין לי רצון בשפחה שאינה נהנית ממני כאדון. אולי אוכל לנהל ולהנות ממערכת יחסים המושתתת רק על DS, אך לא להסתפק בה.
לשאלה השלישית - דעתי על אותם דומים היא שהכלבים נובחים והשיירה עוברת.

ולעצם העניין, יש לי שאלות, או בעצם תהיות, על הנושא עצמו:
1) למה סאביות צריכות להתפשר? להן, בניגוד לדומים, יש היצע נרחב.
2) מה זו שליטה מנטלית? בכל השרשורים שנפתחו בנושא לא הצלחתי מעולם לקבל תשובה לשאלה הזו. מבין השורות שלך אני מבין שאת מגדירה שליטה מנטלית בתור צורה של שליטה שאין בה כאב, כמו לדוגמה להורות לסאבית לכרוע על ברכיה או לנבוח. אם כך ואם לא - כדאי לדעתי להבהיר למה את מתכוונת כשאת משתמשת במושג המעורפל הזה, ואז יהיה קל יותר להתייחס לטענה שזה מה שרוב הסאביות מחפשות.
פייה{O}

לעניות דעתי

פייה{O} • 19 בפבר׳ 2004
זאלופון - אין לי ממש מושג מה זה שליטה מנטלית, אבל מה שאתה מתאר נשמע לי עומד בהגדרה של "השפלה" ולא של שליטה מנטלית.
אולי שליטה מנטלית זה פשוט להצליח לנווט את ה"מנטליטי" של הסאב/ית שלך. לא יודעת. אפילו די מבהיל בעיני.
ולעניין ה-SM - אני מוכרחה לציין שנראה לי שגם כאן (כמו בעוד שרשורים באתר...) יש מין ניעור אחריות מהצד הסאבי והטלתה על הצד הדומי.
כולנו אנשים מבוגרים, כולל הסאבים/יות שבינינו, ואנחנו אמורים לשמור על עצמינו ולדאוג לעשות מה שטוב לנו. מי שלא רוצה כאב שלא תלך על דום שרוצה להכאיב. ואני באמת לא יודעת עד כמה הנתון שלך לגבי "רוב" הסאביות באמת מדוייק, אולי שווה לבדוק את זה איכשהו יותר "מדעית", אבל - אני בדיעה של זאלופון - היחס הכמותי בין הדומים והסאביות אמור להספיק ע"מ לאפשר מספיק ברירה לסאבית...
וחוץ מזה, אם נודה על האמת, התחום נקרא BDSM, שזה בעצם כולל בתוכו SM כך שלא נראה לי שמישהי שמחפשת מישהי מה"תחום" צריכה להיות מופתעת שזה חלק מהחבילה. לא אומרת שזה או שכלום מחייב מישהו, אבל אם להכליל הכללה גסה מאוד ולא בדוקה סטטיסטית - אולי אם זה חלק מהכותרת אז זה מה שהרוב בעצם מחפשים כאן...
icon_rolleyes.gif
זרה מוכרת
זרה מוכרת • 19 בפבר׳ 2004
פייה, קראתי את דברייך,
ואם תרשי לי תיקון קל...

אני לא חושבת שיש כאן (או בשירשורים הדומים ) כוונה לנער את האחריות מהנשלטת ולהעביר אותה לידי השולט.

כמו שציינת - כולנו אנשים בוגרים שנכנסים לתחום מתוך בחירה. (או שלפחות כך זה אמור להיות).

אבל מצד שני, אכן נכונה האמירה של נריסה, שיש סאביות/שפחות שמתאימות את עצמן לדרישת הדום שהן בוחרות בו לשלוט עליהן, ומוכנות לקבל עליהן את הענקת הכאב מצידו גם כשהן לא נמשכות מזה. (ולעתים אף נרתעות מכאב).
זה לא עושה את זה בסדר.
אבל זה לא עושה את זה לא בסדר.

זה פשוט עושה את זה הבחירה שלהן !

ולעמים אנשים לא חושבים מראש, שכשאתה נכנס למקום שמראש לא עושה לך טוב.
או לחלופין, כשאתה "מוותר" על דברים שמרתיעים אותך בשביל לרצות מישהו אחר,
סביר מאוד להניח שבאיזשהו שלב, זה יחזור ויעיק. ולצערינו, לעתים זה אפילו פוגע.

הפגיעה היא לא מידי הדום.
אלא בגלל שאותה נשלטת נכנסה לסיטואציה שלא התאימה לה, מתוך רצון לעשות לעצמה טוב.

הרעיון הכללי הוא אולי - פשוט - לשים לב. אלינו, לעצמינו.

זרונת
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
ציטוט: בעיקר החדשות שבחבורה המעדיפות סאדו רך (אם בכלל) והרבה יותר שליטה מנטאלית.
רבות מהבנות הנוגעות ב- SM עושות כך למען אדונן (כי זו מעין דרישה בסיסית בסגנון:"את לא אוהבת כאב, את לא שפחה אמיתית.." וכו'). רבות מהן נכנסות לתוך מערכות יחסים עשירות ב- SM עם הבטחה מצד האדון ש"עם הזמן את תלמדי לאהוב ולהתענג מכאב. תסמכי עלי."

רוב הסיכוים כי סאבית חדשה תחפש הדרגתיות, וכי פגיעה פיזית אפשרית מידי דום יכולה להראות נורא מרתיעה או בלתי מתקבלת על הדעת.
לדעתי, הרבה יותר קל לקבל שליטה מנטלית, כי יותר קל גם לא להשלים איתה ובכל זאת לפעול לפיה כדי לרצות את הדום.
הרבה יותר קשה לרצות דום שמחפש כניעה פיזית אם אינך שלמה עם הגדרתך כסאבית, כי מדובר על מצב פיזי וניתן לאבחון בדרך קלה יותר.

אני גם יכולה להבין דומים שלא מוכנים לוותר על הSM: משיחות שערכתי עם דומים רבים אמרו לי שתחת אדום מגרה יותר מאלמנטי השפלה, וכשאין להם סאבית קבועה לזה בעיקר הם מתגעגעים.

אני מניחה גם, שכמו שביחסים ונילים עושים אי אילו ויתורים והתפשרויות, גם בבדס"מ הדבר קורה.
ושמדובר בסופו של דבר בקליק בין שניים, בתיאום ציפיות, ובהבנת הצרכים של כל אחד מבני הזוג.

לגבי התוספת - דום שחי על חיזוקים מבחוץ הוא בהחלט לא מישהו שהייתי סומכת עליו..
ואם כל שאר הדומים היו מקפיצים סאביות מהגג? icon_eek.gif
קליבר​(שולט)

יציאה מהארון ...

קליבר​(שולט) • 19 בפבר׳ 2004
א. תודה נריסה שהרמת לי להנחתה .. לשאלה הזו אני מחכה כבר המווון זמן ...
ב. השליטה שלי .. היא כזו שאינה מחיבת כאב , לדעתי , יש סאביות שאינן רוצות כאב , אינן מתגרות מכאב והן רוצות שהגבר יהיה שלהן בכל מחיר ואז הן נגררות לכאב כדי לשמור על הגבר
יש הרבה אלמנטים של "כאב" או ,הפעלת כוח, בחלק שנקרא BD ללא ה- SM אבל הם לא כרוכים בכאב כמו בהצלפות או באטבים .
סאבית שקשורה היטב עיניה סומאות ופיה חסום ( או סאב) מגיעים לספייס שלהם ולריכוז , באותה מידה .
אני גם , אישית לא מבין את כל אותם אלה שבאים עם "ארגזי כלים " ותרמילי ציוד לסשנים ... משקיעים בצלבים ובשאר חלקי מכונות
לטעמי די בכיסוי עיניים ואזיקים או משהוא לקשור בו ידיים כדי להשיג שליטה .
לפעמים כשהנסיבות מתאימות , אפשר להצליף או להכאיב , במידת הצורך אבל לבוא ולפוצץ סאבית
לשם הפיצוץ .. אני רואה בזה כל טעם .

זהו זה מה שרציתי להגיד...
icon_redface.gif