סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

קשר בין כניעות להסטוריה של התעללות מינית

פור גוד
לפני 9 שנים • 1 ביולי 2014
פור גוד • 1 ביולי 2014
גר בלוס אנג'לס (:
אם לא הצעתי - ואני די בטוח שכן ( אבל אולי אני באמת טועה, אין לי זכרון כל כך טוב לכל חילופי-הדברים שהתנהלו פה לפני שנתיים או יותר כמו לך ) - אז אני מציע עכשיו.
אז כשתגיע/י לאיזו חופשה פה, מתי שיצא לך להגיע. הצעתי בעינה עומדת. כל טוב הכי טוב
Brave Dwarf
לפני 9 שנים • 1 ביולי 2014
Brave Dwarf • 1 ביולי 2014
זה הזוי. הדבר הזה פשוט לא יכול להיות רציני. איפה המצלמות "חייך אכלת אותה"?
כאמור, כל עוד אתה בכלוב, אני שקט.
https://www.youtube.com/watch?v=JdA9_mtXYME
שחארזאד
לפני 9 שנים • 25 ביולי 2014

Re: הנה הסקר. נא למלא

שחארזאד • 25 ביולי 2014
דוק_בי כתב/ה:
https://docs.google.com/forms/d/1LNUrc4wiL8s-7TQ8LhrMfJMq5cSuX9xTmGtfqAn8yAs/viewform

לא רציני

מחקרים וסקרים צריכים להשאיר למומחים ולא לפורומים ראנדומליים

באשר למעלה הנושא
אם זה באמת,מטריד אותך, תחפש עזרה מיקצועית רצינית.
James Bondage​(מתחלף)
לפני 9 שנים • 25 ביולי 2014

Re: הנה הסקר. נא למלא

James Bondage​(מתחלף) • 25 ביולי 2014
שחארזאד כתב/ה:
לא רציני

מחקרים וסקרים צריכים להשאיר למומחים ולא לפורומים ראנדומליים

באשר למעלה הנושא
אם זה באמת,מטריד אותך, תחפש עזרה מיקצועית רצינית.

לגבי העזרה המקצועית הרצינית - אני מסכים.

לגבי "מחקרים צריך להשאיר למומחים" - ממש לא. כל אחד צריך לברר דברים בעצמו. המומחים הרבה פעמים נגועים בדעות קדומות, אג'נדות ספציפיות, וחוסר מומחיות.

מסקר פורום אקראי קשה יהיה להסיק אמנם אמת אוניברסלית, אבל אפשר יהיה ללמוד ממנו דברים מעניינים - ובפרט, מכיוון שיש אפשרות לדון עם העונים, מה שלא מתאפשר כשמקבלים סיכום ממומחים.
High T
לפני 8 שנים • 20 במאי 2015

Re: קשר בין כניעות להסטוריה של התעללות מינית

High T • 20 במאי 2015
דוק_בי כתב/ה:
האם אתם חושבים שיש קשר בין הצורך שלי להיות עבד טוטלי של אדון גבר, למרות שאני נשוי ונמשך לנשים, לזה שבגיל 10 בערך, שכן שלי בן 17 ניצל אותי מינית למרות התנגדותי וחזרתי אליו שוב ושוב מרצוני?

מאחר שהשאלה שאני מעלה מרתקת אותי, התחלתי לקרוא מאמרים בנושא התעללות מינית והתברר שיש קשר אצל גברים ׁ(אצל נשים לא מצאו קשר) בין התעללות מינית בילדות והנטייה לקיים מגעים מיניים עם גברים. אין המחקר מציע שזה גורם להומוסקסואליות, אלא רק לכך שאם עברת התעללות מינית ע"י גבר בעודך ילד, יש סיכוי גדול יותר שתקיים מגעים מיניים גם עם גברים, אפילו אם אתה סטרייט. עוד לא מצאתי מחקרים על הקשר לכניעות, אבל ממשיך לחפש...

זה לפי דעתי שילוב של הערצת סמכות ואי ביצוע מרידה באב.
Rea​(אחרת)
לפני 8 שנים • 22 במאי 2015

איזה קטע...

Rea​(אחרת) • 22 במאי 2015
כן...אני גם הייתי עדה לגבר שעבר התעללות מינית בילדות והיום הוא סאב לגברים במן שיש לו משפחה למופת.
מאדאם קירי​(שולטת){אהובי המתו}
לפני 8 שנים • 31 במאי 2015

Re: ילד יודע

James Bondage כתב/ה:

הדוגמאות שהבטחתי: (מי שאינו חנון או מתמטיקאי מוזמן לדלג על הפסקאות הבאות)
...ניסוח משוואות מקסוול בארבעה רכיבים, שמסובך הרבה יותר (למרות שהוא שקול) לניסוח הקוואריאנטי של משוואות מקסוול בכיול לורנץ. לפחות ויתרו על 24 המשוואות כמו שמקסוול ניסח אותן במקור.

אני מוחה (בתוקף!) על הטענה שלך, כאילו יש להתחיל ללמד מהמקרה הכללי ביותר. (או שסתם לא הבנתי אותך נכון.)
היה לי מרצה לאלגברה שהיה בטוח שהוא אווריסט גלואה. לכן, כשבוא לימד אותנו על חבורות, הוא לא עשה משהו פשוט ועלוב כמו להגדיר לנו מהי חבורה. הו, לא! הוא התחיל במתן דוגמאות של חבורות, כאשר המטרה (ככל הנראה) היתה לתת לנו מושג כלשהו על חבורות. במהלך כל השיעור הביטו בו עשרות פרצופים מבולבלים ונואשים. מזל שהספר הושיע אותנו וטרח לתת לנו הגדרה מפורשת.
לגבי משוואות מקסוול: בעוונותיי, אני מכירה את שתי הצורות ( 4 רכיבים לעומת טנזורית). לעניות דעתי, התצורה של ארבע משוואת היא "מספיק טובה" לצרכים רבים, למשל לצרכיהם של מהנדסים (לא עלינו) או של פיסיקאים בתואר ראשון. האם ההצגה הטנזורית יפה יותר? ברור. אבל כדי להגיע אליה נדרשת רמה גבוהה יותר של הבנה, שלא כולם מגיעים אליה.

לפרוטוקול, באופן כללי אני כן ממליצה ללמד ברמה גבוהה יחסית. למשל: אני זוכרת כשגיליתי שב- 4 יח"ל מתמטיקה מלמדים נגזרת לפי חזקה שלמה, וכאילו ללא קשר מלמדים נגזרת של שורש. במקום ללמד נגזרת של שורש במקרה פרטי של נגזרת לפי חזקה.

בכל מקרה, אני מאמינה שצריך ללמד קודם כל טבעיים, אחר כך שלמים, אחר כך שברים, אחר כך ממשיים ורק לאחר מכן מרוכבים, ולא להתחיל מיד עם המרוכבים.
James Bondage​(מתחלף)
לפני 8 שנים • 2 ביוני 2015

Re: ילד יודע

James Bondage​(מתחלף) • 2 ביוני 2015
מאדאם קירי כתב/ה:
.לגבי משוואות מקסוול: בעוונותיי, אני מכירה את שתי הצורות ( 4 רכיבים לעומת טנזורית). לעניות דעתי, התצורה של ארבע משוואת היא "מספיק טובה" לצרכים רבים, למשל לצרכיהם של מהנדסים (לא עלינו) או של פיסיקאים בתואר ראשון. האם ההצגה הטנזורית יפה יותר? ברור. אבל כדי להגיע אליה נדרשת רמה גבוהה יותר של הבנה, שלא כולם מגיעים אליה..

הייתי צריך לקרוא שמונה עמודים כדי להזכר על מה מדובר. אז אני אחזור על מה שכבר כתבתי בשביל הקונטקסט: לא, לא צריך להתחיל מההצגה הכי יפה, אבל כדאי להגיע אליה הכי מהר שאפשר. אם הייתי מנסה ללמד מישהו משפטים, הייתי נותן שלוש דוגמאות לנזקים גופניים ואז עובר למקרה הכללי, ולא מתחיל לפרט רמ"ח איברים. הטענה שלי היא שרוב הלימודים בעולם מסודרים לפי סדר הסטורי של תגליות/פיתוחים, שהוא אמנם לא לחלוטין מקרי, אבל שאינו הסדר ההגיוני המובנה שמאפשר להתקדם רחוק ככל האפשר בזמן נתון.

עכשיו תסבירי לי, איך את גם מוחה על הצורך להתחיל מהמקרה הכללי מחד (שבכלל לא טענתי - תקראי בבקשה את 14 העמודים הקודמים) ובו זמנית מתלוננת על המרצה שלך שהתחיל ממקרים פרטיים במקום להתחיל מהמקרה הכללי.

לגבי המספרים - הסדר שבחרת הוא זה שלמדת לפיו, ולכן נראה לך הגיוני - אבל, לדוגמא, היסטורית באירופה קיבלו את השברים והאלגבריים כמספרים מהמניין הרבה לפני שקיבלו את השליליים. לו למדת לפי סדר אחר - מספרים p-אדים או משחקי מספרים של conway או שכאלה, מן הסתם זה היה הסדר שהיה נראה לך הגיוני - הם לאו דווקא יותר מסובכים - בדרך כלל הרבה יותר פשוטים - הם פשוט מאוד שונים.

(התנצלותי בפני מי שאינם מזוכיסטים ומנסים לקרוא את המשך הפסקה - אם לי הגיע עונש לקרוא הכל להזכר, אז גם לכם מגיע)

וספציפית, אני מדבר על הדלמברטיאן שהוא הרחבה טרויאלית של הלפלסיאן לארבעה מימדים, שמפעילים על השדה ה-4פוטנציאל שהוא הרחבה טרויאלית של ה-3פוטנציאל. הוא לא עוזר לפתור משוואות באופן ישיר - כשבאים לחשב, הוא שקול לחלוטין לארבעה הנוסחות של תואר ראשון. אבל הוא בהחלט נותן אינטואיציה על מבנה השדה, ומפשט מאוד כל דבר יותר מסובך - לדוגמא, שינוי של מערכת קו-אורדינטות נהיית הרבה יותר פשוטה, והמקור של מהירות האור במשוואות מקסוול הפשוטות מתחוור. תגידי, לא הפריע לך בתיכון או בהתחלת תואר ראשון כעדיין רושמים F = qv x B שהמהירות היא ביחס למסגרת אינרציאלית שרירותית? נכון שברישום מקסוול זה מסתדר מתמטית, אבל זה רק אחרי הרבה עבודה ולדעתי לא נותן אינטואיציה לגבי למה זה מסתדר. לעומת זאת, ברישום הדלמברטיאן הכל אינווריאנטי לטרנספורמציית לורנץ, ואז ברור (?) מה קורה. לפחות, ללורנץ ואינשטיין היה ברור, ולפעמים גם לבני תמותה.

ולמה בדיוק את מחליטה שגרסת ה- 4 משוואות פשוטה מגרסת 24 משוואות? הצעד מ- 24 ל- 4 הוא מורכב יותר מאשר הצעד מ-4 ל- 1. לא צריך חשבון טנזורי בשביל לעשות אותו.
michasd​(שולט)
לפני 6 שנים • 1 במרץ 2018
michasd​(שולט) • 1 במרץ 2018
המוח עובד בצורה שבה ברגע שעברת טראומה אז הוא רוצה לרפא אותה והדרך שלו לעשות את זה היא להביא עליך עוד סיטואציה דומה שבה אתה תוכל לעמוד מבלי לעבור טראומה נוספת.
ז"א אתה הרגשת רגשות אשמה חזקים בעקבות האירוע ורגשות אשמה זו שנאה עצמית בשורה תחתונה וכדי להתגבר על הטראומה עליך לסלוח לעצמך ולהבין את עצמך בתוך הסיטואציה המקורית.
אתה חווה את הסטיות הללו כרגע כתוצאה מהטראומה אבל זה שאתה עושה את זה עם כל מיני אחרים זה בסך הכל סימפטום, ז"א אתה לא סלחת לעצמך על אותו המקרה. (שלא נדבר על זה שלא היית אשם מלכתחילה)
עכשיו המכשול הוא בזה שלהגיד לעצמך שאתה סולח לעצמך אתה יכול עד מחר כי זה קורה ברמת המודע וזה חסר תועלת עבור התת מודע כי לתת מודע יש שפה אחרת והיא לא לוגית.
השפה של התת מודע זו שפה רגשית.
ז"א שאתה צריך לעשות טרפיה לעצמך בדימיון מודרך ולחזור לאותה סיטואציה מקורית שקרתה לך אז וממש להיכנס אליה.
ככל שתרגיש את הסיטואציה יותר בבירור כולל מה ראית, מה שמעת, מה הרגשת, מה חשבת, מה הרחת, כל מהלך האירועים כך הססיה תיצא יותר מוצלחת.
ברגע שאתה תהיה שם במלוא תשומת ליבך, אתה צריך לשנות את הסיטואציה בדימיון שלך ולמחול לעצמך על מה שקרה שם (להביע הכרה) כל הפואנטה היא להביע אמפתיה כלפי עצמך בסיטואציה הזאת.
ואז להיכנס אליה בתור אתה הנוכחי מההווה ולדבר אל עצמך ולקחת אותך משם.

זה קצת מסובך להסביר את זה על רגל אחת אבל התרגיל הזה יכול לחולל בך שינויים שישנו לך את החיים.
טראומות מהסוג הזה הן מסוכנות כי אמנם אתה אולי נהנה מהקטע המיני של הטראומה ובגלל זה אתה נמצא כאן באתר אבל מצד שני יש לך פצע רגשי שעם השנים עלול להביא עליך מחלות פיזיות כי דברים כאלה נוטים להחמיר עם השנים.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 6 שנים • 3 במרץ 2018
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 3 במרץ 2018
ברוך מחייה שרשורים לפני שמלאו להם 3 שנים...

יפה שגם טרחת לקרוא את כל 14 העמודים, כולל הפונט הקטנטן של ג'יימס.

icon_cool.gif