שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

העברת בעלות ללא רצון

נסיכת הלילה​(שולטת)
לפני 9 שנים • 27 ביולי 2014
נסיכת הלילה​(שולטת) • 27 ביולי 2014
אפורי כתב/ה:
נראה לי שמה שעומד ביסוד ההבחנה פה הוא עוצמת חוסר הרצון של הצד הנשלט. מתחום אחר, זה דומה להבדל בין פקודה בלתי חוקית, לפקודה בלתי חוקית בעליל. ישנן פקודות שגם הצד המציית צריך להפעיל שיקול דעת לגביהן ויש לו זכות/חובה לסרב.
הקושי הוא כמובן לדעת מתי עברנו את הרף הזה. אני חושב ששולט/ת צריכים לשקול קודם כל את טובת הנשלט/ת. כמובן שיש אבסורד בכף שלהצליף/להשפיל מישהי/ו נכנס תחת "טובת הנשלט/ת", אבל אין טעם להרחיב על זה, הרי כולנו חיים על רמות שונות של הדיסוננס הזה, והדבר שונה מאחד לשני.
אני לא שולל ששולט יעשה לנשלטת דבר שהיא לא רוצה, אבל מלכתחילה, בכל פעולה, מוטלת עליו אחריות לוודא שזה לטובתה. לכן הוא צריך לדעת שאותה נשלטת תעמוד בזה, מוכנה לזה, ומסוגלת לזה. במקרה הספציפי של העברה לאחר - בנוסף לכל אלה, זה צריך להיות מישהו שבאמת אפשר לסמוך עליו. הוא פחות או יותר כמו "ידו הארוכה" של השולט המקורי.
ככה שלדעתי, כל עוד אלה לא מתקיימים, צריך לסרב לכל פעולה בדס"מית כזאת, כולל העברה לאחר (שהיא מלכתחילה מאוד קיצונית).

אנחנו לא נכנס עכשיו וכאן להגדרות של מה מאוד קיצוני או לא, כמו הצלפות. השפלות ושאר הדברים, זה בין שני הפרטנרים בלבד ולכל אחד יש הגדרות שונות לקיצוניות.
גם אם סומכים על בן אדם, קשה לדעת איך הוא/היא מתנהלים בסיטואציות מסויימות ולכן בעיניי
העברה יכולה להיות מקובלת רק אם מדובר במימוש פנטזיה של הנשלט/נשלטת ורק בפיקוח ונוכחות של השולט/ת.
אפורי​(מתחלף)
אפורי​(מתחלף) • 27 ביולי 2014
כן, אבל גם על שולט ספציפי (ונניח, גם קבוע) את סומכת ועדיין לא יכולה תמיד להיות בטוחה איך הוא יתנהג בסיטואציה מסוימת.
נסיכת הלילה​(שולטת)
אפורי כתב/ה:
כן, אבל גם על שולט ספציפי (ונניח, גם קבוע) את סומכת ועדיין לא יכולה תמיד להיות בטוחה איך הוא יתנהג בסיטואציה מסוימת.

נתחיל בעובדה שאני לא סומכת על שולטים, למה אתה חושב שאני שולטת???

icon_smile.gif
Winterfeldt​(מתחלף){סגולה}
בסופו של דבר גם נשלט הוא בן אדם.
כבר דנו פה בעניין של גבולות והסכמה הדדית..
מבחינתך עסית עסקה עם הבן אדם. אם הוא לא רוצה ומבקש "להעביר בעלות" אז היא כבר לא תקפה.
זאת הדעה שלי בלבד כמובן. יחסי שילטה מוגדרים על ידי שני הצדדים. אם אין הסכמה, אז לא צריכה להיות בעיה.
קניבל רגשות
קניבל רגשות • 27 ביולי 2014
למה שארצה למכור נשלטת שלי ללא רצון שלה? אם כל הכבוד להיותה נשלטת, או רצוני לגרום לה להרגיש כרכוש, זה לא בטוח או שפוי- ובמקרה הספציפי הזה גם לא בהסכמה מלאה. למה שאקח אחריות למה שקורה בחדר של מישהו אחר?...
נסיכת הלילה​(שולטת)
Winterfeldt כתב/ה:
בסופו של דבר גם נשלט הוא בן אדם.
כבר דנו פה בעניין של גבולות והסכמה הדדית..
מבחינתך עסית עסקה עם הבן אדם. אם הוא לא רוצה ומבקש "להעביר בעלות" אז היא כבר לא תקפה.
זאת הדעה שלי בלבד כמובן. יחסי שילטה מוגדרים על ידי שני הצדדים. אם אין הסכמה, אז לא צריכה להיות בעיה.

עזוב את ה"עיסקה" שלי בצד, היא רק הייתה טריגר לכל המחשבות בעניין הזה,
מבחינתי ברור שהעיסקה מבוטלת ברגע שהוא לא רוצה "לנצל" את זכויותיו, מה שערער אותי
הייתה הבטחון הכ"כ מוחלט שלו שהוא יכול לעשות מה שהוא רוצה עם "הרכוש" שלו.
נסיכת הלילה​(שולטת)
matteryou2 כתב/ה:
למה שארצה למכור נשלטת שלי ללא רצון שלה? אם כל הכבוד להיותה נשלטת, או רצוני לגרום לה להרגיש כרכוש, זה לא בטוח או שפוי- ובמקרה הספציפי הזה גם לא בהסכמה מלאה. למה שאקח אחריות למה שקורה בחדר של מישהו אחר?...

ואם היה מדובר במקרה של אתה מכיר את מי שאתה מעביר אותה אליו?
לא רק מכיר אלא גם סומך, אז זה בסדר מבחינתך להעביר אותה גם אם היא לא רוצה?

מה ההבדל מבחינתך בין זה לבין נגיד שהיא לא רוצה שתצליף בה עם קיין.

אני סתם מעלה שאלות ותהיות...
the rain song
the rain song • 27 ביולי 2014
רק למען ההבהרה, אני מכירה כמה זוגות בהם השולט יכול לעשות ככל העולה על רוחו והנשלטת תעשה כי זה חלק מהקשר שלהם. היא סומכת עליו ברמה כזאת שברור לה שגם אם לא הכי בא לה על העניין, תפקידה לציית. סה"כ בדסמ לא אמור להיות תוכנית כבקשתך(:

ולא, לא מדובר על לקפוץ מעזריאלי או לחתוך אצבע, חס וחלילה אבל כן מדובר על דברים שרוב העוסקים בתחום יחשבו שהם קיצוניים, לא נורמליים, לא שפויים וכל השאר.
היו בעבר שרשורים מאוד סוערים עם דוגמאות קיצוניות מאוד.
אחת הסיבות שאותם אנשים הפסיקו לשתף ולספר היתה בגלל השיפוטיות הנחרצת של הרוב שהפכה כמעט תמיד למריבות והעלבות ואיומים ועוד כל מיני דברים לא סימפטיים.
כך נשארנו עם ה"נורמלי והרגיל" של הבדסמ. וחבל.

יש זוגות (והם מעטים אני משערת) שההסכמה המפורסמת ניתנת מראש לכל מה שיעלה על דעתו של השולט.
מי שנותנת הסכמה כזאת יודעת בדרך כלל עם מי יש לה עסק והבטחון והאמון בין בני הזוג הוא לא דבר של מה בכך ולא נרכש אחרי שבוע של אדומות.
מדובר על מערכות יחסים ארוכות ואיתנות מאוד, 24/7 בדרך כלל וחיים משותפים.

אני הסכמתי בזמנו שימסרו אותי רק כשהשולט שלי נשאר בסביבה.
ה"מכירה" היא קטע סימלי וכמו שנאמר קודם, יש אנשים שזה נורא מדליק אותם וזה כמובן סבבה לגמרי.
זה נורא אינדוודואלי ואין בסדר או לא בסדר.
ושוב, ברור שמדובר על אחריות גדולה אבל מי שמסכים/מה יודעת עם מי יש לה עסק.

והרי זה הטוטאליות המפורסמת....
פנטזיה נהדרת לטעמי אבל בלתי ישימה בדרך כלל ובטח לא מתאימה לכולם.
נסיכת הלילה​(שולטת)
the rain song כתב/ה:
רק למען ההבהרה, אני מכירה כמה זוגות בהם השולט יכול לעשות ככל העולה על רוחו והנשלטת תעשה כי זה חלק מהקשר שלהם. היא סומכת עליו ברמה כזאת שברור לה שגם אם לא הכי בא לה על העניין, תפקידה לציית. סה"כ בדסמ לא אמור להיות תוכנית כבקשתך(:

ולא, לא מדובר על לקפוץ מעזריאלי או לחתוך אצבע, חס וחלילה אבל כן מדובר על דברים שרוב העוסקים בתחום יחשבו שהם קיצוניים, לא נורמליים, לא שפויים וכל השאר.
היו בעבר שרשורים מאוד סוערים עם דוגמאות קיצוניות מאוד.
אחת הסיבות שאותם אנשים הפסיקו לשתף ולספר היתה בגלל השיפוטיות הנחרצת של הרוב שהפכה כמעט תמיד למריבות והעלבות ואיומים ועוד כל מיני דברים לא סימפטיים.
כך נשארנו עם ה"נורמלי והרגיל" של הבדסמ. וחבל.

יש זוגות (והם מעטים אני משערת) שההסכמה המפורסמת ניתנת מראש לכל מה שיעלה על דעתו של השולט.
מי שנותנת הסכמה כזאת יודעת בדרך כלל עם מי יש לה עסק והבטחון והאמון בין בני הזוג הוא לא דבר של מה בכך ולא נרכש אחרי שבוע של אדומות.
מדובר על מערכות יחסים ארוכות ואיתנות מאוד, 24/7 בדרך כלל וחיים משותפים.

אני הסכמתי בזמנו שימסרו אותי רק כשהשולט שלי נשאר בסביבה.
ה"מכירה" היא קטע סימלי וכמו שנאמר קודם, יש אנשים שזה נורא מדליק אותם וזה כמובן סבבה לגמרי.
זה נורא אינדוודואלי ואין בסדר או לא בסדר.
ושוב, ברור שמדובר על אחריות גדולה אבל מי שמסכים/מה יודעת עם מי יש לה עסק.

והרי זה הטוטאליות המפורסמת....
פנטזיה נהדרת לטעמי אבל בלתי ישימה בדרך כלל ובטח לא מתאימה לכולם.

אם זו פנטזיה משותפת אז זה נהדר ונפלא. נאמר כבר לא פעם שכל אחד והבדס"מ שלו ומה
שמתאים לי לא בהכרח יתאים לך (רק לשם ההדגמה).
אני אפילו די מקנאה באנשים שהזוגיות שלהם כ"כ חזקה והאמון ביניהם עד כדי כך מלא שהצד הנשלט יעשה כל מה שהשולט יחליט, אני מעולם לא הייתי מסוגלת לתת אמון מלא כ"כ באף אחד אבל זה פאק שלי.

כמו שאמרת, זוגות אלה הם מעטים והרעיון של להעביר את הנשלטת שלך למישהו אחר ךלמען רווח כספי, וללחוץ לה על נקודות חלשות (את לא נשלטת טובה, את לא מתמסרת אליי באמת ובלה בלה בלה אחר כלשהו) זה נבזי בעיניי.
ללללא​(לא בעסק)
ללללא​(לא בעסק) • 27 ביולי 2014
לדעתי, השיקול צריך להיות האם הסבל והכאב משתווים לתחושות הסיפוק והאופוריה שמגיעים ביחד.
לשכב עם מישהו בניגוד לרצונך זאת הרגשה נוראית, עם זאת יתכן ותחושת הריצוי של השולט והגאווה העצמית יהיו חזקות ומשמעותיות יותר. בדיוק כמו שהצלפה מחגורה זה כואב בטירוף, ובכל זאת אני עדיין ארצה לקבל את זה כל פעם מחדש.
הנשלט צריך לחשוב מאיפה מגיע חוסר הרצון הזה ומה יהיו התוצאות, והשולט צריך להבין ולראות את זה בעצמו. השאלה היא - האם נזכור את זה כחוויה מדהימה שחיזקה את הקשר בין השולט לנשלטת, או כטראומה?