צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

עונש , פרס לעבד או חינוך ?

kamor​(נשלט)
לפני 20 שנים • 23 בפבר׳ 2004

עונש , פרס לעבד או חינוך ?

kamor​(נשלט) • 23 בפבר׳ 2004
שלום לכולם .

לדעתי המושג עונש , מקבל משמעות שונה אצל אנשים .

לדוגמה מלכה שלא מרוצה מהתנהגות העבד , סביר להניח שתעניש אותו ...

ובכן אם מדובר ביחסים של BDSM הרי שלזה הוא מצפה ולזה הוא יחתור .

אז ישנה סתירה פה .

אני לא אוהב לקבל עונש ולא מתגרה כלל מכאב , אבל עצם העובדה שהמלכה שולטת בי ומענישה אותי ומכאיבה לי כן מספק אותי . כלומר הרעיון שהמלכה שולטת ולפי רצונה מענישה או אפילו סתם מתעללת כי בא לה זה מה שמושך אותי ולא הכאב עצמו .
אם קיבלתי משימה לבצע אעשה זאת הכי טוב שאפשר על מנת לרצות . ועונש בשבילי זה באמת עונש

לא יודע , מרגיש קצת שונה בגישה שלי , שהרי אני אמור להנות מהכאב עצמו, אבל בעצם אני נהנה מהשליטה עצמה שבאה לביטוי דרך הענקת כאב .ובעצם היכולת שלה לחנך אותי .

האם עונש זה באמת עונש ביחסים BDSM -ים ( כמו שאני מרגיש ) , או שבעצם נועד לספק את העבד ?

אשמח לקרוא תגובות לשאלה קשה זו .

קאמורי
הפולניה​(אחרת)

עונש !

הפולניה​(אחרת) • 23 בפבר׳ 2004
אם זו הרגשתך אז אתה צריך לדאוג שהמלכה שלך תדע על כך ותעניש אותך בצורה לא מכאיבה, אלה אם כן היא נהנית לגרום כאב ואז יש לכם בעיה.
אפשר להעניש בלי שום כאב - למשל לשלוח אותך לעבודה עם צפורנים צבועות לק אדום, או ללכת אתך לטיול כשאתה לבוש מתחת למכנסים חוטיני הפוך. או לתת לך ללבוש לאירוע חשוב גרבים לא תואמים, ואפשר גם סתם למנוע ממך לגמור שבוע.
צריך רק קצת דמיון יצירתי, וכמובן להכיר היטב זה את זו, ותמיד לדבר על הכל - זו עיצה טובה לכל זוג ובכל מצב
kamor​(נשלט)
kamor​(נשלט) • 23 בפבר׳ 2004
זה העניין .
בגלל שהיא נהנית לגרום כאב , זה בעצם ההנאה שלי . לא מהכאב אלא מההנאה שלה שזה בעצם השליטה שלה .

סיבכתי ?

נ.ב

סף הכאב שלי גדול יותר ממה שהיא מכאיבה בשיא עוצמתה . וכאב לא מפחיד אותי . אם לזה התכוונת ..
Homelander​(שולט)

קאמור...

Homelander​(שולט) • 23 בפבר׳ 2004
אני בהחלט מסכים עם מה שאתה מתאר פה.
אני חושב שההרגשה שאתה מתאר היא ההרגשה הנכונה.

אני מאמין שהסיפוק של הנשלט בה מעצם העובדה ששולטים עליו וכאשר שולטים עליך מה שמצווים עליך לעשות זה לא מה שאתה אוהב לעשות אלא מה שרוצים ממך ואני חושב שכך זה נכון.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 23 בפבר׳ 2004
ציטוט: האם עונש זה באמת עונש ביחסים BDSM -ים ( כמו שאני מרגיש ) , או שבעצם נועד לספק את העבד ?

תלוי מה מכנים כ"עונש" ומה מטרתו.
לפי הגדרות של תיאוריות למידה התנהגותיות, "עונש" הוא אירוע שמפחית את ההסתברות לביצוע התנהגות מסוימת. לפיכך, כל פעולה שיבצע השולט בתגובה להתנהגות לא הולמת ואשר הסאב יהנה ממנה וסביר שתגרום לו לחזור על התנהגות זו, איננה ראויה להקרא "עונש" (ויש בכך הגיון). על פי העקרון הזה, הצלפה בסאב, הגורמת לו הנאה באופן כלשהו, היא חיזוק ולא עונש. עונש יהיה חייב ללבוש צורה של פעולה השנואה על הסאב (אינדיבידואלי לכל סאב), אשר תגרום לו להמנע מהתנהגות בלתי הולמת בעתיד.
כמובן שמטרת העונש לא חייבת להיות חינוכית. בהחלט אפשר "להעניש" כדי לספק את העבד. זה אולי יהיה פחות "אמיתי", אבל סביר להניח שלא פחות כיף...
מוש​(נשלט){k}
לפני 20 שנים • 24 בפבר׳ 2004
מוש​(נשלט){k} • 24 בפבר׳ 2004
אם יורשה לי לרגע להמשיך את דבריו החכמים של זאלופון...

כשהמלכה שלי כועסת באמת, ורוצה להעניש אותי באמת - היא לא נוגעת בי!
וזה פשוט גומר אותי!
ענישה בתוך סשנים היא בעיני חלק מהמשחק כולו. השולט "מעניש" את הנשלט בצורה שברור לשניהם שמהנה אותו. בתוך המשחק אני יכול להרשות לעצמי לעשות דברים שגורמים לה לכעוס כדי להעניש אותי אבל שוב, הכל בתוך המשחק.

ואגב קאמור, גם אני בדיוק כמוך לא נהנה מהכאב עצמו אלא מעצם האקט של השליטה. אתה לא לבד... icon_wink.gif
en1
en1
en1 • 24 בפבר׳ 2004
העונש הכי גדול זה כשאומרים לך שאיכזבת.
אם גם זה לא מבאס אותך לגמרי, אז באמת אתה חזק.

עונש של כאב הוא מצחיק בעיניי. רק נותן הזדמנות לרצות את השולט יותר.
Lolita​(שולטת)
Lolita​(שולטת) • 24 בפבר׳ 2004
עונש של כאב אינו מצחיק כלל וכלל ואם ניתן כראוי גם אינו מרצה את השולט.
כשאני מוצאת את עצמי בסיטואציה שבה אני נאלצת להעניש את הנשלט/ת <ואני לא מדברת כאן על משחק או סשן אלא על ענישה אמיתית> אני חייבת לשאול את עצמי האם באיזשהו מקום שהכישלון הוא גם שלי.
למשל, אם העבד שלי, לאחר הסברים והדגמות חוזרים ונשנים עדיין אינו מצליח להכין לי את הקפה כמו שאני אוהבת, אני חייבת להבין שאולי לא הייתי ברורה לחלוטין בהסבריי, ולכן הענישה בצורת כאב שתבוא כתגובה על קפה דלוח שאינו לטעמי, לא תהנה אותי גם אם אני סופר סאדיסטית, חולת נפש, ותולשת איברים סידרתית, שהרי באיזשהו מקום האשם גם בי.
במקרה כזה, לצורך העניין לא הייתי מענישה בכאב, אלא באקט חינוכי, מלמד התואם את הטעות הספציפית בה חטא.
חשוב מאוד להעניש בצורה כזו שהלקח יחקק ומבלי שיפגע בזהות הנענש, להסביר לנענש מדוע נענש, להעניש בפורפורציה לחומרת המעשה, ולדאוג שהעונש יהיה קשור באיזשהו אופן למעשה בגינו ניתן.
בנוגע לעונש פיזי, לכל אחד יש את סף הכאב האישי שלו. מעבר לאותו סף כאב, הכאב הוא רע עבור הנשלט גם אם השולט נהנה ממנו בטירוף. מעבר לסף הכאב גם אתה קמור שנהנה לראות את מלכתך מתרצה מלהתעלל בך, לא תצליח להנות ממנו ולו כזית. ואם אינה חזקה מספיק יש לא מעט עזרים שיעשו את העבודה עבורה מבלי שתתאמץ יותר מידי .
    התגובה האהובה בשרשור
השחור​(נשלט){kamil}

Re: עונש !

השחור​(נשלט){kamil} • 24 בפבר׳ 2004
הפולניה כתב/ה:
אם זו הרגשתך אז אתה צריך לדאוג שהמלכה שלך תדע על כך ותעניש אותך בצורה לא מכאיבה, אלה אם כן היא נהנית לגרום כאב ואז יש לכם בעיה.
אפשר להעניש בלי שום כאב - למשל לשלוח אותך לעבודה עם צפורנים צבועות לק אדום, או ללכת אתך לטיול כשאתה לבוש מתחת למכנסים חוטיני הפוך. או לתת לך ללבוש לאירוע חשוב גרבים לא תואמים, ואפשר גם סתם למנוע ממך לגמור שבוע.
צריך רק קצת דמיון יצירתי, וכמובן להכיר היטב זה את זו, ותמיד לדבר על הכל - זו עיצה טובה לכל זוג ובכל מצב
אני מסכים עם כל מילה שנכתבה/זו הרגשת ההנאה