שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

הקשר בין להיות נשלטת לקושי נפשי

CinderellaD​(נשלטת)
לפני 9 שנים • 30 במרץ 2015

הקשר בין להיות נשלטת לקושי נפשי

CinderellaD​(נשלטת) • 30 במרץ 2015
לאחרונה אני תוהה אם הקושי הנפשי הוא משהו שמובנה בתוך הקשר הבדס"מי. את מושפעת מאוד מכל דבר שהשולט שלך אומר/לא אומר/עושה ומתוך זה הגיוני שיהיו גם דברים שיגרמו לך להרגיש רע. בקשר "רגיל" יש פחות תלות בהלך הרוח של הצד השני.

אני מדברת על תחושות כמו ריקנות כשהוא הולך, אשמה כשהוא כועס, פחד לאבד אותו או לאכזב אותו.

האם זה תמיד ככה? מה הסיבות שגורמות לכן קושי מיוחד (שלא חוויתן בקשרים מסוג אחר)? האם זה מחיר ש"שווה" לכן לשלם?

הייתי שמחה לשמוע דעות של נשלטות אבל גם צדדים אחרים של השוט יתקבלו בברכה.
BelGoat​(שולט)
BelGoat​(שולט) • 30 במרץ 2015
אני חושב שהמצב שאת מתארת קיים גם בקשרים אחרים שהם לא בידיאסאמים.
גם בקשר ונילי אתה מושפע ממה שבן הזוג אומר עושה - התחושות של הצד השני ישפיעו עליך.
פחד לאבד או לאכזב גם קיים בכל סוג של קשר.

בהחלט יכול להיות שלצד הנשלט יש מטען רגשי גדול יותר מאשר בקשר ונילי בעקבות הרצון "לשרת" "להעניק" וכו' אך אני חושב כי כמו בכל קשר - המטען הרגשי צריך להיות משהו שלא ישפיע על השמחה ועל מהות הקשר.

מאד אשמח לשמוע האם באמת יש קושי או רגשות שונים השונים מהותית מקשר רגיל (אני אישית מעבר לאינטנסיביות של קשר בידיאסאמי לא ראיתי הבדל)

אגיש משהו אחר בנושא: כאשר כל סוג של קשר מערים קושי נפשי ולא שחרור נפשי בנקודה מסויימת אז יש משהו בעייתי בקשר - רק בגלל שאני אף רואה בקשר השליטה ככלי להעצמה וביטוי של שני הצדדים. כאשר אחד (או יותר) מהצדדים מרגיש שיש קושי נפשי גדול יותר בעקבות הקשר הבידיאסאמי (או כל קשר) יש צורך לבחון את זה ואף לדון בזה עם הצד השני על מנת לפתור את הקושי ולהחליף אותו באושר.
    התגובה האהובה בשרשור
ילדת אהבה
ילדת אהבה • 30 במרץ 2015
לדעתי האישית אסור לפתח תלות בשום גבר.

למדי עצמאות.

רוצה ללכת שילך...

אסור לפחד מכלום.
ראש השבט​(שולט)

עצות..

ראש השבט​(שולט) • 30 במרץ 2015
כל תגובה. כל תובנה אישית של המגיבים וכל כל עצה נכונה שתקבלי , לא שווה ולא כלום.

ברגע האמת רוב רובם של הנכנסים לקשר מסוג זה.. פשוט מרגישים שנכון להם מה שמרגישים כנכון.
כמה מקרים אני רואה שבמודע.. בידיעה ברורה שהולכת להיפגע, נשלטת נכנסת לקשר כמו לתוך מערבולת שעוטפת אותה..
זה אפילו לא השטות שאני אשנה אותו ואיתי הוא יהיה אחרת..
הצורך החזק בשייכות.. בהתמסרות..סוחפים לעיתים קרובות מידי לעיוורון ולערפול חושים .
סירופ​(נשלטת)

כן

סירופ​(נשלטת) • 30 במרץ 2015
כן, יש קושי. התערובת של ניכור וקרבה, הקשיות, היעדר התחנות המקילות

שיש בווניל כמו הנוכחות המדומיינת של חברה מסביב, הנורמות המסדירות יחסים, המוסכמות

המוכרות... כל מה שאיננו, הוסיפי לזה את המערבולת הרגשית של פחד ועצירת הנשימה ושל היסחפות

והתמכרות והכתרתו כאדון בממלכת הגוף והנפש... זה לעיתים, מזמן סיטואציות קשות מאוד.

כמה פעמים אמרתי לו ולעצמי- אתה האדון האחרון, אני לא נכנסת לאגם האפל הזה עוד פעם, אין לי את הכוח הנפשי. היו כמה פעמים שהוא אמר לי " לא הבטחתי שיהיה קל" . בלב המשכתי

את מה שלא נאמר- אבל הבטחת וקיימת שיהיה מסעיר ומשמעותי.

המסקנה- המאסטר צריך להיות שווה ביותר כדי שכל זה יהיה שווה.

במקרה שלי, הנוכחי, זכיתי!
Malvina​(נשלטת)
Malvina​(נשלטת) • 30 במרץ 2015
בקשרים ונילים בן זוגי הוא במקרה הטוב החצי השני שלי.
ואדוני הוא כל עולמי, לכן קיים פחד נטישה שזה הפחד שיום אחד כל עולמי יקרוס.
את זה אני לא חוויתי בקשרים מסוג אחר.
אושה{אוש}
לפני 9 שנים • 31 במרץ 2015
אושה{אוש} • 31 במרץ 2015
לא חושבת שיש הבדל
הכל תלוי באיזה אדם את וכמה את מושקעת רגשית בקשר
CinderellaD​(נשלטת)
לפני 9 שנים • 31 במרץ 2015
CinderellaD​(נשלטת) • 31 במרץ 2015
Malvina כתב/ה:
בקשרים ונילים בן זוגי הוא במקרה הטוב החצי השני שלי.
ואדוני הוא כל עולמי, לכן קיים פחד נטישה שזה הפחד שיום אחד כל עולמי יקרוס.
את זה אני לא חוויתי בקשרים מסוג אחר.

אהבתי את הניסוח.

אני חושבת שחלק הבינו את התחושה שאני מדברת עליה, אולי חלק פחות.

אני מסכימה שזה תלוי באישיות שלך וכמה עמוק את נכנסת לקשרים בכלל, אבל יש משהו בקשר בדס"מי באופן ספציפי שעושה את החלק הזה משמעותי יותר. זה גם לא אומר שהקשר הוא שלילי או רע בגלל שהוא גורם לך לתחושות כאלה.
ביחסים וניליים את יכולה להתווכח, להציב תנאים, להגיע להסכמה אחרי דיון משותף הדדי. ביחסי שליטה את כולך שלו ובשבילו.

אלה שמתחזקות קשרים כאלה במשך שנים, האם זה משהו שהשתנה אצלכן עם הזמן? אם את חיה עם השולט שלך, מגיעה איתו למערכת יחסים זוגית מלאה ו"רגילה" כולל כל הבורגנות הנלווית, התחושות האלה פוחתות? משנות פאזה?
להבת התשוקה
לפני 9 שנים • 4 באפר׳ 2015

יש בזה משהו

להבת התשוקה • 4 באפר׳ 2015
בעלי הוא השולט שלי.. לדעתי בזכות זה היחסים שלנו יותר עוצמתיים ואני מאוד מושפעת ממנו כמו שתיארת..
מישהי רשמה פה ששולט זה לא החצי השני אלא כל עולמי וזה כל כל נכון!
עידו הפניקס
לפני 9 שנים • 4 באפר׳ 2015

"קושי נפשי" - עלאק. למעשה מדובר במחלת נפש. חד וחלק

עידו הפניקס • 4 באפר׳ 2015
כל השאר הוא סתם קש וגבבה.