לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שליטה מנטלית: מהי עבורכם?

רמפול
לפני 8 שנים • 9 במרץ 2016

שליטה מנטלית: מהי עבורכם?

רמפול • 9 במרץ 2016
אני אשמח לשמוע מבאי הכלוב מהי לגביהם שליטה מנטלית. המושג הזה נזרק כאן די הרבה ונראה לי שהוא מסמל הרבה דברים שונים לאנשים שונים. אני תמיד סקרן לראות מה אנשים אחרים חושבים וגם ללמוד טכניקות ופרשנויות חדשות. ביתרת הפוסט אנסה להסביר מהי שליטה מנטלית עבורי. אתייחס לנשלטות מכורח היותי שולט במהותי, וספציפית לאקטים שמעניינים אותי.

כל אקט שליטה מכיל בתוכו חלק פיזי וחלק מנטלי. כדי להחליט האם הוא פיזי או מנטלי, אני שואל את עצמי שאלה פשוטה: האם האקט מגרה באותה המידה גם כשאני משנה או מחליש את אופי המגע הפיזי? אם התשובה היא כן, אני מחשיב את השליטה למנטלית. התשובה יכולה להשתנות עבור נשלטות שונות: אותו אקט יכול להיות פיזי עבור נשלטת אחת ומנטלי עבור אחרת.

ניקח לדוגמה ספנקינג. פעולת הספנקינג מכילה כמה אלמנטים: ישאת הכאב שמלווה את המכה עצמה, ויש את הסיטואציה עצמה, בה נשלטת שוכבת עירומה ומאפשרת
לשולט להכות בישבנה. הכאב הוא דוגמה לשליטה פיזית, בעוד שהפגיעות, כניעות והשפלה שבתנוחה ובאקט עצמו הם דוגמה לשליטה מנטלית. נשלטת שנמשכת לשליטה פיזית תרצה בדרך כלל לחוש בכאב עצמו, ואילו לנשלטת שנמשכת לשליטה מנטלית יהיה פחות אכפת מעוצמת הכאב ויותר מחוסר השיוויון ביחסי הכוחות ובפגיעות שספנקינג מייצר. בסיטואציה של שליטה מנטלית עצם הספנקינג הוא העיקר, בעוד שאצל נשלטות שמחפשות שליטה פיזית הכאב והמכה הם העיקר.

בדרך כלל, ככל שאקט נסמך יותר על דמיון, על הסיטואציה ועל מה שחולף במוחה של הנשלטת, הוא יותר מנטלי במהותו. למשל, סיטואציות שבהן הנשלטת עירומה בעוד השולט לבוש הן מנטליות. כאן אין בכלל מגע פיזי ולכן אין שאלה בכלל: השליטה היא מנטלית ומוקד הגירוי הוא מנטלי. דוגמה דומה היא של משחק תפקידים, נאמר רפואי. יתכן שאצל נשלטת אחת עצם שכיבה ללא יכולת תנועה תוך גירוי הדגדגן במהלך "בדיקה גניקולוגית" הוא העיקר, וכאן יכול להיות שהשליטה הופכת להיות פיזית. מצד שני, יתכן שמה שמכניס את הנשלטת לסאב-ספייס הוא המבוכה, העירום וההשפלה שבבדיקת רופא חודרנית, מה שהופך את התרחיש כולו למנטלי ופחות תלוי בבדיקות הספציפיות שהרופא מבצע (כל עוד הן "מביכות מספיק"). 

אקט השליטה המנטלית האולטימטיבי, אגב, וגם הפשוט ביותר, הוא כריעת ברך, רצוי בעירום. בדיוק כך מתנהגות חיות בטבע שמעוניינות לבטא כניעות, לרוב תוך חשיפה של אזור פגיע באנטומיה שלהן כדי להוכיח את כניעותן.

מעניין אותי לשמוע מה אחרים בכלוב תופסים כשליטה מנטלית ואיך הם מסווגים את עצמם (שולטים\ות\נשלטים\ות פיזיים או מנטליים).
    התגובה האהובה בשרשור