ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

תגובה לאייטם בתוכנית הבוקר

אנה פסקל
לפני 7 שנים • 9 בפבר׳ 2017

תגובה לאייטם בתוכנית הבוקר

אנה פסקל • 9 בפבר׳ 2017
לפני שלושה ימים היה אייטם בתוכנית הבוקר עם טל ואביעד: הם ביקשו מאנשים לסמס מה הפציעות הכי מביכות שהם הגיעו איתן לרופא. (הפרס: כרטיסים לסרט '50 גוונים של אופל')
סימס בחור שבת זוגו הגיעה עם שטפי דם על החזה בעקבות שימוש במצבטים...
אני לא אתמלל את כל האייטם, מי שרוצה מוזמן לשמוע (ממליצה עד הסוף) (החל משעה 1:15:05), אבל כמי שאוהבת ומאזינה לתוכנית (כבר שנים), ומצטטת (לא אחת) דברים מתוכה – נותרתי עם אי נוחות בעקבות הדברים.
http://eco99fm.maariv.co.il/media_audio/20853.aspx?Cid=2

אז כתבתי להם הודעה (פרטית) בעמוד הפייסבוק שלהם (שלצערי, לא קיבלה מענה עדיין (אם בכלל תקבל)); שבגלל תוכנה טרם אזרתי אומץ לחלוק בפומבי בפייסבוק, אבל כן החלטתי לחלוק אותה כאן:

"
היי לכם,

אני מאזינה של התוכנית כבר שנים רבות (ממש מאז ההתחלה...), ואני מאוד אוהבת ומתחברת אל המסרים שאתם מעבירים בה לגבי שיוויונות, פמניזם, לגבי הקהילה הגאה והעידוד של חקר ומשחק עם מגדר ועם המיניות.
וחשוב לי לציין – בגלל הדיסקליימר בתחילת התוכנית שמדובר בתוכנית סאטירה שאין בה כדי לפגוע בשום איש, ארגון, קבוצה או בעל חיים – שאני לא כותבת לכם בשם קבוצה כלשהי, אלא רק מבקשת להסב את תשומת ליבכם:
היום בקריאת הסמסים של המאזינים, מישהו שלח הודעה על בת זוגו שהגיעה לרופא עם שטפי דם בעקבות מצבטי פטמות (לא, זו לא הייתי אני icon_smile.gif). בעוד שהתבטאתם בהלצה בנושא, אם תחזרו ותקשיבו לפודקאסט, השורה התחתונה שלכם – לטעמי - הייתה צורמת. במיוחד כשהיא מגיעה מכם, בתוכנית שמדברת על, ומעודדת חקר של, מגדר ומיניות (ושרק שעתיים קודם התקיים בה דיון מקיף אם טל מסתובב ב'שמלה' או לא).

חקר של מיניות, הוא רב גוונים. הוא לא רק הומוסקסואלי או בי-סקסואלי, יש חקר מיניות, העדפות מיניות ונטיות מיניות שנכנסות תחת "מטריית" עולם התוכן ה-BDSMי. (למרבה האירוניה, הפינה בה כל זה עלה הייתה פינת פרס לקבל כרטיסים לסרט שנוגע בחקר מיניות זו ממש).
הקהילה הבסדמית (שמוערכת בכ-10-20% מהאוכלוסיה, אגב), עוד יותר מהקהילה הלהט"בית - נמצאת עמוק בארון. ובניגוד לקהילה הלהט"בית, זו קהילה שמעט מאוד מעיזים לדבר לגביה ולהיחשף בה, בגלל שמחיר החשיפה היום, הוא מה שהוא היה פעם (ויתכן ועדיין, בחלק מהמקומות) עבור הקהילה הלהט"בית.

האם הייתם אומרים לבחור שהתחיל לחקור את מיניותו ההומוסקסואלית, והיה כרוך בזה משהו מביך, שהוא מוזר? אני בספק. אם היה מדובר בסיטואציה הומוסקסואלית, הייתם נזהרים הרבה הרבה יותר. אבזרי מין לפעמים יכולים לגרום לפציעות. בדיוק כמו שהיקי גורם לשטף דם... מה לעשות... איזור רגיש עם הרבה נימים. קצת מבאס שמה שאנשים שמעו בתגובה לזה הוא שהם "מטורפים". הם לא. זו פשוט ההעדפה שלהם. זה מה שעושה להם את זה. וזו זכותם. המיניות שלנו היא המקום הפגיע ביותר שלנו, ועל בסיס העדפה זו או אחרת להגיד שאנשים הם נורמלים או לא נורמלים? איזה מסר איום להשאיר עם מאזינים שנמשכים לעולמות התוכן הזה. מסר שמהיכרותי עם נרטיב התוכנית, כנראה שלא הייתה כוונה להשאיר.

כל עוד יחסים הם (SSC safe sane consensual), כל שני אדם בוגרים יכולים לעשות מה שהם רוצים. זה לא הופך אותם למטורפים או מופרעים. זה רק אומר שההעדפות המיניות שלהם הן אחרות כנראה משלכם, ואולי גם משל הרבה אנשים אחרים. בניגוד למה שקבעתם על עצמכם, אתם לא "דינוזאורים", אלא, ככל הנראה, אתם מה שנקרא בעגת הקהילה: "וניליים". וזה בסדר.

זו לא הפעם הראשונה שיש התייחסות שלכם לעולם התוכן הזה (בדרך כלל במעורפל, אבל לא תמיד); וכאנשי תקשורת ופלטפורמה שמשתדלת להיות מכילה, להטיף לסובלנות, שיוויון וקבלה, ולהוות דוגמא של סובלנות ורגישות, אני מאמינה שאפשר לכלול גם את ה"קהילה" הזו בקהילות המקבלות חיבוק מכם.
בהצלחה ובאהבה,

התגובה האהובה בשרשור
כאבי גדילה

מסכימה עם כל מילה

כאבי גדילה • 9 בפבר׳ 2017
תודה ששיתפת אותנו, כתוב נהדר ורהוט. חבל שזה ככה. גם אני בעבר בבלוג שלי עשיתי את ההקבלה הזו.
שאנחנו בארון, בעוד שהקהילה הגאה השיגה קדמה, פתיחות. חיה בגלוי ומציגה מודל של משפחות אלטרנטיביות.
הדעה הפופולרית עלינו היא שלילית, והרבה בגלל שאין הסברה.
אין הסברה- כי אנחנו חוששים להיחשף.
אני מקווה שהם יתייחסו למה שכתבת בתכנית ובצורה נאורה וOpe minded
A v​(שולט)
A v​(שולט) • 9 בפבר׳ 2017
למרות שבאמת כתבת את זה ברור וטוב לטעמי.

ה"בעיה" לא ממש פשוטה ולמרות שיש התקדמות גדולה בעיני ,עדיין אנחנו נחשבים למשהו "חולני" ואולי לא מוסרי..

מצד אחד אם תסתכלי טוב טוב תראי למשל בהרבה תוכניות טלויזיה שאף נחשבות ל"משפחתיות" סצינות בדסמיות לחלוטין וכן הן לפעמים בלעג..

ובמטרה להצחיק אבל עדיין הן שם ופותחות צוהר להרבה אנשים.

מצד שני תסתכלי סביבך כאן בקבוצת האנשים שהתאספה לה כאן, גם כאן תמצאי שאט נפש וגועל מדברים שאחרים עושים.. אחד יתייחס כך לכאב ואחר לביזאר

וכן הלאה.

יכול להיות שבגלל שהתוכנית אהובה עלייך זה צרם לך יותר ואולי נעלבת קצת ואני אישית יכול להבין את זה.

אנחנו לא יכולים לחנך אף לא אחד לפתיחות להבנה לראייה אחרת של השונה, ואישית חושב שדווקא אנחנו קצת אשמים בזה שהצורה שאנו מציגים את עצמינו

או אלה שניכסו לעצמם את הזכות ל"ייצג" אותנו עשו לנו בעצם שירות גרוע.

מצד שני בנימה אופטימית יותר יכול לומר לך שדווקא במקומות שהכי פחות ציפיתי לכך כמו למשל בית משפט הפתיחות הייתה גדולה וההבנה פשוט מוחלטת.

בקיצור אל תיקחי אישית. תמיד יהיה מי שלא יאהב אותך ללא קשר למי את כבת אדם.
Lanya Colson
לפני 7 שנים • 10 בפבר׳ 2017
Lanya Colson • 10 בפבר׳ 2017
אנה,
אני באמת לא מבינה.
הקשבתי לאייטם פעמיים, וכל מה ששמעתי היתה מבוכה.
ואפילו לא מבוכה כלפי בדסמ, אלא בעיקר מבוכה כלפי "אביזרי מין"
להרגשתי, זו היתה תגובה ונילית סבירה על גבול המתוקה.

יתרה מכך, מבחינה פוליטית (ונגזרת מזה הדרישה שלך להתייחס באופן "נכון מבחינה פוליטית")
אני לא מקבלת את ההשוואה בין בדסמ להומוסקסואליות
(אבל זה דיון ארון יותר, שגם הוא כבר התנהל כאן מספר פעמים כמדומני)
פשוט אורי​(שולט){-GODDESS​-}
לפני 7 שנים • 11 בפבר׳ 2017

הבנה מעולם ונילי?

אני לא מסכים עם משהו בסיסי.
למה אני צריך הבנה מהעולם הונילי המתחסד הפרימיטיבי?

גם החברים הטובים ביותר שלי,שמכירים אותי שנים מרימים גבה ומתעלמים מהנושא. יש סקרנות אבל יש הבדל בין עולם הדמיון שלהם לעולם המציאות שלנו.

חסר לעולם הונילי אוצר מילים וחופש ביטוי מספיק גדול כשל אדם/אישה שנכנס/ת לבדסמ ומתאהב/ת.

על טעם וריח..
לא לכולם יש חוש ריח מפותח מספיק לעומק שפה

אורי