שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

על ערכים ופנטזיות

עבד משועבד{עבד}
לפני 6 שנים • 24 בספט׳ 2017
עבד משועבד{עבד} • 24 בספט׳ 2017
ככל שהפנימיות תהיה נקייה יותר
כך גם המעשים והמחשבות יהיו נקיים יותר.
לא הגבלת המעשים תביא לעליה בדרגות הפנימיות
אלא להפך,העבודה הפנימית תמנע את המעשים הקשים
והפנטזיות הקשות. המעשים תואמים את הפנימיות.
וככל שאתה עולה בדרגות הפנימיות ככה אתה מתקשה
לבצע דברים קשים.. (מה ,לא ?)
magnanimous​(נשלט)

תגובה ל Grey / Green

magnanimous​(נשלט) • 24 בספט׳ 2017
אני רק יכול לחזור על עצמי ולקוות שזה לא ישעמם אותך...

אני חושב שבאופן כללי למעשים ומחשבות שלנו יש השפעה על מבנה האישיות שלנו. קשה לי אפילו להבין איך אפשר לטעון אחרת.
האם האישיות שלנו לא מושפעת ממה שאנחנו עושים? כל הגורמים שקובעים אותה הם גנטיים, או השפעות סביבתיות שאנו קולטים באופן פסיבי? למה לחשוב ככה?
ואם כבר יש השפעה סביר שמעשים ומחשבות אלימים משפיעים באותו כיוון (אם כי לא הכרחי כמובן).

בדס"מ הוא דוגמא בודדת של הטענה הכללית הזו. וזו הסיבה שאני חושב שפרקטיקות בדסמיות מסוימות משפיעות לרעה.
למה זאת נראית לי השפעה משחיתה? כי הערכים שלי מכתיבים לי לדאוג לכך שלא יהיה לי מבנה אישיות שדוחף אותי לגרום סבל לזולת.
Grey / Green
Grey / Green • 24 בספט׳ 2017
אני אציע לך עוד רעיון, כל עוד אנחנו נשארים בתחום השכל הישר ולא ההוכחות. מה דעתך שהמחשבות האלימות שלנו הם תוצר של האישיות שלנו, ולא להפך?

אני מבסס את הרעיון הזה על העדויות של אינספור כלוביסטים, אחד מהם אפילו כתב בדיון הזה, שאומרים שהדחף הבדסמי שלהם לא רצוי אצלהם והם היו מעדיפים לחיות בלעדיו, או שהם מוצאים את עצמם מתחרמנים מדברים שמרגיזים ודוחים אותם. מה -- אם לחזור לדוגמה המקורית שלך -- אם פדופיל נמשך לילדים לא בגלל ההרגל לחשוב על ילדים, אלא בגלל שככה המוח שלו עובד?

לזה התכוונתי כשאמרתי שבדסמ נותן דרור לאיזה יצר דיונסי אצלנו: לא בחרנו בדחף הזה שלנו ואנחנו חסרי אונים לדכא אותו. למזלנו, להבדיל מפדופיליה, בדסמ הוא לא (אינהרנטית) רע. למעשה, אני יכול להעיד באופן אישי שהוא מעניק לי הרבה אושר -- וגם אחרי הסשן הכי אפל, מטונף, שורץ נאצים סקסים וכן הלאה, אני עדיין זוכר לשלוח לאימא שלי פרחים ביומולדת.
magnanimous​(נשלט)
magnanimous​(נשלט) • 24 בספט׳ 2017
אני חושב שישנה השפעה הדדית.
אני מסכים איתך שהאישיות שלנו קובעת איך נתנהג. או לפחות משפיעה על ההתנהגות שלנו.
אבל גם ההפך נכון, וצריך להתחשב גם בזה.
(ואגב, העובדה שבדס"מ מסב לך אושר עדיין לא מוכיחה שהוא לא רע. והעובדה שאתה זוכר לשלוח פרחים לאמא עדיין לא מוכיחה שבדס"מ לא השחית אותך...)
Grey / Green
Grey / Green • 24 בספט׳ 2017
כאמור, הטענות שלך מעניינות ונשמעות טוב, אבל לא מבוססות. נראה לי שדשנו מספיק icon_smile.gif
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 24 בספט׳ 2017
magnanimous כתב/ה:
סירסור הוא קו הגבול שלך בגלל שאת לא רוצה לשתף פעולה עם 'נזק חינוכי' שנגרם לצד שלישי.

השאלה היא למה את מוכנה לשתף פעולה עם נזק חינוכי שאת גורמת לעצמך?

(בהנחה כמובן שפרקטיקות אלימות מוגזמות עשויות להשחית אותנו קצת...)

נו, פה אנחנו חלוקים.
אני לא חושבת שההתנהגות הזו מחנכת אותנו. אלא שאותו צד שלישי היה "מתחנך" ככה כי הוא היה חושב שהוא באמת רכש זונה. כלומר שבאמת יש אישה נורמטיבית שהרגישה סבבה עם המכירה שלה למטרת עשיית כסף. שהוא עזר לה בכך שרכש מוצר שלה.

הוא לא היה יודע שזו דינמיקה שונה, שנעשית לשם הכניעה לאדון שלי, ושיש לי מילת ביטחון. שאין פה בכלל מכירה של הגוף שלי כמוצר, אלא שיתוף פעולה של כמה גורמים שנועד לגרום לי להרגיש קטנה מול האדון שלי. שנועד לממש את השייכות שלי לאדוני.
אם הוא היה יודע, זה לא היה עובר את הגבול מבחינתי.
אני, לעומתו, כן יודעת. לכן אותו זה מחנך ואותי לא.
Mary Jane
לפני 6 שנים • 25 בספט׳ 2017
Mary Jane • 25 בספט׳ 2017
מתהפך כתב/ה:
.....

העבודה הפנימית תמנע את המעשים הקשים
והפנטזיות הקשות. המעשים תואמים את הפנימיות.
וככל שאתה עולה בדרגות הפנימיות ככה אתה מתקשה
לבצע דברים קשים.. (מה ,לא ?)

יפה.
אני מאמינה בכח הרצון וביכולת שלנו לכוון את נשמתנו - שאולי נסחפה בשל מאורעות החיים ושיגיונות של הלב - אל מקומות רצויים. אל מדרגה גבוהה יותר מזו שאנו ניצבים עליה ... וזו, לטעמי, תכלית ראויה, אולי היחידה שישנה. משתדלת מאוד לעשות עבודה חיובית כדי לא להיכנע או לשקוע בבוץ של רגשות נחותים ואוויליים. לעתים נוחלת הצלחה, לעתים ברגרסיה איומה, שכן כוחות הנפש מאופיינים בעקשנות תהומית כמעט, הנדמית כגזירת גורל. אך יודעת בלבי ובשכלי כי דבר לא נגזר. והאני הוא בראש ובראשונה, מעבר לכל ממשות - פוטנציאל, כח המבקש לצאת לפועל. אחת הבעיות הטמונות בכך היא שהאישיות אינה דבר שניתן להחסיר ולגרוע ממנו כך סתם, לפעור חללים ולצפות כי בניין האני יוותר כשהיה. יש צורך במערכת פיצוי מתוחכמת.
the rain song
the rain song • 25 בספט׳ 2017
במלחמה האחרונה נתקלתי בשני פוסטים שונים, של אנשים שונים שתיארו סשן וסקס עם שמאלנית. שני הכותבים הציגו עצמם כאנשי ימין.
הפנטזיה היתה מאוד אלימה ומאוד משפילה, כפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם.

היה איתי בצבא מישהו שנורא רצה לזיין אותי רק בגלל שאני אשכנזיה. למה? בגלל מה שהאשכנזים המניאקים עשו לסבתא וסבא שלו כשהם עלו לארץ. בכלל, כל פנטזיה שלו עסקה באשכנזיות.

הכרתי כאן מישהו שפנטז לזיין ערביות. למה? כדי להשפיל את כל המשפחה שלה.

בפורנו יש ז'אנר שלם שעוסק בשחורים מזיינים לבנות או לבנים מזיינים שחורות ואני לא אתפלא אם גם כאן יש אישיו לא מודע בהכרח עם ארועים מסויימים בהיסטוריה של ארה"ב.

אני מודה שהתנגשות הערכים הללו עם הפנטזיות הספציפיות האלו מטרידים אותי הרבה יותר מזה שמישהו יפגע בפמיניזם שלי ויקרא לי זונה.
magnanimous​(נשלט)
magnanimous​(נשלט) • 25 בספט׳ 2017
נראה לי שבמקרים שאת מתארת אפשר להבחין בשני סוגים.

הסוג הראשון הוא מקרים שבהם אנשים משתמשים ביחסי מין לא כדי לספק את החשק המיני שלהם אלא כדי להשפיל את זולתם. במקרים כאלו אין התנגשות בין ערכים לפנטזיה. מדובר פשוט באנשים שרוצים לפעול באלימות, וסקס זה אחד האמצעים שעומדים לרשותם.

הסוג השני, שיותר מעניין אותי, הוא המקרים שבהם המטרה היא כן לספק את החשק המיני אבל נוצרת התנגשות ערכית. למשל שחור שרוצה לזיין לבנה לא כדי לנקום בלבנים על העוולות שעשו לשחורים אלא בגלל שהעליונות הלבנה מחרמנת אותו. כאן יש התנגשות בין ערכים לפנטזיה. הפנטזיה עשויה להדגיש את עליונות הגזע הלבן, בעוד הערכים מורים לו לבטל אותה.

על מה צריך לוותר במקרה כזה. על הפנטזיה או על הערכים?
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 25 בספט׳ 2017
the rain song,
במקרה הזה זאת לא בדיוק פנטזיה מינית אלא רצון לסוג של נקמה. להיכנס לסשן/סקס עם תחושות שנאה שכאלו מוביל לאלימות, או בעצם, הם רואים בסקס/סשן הזה דרך להביע אלימות מלכתחילה.
לעומת זאת, שני אנשים שמכבדים אחד את השני ועושים סשן שבו הם מעמידים פנים והמטרה שלהם היא לספק עצמם מינית ולא לרמוס את האדם שמולם, זה משהו שונה לגמרי גם אם לצופה מהצד (ההיפותטי כמובן) זה ירגיש לא מכובד רק בגלל שהנושא שהפנטזיה סובבת סביבו שנוי במחלוקת.