לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

עזרה דחופה

bondman​(נשלט){FLR}
לפני 6 שנים • 17 באוק׳ 2017
bondman​(נשלט){FLR} • 17 באוק׳ 2017
בכלל חשוב שתיהיה רשימת מנעולנים בכלוב.
ידידותיים לנושא.

לא צוחק.

לדעתי אבל גם במקרה כזה ברוגע ועם הרבה שמן זית, אפשר לשחרר את האסיר בכל זאת.
אליקו​(מתחלף)

קולגה שלי

אליקו​(מתחלף) • 17 באוק׳ 2017
bondman כתב/ה:
בכלל חשוב שתיהיה רשימת מנעולנים בכלוב.
ידידותיים לנושא.

לא צוחק.

לדעתי אבל גם במקרה כזה ברוגע ועם הרבה שמן זית, אפשר לשחרר את האסיר בכל זאת.

חבר שלי, קולגה לתחום המנעולים, קיבל טלפון לפני כמה שנים ממישהי שקשרה את בן זוגה באזיקים והיא לא מוצאת את המפתח ולא יכולה לשחרר אותו וביקשה שיבוא לפרוץ את האזיקים. הדביל הזה במקום ללכת (יש לו מפתח אזיקים בצרור בגלל שהוא מתנדב במשטרה) אמר לה להתקשר למשטרה ושתבוא ניידת עם שוטר לפתוח לה את האזיקים.

הערה אישית: אני הייתי נוסע, אפילו בלי לגבות כסף.
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 17 באוק׳ 2017
במדינות שונות יש חוקים שונים בנושא כלים לפריצת מנעול ו/או אזיקים. לדוגמא, בניו-יורק מותר להיות בעלים של כלים לפריצה גם ללא רישום כמנעולן, אבל אם תופסים אותך איתם ברחוב כשבמרחק קילומטר הייתה פריצה, אתה נחשב אשם עד שתוכח חפותך, פחות או יותר. בחלק מהמדינות האחרות בארה"ב, זה לא חוקי אפילו להיות בעלים של כלים כאלה.

יש למישהו מושג מה בדיוק אומר החוק בארץ בנושא הזה, ו/או תקדימים משפטיים?

אליקו - אני חושד ששימוש במפתח האזיקים במקרה כזה עשוי להיות לא חוקי, ולאור העבודה שיש לו כזה, אז גם אם הוא פותח את האזיק בשיטה אחרת עלולה להיות בעיה. אבל אני לא באמת יודע - סתם מנחש.

אני ממליץ לכל מי שמתעניין לחפש חופר ביוטיוב או במקומות אחרים, לגבי מה צריך לעשות כדי לפרוץ מנעול או אזיקים (מה שלא יהיה שאתם משתמשים בו) - א) שתדעו למקרה הצורך, ו- ב) תזדעזעו כמה זה קל, וכמה העובדה שאנחנו נועלים דברים לא באמת שומרת עליהם כנגד מישהו נחוש אם יש לו קצת מוטיבציה.