שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

הפרדה בין המשחק לשאר הזוגיות

esdf​(נשלט)
לפני 6 שנים • 7 באפר׳ 2018

הפרדה בין המשחק לשאר הזוגיות

esdf​(נשלט) • 7 באפר׳ 2018
אהלן,

אני מתנצל אם השאלה הזו הופיעה פה בעבר, פשוט לא מצאתי לה תיעוד.
בחקירותי אחר הבדס"מ והמיקום שלי בו, עלתה בי תהיה: האם באמת אפשר להפריד בין יחסי השליטה שבחדר המיטה לבין שאר חיי היומיום השוויוניים (בהנחה וזו זוגיות שמפרידה בין השניים)
הרי משחקי שליטה הם חוויה מאוד אינטנסיבית, בהם אין ספק מי החזק /ה והשולט/ת לבין מי החלש/ה והנשלט/ת, אבל מנגד, מערכת יחסים "יומיומית" יותר בנויה על שיוויון. אני יכול להעיד על עצמי שעם הבחור שאני ניהלתי איתו יחסי ידידות שמידי פעם זלגו לענייני בדס"מ, יכולתי בבירור להבחין בהבדלי מעמדות בינינו, גם אם הם היו נסתרים.
זה משהו שמאוד מפחיד אותי, גם כי בכללי יש לי נטייה להרכין את הראש ולזרום במטרה להמנע מעימותים, וגם כי אני מפחד שכל פעם מחדש אצטרך להלחם כדי להחזיר בחזרה את ה, מהיעדר מילה טובה יותר, כבוד שעליו וויתרתי.

מה דעתכם/ן? איך אתם/ן מתמודדים/ות עם זה?

דרך אגב, אם כבר שאלות של מתחילים, יש לי שאלה על Power exchange: אני כל הזמן שומע (או יותר נכון קורא) באינטרנט על המושג הזה, אבל לא באמת הבנתי אותו. הרי בהחלפה גם השולט/ת צריך/ה לתת משהו בחזרה לנשלט/ת, אבל ממה שאני רואה ומבין, זו התמסרות חד צדדית בלבד.

בתודה ומבוכה,
נשלט/סבמסיבי/וואטאבר מבולבל
Ollie​(נשלטת)
לפני 6 שנים • 8 באפר׳ 2018
Ollie​(נשלטת) • 8 באפר׳ 2018
אני מניחה שלכל אחד יש צרכים שונים ממערכת יחסים בדסמית. אבל נדמה לי שדווקא הרגיל הוא מה שאתה מתאר, שיש הפרדה, ובחיי היומיום אין מערכת היררכית.

כשאני הייתי בזוגיות (קצרה) כזו, ההיררכיה נשמרה גם מחוץ למיטה, אבל לא בדיוק באותו האופן. היו הקשרים שבהם אני זו ש"שלטתי", שקבעתי מהם נעשה ולקחתי אחריות עליהם, כי בהם אני מבינה יותר.
אבל גם בחיי היומיום שלנו הוא היה יכול להעביר פתאום את הדברים למסלול של שליטה, במבט או בסטירה או משהו.
והיו שדות שלמים שבהם הוא שלט גם מחוץ למיטה, ושם זה נעשה בצורה לחלוטין היררכית. זה לא היה כמו בנזוג ונילי שקובע משהו. הוא קבע מה נעשה בכל יום, למשל, וגם אם רצה לדעת מה אני רוצה לעשות, זה היה בצורה של התעניינות ששומרת על היררכיה (וזה כמובן בא מצד שנינו. גם אני לא רציתי להחליט בעצמי מה עושים, בד"כ).

אבל אני לא מרגישה שהישלטות היא פחיתות כבוד (ואם מדי פעם אני בטעות מסתכלת מבחוץ על הסיטואציה ומרגישה מוזר, אני מיד מכבה את המבט הזה), אז אין לי צורך להילחם מחדש על הכבוד.
אני דווקא מחפשת מי שישלוט גם מחוץ למיטה, בידיעה שזה דבר קשה עבורו, כי זה מעייף, אבל זה מה שאני צריכה.

יכול להיות שההבדל בינך וביני נובע מכך שאנחנו שני אינדיבידואלים שונים, בדיוק כמו שכתבתי בפתח דבריי, ויכול להיות שזה כי אתה גבר ואני אישה, ועליך יש ים תפיסות חברתיות שלכאורה סותרות את ההיררכיה הזו. אולי לנשלט גבר באמת קשה יותר בקשר שליטה שהוא גם זוגיות.
    התגובה האהובה בשרשור
DanisNotaStoner​(נשלטת)
לפני 6 שנים • 8 באפר׳ 2018
DanisNotaStoner​(נשלטת) • 8 באפר׳ 2018
אני חושבת שאפשר לקיים את ההפרדה הזו. אישית? מעדיפה שלא. ואתה צודק, זה אכן מפחיד להכניס את עצמך למערכת יחסים לא-שוויונית עם יחסי כוח 24/7, ובגלל זה נדרשת בחירה נכונה של פרטנר. כל העניין נעשה הרבה פחות מפחיד כשהפרטנר שלך בוגר נפשית ושכלית ומסוגל להבין ולהכיל אותך כמו שצריך icon_smile.gif