צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פמדום ופמיניזם

פלייפול
לפני 6 שנים • 27 בינו׳ 2018

Re: פמדום ופמיניזם

פלייפול • 27 בינו׳ 2018
bondman כתב/ה:

אני בהחלט פמיניסט.

ובתור אחד שחי במערכת יחסים שבה אני אחראי על כל עבודות הבית, והיא המחליטה הראשית כמעט בכל נושא, אני גם חי בפועל כך.

התפיסה שלך עקומה ומעוותת: אתה מבלבל בין שליטה נשית לפמיניזם. אין, ולא צריך להיות קשר בין השניים.
bondman​(נשלט){FLR}
bondman​(נשלט){FLR} • 27 בינו׳ 2018
אתה צודק פליי-פול.

אישה שולטת (ולא שולטת)
צריכה להרויח פחות מגבר, להיות מופלית במקומות עבודה בקבלה לתפקידים.
מי שרוצה כמובן שמגיע לו להדיר אותה מהמרחב הציבורי.

ובכלל אחרי שהסשן נגמר, שתחזור למטבח ותעשה כבר קפה.
טוב אחרי הכביסה.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 27 בינו׳ 2018
זה לא שעל הגבר להיות אחראי על כל מטלות הבית אחרת האישה תהיה נעולה במטבח, מודרת ומופלת לרעה בכל תחומי החיים.
זה לא "או-או", החלוקה הזו בתפקידים יכולה ואמורה להיות שיווינית, ולשם פמיניזם חותר. בשליטה נשית לעומת זאת, המושכות בידיים של האישה בלבד/בעיקר.
זאת כוונתו של playfull.
פלייפול
פלייפול • 27 בינו׳ 2018
בדיוק, אנג'י.

בונדי- אתה מוציא לפמניזם שם רע, ולא שהיום יש לו יחסי-ציבור טובים מדי.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת ינו' 27, 2018 10:18 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
פלייפול
פלייפול • 27 בינו׳ 2018
אולי.
bondman​(נשלט){FLR}
bondman​(נשלט){FLR} • 27 בינו׳ 2018
ArchAngel כתב/ה:
זה לא שעל הגבר להיות אחראי על כל מטלות הבית אחרת האישה תהיה נעולה במטבח, מודרת ומופלת לרעה בכל תחומי החיים.
זה לא "או-או", החלוקה הזו בתפקידים יכולה ואמורה להיות שיווינית, ולשם פמיניזם חותר. בשליטה נשית לעומת זאת, המושכות בידיים של האישה בלבד/בעיקר.
זאת כוונתו של playfull.

ברור ארצ׳
ברור שצריך להיות שיוויון בין המינים בעולם הרגיל.
אבל הדיון פה כרגע הוא על ההקשר בין הנשלטות לפמיניזם, ולא פמיניזים ונילי.
והחיבור האישי שלי בין הנושאים. ככה בפוסט בכלוב, את יודעת.
מציע לך לקרוא את הפוסט הראשון בדיון. זאת השאלה עליה עניתי.

icon_smile.gif
Maple​(אחר){femboy}
לפני 6 שנים • 28 בינו׳ 2018

ואני באטמן בסתר.

Maple​(אחר){femboy} • 28 בינו׳ 2018
daniellecd כתב/ה:
אני קרוסית נשלטת חטובה ושרירית שאוהבת להיות מנויישת

אבל מה זה קשור לפוסט הזה?
israelislave
israelislave • 28 בינו׳ 2018
Menta כתב/ה:
כי הוא לא שווה עדיין. ועד שלא יהיה שוויון מלא בשכר למשל, בייצוג נשי בבית המחוקקים וכולי, יש עדיין צורך בתנועה שחותרת לשוויון.
והרגעת אותי.
You're a good egg.

האמנם?

השוויון בשכר? אבסולוטי.
א) זה מנוגד לחוק לשלם שכר שונה לאותה תמורה. ואת מבלבלת בין שכר ותמורה ממוצעים הם מסכה לשקרים שנועדו לסלף את המציאות.

ב) אם התזה שלך הייתה נכונה אזיי היו יותר נשים מועסקות כי מעסיק היה מקבל יותר תמורת פחות

3) בסקנדינביה, המדינות הכי מתקדמות בנושאי שוויון מיני, אחרי שאין יותר מחסומים גלויים או סמויים נשים וגברים בוחרים במקצועות "מגדריים" ללא שתהיה טיפת "הסללה" בחייהם, הוכחה ברורה לכך שנשים וגברים כן שונים ומכך גם בוחרים בחירות שונות, די מקבילות להחלטות שנעשו לכאורה תוך הסללה.

4) "יצוג שוויוני" בפוליטיקה. האם את חושבת שנשים צריכות לקבל "שריון" במפלגות בעוד שהגברים עושים את העבודה הסיזיפית של חיזור אחרי בוחרים בכל ימות השנה? האם בכלל את מאמינה שמה שחשוב זה מבחן התוצאה ולא מבחן ההזדמנות? האם אנחנו כחברה צריכים להוריד את הרף כל הזמן כדי של"קבוצות מוחלשות" יהיה יצוג "שווה"? אז מחר זה נשים, מחרתים זה נשים עם תואר אקדמי, אח"כ נשים מעדות מסוימות, אח"כ נשים ממעמד כלכלי מסוים.... אין לזה סוף.

בתכלס, ביום שבו הוסרו המגבלות לגישה להשכלה גבוהה הוסרו הפערים. כל השאר הן בחירות אישיות שלא הניבו את התוצאה האוטופית מרקסיסטית שעליה הציפיות שלך נשענות. הפמיניסטיות למעשה לא מקבלות אף אשה, וזה רוב מוחלט של הנשים, ש"מעזות" לפעול באופן שונה ממה שה"הסללה" הפמיניסטית הפוסט מודרנית דורשת מהן. נשים שרוצות יכולות להצליח בדיוק כמו גברים, מספיק שנבדוק מי ראשות הבנקים, מי מנהל את בנק ישראל, ה FED בראה"ב, ראשות ממשלות ברחבי העולם, מי מנהלות בכירות בחברות הביטוח, מנכ"ליות חברות מובילות בתעשייה ובמסחר, בתקשורת ואיפה לא?

אגיד לך איפה לא. איפה שהעבודה מסוכנת, מלוכלכת וקשה פיזית, למרות שלפעמים השכר מהגבוהים במשק. באשפה, בכריה, בבנין, בתשתיות. כאשר 98% מההרוגים בתאונות עבודה הם גברים זו "פטריארכיה"? כאשר רוב ההרוגים במלחמות זו "פטריארכיה"? כאשר רוב ההומלסים הם גברים זו "פטריארכיה"? כאשר רוב המתאבדים הם גברים זו פטריארכיה?

יכולתי להמשיך כך עוד ועוד כי דוגמאות לכשל ה"פטריארכיה" יש בלי סוף, וכמובן ש"פטריארכיה" כמזימה כלל עולמית היא אגדה פתטית, בכל העולם המערבי יש חקיקה שמעדיפה נשים, בחוק !!!! זה שוויון?

נשים וגברים מורכבים אחרת, חושבים אחרת, מתנהגים אחרת ומחליטים אחרת, לכן גם חייהם שונים. זו הביולוגיה, זו הגנטיקה, וכל הנסיון להתערב באלו רק מביאים שואה ומלחמת מינים בעולם המערבי. התוצאות כבר הראות בשטח, םחות נישואים, פחות ילדים, פחות שוויון, פחות נכונות לפשרה ויותר נפגעים ממלחמת המינים.

אין אדם נאור שאינו בעד שוויון, ולו כי זה משתלם לו. אבל אדם נאור לא יהיה מוכן להפוך לשק חבטות ואזרח סוג ב' בשם אג'נדות הרבה יותר מורכבות ומסוכנות לכולנו כחברה מהמסרים דלי התוכן שמכסים אותם.
Nutella​(נשלטת)
Nutella​(נשלטת) • 28 בינו׳ 2018
אני לא פמניסטית ומאמינה שיש קשר בין זה שאני נשלטת לבין זה שאני לא מאמינה בשוויון.

אני מאמינה שהגבר צריך להיות ה'ראש' ולתת את המילה האחרונה אבל אני לא שונאת נשים ומאמינה שיחד עם זאת שהגבר צריך להיות במקום מורם יותר הוא גם צריך לדאוג לכל מחסורה של האישה - מבחינה כלכלית, בריאותית ונפשית, הוא צריך *לכבד* אותה כמו שהוא מצפה שהיא תכבד אותו, הוא צריך לאהוב אותה, לדאוג לה, להתחשב בה, לשמוע אותה, לדבר איתה בגובה העיניים, להאמין בה, לבטוח בה, לאפשר לה, להיות לצידה, לעשות הכל שיהיה לה טוב.