סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אז מה אומרים לרופא?

Ollie​(נשלטת)
לפני 6 שנים • 31 בינו׳ 2018

אז מה אומרים לרופא?

Ollie​(נשלטת) • 31 בינו׳ 2018
אם נניח, באופן היפותטי לחלוטין, מישהי שאני מכירה צריכה ללכת לרופא ולהתייעץ לגבי משהו שקרה בסשן, שלא נראה כקשור למיניות (אז לא מביך) אבל שקשה להסביר אותו בלי להבהיר שמישהו הרביץ לה - איך הייתם מייעצים לה לדבר על זה עם הרופא?
כלומר, אפשר לומר "חטפתי מכה חזקה" או פשוט "התעוררתי בבוקר וככה זה היה", אבל זה נשמע כמו סיפור ממש לא אמין על אלימות במשפחה. לא?
מה הייתם עושים?
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 31 בינו׳ 2018
אם צריך להתייעץ עם הרופא, רצוי לספר לו את האמת, את כל האמת ורק את האמת. אפשר להתחיל ב: "שמעת על חמישים גוונים של אפור? אז זהו, ש..." או משהו בסגנון.

אם הוא מתחיל להטיף מוסר או משהו כזה, צריך או להפסיק בדסם, או להחליף רופא, לבחירתכם.

למעט בהתמחויות מאוד ספציפיות, הכלי העיקרי שהרופא מסתמך עליו הוא התיאור של החולה, ותיאור לא נכון עלול להביא למסקנה והמלצות לא נכונות. מה גם שכל רופא פוגש לאורך הקריירה את האנשים שבמקרה נפלו על בקבוק בירה במקלחת שנכנס להם עמוק בתחת. תנו להם קצת קרדיט, הם מנחשים מה באמת קרה, אבל עלולים להתפתות להאמין לכם אם תספרו משהו אחר.

אל תשחקו עם הבריאות.
    התגובה האהובה בשרשור
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 31 בינו׳ 2018
אם היא הולכת לרופא שמתמחה בעניין מסוים, סביר להניח שבין כל המטופלים שלו היו לפחות קומץ של קינקיים ששאלו את אותה שאלה, ולוודאי שגם הם שאלו את זה ב"מסווה" של סיבות אחרות. אם הרופא הזה לא צעיר, וחווה דבר או שניים בקריירה שלו, הוא לוודאי כבר קולט את הבולשיט ובטח שיודע להסיק ממתיאור/התבוננות אם מדובר במקרה רפואי או תאונה שגרמו לדבר מסוים או אם מדובר במעשה ידי אדם מכוונות.
בשביל לדעת שמחרטטים אותך לא צריך תואר דוקטור, זה קל: זה תמיד האלו שמדברים ברמיזות, האלו ש"שואלים בשביל חבר", שממציאים אלף ואחד תירוצים ומדברים "מסביב", לעומת אנשים עם בעיה אמיתית שמדברים באופן גלוי וישיר.
הרופא קולט את זה מהשניה הראשונה, וזה הרבה יותר מביך כשעושים מזה ביג דיל ובונים סביב זה הצגה מגושמת שנמרחת שעה, במקום לדבר על זה בביטחון ולסיים עם השאלה ב 5 דקות.

מבלי להתחיל להסביר לו על עומקו של הקשר הבדס"מי וכל התפקידים, אפשר להגיד לרופא שזה פשוט קרה במהלך הסקס, כי ככה את אוהבת את הסקס שלך. עם כל הפופולריות של 50 גוונים, מספיק ונילים הפסיקו להתרגש ממישהו שאוהב קצת סטירות/חניקות/ספנקים.
אסור לו להטיף לך על זה, ואם הוא מטיף אז יש שתי אופציות: או לקום וללכת, או להגיד להגיד להגנתך שאם באמת היית "בעייתית" לא היית מתייעצת עם איש מקצוע, כך שהבעיה פה היא רק בו שלא עונה לעניין ונותן דעה אישית במקום מקצועית, וזה אמור להשיב אותו לנושא הרלוונטי.

רופא לא ימהר לחשוב שמדובר באלימות במשפחה אם מדברים איתו בביטחון ותחושה כללית חיובית, כי למשל, מישהי שבעלה חונק אותה באלימות, סביר להניח שלא תרוץ לרופא לשאול איך לעשות את זה בביטחות בפעם הבאה.

שורה תחתונה: תשאלו בביטחון במקום לעורר חשד עם רמיזות וחירטוטים.
שיר כאב​(שולטת){סוליקר}
מניסיוני, הרופאים כיום לא חיים בבועה וניתן לדבר איתם על הסיבה לנזקים, אם וכאשר נגרמו.
וטוב שכך: מה עדיף, לא להגיד כלום, ואז רופא אחראי עוד עלול להזעיק עובד סוציאלי או אפילו משטרה?
בשביל מה צריך את זה?
תאמינו לי - רופא שומע הכל. הכל
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 31 בינו׳ 2018
פעם קיימתי יחסי מין אגרסיביים עם בנזוגי דאז, הוא עשה תנועה לא נכונה וגרם לאחת השפות החיצוניות של הפות להתנפח ולהכחיל. כאב אימים ברמה שהתקשיתי ללבוש מכנסיים או לשבת ושרף לי בפיפי. כשזה לא עבר למחרת, נאלצתי ללכת למיון נשים כדי לבדוק שלא נגרם נזק חמור.
כשהאחות שאלה מה הסיבה שאני מגיעה אמרתי לה שיש לי שם חבלה והיא שאלה בעדינות אם מדובר ביחסי מין שלא נעשו מרצון וכיוונה לאונס או בנזוג אלים. מיד הרגעתי אותה ואמרתי שהכל בסדר וזה היה מרצון ופשוט תאונה קטנה וזהו, לא חפרה לי יותר. אמרתי משהו דומה לרופא שבדק אותי.
היה קצת מביך, אבל נגמר בשתי דקות.
אם הייתי אומרת שנפלתי על משהו זה לא היה הכי אמין וגם כמו שצויין קודם לכן- עלול לפגום באבחנה ו/או בטיפול.
ייתכן שיהיו שאלות כדי לוודא שאכן דברים נעשו בהסכמה ולא מדובר באלימות או משהו כזה, אבל לא נראה לי שרופא יתחיל להטיף מוסר בנושא.
בדרך המלך​(שולט)
בדרך המלך​(שולט) • 31 בינו׳ 2018
בעבר הרחוק בדנגן הישן אחת מהסביות חתפה התקף לב קל. ליווינו אותה למיון ושם היו צריכים להסיר ממנה אי אלו אביזרים מעניינים. לאחר שהוסבר בפשטות לרופא המטפל במה מדובר הוא חייך והתחיל לעבוד ולהסיר את האביזרים.
כשבעלה שלא היה מודע לכלום הגיע למיון הרופא עזר לחפות עליה .
אני מאמין שרוב הרופאים היו נוהגים כך.
עציץ​(מתחלף){משוייך}
עציץ​(מתחלף){משוייך} • 31 בינו׳ 2018
להגיד לרופא ישיר ודוגרי בלי חירטוטים
תפקידו לא לשפוט, ואם הוא מתחיל, לבקש מייד לעבור רופא.
לא לשחק עם הבריאות שלנו ובטח שלא לסכן אותה עקב תחושת "פאדיחות"
שדה משחת​(נשלטת)
לפני 6 שנים • 1 בפבר׳ 2018
שדה משחת​(נשלטת) • 1 בפבר׳ 2018
לפני שנה, נכנסתי לכלוב.
דינוזאורית בגיל, אבל...אפס ניסיון.
קיצר, באחד הסשנים הראשונים, הוא עשה תנועה אינסטנקיטיבית (כתגובה למשהו שעשיתי, ברוב חוכמתי, ולא עושה שוב מאז) והברך שלו התנגשה בצלעות שלי.
אני זוכרת היטב את הצליל.
זה כאב, ממש.
והלך והתגבר ככל שחלפו השעות.
בערב כבר לא יכולתי לנשום בלי שזה כאב.
אמרתי בבית שפתחתי בטעות את דלת המכונית על הצלעות שלי.
זה היה ביום חמישי.
בשבת כבר התקשיתי לנשום...
בלית ברירה, העדפתי ללכת לטרמ מאשר לרופא המשפחה הרגיל שלי, שמכיר אותי כבר שנים ואנחנו חברים באותה קהילה.
בטרמ אמרתי את אותו דבר (עם דלת האוטו).
הסתבר שסדקתי צלע והתפתחה שם דלקת.
קיבלתי טיפול וזה עבר.
אבל אני זוכרת היטב את החרדה מללכת לרופא שרק הגבירה את הכאב והפחד, ואת חוסר האונים כי לא היה לי עם מי לדבר על זה.
אני קוראת את התגובות שכתבו לך ואומרת לעצמי שזה ככ נכון.
ככה צריך לעשות.
פשוט להניח את האמת בקצרה על השולחן ולהיפטר מזה.
בפועל, אני לא בטוחה שהייתי מסוגלת לעשות זאת גם היום.

בדיעבד, אני חושבת שהייתי יכולה פשוט ללכת לרופא בעיר אחרת ואז זה היה יותר קל.
בדיעבד, אני חושבת שאם הייתי הולכת לרופא בעיר אחרת, גם בעל-הברך היה יכול לבוא איתי וכך להוריד מעל הפרק את הסיכון שיחשבו שזה אלמ"ב.

אם הרופא שלך כבר מכיר אותך כמה שנים, הסיכוי שהוא יחשוב שפתאום צץ אלמ"ב הוא לא גדול.
ועדיין, היום העירנות לזה מצד אנשי מקצוע ככ גדולה...
אם זו חבלה חיצונית שקל להסביר אותה באמצעות מכה מיקרית מהארון במטבח, ניחא.
אבל אם זה משהו יותר פנימי, הייתי עושה מאמץ ומנסה לומר, בקצרה, שזה קרה תוך כדי פעילות מינית מרצון.
3 מילים. זה הכל.

לא בטוחה שעזרתי, אולי רק בלבלתי, אבל...
שתדעי שאת לא לבד.

מניסיון, החרדה והלחץ המתלווים לפציעה טרם ההליכה לרופא רק מגבירים את הכאב והדאגה.

בהצלחה.
SUZANA​(שולטת){..........}
SUZANA​(שולטת){..........} • 1 בפבר׳ 2018
אז כך :
אפשר לומר הכל לרופא וגם לאחות,
בכדי לעזור ולהקל על האבחון האמיתי.
כיום מודעים לכל סוגי הפציעות ונוסף לכך יש מודעות גדולה ויש את חוק זכויות החולה אשר טומן בחובו ובתוכו את כבוד האדם מבחינת : סודיות רפואית , מבחינת אי הפליה או אפלייה ,קבלת טיפול רפואי בלי לשפוט !
כל רופא וכל אחות או איש/ה בעל מקצוע רפואי ופארא רפואי חייב לנהוג כך, אם אינו נוהג כך הוא לא יכול להיות במקצוע,
ניתן גם להגיש תלונה במידה ויש הפרה בחוק זכויות החולה .
מעבר לזה מעצם היותי באחד המקצועות אנו נתקלים בהמון "תאונות" גם של זוגות וניליים וגם תאונות שמעולם לא חשבתם/ן שיכולות להיות.
אז הכי חשוב לספר איך בדיוק הדבר קרה ואם בכל זאת מבררים אם הייתה אלימות וזה בגלל שמחובתם של אנשי המקצוע לברר ואם האיש/ה חוו באמת אלימות בלי קשר לבדס"מ והם בגירים ומבקשים לא להתערב , אנשי המקצוע מחוייבים לכבד את האדם אשר פנה לקבלת טיפול רפואי ואם נעשה כאלימות בין בני זוג וניליים ומישהו מהם אינו רוצה להגיש תלונה במשטרה או לשוחח עם עובדת סוציאלית זו זכותו כהיותו אדם בגיר.
אם מדובר באדם אשר לקוי בנפשו והוא בגיר וידוע שאינו אחראי לעצמו כאן כמובן החוק הוא חוק אשר מגן על חסרי ישע ( בהגדרת החוק מוגדר מי הוא אדם חסר ישע).

כך שאם יש איזושהי תקלה ,
פגיעה יש למסור את האינפורמציה האמיתית
על מנת שהדיאגנוזה תהיה נכונה ולא תהיה הפרעה בקבלת טיפול נכון ונאות.

הכי חשוב לא לפחד
והבריאות מעל הכל.

בהצלחה icon_smile.gif))
Grey
Grey • 1 בפבר׳ 2018
הרבה תשובות טובות וחכמות. אין ספק שצריך לנהוג בבגרות ולהתמודד עם המבוכה.
נקודה אחת למחשבה אחרי שהכל מסתדר;
האם מדובר באמת בתאונה בלתי נמנעת או בחוסר אחריות של הצד השני? יש מקרים שאין באמת קשר ישיר לבדס"מ. את זזת לכיוון אחד והוא לשני וזו תאונה מצערת.
אבל אם את/ה מגיעים לבית חולים או לרופא בעקבות חוויה בדסמית, שווה לשאול את עצמכם האם זו באמת תאונה בלתי נמנעת? האם היא נובעת מאי כיבוד גבולות? האם היא נובעת מחוסר אחריות או חוסר ידע של הצד השני שחשב שהוא יודע לעשות משהו כי הוא ראה את זה בסרטוני פורנו? האם הוא "נסחף עם הרגע" וגרם לפגיעה?
אלה לא חייבים להיות אקטים מורכבים של מדיקל. זה יכול להיות משהו "טרוויאלי" כמו אנאלי לא אחראי שיכול לגרום לפגיעה כשלא עושים כמו שצריך, בסבלנות, באחריות.
להט הרגע הוא לא תירוץ לעשות דברים ששולחים את הצד השני לבית חולים.

[לא מכוון לפותחת השרשור דווקא אלא אמירה כללית]